Dames Rentokil-ZVH boeken tweede overwinning W.S.E. Profweek en Open Dag Rentokil wint spannend duel sport in de regio Demogroep Jazzdans "Fokus" op opening W.K. Aerobics Toos wint wisselbeker BROUWER DE KONING Damlust winnaar sneldamtoernooi Excelsior 5# O.S.S. op regio-springwedstrijd Tarean op regio-springwedstrijd Weer bekers voor Rolling '90 MoerkapeHe-Zwammer- dam eindigt onbeslist UITVAARTVERZORGING Loop van Oud Verlaat Hart van Holland/16 oktober 1996 Eigen show Kaarten pagina 9 Grote collectie Kamerplanten Dames-2 boekt eerste overwinning Door Karin van I.angeraad Waddinxveen - Op zaterdag 19 en zon dag 20 oktober worden de Wereld Kam pioenschappen Aerobicssport gehou den in Den Haag. De Waddinxveense Demogroep "Fokus" van gymnastiek vereniging TOOS is uitgenodigd om dansend de ceremoniële opening van dit kampioenschap te verzorgen. Speciaal voor dit evenement heeft de choreografe van de Demogroep, Ariën- ne Zwijnenburg, een dans ingestu deerd met het dansgezelschap. De groep zal een moderne dans vertonen op de muziek van "Virtueel Reality". Vanwege het late tijdstip van de uitno diging door het F.I.G., is het een bijzon der knappe prestatie om deze dans in slechts 12 dagen tijd in te studeren. De Demogroep "Fokus" heeft in Jazz- dansend Nederland al een aardige naam opgebouwd, verschillende jaren zijn zij genomineerd voor de Landelijke Demogyjada, hebben zij een eigen show in de Goudse Schouwburg gege ven en zijn ze uitgenodigd voor interna tionale Jazzdansfestijnen. Het laatste optreden hebben zij gegeven in Tsje chië. Door deze ervaringen en prestaties is de keuze van de KNGB en het FIG op Fokus gekomen voor de openingsshow van aanstaand weekend. Dit seizoen zal ook weer in het teken staan van de verschillende optredens en de eigen show "Tripple" die in juni in de Goudse Schouwburg zal worden gegeven. Het Wereld Kampioenschap Aerobics- sport wordt voor de eerste keer in Ne derland georganiseerd. De absolute wereldtop op het gebied van sports aerobics zullen deelnemen aan deze Waddinxveen- Afgelopen zaterdag zijn in Waddinxveen in sporthal "De Dreef" de Regionale Springwedstrijden van de regio Gouda voor de recreanten en de wedstrijdcategorieen Aen B gehouden. Alle onderdelen moesten met een groep van minimaal vijf spring(st)ers worden uitgevoerd. Deelname was van af zes jaar. In totaal deden er 15 vereni gingen mee, verdeeld over 130 groe pen, met in totaal 350 deelnemers. Het Waddinxveense Toos deed met 13 jongens-en meisjesgroepen mee aan de diverse onderdelen van het springen. De volgende cijfers werden behaald op de trampoline; onder leiding van Jac queline Zwijnenburg recreantenmeis- )es 7,2 en recreantenjongens 6,4 pun ten; onder leiding van René Kleiweg waren vier groepen recreantenmeisjes die behaalden respectievelijk 7,4, 6,7, WaHH 1H vr* Tnrvn T i 6,6 en 7,8 punten. De gecombineerde dames- en herengroep behaalden 8,3 punten. De jongens keurgroep in de wedstrijd- categorie onder leiding van Arco Zwij nenburg sprong op de minitrampoline met paard een score van 7,4 en op de lange mat behaalden deze jongens 7,6 punten. Aan het springen met trampoli ne paard behaalden de recreatiemeis jes 6,8 punten. De gecombineerde da- mes- herengroep behaalden op de on derdeel 7,7 punten. Op de lange mat met plank kast sprongen de recreatie meisjes 7,3 en 6,7 punten. Dit jaar werden twee ploegen winnaar van de wisselbeker. De gecombineerde dames- en herengroep van Toos, met 8,3 punten en een groep recreatiemeis jes van KDO uit Lekkerkerk. Waddinxveen/Zevenhuizen- Zaterdag i.j er deed gymnastiekvereniging met acht meisjes en één jongens- groep mee aan de springwedstrijd in Waddinxveen. De meisjes van groep V behaalden een tweede plaats bij trampoline springen ■net 7.8 punten. W A rj H I Tl XT* Trt n M .1 a De overige uitslagen zijn groep I 7.4 II 7.5, III 6.6, IV 7.6, V 7.8, VI 7.6, VII 6.8 en VIII 7.6 punten. Bij de lange mat had de meisjesgroeo I 6.4, II 7.0, III 7.4 en IV 7.2 punten. De jongens hadden bij het springen 7.1 en bij de lange mat 6.3 punten. Zij ontvingen allemaal een diploma. Waddinxveen- Zaterdag 12 oktober vonden in Waddinxveen de regio- fPringwedstrijden plaats van de turn ing Gouda. gymnastiekvereniging Tarzan uit /toerkapelle heeft met diverse groepen hieraan deelgenomen. Een jongens- groep, twee meisjesgroepen, een aspi ranten- en een damesgroep kwamen in actie op de lange mat en minitrampoli ne. De deelnemers hebben keihard ge- werkten mooie punten behaald. addinxveen-Het sterke team (viertal) an Damlust uit Gouda is de terechte winnaar geworden van het sneldam- oernooi van Excelsior ter gelegenheid an het 90-jarig verenigingsjubileum, ne toernooi nam een aanvang nadat JJ*J'Neele de openingszet had s/>peeid. Onder aanvoering van Erwin (bmiman uit Gouderak, Nederlands inilKampioen bij de senioren, behaal- net Goudse damteam zowel in de oorronde als in de finalepoule volledi- pe winst. FviSf 16 teams. waaronder drie van els|or'. startten het toernooi in De o§ in vier groepen van 4. winnaars plaatsten zich direct voor nnlegroep. De bedenktijd was 10 minuten per partij per speler. Voor de finale klasseerden zich Dam lust, RDC uit Rijnsburg, Samen Sterk uit Hazerswoude en KDV uit Krimpen aan den IJssel, welk team verrassend het eerste team van Excelsior van een fina leplaats verdrong. In de finalegroep moest de laatste wed strijd tussen Rijnsburg en Damlust de beslissing brengen. Deze laatste wed strijd kende dan ook de fraaiste par tijen van het toernooi, waarin de Goud se dammer iets meer in huis bleken te hebben. Uitslag: 1. Damlust, 2. RDC 1 -Rijnsburg, 3. Samen Sterk, 4. KDV - Krimpen aan den IJssel. Overige groepswinnaars: RDC 3 - Rijns- burg, Excelsior 1Jong en Oud Stolwijk. Moerkapelle- Afgelopen zaterdag orga niseerde Rolling '90 de derde en laatste rolrinckelwedstrijd van dit jaar in dorpshuis Op Moer. Er waren 41 deel nemers afkomstig van 7 verschillende verenigingen uit het noorden en mid den van het land. Vijf leden van Rolling '90 deden hieraan mee en wonnen vier van de negen bekers. Uitslag: Bij de Rolrinckels A, leeftijd tot 7 jaar, met acht deelnemers kwam Ma- ral Noshad Sharifi eervol op een derde plaats. Bij de Rolrinckels B, leeftijd van 7 tot en met 10 jaar, met negentien' deelnemers behaalde Claudia Jonker een mooie eerste plaats en verdiende Colette Kamp zeer goed de tweede plaats Verder werd Daphna Bontenbal in deze klasse 18e. Bij de Rolrinckels C, 10 jaar en ouder, met veertien deelne mers kwam Marloes Bukman op een uitstekende tweede plaats. Hoi Lindsay! nog 5 nachtjes slapen dan wordt je 10 jaar! Kusjes mama, wendy en flop Arjan en Jeannette al 12,5 jaar gelukkig bij elkaar. Felicitaties Wim Jantine Kids Ja, het is waar, 18 oktober wordt Dianne 4 jaar. Oma en Opa Uittenbroek Moerkapelle- Zaterdag speelden Moer kapelle en Aarlanderveen met 2-2 tegen elkaar gelijk, waardoor Moerkapelle koploper blijft in de vierde klasse A. In de eerste helft speelde Moerkapelle sterk en al in de vijfde minuut resulteer de dat in een 1-0 voorsprong, gemaakt door Lennaert Visser. Na ongeveer tien minuten in de tweede helft scoorde Patrick van Egmond de gelijkmaker 1-1 In de laatste tien minuten schoot Peter Zijderhand de 2-1 binnen. Direct daar na scoorde Patrick van Egmond de ge lijkmaker. Zaterdag speelt Moerkapelle weer thuis en wel tegen Woubrugge. Aan vang 14.30 uur op sportpark "de Wilde Veenen". i Grote kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, Witlofwortelen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor ƒ10,- KWEKE GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 kampioenschappen, die gehouden worden in de Prins Willem Alexander- zaal van het Congresgebouw. De Wereld Kampioenschappen en de openingscermonie zullen door de tele visiezender Eurosport worden opgeno men. yoor TOOS een bijzonderheid. Fokus is er in ieder geval klaar voor. Voor meer informatie en kaarten kan geïnformeerd worden bij de KNGB in Beekbergen op telefoon 055-5058700 Een overwinning tegen Rijnmond uit Schiedam was wel verwacht, maar ook afgelopen zaterdag bleek dat het vol leybal-keurkorps van coach Willem-Jan Yperen deze niet in de schoot gewor pen kreeg. In de eerste set speelde ZVH de tegenstander nog van de vloer maar in de tweede had Rijnmond de opstel ling enkele posities doorgedraaid om het sterke Zevenhuizense blok te mij den. Ondanks meer passfouten wist ZVH met een gevarieerde en geplaatste service de tegenstander onder druk te houden. Met name aanvoerster Aafke Verbrugge plaatste de service regelma tig op de hoofdaanvalster van Rijn mond, waardoor deze aanvallend min der uit de verf kwam. Mede door een mooie doortikbal van spelverdeelster Ilse Verhoef werd ook de tweede set winnend afgesloten, 15-7. Hoewel de coach voor de derde set zijn opstelling weer had aangepast, kwam zijn forma tie in de problemen door passfouten en aanvallend geknoei. Rijnmond liep via 9:9 uit naar een 15-10 setwinst. In de vierde set speelde ZVH met wat meer geduld en tactisch inzicht. Op match point sloeg de schrik om het hart toen Francien Huurman door haar enkel ging en met een van pijn vertrokken gezocht gewisseld moest worden. Rijn mond hielp een handje door een net- fout, waarmee de set (15-9) en de wed strijd (3-1) binnen waren. Achteraf bleek de blessure van Francien erg mee te vallen en staat deze waarschijnlijk haar meespelen in de komende wed strijd, zaterdag 19 oktober om 14.00 uur in Swanla tegen Gemini uit Eist, niet in de weg. In de strijd tussen de teams van Befair en het tweede damesteam van Rento kil-ZVH speelde vooral mee de eerste punten binnen te halen. Rentokil won de eerste (15-7) en tweede set (15-8). In de derde set slopen er wat foutjes in het spel van ZVH, de tegenstander werd sterker en het publiek ging zich nadruk kelijk met de wedstrijd bemoeien. De derde en vierde set gingen met 15-12 verloren en de vijfde rally-point set moest de beslissing brengen. Met 15-4 maakte ZVH het verschil duidelijk en keerde tevreden met de eerste winst punten terug naar Swanla. Daar wacht komende zaterdag om 16.30 uur Ley- thon. Evenals in voorgaande jaren zal ook dit jaar tijdens de herfstvakantie de prof- week voor de jeugd worden georgani seerd. De profweek is een jaarlijkse traditie waarbij de jeugdspelers van W.S.E. een week lang als profvoetballer door het leven zullen gaan. Naast ver scheidene voetbalspellen, zullen ook andere sportieve spellen de W.S.E. profweek sieren. AI wekenlang bereidt de enthousiaste profweekcommissie van W.S.E. deze profweek voor en is druk bezig een aantrekkelijk programma in elkaar te zetten. Zo zullen er op maandag diver se prof -trainingen worden gegeven en zullen om 17.00 uur de D- pupillen tegen jeugdteams van Sparta spelen, de Cl van W.S.E. zal om 19.00 uur tegen Feijenoord spelen. Dinsdag staat vanaf half elf in het teken van de open dag; alle jongens en meis jes uit Waddinxveen kunnen dan een kijkje komen nemen en de sfeer van de vereniging proeven. Zij kunnen ook deelnemen aan de open- techniek-kam pioenschappen; een leuk voetbalcir cuit zal worden uitgezet, zodat een ie der op een leuke manier kennis kan maken met het voetbalspel en wie wordt de beste technische balgooche laar van Waddinxveen. Aan het einde van de avond spelen de jeugdteams weer tegen bekendeprofclubs, ook leuk om eens naar te kijken. Op woensdagochtend zullen een drie tal bekende profspelers (wie is nog even geheim) gedurende 1,5 uur trai ning geven aan de jeugd waarna het tijd is met deze bekende spelers op de foto te gaan en handtekeningen te bemach tigen. De woensdagmiddag zal gevuld wor den met vier tegen vier wedstrijden van de E-D-en C jeugd tegen diverse clubs uit de regio. De F-pupillen gaan een toernooi spelen bij TOGB in Berkel en Rodenrijs. Donderdag staat volledig in het teken van het voetbalpaspoort en de shoot out en penalty-bokaal van W.S.E. Gedu rende de gehele dag kunnen de jongens en meisjes van W.S.E. hun paspoort "volstempelen" door deelname aan leu ke spelvormen. Aan het einde van de dag om 17. 00 uur spelen de E- en de meisjes pupillen dan weer tegen Sparta jeugteams. W.S.E. BI speelt om 19.00 uur tegen Sparta BI een spraakmaken de wedstrijd. Het hoogtepunt zal voor velen op de vrijdag plaatsvinden. Er wordt dan een training van een NAC bekeken waarna het nieuwe stadion zal worden be zocht. Op zaterdag is er weer een echte competitie-ronde. Een aantrekkelijk programma voor de W.S.E. jeugd maar zeker ook voor de overige jeugd uit Waddinxveen een fan tastische invulling van de herfstvakan tie. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Dao en ...kf uil Gespecialiseerd in thuisopbaring. g" en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 heg 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Oud Verlaat - Al weer enige t ijd geleden werd de Loop van Oud Verlaat voor de negende keer georganiseerd. De orga nisatie is zeer tevreden over het ver loop van de wedstrijd. Er waren 144 deelnemers, waarvan een aantal top pers uit de omstreken. Als eerste kwam Robin Punt binnen (37,12 min.), twee de werd Bert Koster (37,55) en derde Jeroen Punt (38,17). Ook de dames waren goed vertegenwoordigd; eerste werd daar Jolanda van Vliet (48,22), tweede Louise van Dongen (48,48) en derde Alice Bouman (49,11). Eerste Oud Veriater werd J. Hermus (49,43) en eerste Oud Verlaatse werd Willeke Hoogland (114,45). Volgend jaar hoopt de organisatie we derom op een succes. In verband met het tweede lustrum krijgt de loop dan een bijzonder karakter. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag speelde Rentokil de tweede competitie wedstrijd in de SNS-Ieague in sporthal Swanla in Zevenhuizen tegen Link/ AMVJ uit Amstelveen. Rentokil mist nog steeds de geblesseerde Cees van Opijnen. In een spannend duel wisten de Zevenhuizenaren een fel bevochten 3-1 overwinning te boeken met als sets tanden 15-8, 12-15, 15-3 en 15-13. In de eerste set hielden de ploegen elkaar tot 6-6 in evenwicht, waarna Rentokil met een sterk spelende Michiel van der Kuip het heft in handen nam en langzaam maar zeker naar een 15-8 set winst liep. De tweede set gaf een totaal ander beeld; Rentokil verzuimde de servicedruk hoog te houden, waar door de Amstelveners steeds beter in het spel konden komen. Link liep uit naar een 2-9 voorsprong, die door hard werken van Rentokil teniet werd ge daan. Bij 12-12 stokte de opmars van Rentokil en kon Link toch de set met 12- 15 naar zich toe halen. In de derde set startte Rentokil gedre ven en kon een snelle 5-0 voorsprong opbouwen. Deze voorsprong gaven de Zevenhuizenaren niet meer uit handen en de set werd gewonnen: 15-3. De vier de set gaf weer een gelijk opgaande strijd te zien, waarbij de Amstelveners in de beginfase al snel op een 1-8 voor sprong kwamen. Door goede verdedi gende acties van Matt Lyles wist Rento kil deze achterstand op Link weg te werken. Pas op het eind kon Rentokil een gat slaan naar 14-12. Rentokil had vier setpoints nodig voordat de eind stand op 15-13 werd vastgelegd. Rentokil speelt komend weekend niet. Op vrijdagavond 25 oktober zullen de heren aantreden in sporthal Swanla om 19.00 uur. Deze wedstrijd zal live uitge zonden worden door Sport7.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9