Politieberichten itieaws "The Teenage Place" in de herfst vakantie Winter in Benthuizen Als schadeherstel ook echt herstèl moet zijn.. AoerKRAATS 'dfc BAAK AUTOCENTER OVV A. derKRAATS 'Open brief van de Stichting Oud Zeven huizen-Moerkapelie, aan het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelie r\_/ Koperweg 2, Alphen aan den Rijn, tel. 0172-435401* Fax 0172-430560 Hart van Holland/16 oktober 1996 pagina 15 Dodelijk verkeersongeval Inbraak/diefstal Vernielingen aan auto's Winkeldiefstal AUTOSCHADE 0* Onderwerp: rondweg Zevenhuizen nele onderdelen. Allemaal voor uw veiligheid. Dus als schadeherstel ook echt herstèl moet zijn, breng dan uw scha de-auto rechtstreeks naar ons, dan krijgt u ook nog eens 2 jaar garantie Inbraak/diefstal: Boskoop- Woensdag middag werd in een winkel aan de Ko ninginneweg een greep in de kassa gedaan door een 40 a 50-jarige man van noord-afrikaanse afkomst. De man was het niet eens met het teruggegeven wisselgeld waarna hij een greep in de kassa deed. Brand in woning: Boskoop- Maandag 14 oktober is kort voor 12.00 uur brand uitgebroken in het pand Wilhelmina- laan 34 te Boskoop. Het betreft hier een etagewoning. Bij de brand hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Wel zijn er twee katten het slachtoffer geworden van deze brand. Doordat de brandweer snel ter plaatse was en optrad, bleef de brand beperkt tot de woonkamer. Het gehele huis heeft rook- en roetschade. De bewoon ster van het pand is ter plaatse geko men en is aansluitend opgevangen op het politiebureau. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De Techni sche Recherche onderzoekt het pand. eerst af te rekenen. Er waren diverse flesjes after shave verdwenen. Er kon den goede signalementen gegeven wor den van deze mannen, maar zij werden niet meer in de omgeving aangetroffen. Zaterdagmiddag 12 oktober werden de mannen weer gesignaleerd. Zij werden nu als verdachten van winkeldiefstal aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. In een tas van een van hen werd een gedeelte van de goe deren aangetroffen, die de dag tevoren was ontvreemd. De mannen waren in woners van Alphen aan den Rijn en waren respectievelijk 45, 41 en 30 jaar oud. Een van hen had nog een vonnis open staan en werd ingesloten. De an deren werden na verhoor heengezon den. Benthuizen- De 51-jarige F.H.J.M Laan uit Rotterdam is op 10 oktober bij een verkeersongeval dodelijk verongelukt. De man reed rond 17.-00 uur met zijn motor over de Provincialeweg 22 in de richting van Bleiswijk. Voor hem reed een 35-jarige automobiliste uit Zeven huizen. Bij de kruising van de Provin cialeweg met de Omleidingsweg sloeg een tegemoetkomende bestuurster uit Zoetermeer linksaf zonder de door gang vrij te laten. Er ontstond een aan rijding tussen beide auto's. De motor rijder moest krachtig remmen en botste ook op de auto van de vrouw uit Zoetermeer. De man overleed ter plaat se. De traumahelikopter heeft ter plaat se assistentie verricht. door het alarm gestoord. Woensdagavond werd op het bedrij venterrein Doelwijk ingebroken in een vrachtauto met levensmiddelen. Door een getuige werd van een verdachte auto het kenteken opgenomen. Deze auto met twee inzittende werd op de Rijksweg 20 onder Nieuwerkerk staan de gehouden. Toen de auto vol bleek te zitten met levensmiddelen werden de twee inzittenden, een 25 en 27-jarige inwoner van Schiedam aangehouden. Zij hebben de diefstal bekend. Overig nieuws: Waddinxveen- In de nacht van dinsdag op woensdag werd een 37-jarige Waddinxveense bestuur der van een personenauto gecontro leerd op de Juliana van Stolberglaan. Hierbij bleek dat hij teveel had gedron ken. Bij controle op het bureau bleek hij 1 o/oo in zijn bloed te hebben. Hij heeft een proces-verbaal gehad. Zevenhuizen-Moerkapelie- De zondag bij een inbraak aan de Wollefoppenweg ontvreemde personenauto is dinsdag avond in het Brabantse Roosendaal en Nispen aangetroffen. In de buurt waar de auto werd aangetroffen, werden eveneens inbraken gepleegd en was een andere auto ontvreemd. Waddinxveen- In de nacht van woensdag op donderdag werd een po ging tot inbraak gepleegd bij RTW ra dio aan de Staringlaan. Er werd een ruit ingeslagen. De dader is vermoedelijk Benthuizen- In de nacht van zaterdag op zondag werden van een vijftal gepar keerde auto's de buitenspiegels en de achterlichten vernield. De auto's ston den geparkeerd aan de Dr. Albert Sch- weizerlaan te Benthuizen. Hazerswoude-Dorp- Op vrijdagavond omstreeks 19.30 uur werden drie man nen gesignaleerd in een winkel aan de Dorpsstraat, die mogelijk goederen hadden meegenomen, zonder deze Mazda 121 NB 1.3 GLX 11/93 Benthuizen- Na een lezing over schaat sen en schaatsenrijden op vrijdag avond, gaat zaterdag 19 oktober de ten toonstelling "Winter in Benthuizen" van start. De Historische Kring Bent huizen Fieeft voor dit thema gekozen om bezoekers van Oudheidkamer 't Molenhuis een indruk te geven van het dorpsleven tijdens vaak barre weer omstandigheden in vroeger jaren. Kra nen konden bevriezen, inwoners wer den vaak geplaagd door winterhanden en -voeten, bakker, kruidenier en slager hadden moeite de bestelde waren bij hun klanten af te leveren, er was maar één kamer verwarmd en kleren drogen gebeurde om of boven de kolenkachel. Aan de andere kant bracht de winter ook veel geneugten: schaatsenrijden, sneeuwpret, gezelschapsspelletjes met chocolade- of anijsmelk. Veel foto's uit die tijd waren niet te achterhalen, die zijn immers niet ge maakt voor en vlak na de Tweede We reldoorlog. Toch geeft de 'fotomuur' op de molenhuiszolder een goede indruk van Benthuizen in de winter. Velen zul len zich herkennen op de kieken die er hangen. De vitrine in de benedengang toont winterkleding: van mof tot bont kraag, van modeblad tot op z'n winters geklede modepop. Op de panelen erte genover wat modernere foto's met de Mazda 323 HB Mazda 323 HB Mazda 323 HB Mazda 323 HB mogelijkheid een kwis in te vullen over het wie, wat, waar. De vertrekken in het Molenhuis zijn op z'n winters. Op zolder staan de vitrines in het teken van schaatsenrijden: Arie van den Berg, die meer dan 100 jaar geleden Europees kampioen werd, IJs club De Eendracht met meer dan een eeuw ervaring en de huidige kampioen Jeroen Straathof uit het buurtschap Gelderswoude, ook van hem attributen in en om een vitrine. Sleetjes, schaatsen, warme kleding, er is vanalles, zelfs een broodslee om de gedachten over vroegere winters vorm te geven. Op de tafel in het midden van de zolderruimte staan sjoelbak, dam bord en dominospel klaar om een spel letje te wagen. Tot slot is de vitrine in het oude ge meentehuis een kijkje waard, er liggen herinneringen aan gemeentesecretaris G.A. Runsink die 25 jaar geleden zijn 25- jarig jubileum vierde. Zaterdag is de Winkel van Sinkel de hele dag van 10.00 - 17.00 uur open evenals Oudheidkamer 't Molenhuis. De tentoonstelling "Winter in Benthui zen" zal tot koninginnedag te bezichti gen zijn op Dorpsstraat 139 te Benthui zen. Inlichtingen bij Wouda Harteveld, telefoon 079-3313408. 03/87 02/92 11/93 01/94 wit groen rood blaiM Mazda 323 NB 1.3 LX Mazda 323 F 1.6 GLX Mazda 323 F 1.6 GLX Mazda 323 F 1.6 GLX Mazda 323 F 1.6 GLX Mazda 323 F 1.6 GLX Mazda 323 F 1.6 Automaat Mazda 323 F 1.8 Automaat Mazda 626 Coupe 2.0 GLX Mazda 626 1.8 GLX Wagon Mazda 626 HB 1.8 LPG Mazda 626 HB 1.8 GLX Mazda 626 NB 1.8 Mill. Mazda 626 NB 1.8 Mill Mazda 626 NB 1.8 LPG Mazda 626 NB 1.8 LX Mazda 626 NB 1.8 Mazda MX-5 1.6 04/90 07/91 11/91 05/92 05/93 Waddinxveen- In 'The Teenage Place', het ontmoetingscentrum voor tieners van 12 tot en met 16 jaar, is in de herfstvakantie genoeg te doen. 'The Teenage Place' is altijd geopend op woensdag avond van 19.00 - 21.00 uur en op donderdagmiddag van 15.00 - 18.00 uur. Na de herfstvakantie komt daar de dinsdag bij van 15.00 -18.00 uur. Daarnaast is er in de herfstvakan tie ook op dinsdag van 16.00-22.00 uur en op woensdagmiddag van 14.00 - 18.00 uur een extra moge lijkheid om naar 'The Teenage Pla ce' te komen. Bovendien is er op woensdag 23 oktober van 19.30 - 22.30 uur een spetterende 'The Teenage First Love Disco'. De toegang voor deze discoavond bedraagt 2,50 per persoon. Neem voor deze avond het legiti matiebewijs mee, er kan naar ge vraagd worden. Op donderdag 24 oktober is er in 'The Teenage Pla ce' de 'Computer Game Place', dan staan er van 14.00 - 18.00 uur een zestal spelcomputers (waaronder een playstation) en één CD-I speler klaar. De toegang voor deze dag is gratis, evenals het spelen op de spelcom puters. 04/94 08/95, P rood :m zwart 09 5r. 7 km grijs pKOOO km blauw 38.000 km rood 71.699 km grijs 57.000 km rood 37.713 km rood ■atie-auto's Mazda M Mazda Xj Mazda JÉ 07/96 07/96 07/96 5.300 km blauw 6.500 km blauw 5.500 km grijs Andere merken S'Jhaoi Mini Junifco' Ford Fièsta l'.l'chee Fiat Panda 1000 Fire Daihatsu Cuore Daihatsu Cuore Alfa Romeo 33 1.4i 08/88 10/89 10/91 01/89 01/90 01/91 08/91 03/94 10/94 11/94 grijs rood rood wit grijs rood zwart wit rood zwart Kosten rijklaar maken De redactie van Hart van Holland bepaalt of een ingezonden brief in aanmerking komt voor publicatie. Brieven worden uitsluitend geplaatst met vermelding van naam en woonplaats van de schrijver. het Noordeinde en Zuideinde als zodanig gehandhaafd dient te blijven. Ons bestuur kan zich volledig vinden in die visie. Derhalve verbaast ons de geventileerde op merking des te meer. Het eigene van onze gemeente wordt door deze uitla ting in de ogen van vele begunstigers van onze stichting (inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelie) als alledaags en van geen (cultuurhistorische) waarde afgedaan. Zolang de hogere overheden, die gezien de schaal van de verkeersproblematiek, kennelijk hun verantwoorde lijkheid uit de weg gaan, kan het niet zo zijn dat de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelie zich als slachtof fer moet opstellen. Wij zijn van oordeel dat een krachtig en eenduidig aandragen van echte oplossingen niet mag verstommen. Graag wensen wij u die volharding toe. Gelet het belang van het onderwerp en het feit dat vele donateurs ons hebben verzocht standpunt in te nemen, hebben wij besloten dit schrijven als 'open brief' aan te bieden aan de redactie van het Hart van Holland met het verzoek tot plaatsing over te gaan. Hoogachtend, G. Ottevanger, voorzitter H. de Leeuw-Hartgring, secretaris Geacht college, Ons bestuur is de laatste weken herhaaldelijk en indrin gend benaderd door meelevende donateurs, zijnde burgers van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelie. Het onderwerp betrof uitlatingen voor met name radio West van uw wethouder Openbare Werken, Verkeer e.a. inzake de mogelijke aanleg van een rondweg door de Tweemanspolder en de Eendragtspolder teneinde de kern Zevenhuizen te ontlasten van dagelijkse ver keersoverlast. Uiteraard zijn de aan het grote verkeers aanbod verbonden bezwaren ons bekend. Eerder heeft uw college daaromtrent, in onze ogen zeer terecht, het standpunt ingenomen dat die problemen niet veroor zaakt worden door inwoners van deze gemeente. Dien tengevolge hebt u het probleem logischerwijs aange kaart bij de hogere overheden. Door de hiervoor gememoreerde uitspraak van uw vertegenwoordiger wordt enerzijds aangegeven dat het probleem zeer knellend is en anderzijds dat u - daarom?- uw eigen beleid kennelijk niet serieus neemt waar het door de gemeenteraad bekrachtigde struc tuurschets betreft. In die schets wordt gesteld dat het droogmakerijgebied ten westen van het dorp alsmede vervangende auto beschikbaar Bredeweg 96 - Zevenhuizen Tel. 0180-631666 NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARRQSSERIEBEDRIJF

Hart van Holland | 1996 | | pagina 15