Jeugdtheaterschool Zuid-Holland DEIONO LIONSCLUB ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE ■aaÊrm Familieberichten Nieuwe uitgave van "Conifers, The Illustrated Encyclopedia" ■Hi Hart van Holland/16 oktober 1996 Boelhuisveiling in La Baraque op 2 november t.b.v. Artsen Zonder Grenzen Opbrengst collecte KWF Collecte Nierstichting Antoon van Vliet Antoon van Vliet Gré Spekman - Tamerus pagina 3 CONIFERS CONIFERS l'N (TEJR'I'E'U'R 26.000 exemplaren. Gezellige sfeer, interessante veilingstukken op het 'gebied van curiosa, sieraden, antiek etc. Opgave van aan te bieden kavels: telefoon 0180-633847 of 0180-633618 of 0182-618080 Oud Verlaat - De collecte voor het Ko ningin Wilhelmina Fonds (kankerbe strijding) heeft in Oud Verlaat f1685,- opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun mede werking. Moerkapelle- De opbrengst van de col lecte Nierstichting bedraagt 2554.85. Alle collectanten worden bedankt voor hun inzet. Je handen hebben voor ons gewerkt. Je hart heeft voor ons geklopt. IJe ogen hebben ons tot het laatst gezocht. Rust nu maar uit. I Met droefheid geven wij u kennis, dat na een ziekbed van 5 maanden is I overleden, mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa echtgenoot van Brita Christina Bernardina Wiebenga in de leeftijd van 77 jaar. B.C.B. Van Vliet-Wiebenga Arie en Ria Remco Maurice Dennis Klaske en Roland Remon Richard Anja Sander Edwin 10 oktober 1996. De Iep 4. 2761 TN Zevenhuizen. De crematieplechtigheid heeft dinsdag 15 oktober plaatsgevonden in het crematorium "Schollevaar", Burgemeester Schalijlaan 2 te Capelle aan den IJssei. Op 10 oktober 1996 is van ons heengegaan ons erelid in de leeftijd van 77 jaar. 1 weeëntwintig jaar (1947-1969) was hij secretaris van onze vereniging. Wij wensen de familie sterkte bij het verwerken van dit verlies. Bestuur voetbalvereniging Groeneweg Heter branden op de stranden maalt de middagtijd 't windje moe uan 't streven heeft zich schuil begeven en nog maalt de tijd *6 februari 1920 - +12 oktober 1996 Weduwe van Jan Spekman Zaterdagochtend is ma overleden Onuitstaanbaar. Onverwacht. Te Vroeg. Te plots. Te. De spil in ons bestaan. Dag lieve ma. Barbarat Baradina Anneke Leon Winnie Guido Hans Muriël Correspondentie-adres: B.M. Spekman, Burg. Klinkhamerweg 84, 2761 BJ Zevenhuizen. Ma hield van bloemen. Donderdag 17 oktober 1996 om 13.30 uur begint de samenkomst, waarbij wij afscheid nemen van Ma in het rouwcentrum "De Zevenstér", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. Vanaf 13.00 uur tot 13.30 uur is er nog de gelegenheid persoonlijk afscheid van haar te nemen. De begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg te Zevenhuizen om ongeveer 14.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in bovengenoemd rouwcentrum. RAcl^nnn. Go nioi imeto ïi rtottn inn A 4^1,l::i Boskoop- De nieuwste uitgave van de Koninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen (KVBC), 'Coni fers, The Illustrated Encyclopedia', is op 10 oktober aan de leden gepresenteerd. Het zeer uitvoerige werk, geschreven door D.M. van Gelderen en J.R.P. van Hoey Smith, is een volledig herziene en aanmer kelijk uitgebreide versie van 'Conifers'. Het succes van 'Conifers', waarvan wereldwijd niet minder dan 50.000 exemplaren zijn verkocht, maakte het de KVBC mogelijk om de nieuwe versie royaler uit te voeren en zelfstandig te financieren. De leden gaven in een bijzondere vergadering van harte de hiervoor vereiste toestemming. 'Conifers, The Illustrated Encyclopedia' is de meest recente in een lange serie uitgaven van de KVBC, die stuk voor stuk tot de gezaghebbende standaardwer ken worden gerekend. Zij hebben bijgedragen aan de blijvende internationale erkenning van de belangrij ke plaats van de Nederlandse expertise in de boom kwekerij. Een andere recente publicatie was 'Rodo dendrons' van dezelfde auteurs. TUK IIJ.UST RATED ENCYCLOPEDIA THE ILLUSTRATED ENCYCLOPEDIA YMmmR L7. Het boek bevat de beschrijving van 65 geslachten coniferen in ruim 2000 soorten en cultivars. De twee banden tellen samen 706 bladzijden. Ze zijn geïllustreerd met 2347 kleurenfoto's, voor een belangrijk deel genomen op de oorspronkelijke plaats van her komst, en 113 lijntekeningen. De foto's laten de groeivorm van de bomen en belangrijke details van schors, naal den en bast zien. In de inleiding zijn de nieuwste denk beelden over systematiek, geslachts- en soortkenmerken van de Gymnos- permae (Naaktzadigen) verwerkt. Een primeur in het boek vormen de be schrijving en het fotomateriaal van de in 1994 in Australië ontdekte Wollemia nobillis (Wollemi Pine). De beschrijvingen omvatten de gege vens over verspreiding, botanische kenmerken en classificatie van alle geslachten. Er zijn lijsten opgenomen met de gebruikswaarden van specifie ke soorten en cultivars. Nieuw in deze uitgave zijn een lijst van inheemse na men, een index van synoniemen, aan bevolen literatuur en aanwijzingen voor het fotograferen van coniferen. Conifers, The Illustrated Encyclope dia' is een belangrijk naslagwerk voor iedereen die belangstelling heeft voor coniferen. Voor kwekers, hoveniers en tuin- en landschapsarchitecten is het een onmisbaar hulpmiddel bij soort identificatie, terwijl ook liefhebbers er veel plezier van zullen hebben. Samen met de tekst van Gerd Krüssmann's 'Manual of Cultivated Conifers' geven de twee delen van 'Conifers' het meest volledige overzicht van conifers dat op dit moment verkrijgbaar is. Een Duits talige versie van 'Conifers' verschijnt binnenkort bij Ulmer Verlag. De auteurs van 'Conifers, The Illustra ted Encyclopedia' zijn beiden zeer ac tief binnen de vereniging. In 1992 werd de 'Rododendron Atlas' gepubliceerd. Beide auteurs hebben tevens andere publicaties op hun naam staan. D.M. van Gelderen is professioneel boomkweker. Hij is een van 's werelds belangrijkste specialisten op het ge bied van Rododendrons, Acers en coni feren, die hij tesamen met vele andere houtige gewassen kweekt. Binnen de KVBC is hij werkzaam in het keurings- werk en in de boekencommissie. J.R.P. van Hoey Smith is eigenaar van Arboretum Trompenburg in Rotter dam, dat ondermeer een omvangrijke collectie rododendrons en coniferen herbergt. Hij is voorzitter van de Inter national Dendroligy Society. Over de hele wereld fotografeert hij planten in hun natuurlijke omgeving. In talrijke artikelen in consumentenbladen heeft hij door de jaren heen een keur aan houtige gewassen populair ge maakt. Beide auteurs ontvingen de Zilveren Doorenbos Medaille van de Neder landse Dendroiogische Vereniging en de Gold Veith Medal van de Royal Horticultural Society. De Koninklijke Vereniging voor Bos koopse Culturen geeft, naast haar pu blicaties in boekvorm, jaarlijks in sa menwerking met de Nederlandse Den droiogische Vereniging het blad 'Den- droflora' uit. Hierin worden de ont wikkelingen binnen het boomkweke rijsortiment samengevat. Beschrij vingen van nieuwe en in het jaar er voor bekroonde siergewassen vor men een waarde volle informatiebron voor vakgenoten. Voorts organiseert de KVBC vaktentoonstellingen. 'Conifers, The Illustrated Encyclope dia' is uitgegeven door Timber Press, Portland, USA, in samenwerking met de KVBC. ISBN 0-88192-354-0. 225.-. Het is te bestellen bij het secretariaat van de KVBC, Voorofscheweg 390, 2771 MS Boskoop. Gouda- De tweede Zuid-Hollandse thea- terworkshopdagen van de Jeugdthea terschool Zuid-Holland in de Garen spinnerij te Gouda komen er weer aan. Een workshop is een eenmalige les, waarin je van een belangrijke, interes sante, beroemde of spraakmakende docent iets heel bijzonders leert. De Jeugdtheaterschool organiseert deze dagen vanaf 24 oktober te Poeldijk en van 25 tot en met 27 oktober in de Garenspinnerij te Gouda. Het programma bestaat uit workshops toneelspelen, theatermaken, dans, mu sical theater, circus acts en poppen theater en zijn bedoeld voor kinderen en jongeren vanaf 7 jaar tot en met 20 jaar. Tevens zal er tijdens de Workshopda- gen in de Glanszaal van de Garenspin nerij op zaterdag 26 oktober om 19.30 uur van Speeltheater Gent de voorstel ling 'Alleen Alleen' te zien zijn. 'Alleen Alleen' brengt tien kinderen en jonge ren samen, die met choreograaf Ives Thuwis een dansvoorstelling hebben gemaakt. Inlichtingen telefoon 0182- 584877. Schitterende royale oorfauteuil met fraai gedraaide poten op geel koperen wieltjes. Leverbaar in prachtige ruit stoffen of sterke motief stoffen. Dit buitenkansje mag u niet laten lopen. Mariska nog van harte gefeliciteerd en bedankt voor alles wat je gedaan hebt. opa en oma t.k. tandemfiets/herenfiets 3 versn. matrix printer 0182-617898 Fiat Panda '85 apk 28-03-97 ƒ1250,-0172-213941 Dorpsstraat 24-30. Nieuwerkerk a/d Ijssel. Telefoon: 0180-31 22 05 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redactie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3