levenhuizen-Moerkape lie Jaap Bron een bron van inspiratie Papierinzameling Activiteiten Agenda Oranjecomité zoekt vrijwilligers Kerkdiensten Diplomazwemmen De Koornmolen Muziekavond door amateurmusici Vakantie knutselen in Op Moer Activiteiten Plattelandsvrouwen Rode Kruis Moerkapelle actief voor "Mappa Mondo" Eendragtrevue groot succes om bij te blijven.. Oud Jeugddienst Hart van Holland/30 oktober 1996 pagina 13 Communicatie Systeem agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zondag 3 november Medische weekenddienst Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Op uitnodiging van de ondernemerskring Zevenhuizen-Moer- kapelle hield interim-manager Jaap Bron vorige week donderdag in de recreatiezaal van De Zevenster een gloedvol betoog over klantvriendelijk heid. Ondersteund door een grote variatie aan gebarentaal hield hij de vele toehoorders ruim een uur lang in de ban van zijn praktijkervaringen. Bron begon zijn carrière als leraar Nederlands bij het middelbaar onderwijs. Maar op het lesgeven aan wat hij noemde "zo'n stelletje onge motiveerde puistkoppen" was hij al gauw uitgekeken. Daarna verdiende hij zijn brood als artsenbezoeker. "Artsen zijn buitengewone hufters" was zijn uit dagende stelling. "De wijze waarop ze met hun patiënten omgaan daar lusten de honden geen brood van. Natuurlijk niet in Zevenhuizen. Hier zitten alleen maar goede doktoren". Na nog wat bij de inkoopafdeling van Schiphol en bij IBM te hebben gerommeld, begon hij als interim-manager voor zichzelf. In die kwaliteit licht hij bedrijven door. Niet alleen organisatorisch maar ook op hun klantvriendelijkheid. Door zijn hele verhaal heen bleek dat de zoge naamde ISO-norm geen enkele garantie betekent voor kwaliteit. "Gewoon ge programmeerde shit". ISO-gecertifi- ceerde bedrijven heten per definitie goed te zijn. Toch gaat het er volgens Bron altijd om wat ze daadwerkelijk doen en niet of ze al dan niet gecertifi ceerd zijn. Volgens Bron is communicatie de basis van succes. Waarom wordt bijvoor beeld de lichtgevende reclame van de KLM bijna dagelijks gecontroleerd? Om de eenvoudige reden dat wanneer die lichtreclame flikkert de mensen wel eens zouden kunnen denken dat daar boven ook wel eens iets "neer zou kun nen flikkeren". Waar verdient de auto dealer het meeste aan? Niet aan de verkoop van auto's. Nee aan de onder houdsbeurt. En hoe vaak komt het niet voor dat als er een afspraak wordt ge maakt de klant te horen krijgt: "Ik weet niet of ik nog wel een gaatje heb" of "Het zal niet meevallen". Bepaald uitnodi gend klinkt het niet. Anders zou het zijn als de autobezitter te horen krijgt: "Goed U weer eens te zien. Wat denkt U van Zo communiceren de teksten die in sommige winkels hangen ook niet altijd even publieksvriendelijk. Terwijl 98% van de winkelende mensen te goeder trouw is, valt er in een aantal zaken desondanks te lezen: "Ons personeel heeft het recht uw tas te controleren". Wat Bron steeds weer probeerde te zeggen was dat het streven van een bedrijf er op gericht moet zijn dat het Jaap Bron "Communicatie is de basis van succes. de klant niet lastig wordt gemaakt. Dat het systeem klantvriendelijk moet zijn en dat niemand van het bedrijf zich wat dat betreft achter de regelgeving kan verschuilen. Kortom een goede relatie met de klant is van levensbelang. Zevenhuizen- Van donderdagmiddag 12.00 uur tot vrijdagmiddag 13.15 uur organiseert de Christelijke Basisschool "de Eendragt" in samenwerking met de Wereldwinkel en Milieuvereniging een tweede inzamelingsactie voor oud pa pier/karton. De eerste inzamelingsactie leverde 6000 kilogram papier/karton op. Men kan het papier (bijelkaar gebonden of in dozen) brengen in de papiercontai ner op het schoolplein van de Christe lijke basisschool De Eendragt. Men wordt vriendelijk verzocht alles goed te stapelen en lege dozen plat te maken. Volgende container op 9 en 10 januari. "Otê Zevenhuizen. Iedere zaterdagvan 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Donderdag 14 november9.30-11.00 uur Hervormd Centrum: koffie-ochtend; OlgaBerg, thema: "Vriendschap, er hangt een prijskaartje aan".; volgende datum- 12 dec. Woensdag 20 november: Hervormd Centrum: Ouderenmiddag: demonstratie Goudse pijpen en tegeltjes maken. Tevens boekentafel. Vrijdag 13 en zaterdag 14 december: Vrijz. kerk: Creatieve Kerstmarkt. Dinsdag 7 januari 1997: Start beginnerscursus EHBO in het Hulpverleningsge bouw naast de brandweerkazerne, info: A. de Vos 0180-631376 (n.o.z.) De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; kotfie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur; woensdag 13nov.14.00 uur: poffertjesmiddag(i.p.v. 6nov.woensdag20nov. verkoop Welfare-artikelen vanaf 13.30 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster (niet op 4 nov.); t>oosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster (6 i.p.v. 13 nov.) etsen: lx Per dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 ïïnn 0n 22 nov"' dec Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.30 en 11 -tn UUr' Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00,10.00 en m' J4 nov': nalaars verrassingsreis; 29 nov.: kerstmarkt Zoetermeer met ondnt Rotterdam; 11 dec.Kerstviering in Swanla. Zeven Muzen: Zaterdag 2 november: Geref kerk 20.00 uur: amateur-muziek avond Zondag24november: Vrijz. herv. kerk 12.00 uur: koffieconcert; Vrijdag29 vember: dorpshuis Swanla 19.00 uur: muziekquiz; Vrijdag 13 december: vrijz. nerv. kerk 18.00-21.00 uur: kerstmarkt koor- en blokfluitgroep; Zaterdag 14 cember: vrijz. herv. kerk 10.00-16.00 uur: Kerstmarkt koor- en blokfluitgroep; activiteiten Zeven Muzen in 1997 op 12 en 18 januari; 1 en 16 februari; 22 en 23 raaart; 12 en 19 april, 7 en 28 juni. Vogelvereniging Zang en Kleur: Jokeren/klaverjassen 20.00 uur: 22 nov. n.°Y;: Contact-avond, 20.00 uur: 5 nov clubgebouw aan de Zuidplasweg. kh^Wrkap °ud VerIaat: Klaverjassen op 1, 15 en 29 nov.; 22 nov.: marathon- 4RR7nQcSS n11 van vri'- 20 00 tot za- 8 00 uur' opgeven bij Aad Karreman, tel. 010- Moerkapelle°V': Bing°' S°OSOp 12 nov": De Schake'°P 5 nov- Zatorw2e donderda9m dorpshuis Op Moer. 9.30-11.30 uur: Soos: 14 nov.12 dec. party ag november: 14.00-17.00 uur Rode Kruis gebouw:Rode Kruis Welfare 27novaCtiVitieiten 'n 0p Moer op woensdagmiddag: 13 nov.: theater-middag; niPiivmoma. rsmaken; 4dec: rolschaatsles van zwarte piet; 11 dec.: kerst-en zS ooaartenmaken; 18 dec-: voetbal-insctuif; Zatera^ 7 november: Sint Nicolaas-instuif en toneelstuk. Vag 14 december: Rolling '90 show met Dagobert Duck op zoek naar de schat en 20 dec.; Vogelbeurs, 14.00 uur: 16 Alle activiteiten vinden plaats in het Zevenhuizen - Om alle activitei ten, die het voor Koninginnedag op het programma heeft staan, te kunnen uitvoeren, zoekt het Oranjecomité van Zevenhuizen nog enkele vrijwilligers. Voor nadere informatie over onder meer de tijd die daarmee ge moeid is, kunnen belangstellen den zich wenden tot Lies Vos kuilen, telefoon 633081. Moerkapelle-Vrijdag kan alleen papier gebracht worden na telefonisch over leg, telefoon 079-5931629 bij geen ge hoor telefoon 079:5932402. Zaterdag 2 november kan er papier ge bracht worden in de containers naast de kerk van de Gereformeerde Gemeen te. De containerdienst is van 8.00 -12.00 uur aanwezig. Na 12.00 uur kan er geen papier meer worden gebracht. Opbrengst in oktober 11.840 kilogram. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur 19.00 uur Oud Verlaat 10.00 uur Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur drs A.J.G. Dronkert, Gouda. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur dr J. Buit kamp. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds G. Herwig, Noordwijk; 18.30 uur drs R. van Koot- en, Soest. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 2 november: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-5212500. Zondag 3 november: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhui zen, telefoon 0180-631783. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Zevenhuizen- In de week voor de herfst vakantie behaalden 43 leerlingen een zwemdiploma. De beoordelingscom missie werd gevormd door Cocky Schiereck-Timmermans, Cobi van der Berg-in 't Veen en Mieke Honshorst- Schenk. Namens het Bureau Nationale Zwemdiploma's waren aanwezig me vrouw C.D.M. Jonkman-Jansen en de heer H.B. van der Velde. Het A-diploma is behaald door: Kay d'Ancona, Dirk Jan van der Berg, Caro line van Hoorn, Suzan Hulst, Roderick Gielisse, Niels Spekman, Mariska van Wees, Carin Berends, Nicole van den Bosch, Sofieke Büdgen, Anouk van Dijk, Menno Gouweloos, Daphne de Kooter en Robin Verheul. Het B-diploma is uitgereikt aan: Jacoli- ne van den Bos, Wendy Bouwman, Rem- ko Drooger, Carlo Glasbergen, Sylvana Heemsbergen, Kevin van Leeuwen, Lisa Meijndorff, Rutger van Oosterhout, Mi- loe Smit, Robbin Vink, Mariëlle Blijle- ven, Claudia Exalto, Willemijn Geuze, Denise Koorevaar, Monica van Leeu wen, Samantha Noorland, Annelies van Rijn, Annemie van der Torre, Margriet Alblas, Remco Anker, Karin Colijn, Nick van Kralingen, Wesley de Mooij, Loes Poot, Wendy de Ridder, Ruby Schef- fers, Jordy Spruijt, Marleen van Vliet en Tessa Voskuilen. Zevenhuizen- Op zaterdag 2 november organiseert "De Zeven Muzen", dat wil zeggen Peter Lelieveld, weer de mu ziekavond voör en door amateurmusi ci. De avond begint om 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk, aan de Dorps straat 106 te Zevenhuizen. De toegang is gratis. Net als voorgaande jaren bestaat ook nu het programma voornamelijk uit (licht)-klassieke muziek, die door ama teurs op zeer professionele wijze wordt gebracht. Aan bod komen onder ande re stukken van Edvard Grieg, Giuseppe Galluzi, Johan Christoph Pepusch, Wolfgang Amadeus Mozart en Felix Mendelssohn Bartholdy. De Zevenhui- zers Riky Hoeijmakers en Anja de Man op de blokfluit spelen samen met Mar- gré van Gestel (piano) een aantal me nuetten van Mozart. Ton Verschuur speelt op het "Van Leeuwen"-orgel on der andere stukken van Wesley en Rein- hard. Het gelegenheidskwartet met bas Frank Mol, alt Margré van Gestel, tenor Peter Lelieveld en sopraan Marianne Vink laat horen hoe plezierig samen zingen is. Er is een blokfluitensemble, bestaande uit Liesbeth Ploeger, Rita Richwalsky en Riekje Verkerk. Dit en semble speelt een stuk van Pepusch. De Waddinxveense bas, Jan van der Kaaden, laat, begeleidt door Loes Bon- gers op piano, weer verschillende mooie stukken horen, evenals mezzo sopraan Johanna Zandt, die wordt be geleid door Menno Hilbrands. Natuurlijk wordt er ook deux en quatre mains gespeeld op de piano. Iedereen is welkom op deze 11e mu ziekavond door amateurmusici. Moerkapelle- Ook in de vakantie kwam een grote groep kinderen naar dorps huis Op Moer om aan de woensdagmid dagactiviteiten deel te nemen. De kin deren konden onder leiding van Ma rian Vonk, die vakkundig werd onder steund door Marie Jonker en een groep enthousiaste vrijwilligers, knippen, plakken en kleuren. De trekpop zag er op het eind bij alle kinderen dan ook prachtig uit. De fotomiddag komt te vervallen maar de organisatie hoopt veel kinderen te kunnen begroeten als sprookjes goo chelaar Karlijn in dorpshuis Op Moer te gast is. Zevenhuizen - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Ze venhuizen, organiseert een drietal acti viteiten. Op woensdag 13 november komt me vrouw An Bruggeman een kort verhaal vertellen: "De shawl van vroeger tot nu". Daarna gaan de dames zelf aan de slag en leren ze een aantal manieren om een shawl te knopen. De dames worden verzocht een lange vierkante shawl mee te nemen. De avond wordt gehou den in Hotel Vos vanaf 20.00 uur. Ook is op deze avond Unicef vertegenwoor digd en kan men kerstkaarten en ca deau-artikelen bekijken en eventueel kopen. Entree voor leden gratis, niet leden f5,-. Op de dinsdagen 5 en 19 november is er een fietsmiddag. De dames vertrekken om 13.15 uur vanaf de parkeerplaats bij Hotel Vos. Bij slecht weer gaat deze activiteit niet door. Een zoete middag tenslotte op donder dag 28 november. Langs zee en door duinen gaan de dames naar een marse peinmakerij in Nieuw Vennep. De kos ten bedragen f25,- per persoon, niet- leden betalen f5,- extra. Vertrek vanaf 13.00 uur bij de brandweerkazerne, aankomst in Zevenhuizen om 17.15 uur. Men kan zich aanmelden tot 7 novem ber bij mevrouw D. Kruis, telefoon 632283 na 18.00 uur. Zevenhuizen - Op zondag 3 november is er om 19.00 uur een jeugddienst in de Hervormde kerk van Zevenhuizen. Het thema is: "Gods Woord is volmaakt". De heer Wulffraat zal spreken over dit the ma. Muzikale medewerking komt van zanggroep Choice uit Berkel en Roden rijs en organist is Ike Zintel. Moerkapelle- In het kader van "Zorg voor elkaar" organiseert de Welfare afdeling van het Rode Kruis Moerkapel le een Welfare-party op zaterdag 2 no vember van 14.00 tot 17.00 uur in het Rode Kruis gebouw, Moerveen 1 te Moerkapelle. Iedereen is van harte wel kom. Onder het genot van een kopje thee of koffie worden de met de hand vervaar digde artikelen geshowd, die door voornamelijk oudere inwoners van Moerkapelle zijn gemaakt. Daarnaast is er een partij tweedehands legpuzzels voor jong en oud. De op brengst komt ten goede aan "Mappa Mondo", een gespecialiseerd medisch gezinsvervangend tehuis in Wezep voor kinderen die nog maar kort te leven hebben. Zevenhuizen- Op de Christelijke Basisschool 'De Eendragt' werd de jaarlijkse Eendragtrevue gehouden. De kinderen vierden in een circussfeer het 25-jarig bestaan van de school. Toneelstukjes, sketches, liedjes: er was een gevarieerd programma.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11