Irma Heeren en Carlien Harms bij Coenecooploop Hengelsport Dames Rentokil-ZVH aan kop Goed toernooi Florida-jeugd Scheidsrechtersw bij Floreant sport in de regio Winst voor Flyers heren 1 en dames 1 BROUWER DE KONING Moerkapelle walst over Woubrugge heen UITVAARTVERZORGING Karl van Tilburg stopt met motorracen Hart van Holland/23 oktober 1996 pagina 9 Voorzichtige opbouw Voedingsadvies op maat Toekomst Basketball Onverwacht overwinning dames-2 Badminton Dnor Karin van Lanaeraad Waddinxveen - Op 19 oktober werd op het Coenecoop- terrein de jaarlijkse Coencooploop gehouden. Dit evenement trekt elk jaar vele atleten en prestatie- en recreatielopers. De officiële KNAU wedstrijd met een afstand van 10 kilometer heeft ook dit jaar grote namen uit de sportwereld getrokken. Zo verschenen ook Irma Heeren en Carlien Harms aan de start. Voor hen beiden betekent dat een voortzetting van een veelbelovende sportcarrière na een gedwongen rust periode. Net terug van een intensief trainingskamp op Lanzarote waren de dames niet echt tevreden over de resultaten, maar wel vol.vertrouwen in de toekomst. Irma Heeren heeft naam gemaakt als atlete. Haar staat van dienst liegt er niet om. Vele overwinningen op belangrijke wedstrijden, zoals bijvoorbeeld Ne derlands kampioen Cross, Nederland kampioen Duathlon en kwart triathlon in 1993. In dat zelfde jaar werd zij ook Europees kampioen Duathlon en tweede op de WK op hetzelfde nummer. In 1994 zet de lijn zich voort. Heeren mag zich dat jaar wereldkampioen duathlon noemen en zij schrijft wederom drie nederlandse kampioen schappen op haar naam, de hele tria thlon, de kwart triathlon en de halve marathon. Het seizoen van 1996 begint veelbelo vend. Na een eerste plaats Power (Wo)Man op Lanzarote, een Neder lands en Europees kampioenschap duathlon worden de verwachtingen echter wreed verstoord door een auto ongeluk tijdens een training. Geschept door een auto is het resultaat een ge broken sleutelbeen en een operatie om dit te herstellen. Zo dient zich in juli van 1996 een gedwongen rustperiode van 6 weken aan. Gelukkig is er sprake van een spoedig herstel en Irma begint dan ook weer vol vertrouwen, maar wel voorzichtig aan de heropbouw van kracht en conditie. De eerste wedstrijd loopt zij weer in september te Lienden waar zij een tijd neerzet van 34.07 op de 10 kilometer. Een intensief trainingskamp op Lan zarote heeft als resultaat dat haar heup toch wat geïrriteerd is geraakt. Op de Coenecooploop speelt haar dit duide- lijk parten. Irma Heeren zegt hierover: "De loop was wat moeizaam, maar de sfeer was goed en het betekent veel om weer terug te zijn." Na ongeveer twee jaar uit de roulatie geweest te zijn is ook Carlien Harms erg blij weer terug te zijn in het deelnemers veld. Carlien: "Ik ben duidelijk niet te vreden. Ik ben veel te hard van start gegaan, er was veel wind en na 1 kilome ter zat ik er al doorheen. Het is ook moeilijk om na twee jaar het goede wed strijd gevoel te pakken te krijgen." Car lien Harms had gehoopt laag in de 35 te eindigen, dus een resultaat van 36.20 viel haar wat tegen. Harms is dan ook een goede bekende op de Coencoop loop. In 1992 verbrak zij nog het par- coursrecord met 33.33. In het dagelijks leven is Carlien Harms bezig met het opbouwen van een eigen praktijk als diëtist. Zij is daarbij gespe cialiseerd in het geven van voedingsad viezen bij (top)sporters. Juist haar ei gen ervaring als topsporter en haar kennis als diëtist vormen een goede basis voor haar werkzaamheden. Zij stelt dan ook: "Algemene voedingsad viezen zijn er genoeg. Maar een goed uitgebalanceerd persoonlijk dieet is bij het bedrijven van topsport noodzake lijk. Het is beter de voedingsgewoonten aan te passen dan een greep te doen naar preparaten." In hun gezamenlijk leven waarbij de sport altijd centraal staat hebben zo wel Irma Heeren als Carlien Harms een strak schema voor ogen. Zij zullen bei den half november uitkomen bij de Ze- venheuvelenloop te Nijmegen, gevolgd door de Waranda Cross te Tilburg en dan eind van het jaar de Stein Jaspers Memorial. Irma Heeren zal eind januari 1997 deelnemen aan de Run-Bike-Run op Lanzarote. Waddinxveen- Heren 1 verrast met winst op Niels Stensen, kampioen afge lopen seizoen. Dames 1 te sterk voor BOB. Verlies voor jongens kadetten 2 en meisjes junioren 2. Heren 1 zorgde voor een daveren ver rassing door te winnen van Niels Sten sen. De start van Flyers was niet zo goed, maar gaandeweg de eerste helft ging het beter en konden de Wad- dinxveners het heft in handen nemen. De ruststand werd 48-45. De tweede helft was wisselvalliger. Tussen de ze vende en negende minuut sloeg Flyers een gat van twaalf punten. Hier werd de basis gelegd voor de overwinning. Uit slag 86-83. Topscorers: Mark van Es niet 21 punten, Rudo van Loo en Wolter Ewijnenburg ieder met 20 punten. Dames 1 had geen moeite met BOB. Hyers startte uitstekend en in een mum jan tijd werd er een voorsprong opge bouwd van meer dan tien punten. Eind stand 76-47. Topscorers: Anita van en en Gaby Kuyer, ieder 19 punten. Meisjes junioren verloren de wed strijd in de eerste helft. Er werd te weinig gescoord, waardoor MSV uit Noordwijk een geruststellende voor sprong kon nemen. Uitslag 42-63. Tops corer: Anne-Willemijn Crompvoets met 16 punten. Jongens kadetten 2 deden het de eer ste helft goed en konden Lokomotief in de verdediging drukken en zo een klei ne voorsprong opbouwen. Jammer ge noeg viel Flyers in de tweede helft terug en kon zo Lokomotief toch nog een ruime overwinning mee naar huis ne men. Uitslag 36-64. Topscorer: Tie-Ho Lam met 15 punten. Vrijdagavond 25 oktober speelt Heren 1 in de Duikelaar om 21.00 uur tegen Argon uit Wilnis. Zondag 27 oktober om 17.30 uur in de Duikelaar is er de bekerwedstrijd van Heren 1 tegen eredivisieclub BV Voor burg. Supporters zijn van harte wel kom. Zevenhuizen-Moerkapelle-Op 19 okto ber heeft Hengelsportvereniging Ze- ennuizen-Moerkapelle de zesde wed strijd van de voorjaars-/najaarscompe- gehouden in de Oude Rijn te Bode graven. De vangst was matig, de zeven deelnemers wisten totaal 11.830 gram vis te vangen. Klomp troefde deze maal een ieder af met een vangst van 2760 gram vis, het geen hem deze week de 20-wedstrijd- P nten opleverde. De tweede plaats was voor A. van Erk met 2580 gram. J. Wiersma werd derde met 2400 gram. A. van Erk verstevigde met zijn tweede plaats de koppositie, ondanks dat er nog drie wedstrijden zijn te gaan, kan hij een goed resultaat van de komende wedstrijden het kampioenschap van de competitie reeds vroegtijdig behalen. De 7e wedstrijd van de voorjaars-/na- jaarscompetitie zal op 2 november worden gehouden, vertrek om 7.00 uur vanaf de parkeerplaats bij Hotel Vos. Nadere informatie bij: A. van Erk tele foon 079-5932788. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. ua£- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Na een periode van vier seizoenen heeft Karl van Tilburg besloten te stop pen met motorracen. Als belangrijkste reden voor dit besluit zegt Karl nog vele andere dingen te willen doen, waarin mogelijk ook op racegebied. Karl: "Ik sta nu voor een soort twee sprong. Over een aantal maanden zal ik mijn opleiding voor Commercieel Inge nieur afronden. Hierna ben ik in princi pe vrij om bepaalde dingen te gaan doen buiten het racen. Dingen die je normaal moet laten als je serieus met de racesport omgaat. Ik heb er in die vier jaar veel voor moeten laten. Dit was niet met tegenzin, maar nu is het gewoon tijd om andere dingen te gaan doen." Hiep Hiep Hoera, Opa wordt vandaag 70 jaar. Gefelciteerd! Stijn Zevenhuizen - Onderschatting van de tegenstander speelde het eerste da mesteam van Rentokil-ZVH bijna par ten in de wedstrijd tegen Gemini uit Eist. "Je ziet het gebeuren" zie coach Willem-Jan van Yperen, "en ook al her stellen ze zich dan nog, de scherpte is er uit in zo'n eerste set." Die eerste set ging teleurstellend met 13-15 verloren. In de tweede was ZVH wel geconcen treerd en liep door geplaatste service- ballen en een solide blok snel uit naar 5- 0; enkele verdedigingsfouten achterin zorgden voor 5-4 maar ZVH kwam niet meer in gevaar kwam en de set werd gewonnen met 15-8. In de 3e set ging ZVH voortvarend van start maar daar na stokte de aanval. Gemini kwam langszij: 12-12, maar uiteindelijk won ZVH met 15-12. In de vierde set speel den tempo en conditie een voorname rol. Met gevarieerd aanvalsspel werd Gemini volledig weggespeeld en on danks wissels en time-outs van de te genstander, haalde Rentokil met 15-3 de vierde set en de derde overwinning binnen. Door dit resultaat staat Rento kil-ZVH fier aan kop samen met PZ- Dynamo. De wedstrijd Rentokil-PZ is op 9 november om 14.00 uur in dorpshuis Swanla. Aanstaande zaterdag wacht de uitwedstrijd tegen Somas-Activia in Sint Anthonis. Tegen koploper Leython werden voor het tweede damesteam op de voor hand niet al te veel kansen verwacht. In het begin leek ZVH te worden wegge speeld, maar bij een 12-3 achterstand keerde het tij en de eerste set werd met 16-14 winnend afgesloten. Met 15-12 was de tweede set en een wedstrijd- punt binnen. De derde gaf een overtui gend ZVH te zien en met 15-8 was zo waar een zeer knappe 3-0 overwinning binnengehaald. Waddinxveen- In het weekend van 19 en 20 oktober heeft de Florida-jeugd in Gouda een prima prestatie neergezet. Dit Rijnland-toernooi is het eerste jeugd-toernooi van dit seizoen. De jeugd van Florida kwam in vele klas sen tegelijk uit. Twee dagen lang werd er door iedereen hard geknokt, maar niet iedereen kon in de finale komen. Uiteindelijk kwam toch een zeer be hoorlijk aantal in de finale terecht, vooral vertegenwoordigd door de wat oudere jeugd. In de categorie-2 (onder 17) waren Emiel van Boxtel en Patrick van Esse- veld vertegenwoordigd. Zij vochten in de finale tegen Jelmer Prins en Rob Aardoom van Onder Ons. Hoewel er goed spel werd getoond, werd er toch verloren. Ook in categorie-2 uitkomend waren Hugo van Bergeijk en Britt van Braam Morris. Zij wonnen in een drie setter de gemengd dubbel in deze klas se. Jeroen van Boxtel kwam uit in klasse-l (onder 19), waar hij tot de finale reikte maar in een driesetter verloor. De meeste resultaten voor Florida wer den behaald in de hoogste categorie (voor alle leeftijden). Vooral Dennis Steenland was goed op dreef, hij kwam door uitstekend spel in drie finales te recht. Als eerste moest hij, samen met Bram Aschelman van DKC in de heren- dubbel uitkomen tegen Michiel Kersch en Olaf Pijper. In een spannende drie setter ging deze verloren. Als tweede speelde hij de heren-enkel tegen zijn dubbelpartner Bram Aschelman. Na een hevige strijd moest Dennis ook deze partij laten gaan. Zijn laatste finale was de Gemengd-dubbel die hij samen met teamgenote Madeion Gelderblom overtuigend wonnen met 15-4 en 15-7. De meest zinderende partij was waar schijnlijk wel de dames dubbel in de categorie 'alle leeftijden'. Hoewel dit nog een poule wedstrijd was, waren de winnaar van deze partij gelijk de win naars van hun onderdeel, dus het had zeker het gehalte van een finale. Voor Florida speelden Britt van Braam Mor ris en Madeion Gelderblom. Zij namen het op tegen Maaike van der Weij en Patricia van Daal. De eerste game ging zonder enige spanning naar Maaike en Patricia met 15-3, maar de tweede en derde game maakte het gebrek aan spanning volledig goed. Na enige tijd in de tweede game stond het 13-3 en werd er verlangd tot de 18. Met nog enkele punten te gaan werd de spanning lang zaam maar zeker voelbaar. Zeker toen Maaike en Patricia op match-point kwa men (17-16). Met nog een service te gaan konden zij het afmaken, maar ze verloren deze en ook de game met 17- 18. Moerkapelle- Moerkapelle blijft het uit stekend doen in de 4e klasse A van de zaterdag-afdeling van de KNVB. Afgelo pen zaterdag boekte het al weer z'n vijfde overwinning en werd Woubrugge met en klinkende 5-0 nederlaag naar huis gestuurd. Moerkapelle blijft daar door lijstaanvoerder, samen met het Leidse Lugdernum, dat een wedstrijd meer heeft gespeeld. Zaterdag had Moerkapelle weer een sterk openingsoffensief, dat al na 5 mi nuten werd bekroond met de eerste goal. In het verloop van de eerste helft kreeg Moerkapelle nog een aantal kan sen, maar te gehaast spel voorkwam verdere goals. In de tweede helft viel Moerkapelle aan vankelijk terug. Woubrugge kreeg een veldoverwicht, maar wist geen echte kans te creëren. Na 15 minuten tekende Lennaert Visser 2-0 aan. Halverwege de tweede helft ontfutselde Lennaert Vis ser een tegenstander de bal en steven de weer op het doel af, schoot in eerste instantie tegen de uitlopende keeper op en scoorde vervolgens 3-0. Vanaf dat moment stond Woubrugge met de rug tegen de muur en was het wachten op verdere goals, die ook snel kwamen. Eerst schoot Danny Pols hard op doel, de doelman liet de bal los en Lennaert Visser scoorde z'n onvervalste hattrick (4-0). Tien minuten voor tijd zette Raschid Boutasgount na een mooie combinatie met Marco v.d. Loos goed voor en Danny Pols scoorde 5-0. Zaterdag a.s. volgt de inhaalwedstrijd tegen het Leidse SSW, dat moet wor den bezocht en heeft Moerkapelle aan een punt genoeg om alleen koploper te worden. Moerkapelle 2 bedwong PKC'85-2 met 3-1, door goals van Danny van Leeu wen, Patrick Bontenbal en Dennis Her tog. Door Karin van Langeraad Boskoop - Voetbalvereniging Floreant heeft in het weekend van 19 en 20 okto ber speciale aandacht geschonken aan 'de man in het zwart'. Tijdens het scheidsrechtersweekend werden alle in Boskoop fluitende scheidsrechters met nog meer egards ontvangen. Voor de eigen clubscheidsrechters had Flo reant een apart cadeau. De mannen en vrouw kregen allen een nieuw scheids- rechterstenue aangeboden. Dankzij een sponsor kon Floreant de eigen scheidsrechters eens naar behoren onthalen. Het was voor de tweede keer dat Flore ant een scheidsrechtersweekend orga niseerde. Vorig jaar gebeurde dat in de maand april, maar Floreant heeft nu gekozen voor een tijdstip wat eerder in het voetbalseizoen. Floreant wil, zowel bij spelers als bij supporters, meer be grip kweken voor de man en vrouw in het zwart. Juist de scheidsrechters hebben het er de laatste jaren niet mak kelijker op gekregen. Kritiek is niet al leen te horen in het veld, maar vaak ook langs de lijn. Prijzende woorden wor den zelden gehoord. Ook in wedstrijd verslagen wordt te vaak aandacht be steed aan slecht optredende scheids- De clubscheidsrechters van Floreant werden in een nieuw tenue gestoken. rechters. Heeft hij of zij uitstekend ge floten, dan wordt daar al te vaak aan voorbij gegaan. De Boskoopse vereniging geeft toe dat ook haar voetballers niet altijd uitblin ken in het prijzen van de scheidsrech ter. Floreant voorzitter Sjaak Blaazer: "Wij durven de hand wel degelijk in eigen boezem te steken. Met deze actie wil Floreant eens op een andere manier laten merken dat wij de scheidsrech ters waarderen."

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9