Gemeentelijke onderscheiding voor P. Swart Bloedafname-avond Zendamateurfestijn bij Mr. van Daalgroep Kindermarkt Waddïnxveen-Boskoop Expositie bij Van 't Hof Makelaardij Zelfmoordpoging twee Iraniërs Kerkdiensten Foto's in het Hart van Holland Hongerstaking op Asielzoekerscentrum Diplomazwemmen Muziekvereniging Concordia Start Uitzendbureau opent vestiging in Waddinxveen Rommelmarkt Hart van Holland/16 oktober 1996 pagina 11 tondag 20 oktober Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a 7,50. Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Tijdens de receptie van Damclub Exelsior is de heer Piet Swart onderscheiden voor zijn inzet, zijn lange en goede staat van dienst voor het damspel in het algemeen en binnen de Gemeente Waddinxveen in het bijzonder. De voorzitter van de Waddinxveen- se Damclub Exelsior kreeg donder dag 10 oktober de legpenning van de Gemeente Waddinxveen uitge reikt door wethouder J. Neele. Tevens werd hij namens het hoofdbestuur van de Koninklijke Dambond door Theo Dijkstra benoemd tot lid van verdienste. Al bijna 25 jaar is Piet Swart actief binnen Exelsior. Zo maakt hij sinds 1971 onafgebroken deel uit van het bestuur van de damclub, waar van sinds 1974 als voorzitter. De heer Swart is mede-initiatiefnemer van het Waddinxveen Schooldamtoernooi. Dit toernooi startte in 1973 en wordt jaar lijks samen met de Vereniging voor Openbaar Onderwijs georganiseerd. De Swart is met name nauw betrokken bij de begeleiding van jeugdige dam mers en mede door zijn grote inspan ningen op dit gebied heeft dit tot goede resultaten geleid. Velen hebben indivi dueel en in clubverband diverse kam pioenschappen behaald en tot nu toe zijn er drie jeugdleden geselecteerd geweest voor landelijke trainingen. De lijst van verdiensten is nog langer. De heer Swart initieerde een matchpar tij in de strijd om de wereldtitel tussen Harm Wiersma en de Witrus Anatoli Gantwarg. Deze partij werd destijds gespeeld in de burgemeesterskamer. Vanaf 1984 maakt hij ook deel uit van het bestuur van de Dambond Midden Holland. Hierbij verricht hij de functie van jeugdleider en is sinds 1995 tevens penningmeester. Sinds 1995 is hij ook landelijk coördina tor van de jeugd- en clubcompetitie van de Koninklijke Nederlandse Dambond. De vele en diverse inspanningen van Piet Swart voor met name Exelsior en de niet meer weg te denken Waddinx- veense Schooldamdagen zijn zeer waardevol voor de damsport en de ver eniging. Exelsior is dan ook terecht trots om een man als Piet Swart binnen de gelederen te hebben. Waddinxveen- Bij het kantoor van Van t Hof Makelaardij aan de Zuidplaslaan 432 (Winkelcentrum Zuidpias) in Wad dinxveen is op dit moment een aantal aquarellen en etsen van de Waddinx- veense kunstenares Neel van Oosten te zien. In 1985 is Neel van Oosten begonnen met etsen. In 1987 is zij zich ook gaan toeleggen op het aquarelleren. Haar aquarellen van Hollandse land schappen en bloemen zijn zeer herken baar en mooi van kleur en compositie. Ook haar etsen van kleine huisdieren en landschappen zijn fijne stukjes te kenwerk en zeker de moeite waard om te zien. De Waddinxveense heeft inmid dels al vele exposities in en buiten de Goudse regio op haar naam staan. Haar werk is te koop en te zien tijdens de openingstijden van maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.30 uur, op vrijdag en zaterdag van 8.30 tot 17.00 uur. Waddinxveen- Dinsdagmiddag 8 okto ber werd op de politiepost van het AZC aan twee Iraniërs, 29 en 31 jaar oud, een bericht uitgereikt omtrent hun verzoek om als vluchteling te worden toegela ten. Via hun advocaat wisten zij dat dit oe vooraankondiging was dat door de minister negatief was beschikt omtrent bun asielaanvraag. Op het moment dat zij met de politie man in gesprek waren, haalden zij plot seling een scheermesje voor de dag en sneden zichzelf in de polsen. Dit was gebeurd voor de politieman zich reali seerde wat er gebeurde. Aanvankelijk weigerden zij behande- bng maar zij zijn na enig heen en weer gepraat toch ter plaatse door de huis arts van het AZC behandeld. Zij gaven aan tot hun daad te zijn gekomen van wege de dreiging dat hun geen asiel zal worden verleend alsmede dat de pro cedure veel te lang duurt. Ze zijn sinds februari 1995 in Nederland. Ze zijn bin nen gekomen op het opvangcentrum te Leiden en zijn bijna een jaar in het AZC te Waddinxveen. Er waren recentelijk geen aanwijzingen dat zij tot een daad als deze zouden komen. Voor de politiemensen op het AZC is het uitreiken van negatieve beschikkin gen bijna dagelijks werk. In de meeste gevallen verloopt dit zonder noemens- waardige problemen. Waddinxveen- De opbrengst van de f°SQ7Cte bierenbescherming bedraagt 7 o91" 1.70. Het geld zal zorgvuldig wor- Qen besteed aan dieren die dit hard nodig hebben. Alle gevers en vooral de ohectanten hartelijk dank voor dit Prachtige resultaat. Waddinxveen kerk vrijg. 9.30 uur leesdienst; n J 4"r ds D. Gratz, Alblasserdam. h/T yntmoetiiigskerk 9.30 uur de 17nn Seele' Nieuwerkerk a/d IJ; I. "ur ds J. Langelaan, Boskoop. n'' 'uimanuel 10.00 uur ds A. Ver kerk"' 17 00 UUr sow"d'enst Ontm. Boskoop stSl'i f rot' Geloofsgem: 10.00 uur ns* Waddinxveen. Vpon' jm' 939 uur ds A.C. Kortleve, VpM uaal; 17.00 uur kand. B. de Dp «»idjtfsenhorst, Driebergen. Gerpf i uur ds R- de Reuver, laar n ™rk 9 30 uur ds J H Lange- Chr r uur zie l>erv- gem. M Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds Chri g' "Bethel" 9.30 uur Dick Waddinxveen- Op zaterdag 26 oktober a.s. wordt door stichting De Gouwe- bloem weer een rommelmarkt gehou den in het eigen gebouw aan de Tollen slaan 161 te Waddinxveen. Deze rom melmarkt wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Ook is er verkoop van handwerken en eigen gemaakte artikelen van onze deelnemers. Er is ook nog gelegenheid om spullen in te leveren en wel op dinsdag 22 oktober en vrijdag 25 oktober a.s. van 9.00 tot 11.00 uur op bovengenoemd adres. Waddinxveen- Van 7 oktober tot don derdagmiddag 10 oktober zijn twee be woners van het AZC Waddinxveen in hongerstaking geweest. Het betrof twee mannen uit Iran. Directe aanlei ding voor de actie was een negatieve beslissing op hun asielaanvraag en de lange duur van hun procedure (17 maanden). De asielprocedure van de betrokkene is nog niet afgerond. Aanvankelijk betrof het ook een dorst staking, dat wil zeggen dat er ook niet gedronken werd. Dit is na anderhalve dag stop gezet. De bewoners hebben de actie gestart op het politiebureau op het centrum. Bij wijze van protest heb ben zij daar beiden met een scheermes je in de linkerpols gesneden. Beiden hebben na overleg met de cen trummedewerkers hun actie gestaakt. Boskoop- Het Rode Kruis in Boskoop organiseert op maandag 28 oktober weer een bloedafname-avond. Alle ge zonde mensen van 18 tot 70 jaar wor den uitgenodigd zich hiervoor op te geven. Immers, iedereen heeft 5 a 6 liter ge zond bloed en wie daarvan een halve liter afstaat, merkt daar zelf niets van, terwijl een zieke of gewonde daar mee kan worden gered. Dagelijks worden duizenden transfu sies gegeven met bloed en uit bloed bereide produkten, zowel ter behande-* ling als ter voorkoming van ziekten, bij operaties etcetera. Er is dan ook zeer veel bloed nodig om deze medische voorzieningen mogelijk te maken. Men kan zich opgeven als bloeddonor bij het Rode Kruis Donorcentrum, Bur gemeester Colijnstraat 48a te Boskoop, telefoon 0172-212435. Of op maandag 28 oktober tussen 18.30 en 21.15 uur in het Plantariumgebouw, Italiëlaan 4, op het I.T.C.-terrein te Boskoop/Hazers- woude. Na aankomst wordt men eerst medisch gekeurd alvorens het bloed wordt afgenomen. Boskoop- Vrijdag 18 oktober om 24.00 uur begint het wereldwijde zendama teur gebeuren van de scouting. Aan dit festijn, in scoutingkringen de JOTA (Jamboree-On-The-Air) genaamd, doet ook de Mr. van Daalgroep uit Boskoop Bij het clubhuis aan het Zwarte Pad is een enorme, horizontale V-vormige an tenne geconstrueerd om via de zender contact te zoeken met scoutinggroe pen in de hele wereld. Tijdens vorige edities van de JOTA (dit wordt de 39e) is er contact gelegd met groepen uit onder andere Spanje, Italië, Denemar ken, Koeweit, Afrikaanse landen en na tuurlijk ook Nederland. Door dit jaar ook een tweede antenne in de vlagge- mast te maken, zal geprobeerd worden contact te leggen met meer Aziatische en Amerikaanse scoutinggroepen. De diverse speltakken van de Mr. van Daalgroep zullen zich bezighouden met allerlei communicatie-spelen en hoogtepunt is natuurlijk een kijkje in de zendkamer, waarbij de scouts zelf ook het een en ander gaan proberen. Omdat de Mr. van Daalgroep niet zelf een zend machtiging heeft, zijn twee regionaal actieve zendamateurs, Han Jongebur- ger en Fred Jacobs, met apparatuur aanwezig en geven de Boskoopse scouts aanwijzingen hoe contacten te dienen worden opgebouwd. Pas op zondagmiddag om 15.00 uur zullen de knoppen van de zenders uit worden gedraaid, zodat gesproken kan worden van een mega-spektakel. Geïnteresseerden zijn van harte wel kom buiten de opkomsttijden van de diverse speltakken (zaterdags van 9.00 -12.00 uur en van 13.00 - 17.30 uur) en belangstellenden met hun ouders ra den wij ook zeker aan een kijkje te ko men nemen. Waddinxveen- Op zaterdag 5 oktober was er een kindermarkt, georganiseerd door de Bethelschool in Waddinxveen. De dag stond in het teken van Jeruza lem 3000 jaar. Kinderen hadden in week daarvoor vol enthousiasme gewerkt in de klassen aan het project. Zo waren er stadspoor ten gemaakt, een maquette van Jeruza lem en de klaagmuur, een complete geschiedenis van Jeruzalem en markt- kraampje. Dit alles stond opgesteld in de hal. De kinderen zijn in die week ook in de synagoge van Leiden geweest. Vrijdag was er een sponsorloop, waar aan alle kinderen van school meede den. Op de markt, met tientallen kraampjes is het mooie bedrag opgehaald, samen met de sponsorloop van ruim 5.000,-. Een deel van dit geld gaat naar een project in Jeruzalem, een project om kinderen die in kansarme gezinnen wonen te helpen aan onderwijs. De rest gaat naar de school, waar het gebruikt gaat worden voor materialen die ten goede komen aan de kinderen. Waddinxveen- In het Gouwebad "De Sniep" te Waddinxveen is op dinsdag 8 oktober jl. voor het A-diploma gezwom men. Er waren 37 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. Namens de Nationale Raad was de heer H. van der Velde als afgevaardigde aan wezig. De beoordelingscommissie be stond uit de heren W. van Minnen, R. Hogerbrugge en E. Arnold. De kinderen die hun diploma gehaald hebben, zijn: Marloes van Strien, Britt van Heiningen, Angela Rufi, Carmen Hofman, Marco Minekus, Robbert Dols, Geke Rip, Amber Bijlstra, Jacqueline de Ruig, Colin-John Geluk, Corine de Wit, Rik Semeijn, Philip Freeke, Remco Oosterom, Lex de Koning, Stefan Vree burg, Gerrieke van Dam, Marten de Vries, Tom Monster, Julia de Leeuw, Yvet Boelee, Joyce de Vos, Desiree van Oort, Ronald Ruit, Felicia Howes, Davey Maikel, Tessa Vergeer, Josien de Vries, Ingrid Verweij, Margreet Bout, Mike Smit, Hinry Rijploeg, Daan Mansveld, Corianne Boekhout, Kimberley Neder- hoff, Matthias Freeke en Jeanet Bloe- mendaal. Waddinxveen- Op vrijdag 25 oktober a.s. doet de harmonie van Muziekvere niging Concordia meer aan een concert met het gemengd koor Zaboj uit Pelhrimov/Tsjechië, het Waddinxveen se koor Krea Musica en Kreater op ini tiatief van de Stichting Vriendschaps band Waddinxveen-Pelhrimov. De harmonie zal een aantal diverse muziekwerken ten gehore brengen te weten, Black Jack een rustig klassiek inspeelwerk, gevolgd door de ouvertu re De Kalief van Bagdad, gevolgd door Instant Concert een medley van beken de melodieën uit diverse opera's/ope rettes met als slot een medley van de bekende popgroep Abba met Abba Gold. Dit concert vindt plaats in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde 3 te Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. De harmonie organiseert een gezamen lijk uitwisselingsconcert met de mu ziekvereniging St. Carolus uit Mont- foort, onder leiding van Pieter Boer. Op vrijdag 22 november vindt ook dit con cert plaats in de Ontmoetingskerk. Aan vang 20.00 uur. Waddinxveen- In het kader van de lan delijke aquariumdag van de Nederland se bond "aqua terra" op zaterdag 26 oktober a.s., organiseert de Waddinx veense aquariumvereniging de "Gouwe Vis" reeds voor de 6e maal een aqua riumshow in de bibliotheek te Wad dinxveen. Tijdens de openingsuren van de biblio theek is de show te bezichtigen van vrijdag 18 oktober tot en met zaterdag 2 november 1996. In de bibliotheek is een opstelling ge maakt met daarin: een tropisch gezel schapsaquarium; een aquarium met Cichliden; een aquarium met eierleg- gende tandkarpers; een onverwarmd aquarium en twee terraria. Bij elke opstelling is aangegeven wat er in het betreffende aquarium/terrarium te vinden is. Ook zullen regelmatig le den van de "Gouwe Vis" aanwezig zijn om uitleg over het getoonde, en de aquarium hobby in het algemeen te geven. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Op donderdag 10 oktober heeft de voorzitter van de ondernemersvereniging Waddinxveen, de heer G. van Ringelenstein samen met directeur Start Holding BV, de heer S. Attema op ludieke wijze de officiële opening verricht van de nieuwe vesti- ging van Start Uitzendbureau aan de Nesse. Zij deden dit door honderden ballonnen op te laten vanuit een reusachtige kruiwagen (het symbool van Start) op te laten.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11