3 Zorgcentrum Boskoop in gebruik genomen Computerspelletjes en disco iÉ De Schone Kunsten van Boskoop Aeolus ontmoet felle tegenstand Zendamateurfestijn bij Mr van Daalgroep Waddinxveen-Boskoop Moeder en zoon bovenaan in najaarscompetitie Kerkdiensten eurohome PvdA-bijeenkomst in Kreater I Drie Metal Bands in Koppelklaveijassen en iHarp en zang op koffie concert in Praathuis Koppelklaveijass* Mannenkoorconcert in Grote- of St. Janskerk Winterklaveijassen met de Springplank Moderne zorgvoorziening Zorg op maat i5 Jeu de Boules Openingstijden na de herfstva kantie Zondag 27 oktober Zijde 36 0172-214550 Badminton Hart van Holland/23 oktober 1996 pagina 11 Door Karin van Langeraad Boskoop-In de week van 14 toten met 18 oktober is het nieuwe Zorgcentrum Bos koop aan de Boezemlaan in gebruik genomen. Ongeveer 100 bewoners zijn verhuisd van de Mendelhof naar de nieu we verpleegkamer of verzorgingsap partement in de nieuwe zorginstelling. De verhuizing van de bewoners is ver zorgd door de beroepsmilitairen van de 430e Ambulance Compagnie. De eigen medewerkers van het zorgcentrum heb ben in twee teams de bewoners uitgelei de gedaan op de Mendelhof en ontvan gen in het nieuwe zorgcentrum. Met de realisatie van dit zorgcentrum, als de nieuwste aanwinst van de Stich ting Ouderen- en Gehandicaptenzorg Gouwestreek, heeft Boskoop een van de meest moderne zorgvoorzieningen van Nederland ontwikkeld en ontwor pen om door de huidige Minister en Staatssecretaris van het Ministerie van VWS uitgedragen beleid ook praktische invulling te geven. Het gebouw is een ontwerp van de samenwerkende archi tectenbureaus deJong-Gortemaker te Gouda en Gelderblom te Boskoop. Er zullen 68 verzorgingshuisplaatsen en 60 verpleeghuisplaatsen zijn. Samen met de 'Parkzichtwoningen' wordt er plaats geboden aan 235 bewoners. In dit centrum zal niet de financiering Beroepsmilitairen zorgden voor de verhuizing van de bejaarden. bepalen waar en op welke afdeling men dient te verblijven, maar de persoonlij ke beperkingen en/of handicaps, waar door 'zorg op maat' en ook 'verblijf op maat' kan worden aangeboden. Het zorgcentrum biedt ook een aantal mogelijkheden met betrekking tot tij delijke opnamen, crisisopnamen, dag/ nachtopvang, maaltijdverstrekking en logeerfunctie. Ook beschikt het cen trum over een fysio- en ergotherapie, een eigen keuken en recreatieruimten. Het zorgcentrum richt zich op de bevol king van de gemeente Boskoop en di recte omgeving. Overplaatsing naar een voorziening buiten Boskoop zal al leen nog gebeuren ten behoeve van de revalidatie van ouderen. Waddinxveen- Toos Wubben staat sa men met haar zoon Stephan na 18 ge speelde wedstrijden bovenaan in de najaarscompetitie van de Jeu de Bou- Iesvereniging Waddinxveen. Zij heb ben 15 wedstrijden gewonnen en een puntensaldo van +87. Op de tweede plaats staan Wiebe de Boer en Wout Versluis met 14 gewonnen wedstrijden en +65. De derde plaats is voor Jasper Winkel en Marco van Wageningen met 13 gewonnen wedstrijden en een pun tensaldo van +44. Rob van Dijken en Piet van de Made staan op de vierde plaats ook met 13 gewonnen wedstrij den en +73, doordat zij verloren hebben van Winkel en Van Wageningen moeten zij ondanks het hogere puntensaldo genoegen nemen met de vierde plaats. Bij een gelijke stand telt namelijk het onderlaining resultaat. Corrie 't Hart en Sonja de Voogt staan troosteloos on deraan met 1 gewonnen wedstrijd en een saldo van -138. In het puntenklassement over 1996, een optelling van alle resultaten die bij on derlinge competities en wedstrijden over het jaar, staat Hans Cammeraat met 58 punten bovenaan. Waddinxveen- In de herfstvakantie worden een aantal extra activiteiten in de Teenage Place georganiseerd. Voor jongeren van 12 tot 16 jaar in buurtcen trum 'de Boog', C. Huygenslaan 2. Op woensdag 23 oktober vindt de The Teenage First Love Disco plaats. Van 19.30 tot 22.30 uur. De toegang be- draagt 2.50 legitimatiebewijs meene men. Op donderdag 24 oktober is er van 14.00 tot 18.00 uur de 'Computer Game Place', waar een zestal spelcomputers met de beste en leukste spellen staan te wachten. De toegang is gratis evenals bet spelen op de spelcomputers. The Teenage Place is ook na de herfst vakantie geopend. De openingstijden zijn dan dinsdag en donderdag van 15.00 tot 18.00 uur en woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. Ar Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds v. Gurp, Dalfsen. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds •G. de Moor; 17.00 uur sow-vesper 'mm. kerk. Herv. Immanuel 10.00 uur ds A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur ds P.A.C. mongers. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds K Oort, Rotterdam. rf™ gem' 9 30 uur ds R de Reuver; daal UUr dS J' Stelwa§en- Veenen- De Stek 9.30 uur ds S. Oegema, Oegst- geest. 5 Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- u?n.k' 17.00 uur drs A.C. Verdoorn, Waddinxveen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds M-I. Oosting. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Kees [Goedhart. Zwolle Boskoop- Zaterdag 26 oktober is er een live avond in De Tunnel met drie Metal bands. De Within Temptation, De Beers Skittles (rockcover band) en de Surface Tension (rapmetal) passe ren deze avond de revue. Aanvang 21.00 uur, entree 10,=. Pim Rusch, van harte gefeliciteerd. Succes met je nieuwe bedrijf. Annette en John Nog 3 nachtjes slapen: Meivin 7 jaar! gefeliciteerd papa mama en monica John en Miranda's harten passen bij elkaar. Veel geluk. Oom Wim en tante Wil judo: Danny heeft het weer gelapt en is op de 1e plaats gestapt, h.g. opa en oma verhoef Gefeliciteerd met je diploma Kumar. Groetjes van papa, mama en ranjith Boskoop- Vrijdagavond 8 november is er Koppelklaverjassen en jokeren bij buurtvereniging 't Zuiden in "ons jeugdhuis" aan de Julianastraat 50 in Boskoop. Aanvang 19.30 uur. Inschrijf geld 10.-per koppel voor het klaver jassen en 5.- voor het jokeren. Beide kaartspelen gaan over vier ronden. Men kan zich opgeven bij: mevrouw J. Verweij: 0172-217615 en mevrouw L. van der Broek: 0172-212059. Boskoop- Zondagmorgen 27 oktober vindt in het Praathuis een koffieconcert plaats. Het concert zal worden ver zorgd door het duo van de harpiste Carla Bos en de mezzo-sopraan Lisinka de Vries-Schuring. Op het programma staan composities uit verschillende tijds- en stijlperioden, waarbij ook op verschillende soorten harpen wordt gemusiceerd. Aanvang concert 11.30 uur. Entreee volwassenen 7,50 kinderen gratis. Waddinxveen- Op vrijdag 25 oktober is er weer koppelklaverjassen in de Boog, C. Huygenslaan 2. Aanvang 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld is 8.- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Sandra hartelijk gefeliciteerd met je 14e verjaardag, pa, ma, wendy en laika Lieve mensen, heel hartelijk bedankt voor de vele felicitaties die ik ter gelegenheid van mijn 50ste verjaardag mocht ontvangen. Het was geweldig! Hetty Lesschen Boskoop - In het weekend van 25, 26 en 27 oktober stelt een tiental Boskoopse kunstenaars, onder de noemer van "De Schone Kunsten van Boskoop", de ei gen ateliers open voor publiek. Geheel kosteloos en vrijblijvend is het moge lijk een kijkje te nemen in de kunste- naarswerkplaatsen die grotendeels zijn gesitueerd rond de Gouwe. De routebeschrijving waarop de deel nemende kunstenaars zijn vermeld zijn in de periode van 14 tot en met 25 oktober te verkrijgen in de hal van het Boskoopse gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1. Hier vindt eveneens de officiële ope ning plaats op 25 oktober om 16.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Het ge heel krijgt een muzikale omlijsting. In het weekend zelf worden de routebe schrijvingen in elk atelier aangeboden. De ateliers zijn gemarkeerd met een bruine vlag met rode appel. De adressen van de ateliers zijn: Piet de Koning, bij Voogt VSB bank, Zijde 10; Maria Geschiere, Reinette 22; Jolanda Stil, Voorkade 31; Gea Vonk, Dwars Nieuwstraat 2; Linda Dijkstra, Ridder- buurt 22; Atelier Sandra en Annelies, Ridderbuurt 76; Thijs van Wijngaarden, Burg. Colijnstraat 229; Ton van Steen bergen, Burg. Colijnstraat 117; Liz Hardijzer, Laag Boskoop 112. Waddinxveen/Gouda- Op vrijdagavond 25 oktober organiseert het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwe- stem haar jaarlijkse "Mannenkoorcon cert" in de Goudse St. Janskerk. Aanvang 20.00 uur, de deuren van de kerk gaan open om 19.15 uur. Medewer king zal worden verleend door het "Pet ros Psaris Ensemble" o.l.v. Dr. Pieter Vis. Instrumentaal wordt het koorcon cert omlijst door twee harpistes, Anke Anderson en Gertru Smit en eveneens twee panfluitistes, Liselotte Fennema en Noortje van Middelkoop. De musi cus Ben Kramer uit Boskoop zal het mannenkoor begeleiden op het orgel en op de piano. De muzikale leiding is in handen van Martin Mans, dirigent van het mannenkoor. De mannen van "De Gouwestem" zijn tijdens het concert gestoken in een nieuwe outfit. Op deze avond zal tevens de onlangs uitgekomen vierde CD van het koor worden gepresenteerd. Het programma omvat voornamelijk geestelijke muziek, maar ook klassieke muziek en volksmuziek. Er is naar ge streefd om alle werken zoveel mogelijk oorspronkelijk te brengen. De toegangsprijs bedraagt 12.50 per persoon. Voor ouderen vanaf 65 jaar en kinderen t/m 12 jaar is de toegangsprijs Reserverenen van kaarten is mogelijk bij: de heer A. de Rooij telefoon 0182- 612100 of bij de heer W. Kooiman tele foon 0182-616390. Waddinxveen- In de komende maanden gaat klaverjasvereniging De Spring plank weer haar klaverjas-wintercom- petitie voor koppels organiseren. Deze competitie wordt gespeeld over vijf zaterdagmiddagen in de winter maanden. Deze competitie wordt ge houden en mede georganiseerd in het vernieuwde gebouw van speeltuinver eniging De Paddestoel. De data zijn: 9 november, 14 december, 11 januari, 8 februari en 8 maart. Elke zaterdagmiddag worden er vier ronden geklaverjast en zijn er prijzen te winnen. Tevens wordt er elke zaterdag een loterij gehouden. Voor de competi tie tellen de hoogste vier zaterdagen mee. Aan het einde van de competitie zijn er ook prijzen te winnen voor de hoogst geëindigde koppels. Op alle zaterdagmiddagen wordt be gonnen om 13.00 uur tot ongeveer 17.00 uur en de kosten bedragen 5 - per persoon per dag. Voor inlichtingen en/ of opgave: 0182-617780 of 0182-617671 Waddinxveen- In de vierde competitie- week bleken de tegenstanders van bad mintonvereniging WBC Aeolus van een heel ander kaliber dan in de voorgaan de week. Dit is duidelijk af te lezen aan de resultaten van de diverse teams. In sportzaal De Duikelaar speelde het eerste team van Aeolus tegen het derde team van Conservatix/Velo (Waterin gen). In de enkelspelen legde het bezoe kende team de basis voor de uiteindelij ke overwinning door een 3-1 voor sprong te nemen. Doch het team van Aeolus gaf zich niet zomaar gewonnen. In de herendubbel verkleinde men de achterstand tot 3-2. Na verlies in de damesdubbel kwam men in het eerste gemengd dubbel opnieuw terug tot 4-3. Helaas werd de tweede gemengd dub bel verloren, zodat de overwinning met 5-3 naar de tegenstander ging. Komende zondag gaat men op bezoek bij het eerste team van BC Delft. Het tweede team doet het tot op he den zeer goed. Thuis werd ditmaal het derde team van BC Ommoord (Rotter dam) op een maximale 8-0 nederlaag getrakteerd. Ook het derde team liet er in De Dui kelaar geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Het tweede team van Deo (Nootdorp) ging met 7-1 te onder. Het vierde team speelde, net als het zesde en achtste team, een uitwed strijd in Ter Aar. Als enige team wisten zij tegen het derde team van Shuttle '74 een 6-2 overwinning uit het vuur te slepen. Aan het bezoekende tiende team van Aigis (Zoetermeer) had het vijfde team een lastige klant. Uiteindelijk bleef men met een 5-3 nederlaag met lege handen staan. Het zesde team had tegen het vijfde team van Shuttle '74 weinig in te bren gen. Alhoewel drie partijen pas in de derde set werden beslist leed men toch een 8-0 nederlaag. Ook het zevende team ontving een team van Aigis. Zij kwamen tegen het twaalfde team met 5-3 aan de goede kant van de score uit de strijd. Tegen het elfde team van Shuttle '74 had het achtste team per saldo even eens weinig in de melk te brokkelen. Na drie gelijke spelen was met 6-2 de eer ste nederlaag een feit. Waddinxveen - De Partij van de Arbeid organiseert een discussie over volks huisvesting en woningbouw op woens dag 30 oktober in gebouw Kreater aan de Kerkweg 13. Aanvang 20.00 uur. Ie dereen is van harte welkom. Door Karin van Langeraad Boskoop - Het afgelopen weekend stond bij de scoutinggroep de Mr van Daal groep uit Boskoop communicatie cen traal. Vanuit de zendkamer van het club huis aan het Zwarte Pad werd contact gezocht met scoutinggroepen over de hele wereld. Twee regionaal actieve zendamateurs met een zendmachtiging waren hierbij aanwezig. Tijdens dit fes tijn, in scouting kringen JOTA (Jambo- ree-On-The-Air) genaamd, worden erva ringen en gebruiken tussen de diverse scoutinggroepen uitgewisseld. Naast praktische informatie over bijvoorbeeld de zender wordt er ook gesproken over leefomstandigheden, het weer en alles wat met scouting te maken heeft. Naast het zenden en ontvangen van in formatie, waren er meerdere activiteiten bij de Mr van Daalgroep. Alles wat er dit weekend te doen was had op een of andere wijze met communicatie te ma ken.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11