fllleeu if leuk! Politieberichten 20e Rabo/Flora-Cross Kunst of kitsch? nieuws Bar-eetcafé De Point in herfstsferen HERFSTSFEER in Bar-Eetcafé de "Point" Competitie-klaveijassen Het Zuidhonk Bar-Eetcafé de "Point" Verkoopexpositie olieverfschilderijen in het Nieuwe Trefpunt Redactierit Klaveijasavond Katholie ke Vrouwen Vereniging Uniek concert in Hazerswoude Hervormingsdienst Hart van Holland/30 oktober 1996 pagina 17 Geopend: ma. t/m vrij. vanaf 18.00 uur zaterdag vanaf 12.00 uur Wingerd 2 - Waddinxveen - Tel. 0182-616717 b.g.g. 618403 Verkeersongeval met letsel Brand in loopstal WIM HOFMAN AUTO'S Beste Hart-van-Holland-lezer, Is het nou niet vervelend om helemaal alleen te reizen? vroeg iemand mij vo rige week toen ik terug kwam van een wandeling door de jungle. Ik had juist urenlang geklommen, gefotografeerd en genoten en was bezweet in een stoel gevallen. Ik bestelde een kop thee en een bananenpannenkoek en dacht na over deze vraag. Nee, alleen reizen is absoluut niet vervelend, ant woordde ik naar waarheid en nam glimlachend een hap van mijn pannen koek. Het was niet de eerste keer dat ik deze vraag voorgeschoteld kreeg. De afge lopen maanden verbaasden veel men sen zich over mijn besluit een jaar lang te gaan reizen in landen waar ik nie mand ken. Heb je familie of vrienden in Australië? was meestal de eerste reac tie als ik vertelde dat ik naar kangaroe- land zou gaan. Nee. Waar ga je dan heen? Nou, mijn vliegtuig landt in Syd ney en daarna ga ik een beetje rond zwerven, dan werken en daarna weer verder reizen. Waar ga je dan slapen? De eerste twee nachten heb ik geboekt in een goedkoop hotel en daarna zie ik wel weer. Ben ja dan niet bang? Nee, ik ben niet bang. Heb je gehoord over die gestoorde Australiër die rugzak-toe^ risten ontvoert, verkracht en ver moord? Ja. En je bent niet bang om naar Australië te gaan? Niet banger dan om elf uur 's avonds op een verlaten perron van Rotterdam Centraal Station, ant woordde ik dan. En het is waar: ik ben niet bang om alleen te reizen. Ik ben natuurlijk wel voorzichtig: liften doe ik nooit en ik zal 's nachts niet door donkere steegjes lopen. Maar dat heeft niets met reizen te maken, want dat doe ik ook niet in Nederland. Verder neem ik geen voed sel en drankjes aan van vreemden. Het gebeurt namelijk regelmatig dat reizi gers wakker worden met een zwaar hoofd en ontdekken dat zij gedrogeerd zijn en dat al hun bezittingen zijn ver dwenen. Daarom ben ik altijd op mijn hoede, vooral omdat alleen-reizenden nog kwetsbaarder zijn. Natuurlijk zijn er nadelen aan alleen reizen. Om er een paar te noemen: soms ben ik alleen als ik dat niet wil (ziek zijn is nooit prettig, maar ik voelde me buitengewoon onprettig toen ik een paar dagen aan bed gekluisterd was en niemand die voor me kon zorgen), in Islamitische landen wordt ik regelma tig lastig gevallen door opdringerige mannen, soms is er niemand om gewel dige ervaringen mee te delen, soms is mijn accommodatie duurder omdat ik een kamer voor mezelf wil en alleen eten is meestal ronduit saai. Maar voor mij wegen de voordelen van alleen reizen zwaarder dan de nadelen. Het belangrijkste voordeel is de absolu te vrijheid. Als ik mijn plannen elke vijf minuten wil veranderen, dan kan dat. Als ik links wil, dan ga ik links. Als ik rechts wil, dan ga ik rechts. Niemand die mij vertelt hoe ik mijn dag zou moe ten indelen, niemand om rekening mee te houden, nooit compromissen slui ten, eten als ik honger heb, drinken als ik dorst heb, slapen als ik moe ben en nooit overleg plegen. Naar de jungle? Ja leuk. Naar de bioscoop? Prima. Naar het strand of toch naar het museum? Misschien allebei. Als je alleen reist, is er niemand die ook maar de geringste beslissing voor jou neemt. Voor som mige mensen klinkt dit als een nacht merrie omdat zij graag een geregeld leven hebben, maar voor mij is het een zoete droom die waarheid is geworden. Deze enorme vrijheid is geweldig. Maar dat is niet alles. Het klinkt misschien vreemd, maar het is meestal ook veel economischer om alleen activiteiten te ondernemen. Denk maar aan moeders die met hun kinderen boodschappen gaan doen. Zij besteden meer tijd aan het najagen van hun kroost dan aan het verzamelen van de benodigde kruide nierswaren. Zo is het ook met reizen. Ik hoef nooit te wachten omdat mijn reis genoot nog iets moet doen. Vul maar in: een sanitaire stop maken, een telefoon tje plegen, mensen bezoeken die ik niet wil zien, winkelen, een boek uitlezen. En nu komt het allerbeste: als je alleen reist ontmoet je veel meer mensen. Heel veel reizigers die in tweetallen of n: wat eert vrijheid! drietallen reizen, zijn op elkaar gericht. Zij overleggen over de volgende be stemming, passen hun plannen aan en brengen -uiteraard- veel tijd samen door. Maar als je alleen bent, dan heb je de keus: blijf ik liever alleen of zal ik een praatje maken met die vrouw aan het andere tafeltje? En als je inderdaad de stap neemt om een praatje te maken, dan heb je vaak de interessantste ge sprekken. Soms zo interessant, dat je besluit om de volgende dag samen die tempel te gaan bezoeken. Of zelfs om een poosje samen te reizen. Ik weet dat alleen een lange reis maken, niet voor iedereen leuk is. De meeste mensen worden waarschijnlijk gillend gek als zij weer eens afgezet worden en niemand hebben om hun frustratie mee te delen. Als ik moe arriveer in een stad en ik kan geen hotel vinden, zou ik ook het liefst mijn woede afrea geren op iemand anders. En soms voel ik me heel verdrietig als ik af scheid neem van mijn tijdelijke reis genoten en alleen de bus of trein in stap. Maar als ik dan terugdenk aan de vele avonturen die ik tot nu toe heb beleefd en aan de vrienden die ik heb gemaakt (en die ik zeker ga opzoeken in Japan, de Verenigde Staten, Zuid- Afrika, Engeland en Nederland), dan weet ik dat ik deze reis nooit anders had willen doen. Waddinxveen- Bar-eetcafé De Point aan de Wingerd in Waddinxveen is in herfst sferen. Eigenaar Job Haagsman kan tevreden zijn over zijn inspanningen. Wie een bezoek brengt aan het gezellige café waant zich ih een herfstbos. Eén wand, beschilderd door kunstenaar Han Haagsman, geeft de bezoeker een ver gezicht op een heuvellandschap in herfsttooi. Wie verder om zich heen kijkt ziet niet alleen herfsttakken, maar ook rietkragen en bladeren in de mooi ste kleuren. Sfeervolle kandelaars ge ven het geheel een extra romantisch tintje. Natuurlijk kan de bezoeker deze tijd van het jaar een lekker seizoens biertje van de tap drinken. Een bezoek aan bar-eetcafé De Point is de moeite meer dan waard. De Point is dagelijks vanaf zes uur 's avonds geo pend, en alleen op zondag gesloten. Aan te bevelen voor wie genieten wil van de herfstsfeer, maar ook van een vriendelijke bediening en lekkere drankjes, en wie een aantrekkelijke menukaart op prijs stelt. Hazerswoude-Rijndijk- Een 4-jarig jon getje uit Waddinxveen is op zaterdag 26 oktober door een bromfietser aangere den. Het jongetje liep een winkel uit op weg naar de auto van zijn vader. Een 17- jarige bromfietser uit Alphen aan den Rijn naderde over het fietspad en raak te het jongetje. Het jongetje werd met hoofdletsel overgebracht naar het AZL. De bromfietserbestuurder raakte gewond aan zijn been. Hazerswoude-Dorp- Zaterdagavond 26 oktober om 22.30 uur werd een brand gemeld in een loopstal bij een boerderij aan de Noorddijk. De brandweer was snel ter plaatse en heeft de brand ge blust. De voorgevel en het plafond van de stal werd flink beschadigd. Door de technische recherche wordt een on derzoek naar de oorzaak van de brand ingesteld. Er deden zich geen persoon lijke ongevallen voor. Waddinxveen- Zaterdag 2 novem ber is er van 10.00 - 17.00 uur een keur aan olieverfschilderijen te zien en te koop. Dit evenement vindt plaats in het Nieuwe Trefpunt, Sta tionsstraat 8 te Waddinxveen. Ga- not Art biedt een grote keuze uit olieverfschilderijen. Naast de ge bruikelijke landschappen, stille vens en zeegezichten zijn er ook moderne stijlen zoals abstracten en surrealistische doeken. Wie zelf een schilderij heeft dat in gelijst moet worden is ook van harte welkom. Toegang is gratis. Waddinxveen- Op vrijdagavond 1 no vember wordt in wijkgebouw Het Zuid- honk weer een ronde van de competi tie-klaverjas gespeeld. Iedereen is van harte welkom. Deze avonden worden op elke eerste vrijdag van de maand georganiseerd. De kosten bedragen 2,50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prijzen be schikbaar worden gesteld. De competi tie-spelers strijden bovendien om de kampioensbeker, die aan het eind van het jaar wordt uitgereikt. De avonden beginnen om 20.00 uur. Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie advertentie op pagina 23 Nieuwerkerk aan den IJssel- Op vrijdag 1 november organiseert de A.M.C. "The Skymasters" de Redactierit. Dit is een rit op basis van een routebeschrijving voor alle klassen geldt een aangepast reglement. Voor nadere informatie: P. van Reeu- wijk, telefoon 0180-312200/320361 Boskoop- Komende weken zal het crossseizoen in het hele land weer van start gaan. Traditiegetrouw zal op za terdag 2 november begonnen worden met de openingsklassieker van het crossseizoen, de Rabo/Flora-cross. Deze wordt georganiseerd door AV'47 uit Boskoop en gehouden rond de atle tiekbaan aan de Hoogeveenseweg te Boskoop (bij West-Nederland). Ook dit jaar zal er weer een gevarieerd pro gramma worden georganiseerd zodat alle lopers aan het crossen mee kunnen doen. Vanaf 10.00 uur kan men rond de atle tiekbaan genieten van topatletiek. Met als hoogtepunt en afsluiting de wed strijd voor heren om 15.15 uur. Veel regio-atleten, waaronder Fred van Zoest, Jan de Jong, en veel veteranen zullen weer strijden om de overwinning en niet te vergeten het Boskoops Boom pje. Ook dit jaar wordt er een prestatieloop van 1500 meter tot 9 kilometer georga niseerd zodat ook de prestatielopers de mogelijkheid hebben om deel te ne men en in het bezit kunnen komen van zo'n Boskoops Boompje. Aanvang prestatielocp om 13.00 uur. Voor inlichtingen en/of inschrijvingen: T. Brand-Wiezer, telefoon 0172-214019. Hazerswoude-Dorp- Op maandag 4 no vember organiseert de Katholieke Vrouwen Vereniging Hazerswoude- Dorp een klaverjasavond voor haar le den, die deze avond ook iemand mee kunnen nemen. Aanvang 20.00 uur in het Dorpshuis. Het inleggeld bedraagt 5,= per per soon. Hazerswoude-Dorp-Zaterdag 2 novem ber zal de bekende organist Dirk Jansz.Zwart het unieke Kunckel orgel van de Gereformeerde Kerk te Hazers woude-Dorp bespelen. Hij zal dan on der andere werken ten gehore brengen van J.S. Bach, Felix Mendelssohn Bar- tholdy, Jan Zwart, Max Reger, Cesar Franck, Ch.M. Widor en W.F. Bach. Omdat het concert plaats vindt vlak na Hervormingsdag, 31 oktober, zal dit in het programma van deze avond duide lijk tot uitdrukking komen in de geko zen koraalbewerkingen bij melodieën afkomstig van Maarten Luther. Het concert begint om 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk te Hazerswoude- Dorp hoek Dorpsstraat/Korenmolen laan en de toegang is vrij. Benthuizen - Op vrijdag 1 november wordt in de Nederlandse Hervormde kerk een Hervormingsdienst gehou den. Aanvang 19.30 uur. Medewerking wordt verleend door Hervormd Kerk koor Hazerswoude onder leiding van Stephan Dijkhuis. De orgelbegeleiding is in handen van Leon van Veen. Spre ker tijdens deze dienst is dominee J. Boer uit Ermelo. Het thema is: "Luther een man van grote betekenis". Iedereen is van harte welkom. Benthuizen- Om hierop een antwoord te krijgen kan men zaterdag 2 novem ber naar Oudheidkamer 't Molenhuis komen met antieke voorwerpen. De heer Paul Cuyk, antiquair uit Zoeter- meer houdt van 13.30-16.30 uur zitting op de molenhuiszolder in Benthuizen om voorwerpen te taxeren. Men heeft dan gelijk de gelegenheid de nieuwe tentoonstelling "Winter in Benthuizen" te bekijken en boodschappen te doen in de Winkel van Sinkel. Tevens is er weer de mogelijkheid te snuffelen in de oude doop-, trouw- en begraafboeken van de Nederlands Hervormde kerk en de tienjarige tabellen van de voormali ge gemeente Benthuizen. Inlichtingen: Wouda Harteveld, telefoon 079- 3313408.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17