Actieweek vrouwenbond FNV in het kader van de Algemene bijstandswet Tien mille voor het beste ondernemingsplan Jungle themaweek in De Herberg Stel, het is je eigen vel... Alles went, behalve een vent Voorlees- en knutselmiddag Informatiepunt Ziekenfonds 1 [L LIONSCLUB ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Boelhuisveiling in La Baraque op 2 november t.b.v. Artsen Zonder Grenzen mm Juu wim de Graaff 26.000 exemplaren. Hart van Holland/23 oktober 1996 pagina 3 Wat gebeurt er tijdens de actieweek? Het Vrouwen Ad viesTeam van de Vrouwenbond FNV staat klaar Starterscompetitie Midden-Holland Informatie-avond Vijfentwintig jaar Nederlandse Brandwonden Stichting Collecte 1996 Nationale Brandpreventie week IJ.IIU Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Nieuw bij Recreatie Verweij, Rottekade 9 in Zevenhuizen: schaatsen - skeelers - langlaufsport I Openingsaanbiedingen: Trainingspakken 30% korting Langlaufkleding halve prijs Inline skates vanaf ƒ59,- Schaatssalopettes van 69,- voor ƒ45,- Schaatsen, skeelers, langlaufmateriaal 10% korting I I I I I VIKING - RAPS - ZANDSTRA enz. - Inruil mogelijk" Ski-service - schaatsen slijpen Telefoon 0180-633115 en 0652-781000 Gezellige sfeer, interessante veilingstukken op net gebied van curiosa, sieraden, antiek etc. Opgave van aan te bieden kavels: telefoon 0180-633847 of 0180-633618 of 0182-618080 Tijdens de actieweek van de Vrouwen bond FNV, die wordt gehouden van 28 oktober tot 2 november, zal specifiek de aandacht worden gevraagd voor de Bij zondere Bijstand en de arbeidsplicht voor bijstandsvrouwen met kinderen. Door middel van bezoeken aan verschil lende gemeenten met een collectieve aanvraag voor Bijzondere Bijstand, voor al die vrouwen die geen aanvraag hebben ingediend maar hier wellicht wel voor in aanmerking zouden komen, wil de bond de aandacht vestigen op een betere besteding van deze gelden. Hoe Sociale Diensten omgaan met de arbeidsplicht voor bijstandsvrouwen wordt onderzocht door middel van een enquête wordt 1 november gepresen teerd. Wie vragen heeft over de nieuwe bij standswet of klachten over de Sociale Dienst kan terecht bij het VrouwenAd- viesTeam van de Vrouwenbond FNV. Niet alleen kan men bij het Vrouwe- nAdviesTeam terecht over de Algeme ne Bijstandswet maar ook voor vragen over andere uitkeringen en sociale voorzieningen zoals de Bijzondere Bij stand, de Algemene Nabestaanden wet, Pensioenen, Wet Voorzieningen Gehandicapten, de WAO en WW en eigen bijdragen. Wie meer wil weten over gelijke behandeling of ongewens te intimiteiten, thuis-, deeltijd- of op- roepwerk, zwangerschapsverlof of vrijwilligerswerk, het VrouwenAd- viesTeam van de Vrouwenbond FNV kan de vragen beantwoorden. Het telefoonnummer van het Vrouwe- nAdviesTeam in de regio is 0181- 630583 of 010-4812011. Bij geen gehoor kan men ook de lande lijk coördinator, Linda Rigters bellen, telefoonnummer 020-5816399. Regio - Om beginnende ondernemers in Midden-Holland te stimuleren is de Star terscompetitie Midden-Holland uitge schreven. De opsteller van het beste ondernemingsplan wordt beloond met 10.000 gulden. De Starterscompetitie houdt in dat alle personen die tussen 1 juli 1996 en 1 juli 1997 in het Kvk-gebied Midden-Holland een eigen bedrijf zijn gestart of gaan starten, worden uitgenodigd hun onder nemingsplan te overleggen. Deze wor den beoordeeld door een deskundige jury. Voor potentiële deelnemers wordt op 31 oktober vanaf 19.00 uur een grote informatie-avond gehouden in het ver gadercentrum van de Kvk voor Mid den-Holland aan de Burgemeester van Reenensingel 101 in Gouda. Voor meer informatie: telefoon 0182- 531922. Reeuwijk - Discotheek De Herberg orga niseert in het weekend van 25, 26 en 27 oktober de "Mega Jungle Party". Jungle dansers, gorilla's, leguanen, slangen en vogelspinnen zullen de bezoekers een onvergetelijk weekend bezorgen. Het uitgaanscentrum wordt voor dit weekend veranderd in een echte jungle met vele levende planten, watervallen en lianen. Ook zullen er volop shows zijn die de bezoekers in een echte junglesfeer brengen. Discotheek De Herberg is te vinden aan de Nieuwdorperweg 44 in Reeu wijk. Voor meer informatie: 0182- 392516. Op 16 juli 1971 is de Nederlandse Brand wonden Stichting opgericht. Dat was de eerste stap op weg naar een betere be nadeling van patiënten met ernstige verbrandingen. Er is in die 25 jaar veel gerealiseerd. Zo heeft de introductie van donorhuid geweldig bijgedragen aan de verbetering van de behandeling van t>randwondpatiënten. Dankzij de stichting weet nu zo'n 90% van de bevol king dat je bij brandwonden meteen moet koelen met (niet te koud) water, aarmee wordt veel leed voorkomen. Hit alles is mede mogelijk gemaakt door tienduizenden vrijwilligers die hebben meegeholpen van de jaarlijkse collecte an de stichting een groot succes te 'naken. ^jfar wordt de landelijke collecte van wwlffldsc Brandwonden Stichting g houden van 27 oktober tot en met 2 november. °Pbrengst van de collecte kan de vb ar Brandwonden Stichting order werken aan de realisering van hcnr 9e'ste"ingen: verbetering van de andeling van brandwondpatiënten, j, happeijjk onderzoek, het voor enen van brandwonden en het in stand houden van de huidbank. Er is ook geld nodig om aandacht te beste den aan nieuwe uitdagingen, zoais het voorkomen en beperken van litteken weefsel. Voorts moet onderzocht wor den welke behoefte er is aan onder steuning en begeleiding van de talloze patiënten die, naast blijvende lichame lijke gevolgen, ook psychische proble men overhielden aan hun brandwond- ongeval. ln 1995 werden in zo'n zevenduizend huizen de bewoners opgeschrikt door brand. Resultaat: 800 meer of minder ernstig gewonden en bijna 80 doden. In totaal liepen ook door andere oorza ken bijna 50.000 mensen brandwon den op. Daarom wordt in 1996 voor de vierde keer, tegelijk met de collecte, de Natio nale Brandpreventie Week gehouden. De Brandpreventie Week wordt geor ganiseerd door de Nederlandse Brandwonden Stichting in samenwer king met de brandweer, het Verbond van Verzekeraars en de Stichting Con sument en Veiligheid. De opzet van de Brandpreventie Week is om, met zo veel mogelijk publiciteit, de publieke aandacht voor brandveiligheid te vra gen. Alphen aan den Rijn - Op woensdag 30 oktober komt de schrijfster Yvonne Kroonenberg naar het Literair Café in Alphen aan den Rijn. De schrijfster bouwde een stormach tige carrière op met verhalenbundels als: "Alles went behalve een vent" en "Kan ik hem nog ruilen". Zij geeft in deze scherp geschreven verhalen een beeld van de Nederlandse man, die veel discussies oproept in huiselijke - of vriendenkring. Verder heeft zij ook kinderboeken geschreven zoals de tri logie "Koosje", meisjesboeken over paarden. Yvonne Kroonenberg is geboren in Amsterdam in mei 1950 en zij was de derde van vier kinderen. Zij zegt van zichzelf: "Ik ben nu net als in mijn kleuterjaren: druk, vrolijk, praatziek en onhandig." Na haar studie psycho logie begon zij een praktijk in de bin nenstad van Amsterdam, die ze ook weer geleidelijk sloot nadat ze ging schrijven. In recensies van haar boeken en inter views met haar komen steeds woorden voor als: scherpzinnig, humoristisch en openhartig. Maar ook wordt er ge sproken over emoties die er zijn rond het schrijven een essay over haar va der. Wie en hoe Yvonne Kroonenberg is kan men ontdekken op woensdag 30 okto ber in het Parkfilmhuis, Cornelis Geel- laan 2 in Alphen aan den Rijn. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 12,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Expressie '70, Cornelis Geellaan 2; Boekhandel Haasbeek, van Mandersloostraat 19 en bij de Openba re Bibliotheek, Thorbeckestraat la, allen in Alphen aan den Rijn. Boskoop - Op woensdag 6 november is er in bibliotheek Boskoop een voorleesmiddag voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Het thema is: muizen. Er zijn heel veel soorten muizen, alle maal te vinden in de bibliotheek. Betje, Jannetje, Doedel, Frederick, Tissie en Philip. Allemaal namen van boekenmuizen. De muizen bleven in de boeken spannende, verdrietige of leuke avonturen. Eén ding is ze ker: je hoeft nooit bang voor ze te zijn. Het voorlezen begint om 14.30 uur en duurt een uur. Meer informatie: telefoon 0172- 213170. Als elke seconde telt Inbraak/diefstal: In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een werkplaats aan de Vlietkade. Er werd een slot gefor ceerd om binnen te komen. Er werd gereedschp ontvreemd. In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een woning aan De Meerkoet. Aan de voorzijde werd een raam opengebroken. Ontvreemd werd audio-apparatuur, telefoon, (betaal) pasjes, rijbewijs, sieraden en cd's. Aanrijdingen: Vrijdagmiddag vond op de Plasweg ter hoogte van een wegversmalling een kop/staart aanrijding plaats. Een 20- jarige automobilist botste achterop een automobilist uit Boskoop die was gestopt voor een tegenligger. Er ont stond alleen materiële schade, één auto moest worden weggesleept. Donderdagochtend vroeg verloor een vrachtauto op de Kanaalstraat een deel van zijn lading bestaande uit pot jes piccallilly. Op de Beyerincklaan ver loor dezelfde vrachtauto potjes appel moes. Op de Kanaalstraat is de brand weer tot 8 uur bezig geweest het weg dek schoon te maken. Inbraak/diefstal: In de nacht van vrijdag op zaterdag vond een inbraak plaats in een horeca gelegenheid aan de Nesse. Men kwam binnen via een bovenlichtje aan de ach terzijde. Weggenomen werd geld. Overig nieuws: Bij een alcoholcontrole vrijdagavond op de Kon. Wilhelminasingel werden 9 bestuurders gecontroleerd. Niemand bleek in overtreding. In de nacht van zondag op maandag werd een 26-jarige automobilist uit Gouda gecontroleerd die wel teveel gedronken had. De overschrijding van het promilage was niet zo groot maar omdat het niet de eerste keer was, wordt proces-verbaal opgemaakt. Verlichtingscontrole fietsers: Bij een verlichtingscontrole onder fiet sers werden donderdagochtend op de Juliana van Stolberglaan 17 fietsers, voornamelijk scholieren, bekeurd. De verlichtingsstaat van de fietsen was er barmelijk. Uit het bovenstaande blijkt dat de extra aandacht die de politie IJssel en Gouwe in november aan de fietsverlichting gaat besteden, geen overbodige luxe is. Scholieren maar zeker ook ouders wordt op het hart gedrukt er voor te zorgen dat de verlichting in orde is. Wanneer zij door het rijden zonder licht slecht te zien zijn, brengen zij niet alleen zichzelf maar ook andere wegge-' bruikers in gevaar. Bovendien kost een boete voor het rijden zonder voor-en achterlicht ƒ40,- en daarvoor koop je minstens een complete verlichtingsin stallatie. Aanrijdingen Vrijdagmiddag vond op het Paddegat een aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een bromfiets. In het aanrij den naar de spoorwegovergang nam de 16-jarige bromfietser uit Hazerswoude de binnenbocht waardoor hij in bot sing kwam met de 25-jarige automobi liste uit Boskoop. De bromfietser be landde tegen de voorruit van de auto. Donderdagmiddag vond op de Goud se Rijweg een ongeval plaats waarbij twee gewonden vielen. Een 76-jarige bestuurder uit Zwammerdam reed, vermoedelijk gehinderd door de laag staande zon, achterop een stilstaande auto met aanhanger. De 76-jarige en zijn 74-jarige vrouw werden met hoofd en nekletsel naar het Bleulandzieken- huis overgebracht. Inbraak/diefstal: Vrijdagavond werd in een supermarkt een afroombox gestolen. Dit is een soort kluisje waarin het overtollige kas- sageld verdwijnt. Omdat er sleutels no dig zijn om zo'n te verwijderen is het een raadsel hoe dit heeft kunnen plaats vinden zonder braaksporen achter te laten. Overig nieuws: Zondagochtend vroeg werden autobe zitters aan de Ridderbuurt wederom geplaagd door vandalen die het op de spiegels hadden voorzien. Van een 20- tal auto's waren de spiegels omgebo gen terwijl vijf spiegels daadwerkelijk kapot waren. Zondag werd op de Zijde tussen 12.30 en 13.30 een alcoholcontrole gehou den. Vijftien automobilisten werden gecontroleerd, niemand was in over treding. Woensdagavond ontdekte een bewo ner van het Kalmoes dat spijkers voor zijn autobanden waren gelegd. Dit bleek bij nog eens twaalf auto's het geval. Door een getuige was gèzien dat dit was gebeurd door een paar jongen tjes van 7 en 9 jaar oud. Regio- Ziekenfondsverzekerden kun nen per 1 januari 1997 van zieken fonds veranderen. Voortaan kan dat per de eerste van januari van ieder jaar. Belangrijk is om rekening te hou den met de opzegtermijn van twee maanden. Men moet dus zot-gen dat de opzegbrief voor 1 november bij het oude ziekenfonds binnen is. Het standaardpakket van alle zieken fondsen is gelijk, en een ziekenfonds kan iemand daarvoor ook niet weige ren. De verschillen zitten in bijvoor beeld de klantenservice, maar vooral in de aanvullende verzekeringen. Waar voor en tegen welke prijs men zich kan bijverzekeren loopt noga) uiteen. Ook is een ziekenfonds niet verplicht de nieuwe cliënt in de aanvullende verze kering te accepteren. Bij verandering is het dus verstandig pakketten te vergelijken en zeker te weten dat het nieuwe ziekenfonds u accepteert. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Patiënten- Gehandi captenplatform (PGMH). Telefoon 0182-512777, maandag tot en met don derdag van 10.00 - 13.00 uur. K. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redactie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3