Succes donateursavond VEERMAN MAKELAARDIJ Groep 8 Dick Bruna- school naar Telekids Lezing erfrecht en schenkingen Poppentheater in Swanla Tennisclub Zevenhuizen goes Carribean Triviantavond Dirk Jansz. Zwart bespeelt Kunckel-orgel HYPOTHEKEN? OPEN HUIS Aan- en verkoop onroerende zaken Taxaties Hypotheken Onteigeningszaken Verhuur 19e jaargang nummer 689 23 oktober 1996 Samenwerking Fotohobbyclub Meer hierover zie advertentie pagina 20 Oudste film Moerkapelle Sobats Moerkapelle, vroeger en nu Waddinxveen - Op zaterag 26 okto ber gaan de leerlingen van groep 8 van alle drie de locaties van de Dick Brunaschool naar Hilversum. Zij gaan daar meedoen aan het pro gramma Telekids. Vorig schooljaar hebben enkele kinderen van de vesti ging Sperwerhoek een brief geschre ven met als resultaat dat zij aan het einde van de herfstvakantie mogen meewerken aan het bekende kinder programma. Boskoop- Woensdag 30 oktober om 14.00 uur in de Parochiezaal aan de A.P. van Neslaan wordt door de K.B.O. een bijeenkomst gehouden, waar notaris A.J. Hoogenraad een lezing geeft over erfrecht en schen kingen. Alle Boskopers boven de 50 jaar die belangstelling hebben voor dit onderwerp zijn welkom. Voor vra gen of inlichtingen: L. Nieuwesteeg, telefoon 0172-213825. Zevenhuizen- Op woensdag 30 okto ber organiseert De Zeven Muzen in Dorpshuis Swanla voor kinderen van 5 tot 10 jaar een voorstelling, die wordt gegeven door het poppen theater Pop-up. De voorstelling be gint om 14.00 uur en de toegangsprijs is 5,50 per persoon. Zevenhuizen- Tennisclub Zevenhui zen viert op zaterdag 26 oktober het slotfeest. Alle leden hebben de kans een avond een heuse carribean erva ring op te doen. Men wordt verzocht snel de Beachbon in te vullen of te bellen met Sjaak Bakker. Benthuizen- Zaterdag 26 oktober or ganiseert koffiebar De Schuilplaats een triviantavond. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom en iedereen mag vrienden, vriendinnen, familieleden en bekenden meenemen. De locatie is De Bron, achter de Ne derlands Hervormde Kerk in Bent huizen. De zaal is open om 20.00 uur en om 20.30 start het programma. Hazerswoude-Dorp- Zaterdag 2 no- v ember vindt erin de Gereformeerde f rk in Hazerswoude-Dorp een con- ert plaats. Dan zal Dirk Jansz. Zwart een c°ncert verzorgen op het unieke bekende Kunckel-orgel van deze kerk. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang tot dit concert is vrij, aan et eind van de avond wordt wel een collecte gehouden ten bate van het orgelfonds en ter bestrijding van de osten. De Gereformeerde Kerk is in Dorpsstraat hoek Korenmolen- laan. Boelhuisveiling in La Baraque Zevenhuizen Evenals vorige jaren organiseert de Lions Club Zevenhuizen-Moerkapelle een boelhuisveiling en wel op zater dag 2 november in bar-disco- theek-eetcafé La Baraque aan de Zuidplasweg 12 te Zevenhuizen. Ook dit jaar zal de opbrengst geheel ten goede komen aan Artsen zonder Grenzen. Zij die de veiling de afgelopen jaren hebben bezocht, weten dat dit een gezellig gebeuren wordt waar bovendien dikwijls voor een prikje leuke voorwerpen op de kop kunnen worden getikt. Hoewel ook kleinmeubelen worden geveild, ligt het accent van de veiling op antiek en curiosa, zoals koperen en tinnen voorwerpen, munten, schilderijen enzovoort. Het klapstuk dit jaar wordt een zeer fraaie toverlantaarn uit het begin van deze eeuw. Andere interessante ka vels zijn onder andere een oude apo thekers weegschaal, antiek speel goed, een Wedgwood schaal, een Jungerhans slingerklok uit 1910 en vele andere mooie kavels. Veilingmeester J.H. Kroes zal weder om met een grap en een grol de vei linghamer hanteren. Zowel koper als verkoper staan 10% van het gekochte en verkochte af voor het goede doel; het inschrijfgeld per kavel bedraagt f2,50, verdere veilingkosten zijn er niet. Zij die een kavel willen laten veilen kunnen telefonisch opgave doen tot 28 oktober op de volgende telefoonnummers: 0180-633847, 0180-633618 of 0182-618080. Bij het aanmelden van de kavels kan men eventueel een limietprijs opge ven of het aan de veilingmeester overlaten de hoogst haalbare prijs af te hameren. Uiteraard kan men de kavels ook gratis ter beschikking De toverlantaarn die op de stellen, zodat het gehele bedrag ten goede komt aan Artsen zonder Gren zen. De inbrengers dienen de kavels zelf aan te leveren op 2 november tussen 10.00 en 11.30 uur bij La Baraque. veiling wordt ingebracht, (foto Lionsclub) Vanaf 12.00 uur kunnen de bezoekers de kavels bekijken en om 13.15 uur neemt de veiling een aanvang. Kavellijsten worden aan de zaal ver kocht a f3,-, waarvoor La Baraque als sponsor een gratis kop koffie ver strekt. De najaarsvergadering van de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle (OZM) op 15 oktober, bestond uit een wisselend programma. Hoogtepunten waren de ondertekening van een samenwerkingsovereenkomst tussen de Fotohobbyclub Moerkapelle en OZM, de aanbieding van de oudste film van Moerkapelle, de presentatie van de Sobats in Nederlands-Indië en tenslotte een fraaie diavoorstel ling over (oud) Moerkapelle. Het gaat om een uiterst nuttige en prak tische samenwerking waarbij beide vrijwilligersorganisaties voordeel heb ben. De stichting maakt gebruik van de diensten van de Fotohobbyclub voor het vastleggen van beeldverandering, reprodukties, etcetera. Anderzijds kan gebruik gemaakt worden van de voor werpen van de Stichting voor de foto hobbyisten. Door het zetten van een handteke ning bekrachtigden de heer Ottevanger (Oud Zevenhuizen- Moerkapelleen mevrouw Roos (Fotohobbyclub) de officiële samenwerking. Alles weten over Op 2 november houdt NTVM Hypotheekshop Perdijk daar mogelijk aan kunnen en willen bij dragen (telefoon 079-5931446 of 0180- 633236). Voorts is het idee geopperd om de film bij een nog te bepalen gele genheid op supergroot scherm te ver tonen. Een van de voorwaarden daarbij is -uiteraard- dat veel namen bekend zijn. Het bestuur van OZM onderzoekt inmiddels hoe haar jongste aanwinst het meest optimaal bewaard kan wor den. De oudst bekende film van Moerkapelle werd in eigendom door het bestuur van de zangvereniging Sursum Corda over gedragen aan OZM. Het betreft een film met een lengte van ruim één uur. De beide besturen gaan zich beijveren om de personen, gebouwen etcetera die op de film voorkomen, te voorzien van namen. Mensen worden gezocht die De heren Verhoef en Topé namen de ruim 60 aanwezigen mee naar Neder lands-Indië in de j aren 45-50 alwaar vele mensen zijn gesneuveld in de strijd, waaronder 6.250 Nederlandse solda ten. Uit onze gemeenten bleven de vol gende personen in de strijd: J. Camme- raat, D.L. van de Hoek, A. Hoogerdijk en P.J. Zijlstra. Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon: 0180-631866 Telefax 0180 - 633178 Door de inleiders is duidelijk gemaakt dat aanvankelijk de opvang van de mensen die terugkwamen van het strijdtoneel alsmede het thuisfront zeer te wensen overliet. De laatste ja ren is dat verbeterd. Indrukwekkend was de declamatie welke is uitgespro ken op nationale dodenherdenking op 7 september 1996 bij het Nationaal In- dië-monument. Het slot van de avond betrof een weer geheel ander hoogtepunt. Aan de hand van oude en nieuwe dia's vanaf dezelf de standplaatsen werden beelden van vroeger in die van het heden geplaatst. Doordat met twee projectoren gewerkt werd waren oud en nieuw gelijktijdig naast elkaar te zien. Dit onderdeel werd, in het kader van de samenwer king, verzorgd door de Fotohobbyclub Moerkapelle.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1