Atelierroute in Boskoop groot succes tétilf Korenconcert Vriendschapsconcert Waddinxveen-Pelhrimov Kwakveense koerier Culturele avond Veel plezier op Telekidsdag Kerkdiensten Huurdersbelangenorganisatie Wad dinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelle (H.W.Z.M.) bestaat één jaar Bingo in De Boog Jeugddienst Boekenmarkt Zanggroep Da Capo: kerstconcert met Marco Bakker Thema-ochtend over mode, kleding en milieu Hart van Holland/30 oktober 1996 pagina 11 Ritme en herhaling bij Jolanda Stil Rust en evenwicht Realistische schilderijen bij Ton van Steenbergen Zelf creatief bezig zijn bij Sandra en Annelies Nog meer schone kunsten in Boskoop Zondag 3 november Ochtendgymnastiek en lipstick show Taarten- en Movierace Drinr Karin van Langeraad In Boskoop stonden het afgelopen weekend "De Schone Kunsten van Boskoop centraal. Bij tien kunstenaars 'stond de deur van het atelier open om een kijkje te nemen naar het werk van de Boskoopse kunstenaars. Zij konden zich allen verheugen in een goede opkomst. Een impressie van diverse ateliers. Een bezoek aan de werkruimte van de Boskoopse kunstenares Jolanda Stil is een belevenis op zich. Haar werken kenmerken zich door de kleuren en vormen die veelal rond en vrouwelijk zijn. Door gebruik te maken van verschillende basiselementen zoals de zon, maan of de eenhoorn en gebruik makend van terugkomende ritmes in haar werk ontstaat een bijzonder fraai resultaat. Het atelier van Maria Geschiere aan de Reinette straalt rust en evenwicht uit. De objecten van Maria Geschiere zijn geïnspireerd op menselijke emoties en het leven zelf. Het bewerken van een steen levert een werk dat van alle kanten te bekijken is en voor iedereen iets anders kan betekenen. Op een intuïtieve manier wordt het hart van de steen bereikt, zodat ook het hart van de mens geraakt wordt bij het bekijken van haar werken. Door het hoge schildertechnische niveau van de kunstenaar Ton van Steenbergen worden sfeervolle taferelen en landschappen zeer accuraat neergezet. Aar> elk detail van het werk wordt veel aandacht besteed waardoor een zeer realistisch resultaat wordt bereikt. Dieren spelen een belangrijke rol in het werk van Van Steenbergen. Met veel gevoel voor compositie vinden vele dieren een plaats op de schilderijen van Ton. Door gebruik te maken van een ei-temperatechniek in combinatie met olieverf hebben de werken een hele goede stofuitdrukking waardoor het geheel tast baar lijkt. mm m De werkruimte van Sandra en Annelies is meer gericht op het geven van crea- tiviteitscursussen. Aquarel, fimoklei, textielverven of keramiekschilderen, men kan er voor terecht bij het atelier op de Ridderbuurt 76. Sandra is daarbij de enige keradeco docente in Boskoop. Bij haar zijn ook diverse materialen en informatie verkrijgen en men kan er terecht voor een creatief kinderpartij tje. Uiteraard waren er ook nog andere ate liers te bezoeken in Boskoop. Zoals de werkruimte van Thijs van Wijngaarden, Het atelier van Ton van Steenbergen met realistische olieverfschilderijen die alle bezoekers aangenaam wist te onderhouden met alle achtergronden van zijn werken. Verder hadden Liz Hardijzer, Linda Dijkstra, Gea Vonk en Piet de Koning kun deuren voor publiek geopend. Gesteld mag worden dat dit initiatief succesvol is geweest. Boskoop- Wie de sfeer van de jaren '60 nog eens opnieuw wil proeven, met name de tijd van vetkuiven en petti coats, kan op zaterdag 2 november naar de Rozenburght, Rozenlaan te Boskoop, alwaar het Pop-In Koor Bos koop uitgenodigd is om op te treden tijdens het concert van de Boskoopse band "Dinsdag", die deze avond haar vijf-jarige bestaan viert. De zaal zal om 20.00 uur geopend zijn. Kaarten a 12,50 zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Rozenburght. Informatie: Rob, 0172- 212635; Linda, 0172-213981. Waddinxveen- Op zondagmiddag 3 no vember om 17.00 uur is er een jeugd dienst in de Ontmoetingskerk. Het the mavan de dienst is: "Have a break?". De voorganger van deze dienst is Ds. A.A. van Houwelingen uit Waddinxveen. De muzikale medewerking wordt ver leend door het koor Salvation uit Rijns burg. Waddinxveen Gerefkerk vrijg. 9.30 uur kand. C. v. HnSei,dorp' 'Jsselmuiden; 16.30 uur us Griffioen, Voorburg. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds L, Bongers; 17.00 uur ds A.A. v. Houwelingen. Herv. Immanuel 10.00 uur ds H. On gein, Amsterdam; 17.00 uur sow- aienst Ontm. kerk. ds Boskoop ïft ^rot- Geloofsgem: 10.00 uur Broström-Bruin. i -efin ®em> 939 uur ds R. de Reuver; nl c. u.u^ ds v N'euwpoort. Cp f i '3P uur Bs J A. v. Hooijdonk. 9 30 uur ds J.H. Lange- uur ds JA. v. Hooijdonk. lino- ?7 nn Rerk 9 30 uur ds M J Oos" meer UUr ^ra'ier' Zoeter- Christengen, "Bethel" 9.30 uur Dick van Steenis. Waddinxveen- Wegens enorm succes geeft het Christelijk mannenkoor Die Rhijnse Sanghers uit Bodegraven en The Jaffo Gate Quartet gezamenlijk een concert. Het mannenkoor zal werken zingen van zeer uiteenlopende aard, van traditio nele kerkmuziek tot gospels, van klas siek tot populair. Het Jaffo Gate Quartet zingt negro-spirituals alsmede tijdloze folksongs van onder andere The Mills Brothers. Ook zullen de ensembles ge zamenlijk optreden. In verband met het grote succes van vorig jaar worden er nu twee concerten gegeven. Het eerste concert is op 8 november in de Ontmoetingskerk te Waddinxveen, aanvang 20.00 uur. Kaar ten te bestellen via telefoon 0182- 614882. Het tweede concert is op 26 november in de Gereformeerde Kerk, Spoorstraat 11 te Bodegraven, aanvang 20.00 uur. Kaarten telefonisch te bestellen bij P. Jansen, telefoon 0172-613944. Toegang 15,=. Kinderen tot 15 jaar gratis. Boskoop- Klaverjasvereniging Halbo organiseert een koppeltoernooi op za terdag 2 november, aanvang 10.00 uur. De locatie gehouden Grote Haven, Gro te Haven 40 te Haastrecht, telefoon 0182-501173. De inleg is 12.50 per koppel. Er zijn prachtige prijzen te winnen en er is een tombola. Gespeeld wordt vol gens het N.K.U.-reglement. Individuele aanmelding is ook mogelijk. Aanmel ding en inlichtingen M. Eegdeman 0172- 213033 of C. Vonk 0182-341709. MSK Waddinxveen- Op vrijdag 1 november wordt er in de Immanuëlkerk aan de Beatrixlaan een handwerkverkoop/ boekenmarkt gehouden van 15.00 - 21.00 uurDe opbrengst komt ten goede aan de Immanuëlkerk. Johan en Miranda jullie feest was prachtig. Bedankt! pa en ma de Groot Boskoop/Waddinxveen- Da Capo geeft op 18 december in de Ontmoetingskerk te Waddinxveen een kerstconcert te geven waaraan, naast bariton Marco Bakker, ook meewerken sopraan Antoi nette Thiemissen en Rinus Lutikhuis. Aanvang van het concert 20.00 uur. Toegangskaarten a 25,= kunnen gere serveerd worden bij de volgende adres sen: Banketbakkerij Loef, Bootstraat 1, Boskoop; Groente- en fruitspecialist Asscheman, Brederolaan 8, Waddinx veen. Ook is het mogelijk kaarten tele fonisch te reserveren bij José Versluis, telefoon 0182-618852. Kaartverkoop voor aanvang van het concert op 18 december in de Ontmoe tingskerk tegen de prijs van 27,50 per kaart. Waddinxveen- Er is in september een landelijke actie gestart onder de titel "Zit het goed? Staat het beter!". Deze actie wordt georganiseerd door de Al ternatieve Konsumentenbond, de Stichting Natuur en Milieu, de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen en de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. Vrouwen doen 70% van de boodschappen. De consument heeft invloed op hoe producten worden ge maakt, dit is de macht van de bood schappentas. Haar boodschappentas, want consumentenmacht is bij uitstek vrouwelijke macht. Maar macht geeft ook verantwoordelijkheid, daarom houdt de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen (NBvP) op woensdag 6 november een thema-ochtend over mode, kleding en milieu. Hoewel de NBvP geen milieuorganisatie is, voelen veel leden zich betrokken bij het milieu. Met het produceren van textiel is er veel mis, wat risico's meebrengt voor het milieu, voor de gezondheid van de textielarbeiders, maar ook risico's voor de gezondheid van de consument. Hoe kan dit veranderd worden? Waar moet je op letten? Helpt het wel om bewust en kritisch te kopen? Hoe kun je zien wat er voor stof gebruikt is? Doet de overheid wel iets? Vragen om eens met elkaar over te pra ten. Niet om een pasklaar antwoord te krijgen en ook niet om te horen hoe het nu precies moet. Maar met elkaar pra ten over wat er aan gedaan kan worden en ook praten over wat er al gebeurt. Dit kan allemaal op de thema-ochten van 6 november om 9.30 uur in Kreater, Kerkstraat 13 te Waddinxveen. De en tree is gratis. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Vorige week kon Wad dinxveen zich verheugen op een be zoek van het Tsjechische zangkoor Za- boj uit de Waddinxveense zusterstad Pelhrimov. Het hoogtepunt van het bezoek was een optreden van het koor, in samen werking met Krea Musica en Harmonie Concordia, op vrijdagavond in de Ont moetingskerk. Het koor Zaboj is de oudste vereniging van Pelhrimov. Aan de wieg van het koor stonden in 1862 zowel hoogwaar digheidsbekleders als tsjechische pa triotten van de stad. Het was de tijd van de wederopleving van het nationaal bewustzijn, die tevens een hernieuwde interesse voor het tsjechische lied meebracht. Uit het 145 leden tellende gemengd koor is tevens een zelfstandig mannen koor gevormd. Beide treden afwisse lend op. Het repertoire van Zaboj be slaat een gebied vanaf klassieke polyfo nie van volksliederen van tsjechische en bekende andere componisten. Boskoop- Het komende weekeinde ko men de senaatsleden van De Krooshap- pers zelf het boekwerk, dat de Kwak veense koerier heet bij de inwoners van Boskoop thuisbezorgen. Voor elk wat wils is er weer in deze uitgave te vinden. Zo wordt er een tipje van de sluier opgelicht, die nog als een waas over de nieuwe prins en hofdame hangt. Op 9 november wordt bekend wie de nieuwe prins en hofdame voor het ko mende carnavalseizoen worden. Ver der staat het gehele carnavalsprogram ma (en dat is erg veel) vermeld in de Kwakveense koerier. Natuurlijk wordt een van de hoogtepunten het Starfesti val 11 januari 1997 met onder andere The Amazing Stroopwafels, Imca Mari na, Harry Slinger en Sheshe (de doch ters van Gert en Hermien) en het echte carnaval barst los van 7 tot 10 februari 1997. Wie contribuant wil worden wordt ver zocht goed in de Kwakveense koerier te kijken want daar staat alles in. Waddinxveen- Maandagavond 4 no vember om 8.00 uur organiseert de cul turele commissie van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk weer een cul turele avond. Hoewel deze avond be stemd is voor senioren kunnen ook mensen jonger dan 50 jaar de avond bijwonen, gezien het bijzondere karak ter. Die avond treedt op de folkloris tische dansgroep Polaina uit Amster dam. Deze groep, die bijna het profes sionele niveau heeft bereikt, brengt dan zang, muziek en dans uit Bulgarije, Hongarije, Israël, Polen en Turkije en andere landen. De groep treedt ook vaak in het buitenland op. De kostuums zijn voor het grootste deel authentiek of zorgvuldig naar origineel model na gemaakt. Dansgroep Polaina heeft on geveer 35 medewerkers: dansers .muzi kanten, technici en staf. De orkestleden bespelen een groot aantal instrumen ten zoals: frula, kavak, davul en tapan, die kenmerkend zijn voor de bij de cho reografieën behorende muziekstijlen. Het orkest begeleidt niet alleen de dan sers, maar treedt net als de zangeres, tijdens de voorstellingen, ook solis tisch op. Het orkest beschikt over een complete eigen geluidsinstallatie. De entree voor deze avond bedraagt 3,= per persoon. De zaal gaat open om 19.30 uur. Waddinxveen- Donderdag 7 november om 20.00 uur vindt in het Trefpunt, Stationsstraat 6, een speciale huur dersbijeenkomst plaats. Op deze avond zal het Haagse onderzoeksbu reau Gebr. de Gier op een wel heel ongewone wijze de resultaten van hun onderzoek betreffende het wel en wee van de H.W.Z.M. presenteren. De H.W.Z.M. is één jaar geleden opge richt vanuit een aantal op dat moment functionerende bewonerscommissies. Dit was een direct gevolg van een wets wijziging die onder andere verzelfstan diging van woningbouwcorporaties re gelt, met meer eigen (financiële) ver antwoordelijkheden en risico's. Dit gold ook voor de Waddinxveense wo ningbouwcorporatie S.S.W. Met als eer ste gevolg de omzetting ervan van een vereniging in een stichting. Een essen tieel onderdeel van deze wetswijziging vormde de verplichting tot het voeren van gestructureerd overleg met de huurders. De huurders dienden zich hiervoor wel te organiseren. Dit heeft uiteindelijk geleid tot de oprichting van de Stichting H.W.Z.M. Hetgeen is be krachtigd in de vorm van een samen werkingsovereenkomst met de S.S.W. De organisatie van de H.W.Z.M. is opge bouwd uit bewonerscommissies, huur ders georganiseerd op complex- straat- of wijkniveau, met elk een verte genwoordiging in het Algemeen Be stuur. De bewonerscommissies wor den vanuit de H.W.Z.M. financieel on dersteund teneinde hun taken te kun nen uitvoeren. De H.W.Z.M. is thans actief bezig om de zogenaamde "Witte vlekken", dat wil zeggen gebieden zonder een functione rende bewonerscommissie, weg te werken middels het oprichten van nieuwe bewonerscommissies. Belang stellenden hiervoor kunnen contact opnemen met de Stichting H.W.Z.M., Postbus 267, 2740 AG Waddinxveen. Waddinxveen- Vrijdagavond 1 novem ber is er weer een bingoavond in buurt centrum De Boog. De bingo begint om 20.30 uur. De zaal gaat om 19.15 uur open. Er zijn mooie prijzen te winnen. Iedereen is van harte welkom. Waddinxveen - In alle vroegte vertrok ken afgelopen zaterdag 26 oktober de 39 enthousiaste leerlingen van groep 8 van de Dick Brunaschool te Waddinx veen samen met 11 ouders naar Hilver sum, waar ze om kwart voor acht in Studio 3 werden verwelkomd door de teamleidsters van Telekids. Zo begon voor de kinderen een span nende ochtend in de studio, waarbij de ouders de opnamen op televisie kon den volgen. De leerlingen van de Dick Brunaschool kwamen uit als "het gele team" en moesten strijden tegen "het blauwe team" van basisschool De Wilgen uit Sliedrecht. De opname begon met het openingslied met ochtendgymnastiek. Hierbij lieten Kim, Stefan en Nicole zien dat ze er veel zin in hadden en samen met de cheer leaders Wendy, Selma, Rika, Natalja Lesley en Yvette en uiteraard alle ande re kinderen zag het er heel vrolijk uit. In de lipstickshow streden Marloes en Bas-Jan om het pittigste setje. Helaas ging de laatste vraag aan hun neus voor bij en won het blauwe team. De "vraag maar raak gast" van deze keer was Winston Gerschtanowitz, beter bekend als Harm uit de soapserie Goud kust. De kinderen konden allerlei vra gen op hem afvuren. Fiona en Jonne streden met succes de taartenrace. De inzet was als laatste te kunnen starten met de Movierace. Dit werd door hen gewonnen. De Moviera ce verliep wat minder gunstig voor de kinderen van de Dick Brunaschool. Het blauwe team had namelijk alle jokers weten te bemachtigen. Het gele team moest daarvoor 10 vragen binnen 6 minuten goed beantwoorden of 5 spe len goed doorstaan. Zij deden erg hun best, maar zijn niet als winnaar uit de bus gekomen. In ieder geval hebben de kinderen een leuke ochtend beleefd en gingen moe en voldaan naar huis.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13