WAT KOMT HIER? Zeven boeken maken kans op Trouw Publieksprijs voor het Nederlandse Boek 1996 Jacob van Maerlant LIONSCLUB ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Familieberichten mm VERKOOPEXPOSITIE OLIEVERFSCHILDERIJEN "HET NIEUWE TREFPUNT" Hart van Holland/30 oktober 1996 pagina 3 Boelhuisveiling in La Baraque op 2 november t.b.v. Artsen Zonder Grenzen Maarten van Velde Jacoba Arendje Bakker ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in! Dorpsstraat 124, Zevenhuizen luii. 23E Zevenhuizen-Moerkapelle Boskoop Waddinxveen Stationsstraat 8 Waddinxveen ZATERDAG 2 NOVEMBER VAN 10.00 TOT 17.00 UUR gratis toegang GANOT ART 26.000 exemplaren. L Gezellige sfeer, interessante veilingstukken op Het gebied van curiosa, sieraden, antiek etc. Opgave van aan te bieden kavels: telefoon 0180-633847 of 0180-633618 of 0182-618080 En als ik doodga treur maar niet. Ik ben niet echt weg moetje weten. Het is de heimwee die ik achterliet. Dood ben ik pas als jij me hebt vergeten. is gestorven. Hij werd 67 jaar. Wij zijn verdrietig omdat wij hem niet willen missen. Hij heeft heel veel voor ons betekend. J.M. van Velde-Bosman Petra en Berend Marco en Annemarie Marcel Werner en Monique j 23 oktober 1996 I Bredeweg 39 - 2751 GH Moerkapelle De crematie heeft inmiddels plaatsgehad. Pa zal worden bijgezet in ons familiegraf op de gemeentelijke begraafplaats Westhage te Moerkapelle. MOEDER voor ons een kostbaar bezit Zoals jij was er niet één Nu ben jij er niet meer Maar MOEDER jij blijft in ons hart en gedachten Wij zullen je missen, rust zacht lieve MOEDER Dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij met droefheid kennis van het geheel onverwachte overlijden van onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma weduwe van Izaac Cornells van Kralingen in de leeftijd van 82 jaar. Kinderen, Klein- en achterkleinkinderen Zevenhuizen, 28 oktober 1996. Schoolstraat 4. Correspondentie-adres: I.C. van Kralingen, Graskamp 17, 2761 TT Zevenhuizen. Moeder ligt opgebaard in het rouwcentrum "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen, waar donderdag 31 oktober van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid is tot afscheidnemen en condoleren. De crematieplechtigheid zal worden gehouden vrijdag 1 november om 10.45 uur in het crematorium "Schollevaar", Burgemeester Schalijlaan 2 te Capelle aan den IJssel. Vertrek vanaf het woonhuis om 10.15 uur. Na de crematieplechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Pap, bedankt dat we Doeska mogen. Marja, Niels en Mike (tof van je!) Hoera. Arthur Hertog is 1 nov. jarig. Felicitaties van je collega's Wil, Lia en Wil 1 nov. wordt Daniël 1 jaar! H.G. en kusjes van papa, mama en Albert Koos Koelewijn ziet Abraham. Wilt u hem feliciteren? 0172-216585 Woensdag 23 oktober sloten de 900 stembussen in boekwinkels en biblio theken. Een eerste schatting geeft aan dat meer dan 20.000 lezers de afgelo pen weken hun stem voor het mooiste boek van het jaar hebben uitgebracht. De telling van de eerste 5.000 stem men geeft aan dat zeven titels kans hebbers zijn. Opmerkelijk is dat drie van de zeven titels te etiketteren zijn als spirituele uitgaven. Het zijn, in al fabetische volgorde: Australië op blo te voeten - Marlo Morgan; De Celes- tijnse belofte - James Redfield; De paardenfluisteraar - Nicholas Evans. Het grote aantal stemmen voor boe ken uit dit genre sluit aan bij de hoge frequentie waarmee dergelijke uitga ven het afgelopen jaar op de bestsel lerlijsten zijn waar te nemen. Drie titels zijn van Nederlandse au teurs. In alfabetische volgorde: Het Boek Van Violet En Dood - Gerard Reve; Verborgen gebreken - Renate Dorres- tein; De Vriendschap - Connie Palmen. De rij kanshebbers wordt gecomple teerd door het enige spannende boekin de rij: De Rainmaker - John Grisham Op zondagmiddag 3 november wordt de uitslag van de stemming bekend ge maakt en vindt de prijsuitreiking plaats. In 1995 brachten ruim 26.000 lezers hun stem uit op het boek dat hen het meest boeide. Toen won 'Indische duinen' van Adriaan van Dis de Trouw Publieks prijs voor het Nederlandse Boek. De winnende titel krijgt het predikaat Boek van het Jaar. De prijs bestaat uit een sculptuur van Jeroen Henneman en een geldbedrag van 15.000,-. De Trouw Publieksprijs voor het Ne derlandse Boek was van 1987 tot en met 1991 een oeuvreprijs; vanaf 1992 wordt de prijs toegekend voor een boek. De winnende titels zijn 'In een sluier gevangen' van Betty Mahmoo- dy (1992), 'Heren van de thee' van Hella S. Haasse (1993), 'De Tweeling' van Tessa de Loo (1994) en 'Indische Duinen' geschreven door Adriaan van Dis (1995). De Trouw Publieksprijs voor het Ne derlandse Boek is de enige prijs voor boeken die op landelijke schaal door lezers wordt toegekend. De prijs is een initiatief van de Stichting CPNB. Den Haag- Tot en met 26 januari 1997 wordt in het Museum van het Boek/ Museum Meermanno-Westreenia- num een tentoonstelling georgani seerd met de titel "Jacob van Maerlant (ca. 1230-ca. 1296) De middeleeuwse wereld op schrift". Voor het eerst in de geschiedenis is er een overzichtstentoonstelling gewijd aan Jacob van Maerlant, Vader der Dietse dichtren algader, een van de belangrijkste schrijvers in de volks taal uit de dertiende eeuw. In de ten toonstelling-die aansluit bij de zojuist bekroonde biografie Maerlants wereld van Frits van Oostrom - zijn unieke hoogtepunten ui de handschriftenpro- duktie in de Nederlanden in de Middel eeuwen te zien. Vele bibliotheken en musea uit binnen- en buitenland ver leenden hun medewerking aan deze tentoonstelling door het in bruikleen afstaan van handschriften, die vaak nooit eerder, of zelden, in een expositie te zien waren. ER zijn meer dan zestig originele middeleeuwse handschriften te bewonderen! Er is een rijk geïllustreerd Maerlants- magazine verkrijgbaar met informa tie als introductie op de tentoonstel ling. Bovendien is in samenwerking met de Nederlandse Onderwijstelevi sie een begeleidende videofilm die permanent getoond wordt. De tentoonstelling is voor publiek toegankelijk tot een met 26 januari 1997, van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zaterdag, zon-en feestdagen van 12.00tot 17.00 uur. Op Eerste Kerstdag en Nieuw jaarsdag is het museum gesloten. Toegang: 5.-, MJK: 1.50, CJP: 2.50. Als elke seconde telt Kop-staart aanrijding: Donderdagmid dag 24 oktober heeft op de afrit RW 12/ Noordeinde een kop/staart aanrijding plaatsgevonden. Een 33-jarige bestuur ster uit Zevenhuizen stopte onderaan de afrit alvorens het Noordeinde op te rijden. Een 46-jarige bestuurder uit Krimpen aan den IJssel botste er ach terop. De Zevenhuizense is met nek- en hoofdpijnklachten overgebracht naar het ziekenhuis, evenals haar 58-jarige moeder die naast haar zat. AlcoholcontroleOp het Noordeinde is in de nacht van donderdag 24 op vrij dag 25 oktober een alcoholcontrole gehoudent. Tien personen moesten blazen, geen van hen had teveel ge dronken. Snelheidscontrole: Zaterdag 26 oktober is op de Burgemeester Klinkhamerweg tussen 14.15-16.00 uur een snelheids controle gehouden. Er waren 50 over treders, de hoogste snelheid was 98 kilometer per uur. Automobilist onder invloed: Op de Noor delijke Dwarsweg is een 49-jarige Ze- venhuizenaar aangehouden met 0,55 promille alcohol in zijn bloed. Er vond een transactie plaats van 350,=. Vernielingen: Zondag 27 oktober zijn op de Noordelijke Dwarsweg om ongeveer 1.00 uur enkele steunpalen voor bomen afgebroken, een brievenbus en een tuinhekje vernield. Ongeval met fietser: Donderdagavond 24 oktober reed op de Noordelijke Dwarsweg een 37-jarige fietser uit Bos koop tegen een verkeersheuvel. Hij viel op zijn gezicht, en is met letsel aan het gezicht naar de EHBO van het Bleuland Ziekenhuis gebracht. Inbraak bedrijf: In de nacht van donder dag 24 op vrijdag 25 oktober is op de Zuidkade een deur geforceerd van een bedrijf. De buit was elektrisch luchtge- reedschap. Eenzijdig ongeval: Op vrijdagochtend raakte op de Goudse Rijweg een 19- jarige Goudse automobilist een beton blok in de berm. Hij verloor de controle over zijn voertuig en belandde in de sloot. Vrijdagnacht om 3.00 uur zag een 18- jarige Nieuwkoopse automobilist een bocht te laat in de Zuidwijk. Door het remmen gleed de automobilist recht door het water in. Poging inbraak woning: In de nacht van donderdag 24 op vrijdag 25 oktober is op de Akker geprobeerd het slot van de achterdeur te forceren. Tevens werd op twee plaatsen in dezelfde straat ge probeerd een tuindeur open te breken. Inbraak in bedrijf: In de nacht van don derdag 24 op vrijdag 25 oktober is, mid dels het openbreken van een raam, in gebroken in een bedrijf op de Noordka de. De kluis is opengebroken, geld is eruit gehaald. Poging tot inbraak in woning: In de Maar ten Schoutenstraat is in de nacht van. donderdag op vrijdag een poging tot inbraak gedaan. Door de ruit van de voordeur eruit te halen probeerde de dader naar binnen te kernen, maar door luid alarm is de dader uiteindelijk ge vlucht. Verlichtingscontrole fietsers: Op maan dagavond 28 oktober werd op de Mo- zartlaan gedurende anderhalf uur een fiets-verlichtingscontrole plaats. Ze ventien fietsers werden bekeurd. uee/ i Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen. Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redactie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus SI u i tings te rm ijn adve rten ti es: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3