Werken in de natuur in de Krimpenerwaard p'j kct Hart van Holland, iedere week in 26.000 brievenbussen! GESCHENKPAKKETTENSHOW Stroopwafelactie Knetterpop in De Tunnel Trektochtdienst Najaarsreis met de A.N.B.0 ^oppelklaveïjassen wÊm >sS 19e jaargang nummer 690 30 oktober 1996 Voorverkoop Justice Party liaiMi Natuurgroep Waddinxveen Er is weer Even een telefoontje en wij staan voor u klaar, eventueel ook 's avonds! Op verzoek sturen wij graag onze brochure. Mededeling ch Geachte klant, Zevenhuizen De eigenaar van de zwarte kratten waar wij boodschappen in bezorgen heeft besloten statiegeld voor deze kratten aan ons te berekenen. Het Centraal Bureau voor de Levensmiddelen heeft hiertoe besloten omdat er teveel in omloop moesten worden gebracht. Om het gemak van deze stevige krat te behouden en administratief gemakkelijk te houden hebben wij besloten om een stevige klapkrat in de roulatie te nemen. Deze krat is een uitermate handige boodschappenkrat die stapelbaar en inklapbaar is. Deze klapkrat is te verkrijgen bij de kassa met een statiegeld-waarde van 7,50. Bij inlevering van deze krat bij'onze bezorgers maar ook in de winkel ontvangt u de 7,50 weer terug. Wij hopen U door deze wijziging nog steeds optimaal van dienst te kunnen zijn. Hopende u voldoende te hebben geïnformeerd, zien wij u graag terug in onze winkel. Namens het gehele team, J.A. van den Berg van Benthuizen - De kinderen van de jeugdclubs van de Hervormde kerk komen zaterdag 2 november vanaf 10.00 uur voor de eerste keer dit seizoen langs de deur met stroopwa fels. De actie wordt gehouden ten bate van het jeugdwerk. Ook kunnen tot 15.00 uur stroopwafels gekocht worden bij de familie De Rooij, Beelaertspark 24, telefoon 079- 3317571. j Boskoop- Zaterdag 2 november is er knetterpop in de Tunnel. Al het ta lent in de streek kan zich laten in schrijven. Er zijn vier bands die laten zien wat ze de afgelopen tijd hebben opgebouwd. Een deskundige jury beoordeeld en verkiest de beste band tot winnaar. De bands zijn: Evi- dance, D.F.P., Pea Paranoia, The Na ked Body Bags. De voorverkoop van de dance party op zaterdag 23 november met de dj- ers Panic, Buzz Fuzz, 3 Steps Ahead en vele anderen vindt plaats vanaf 1 november in de Tunnel. IVaddinxveen - Op zondag 10 novem ber om 13.30 uur is er een Trektocht- dienst in de Ontmoetingskerk aan de Groenvoorde. Het thema is: "Ruth". Voorganger is dominee P. Bongers. Verder zal medewerking worden ver leend door muzikale en creatieve mensen. Na afloop is er een gezellig samenzijn. Zevenhuizen- Evenals vorige jaren staat weer een najaarsreis op het A.N.B.O. ontspanningsprogramma. Op maandag 4 november is een ver- rassingstocht geboekt. Door ruim voldoende belangstelling is het ge lukt een tweede bus te laten rijden. Dat betekent dat er nu weer enkele plaatsen vrij zijn. Het is een mooie gelegenheid voor belangstellenden, die dat voorheen niet deden, nu eens heerlijk een dag mee uit te gaan. Instappen om 8.30 uur bij De Zevens ter. Onderweg is er koffie en een war- j me lunch, i huiskomst circa 19.00 uur. De kos ten bedragen 49.50. Aanmelden: mevrouw Bouwmans, telefoon 0180- 632720. Zevenhuizen - Klaverjasclub Hotel vos organlseert op zaterdag 2 no vember een koppelklaverjastoer- nooi over vijf partijen volgens het cK.U. -reglement. Het toernooi wordt gehouden in Hotel Vos, Dorps- straat 60. Aanvang 11.00 uur. Deelna me bedraagt f10per koppel. Er zijn mooie prijzen te winnen. Voor inlich- mgen en aanmelden kan men tot en j \jio\jjooiovi 01 r Vos, telefoon (0180)631205. Vrijwilligers het cement van onze samenleving Door Gerard Verheiien Zevenhuizen Wat zou onze samenleving zijn zonder vrijwilligers. Volgens burgemeester Schoots zijn juist zij het die het gebouw bijeen houden. Hun werk is inlegeren niet in geld uit te drukken. Alleen al vanwege het wegval len van intermenselijke contacten betekent een maat schappij zonder vrijwilligers voor hem een enorme ver schraling. Voor de eerste burger van Zevenhuizen-Moer- kapelle dan ook een absoluut ondenkbare situatie. De manier waarop de heer Schoots over vrijwilligers praat, geeft direct aan hoeveel waardering hij voor die mensen heeft en voor het werk dat zij doen. Vaak vindt dat in een volstrekte anonimiteit plaats. Het zijn de stille krachten waar je heel goed mee om moet gaan. Een samenleving zonder vrijwilligers is voor hem geen samenleving. Dat zou bijvoor beeld betekenen dat bepaalde mensen geen bezoek meer aan de kerk zouden kunnen brengen, niet meer naar het zwem bad zouden kunnen, hun naaste ver wanten niet meer in het ziekenhuis zouden kunnen bezoeken of hun bin gomiddag zouden moeten ontberen. Of dat kinderen hun sportwedstrijd- je zouden moeten missen. In zo'n maatschappij zou hij bepaald niet willen leven. Gelukkig is Zevenhui- zen-Moerkapelle niet zo'n samenle ving. Als je nagaat wat daar allemaal door vrijwilligers wordt gedaan. On gekend. En wat dat betreft steekt de heer Schoots zijn waardering ook **5 M niet onder stoelen of banken. "Zij zijn het cement in onze leefgemeen schap. Zij houden het gebouw bij een". Wat zouden de zorgcentra in de beide kernen zijn zonder al die vrij willigers. Hun draagvlak wordt voor een zeer groot deel bepaald door mensen die het als vanzelfsprekend vinden iets voor de oudere mede mens te doen. Ouderen die fysiek en Waddinxveen- Op zaterdag 2 novem ber start de Natuurgroep Waddinxveen met het winterseizoen knotten. Die dag wordt gewerkt in het Beijersche bij de heer Prosman. De Natuurgroep Wad dinxveen bestaat uit vrijwilligers die het heerlijk vinden om eens een vrije zaterdag in de natuur te werken; deze keer op een eilandje midden in de pol der. Het werken bestaat uit het zagen van takken en soms bomen, het kaal slaan van dikke takken, en het verwer ken van het kleinhout. Hierbij moet men denken aan slepen, bossen bin den, beschoeiing maken en stapelen van stammen. Naast de inspanningen die het werk met zich mee brengt zijn er ruime pauzes waarin ervaringen wor den uitgewisseld, koffie wordt gedron ken en bij de lunch een kop soep wordt genuttigd. Aan het eind van de dag keert men voldaan huiswaarts. Voor de goede orde moet men het volgende weten. Verzameld wordt in Gouda om 8.45 uur bij het station aan de noord kant. Wie geen vervoer heeft kan mee rijden. In dit geval is het handig van te voren te bellen. Het verdient aanbeve ling om laarzen en oude kleding aan te doen, eventueel werkhandschoenen mee te nemen alsook een lunchpakket. Voor koffie en soep wordt gezorgd. Rond vijf uur is men terug in Gouda. Wie het iets lijkt om een dag mee te gaan met de groep kan zaterdag om kwart voor negen naar het station in Gouda komen. Voor meer inlichtingen over het werk of de Natuurgroep Waddinxveen: Rob van Oord, telefoon 0182-617089. geestelijk veelal.afhankelijk zijn van anderen. En wat te denken van de bibliotheek, de brandweer, de peu terzaal, de wereldwinkel, de dorps huizen Swanla en Op Moer, het Oogstfeestcomité, de trekkervrien den, het Oranjecomité en al die vere nigingen die onze gemeente verder rijk is. Zij zouden toch geen bestaans recht hebben zonder het fenomeen Burgemeester L.M. Schoots. vrijwilliger. Schoots: "Een samenleving wordt gedragen door de positieve wijze waarop mensen met elkaar omgaan. Het is voor mij een voorrecht burge meester te mogen zijn van een ge meente waar dat zeer zeker het geval is en dat zich onder meer uit in het vele vrijwilligerswerk zoals wij dat hier kennen". n*t het predikaat delicaat Mjw VeufpeciaUteite* Dorpsstraat 168 2761 AJ Zevenhuizen Telefoon 0180-631868 Fax 01 80-632033

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1