sport in de regio Rentokil niet scherp Eerste verlies Rentokil-dames Flyers Dames 1 in topvorm Rapidschaak van start BROUWER DE KONING Sjoelen Schaakjeugd in de prijzen Barry van Bommel nederlands kampioen jiu-jitsu Mooie overwinningen Aeolus Geen punten voor Gouwestaete UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/30 oktober 1996 pagina 9 Knappe overwinning dames 2 Grote collectie Kamerplanten ORGE Badminton Waterpolo Heren 1 tegen KK/Donk Dames 1 tegen KK/Donk Dames 1 tegen De Ham Zevenhuizen - Rentokil speelde de der de competitie-wedstrijd in de SNS-lea- gue in sporthal Swanla tegen TDK/Bre- vok uit Breda. Deze vrijdagavond wed strijd op Sport7 verliep niet zoals men in Zevenhuizen hoopte. Na eem span nende strijd wist TDK deze wedstrijd met 2-3 winnen af te sluiten, via de setstanden 15-2,11-15,13-15,15-13 en 7- 15. In de eerste set bracht trainer/coach Teun Buijs de volgende basis in het veld: Gijs Ronnes, Ferry van Hal, Michiel van der Kuip, Martijn Dieleman, Timo Dijkgraaf en Jochem de Gruijter. Rentokil hield de spelers van TDK met onder andere Pieter Nobel in de gelede ren, met de service goed onder druk en liep vlot uit naar een sterke 15-2 set winst. De tweede set gaf een ander beeld te zien, de servicedruk viel hele maal weg in deze set. Hierdoor kreeg TDK kans om in het spel te komen en met name Van Doesburg kon zijn aan vallende kwaliteiten ten toon spreiden. Met 11-15 ging deze set naar Brevok. De derde set gaf een gelijk opgaande strijd te zien, waarbij de aanvallen van Rentokil elke keer goed werden verde digd door Brevok. De Zevenhuizense spelers oogden vermoeid, waardoor de afwerking van de aanvallen minder krachtig waren. In de eindfase was de blokkering van TDK te hecht en met 13- 15 ging ook deze set over in handen van TDK. In de vierde set nam Rentokil weer snel een voorsprong (8-3), die Brevok toch weer teniet kon doen. In een span nende eindfase was nu Rentokil goed bij de les en kon de set met 15-13 win nend afsluiten. De vijfde set gaf een Zevenhuizense ploeg te zien, die niet scherp was. Al snel keken de gastheren tegen 2-10 achterstand aan, die met zo'n rally-point set moeilijk meer goed te maken is. Het werd dan ook uiteinde lijk een 7-15 set overwinning voor TDK/ Brevok. Na afloop verklaarde trainer/coach Teun Buijs, bewust risico's gelopen te hebben door met de selectie keihard te trainen en geen gas terug genomen te hebben voor deze wedstrijd. De trainin gen van de ploeg zijn nu toch op het Europa Cup avontuur gericht. Boven dien worden de prijzen pas in de play offs verdeeld. Aanstaande zaterdag spelen de heren van Rentokil-ZVH in Hulst tegen tweede divisionist Morres/Hulst een beker wedstrijd, aanvang 17.45 uur. Zevenhuizen - De koppositie van dames 1 moest er afgelopen zaterdag aan gelo ven. In St Anthonis werd tegen Somas Activiaeen 2-3 verlies geleden. Volledig onnodig en meer het gevolg van eigen falen dan van de kracht van de tegen stander. In een sportzaaltje dat een aanfluiting is voor volleybal op dit ni veau ging ZVH goed uit de startblokken; de eerste set werd met 15-11 gewonnen en ook de tweede set kwam, zij het moeizaam, nog met 15-13 binnen. De aanval stokte daarna echter en de wis sels pakten niet goed uit; de derde set ging met 15-17 verloren. Met 6-15 ging ook de vierde set verloren en niemand van ZVH geloofde nog in eigen kansen. In de vijfde set werden vijf opeenvol- gende^passfouten gemaakt, wat in een rally-p'oint-set, waarin elke rally een punt oplevert, dodelijk is. Met 8-15 was het eerste verlies een feit en staan de dames weer met beide benen op de grond. Het tweede team moest op bezoek bij Spivo uit Spijkenisse, dat op gelijke hoogte stond. Het werd een knappe 3-0 overwinning voor de dames, die steeds meer in vorm lijken te komen. Met deze derde opeenvolgende overwinning na verlies in de openingspartij is ZVH weer in de subtop van de 3e divisie aange land. Waddinxveen- Dames 1 doet het voor treffelijk. Ook in de uitwedstrijd tegen DAS. Het eerste deel van de wedstrijd was voor DAS. Al snel namen de Delftse dames een voorsprong van een tiental punten. Gaandeweg de wedstrijd kwam Flyers beter in het spel en met de rust was de achterstand teruggebracht tot vijf punten. De tweede helft was duide lijk voor Flyers, vooral het rebounden en het scorende werk van uitblinkster Gaby Kuyer deed DAS wankelen en bij het eindsignaal stond er een 55-58 over winning van Flyers op de borden. Tops- corer: Gaby Kuyer met 30 punten. Heren 1 had het moeilijk tegen Argon uit Wilnis. Vooral de eerste helft lieten de Waddinxveners het liggen. De tegenstander deed het beter en zo ging de rust in met een 22-37 stand. De tweede helft deed Flyers het beter, maar de opgelopen achterstand werd, ondanks een goed schietende Mark van Es, niet meer goedgemaakt. Uitslag 63- f>8. Topscorer; Mark van Es met 20 pun ten. Dames 2 kreeg bezoek van Juventus uit Schiedam. Alleen in de eerste helft had den de dames enige tegenstand. In de tweede helft draaide de scoringsmachu ne van Flyers op volle toeren en de eindstand werd 71-38. Topscorer; As- trid Scholtes met 18 punten. Heren 2 kwam pas laat in het ritme tegen Woody Blues uit Woubrugge. De eerste helft ging gelijk op en het rustsig- naal kwam met een stand van 32-32. De tweede helft pakte Flyers het beter aan en toen was de wedstrijd snel beslist. Uitslag 78-57. Topscorer; Derk Deenik met 30 punten. De jeugdteams deden het niet zo best in hun thuiswedstrijden. Jongens ka- detten 2 kon alleen de eerste helft (20- 22) goed tegenstand beiden Leiden, maar in de twee helft ging het mis. Vijf minuten lang werd er door Flyers niet gescoord en dat bracht Leiden in een gewonnen positie. Uitslag 37-55. Tops corer; Tie-Ho Lam met 13 punten. Jongens adspriranten 1 kwam duidelijk te kort tegen Team Ten Dreamers uit Den Haag en leed een regelmatige ne derlaag. Uitslag 39-79. Topscorers; Bi- niam David met 14 punten. Vrijdagavond 1 november om 21.00 uur in de Duikelaar de wedstrijd Dames 1 tegen Binnenland. De nummer 2 tegen de nummer 1 van de competitie. Moerkapelle- In dorpshuis Op Moer is ue eerste ronde gespeeld van het Open kampioenschap Rapidschaak van °erkapelle. Er waren 25 spelers aan wezig. Na loting volgde indeling in groe pen van vier en vijf. Men speelde ten minste drie partijen met een bedenktijd van maximaal 25 minuten per speler Per partij. e sfeer was goed en de strijd was hard. Opvallend was de inbreng van de jeugd, n net voorlopig klassement echter na men de geroutineerde schakers de lei- <cn§ ,ER volgen nog drie ronden, tand aan kop na de eerste ronde: Jan 'ok Ben van Geffen en Ronald Donkersloot alledrie 15 punten. 'I de jeugd werd de achtste ronde sPeeld van de onderlinge competitie. °P'oper Hugo van Elteren had weinig moeite met de nog wat zieke Kevin Bak ker. Runner-up Aart-Jan van Vliet bleef in de race door Pieter van der Werff te kloppen. Jan van Helden snoepte een vergiftigd pionnetje van het bord. Zijn tegenstander Sander Hertog drong zijn stelling binnen en zette hem mat. Mi chael van Eijk bood Michiel Rensen goed tegenstand. Uiteindelijk bracht de klok de beslissing ten gunste van Michiel. Dick de Wild kon het niet bol werken tegen Paul van der Meer, die meer ervaring heeft. Jasper Kamp was ditmaal Glenn Krijgsman de baas. Rob van Helden overschreed de tijd tegen de andere nieuweling Norman van Rhijn, die trouwens een superieure po sitie had. Stand aan de kop: 1Hugo van Elteren, 2. Aart-Jan van Vliet, 3. Sander Hertog. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveèn- Uitslagen van de Wad- dinxveense sjoelers: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 1411, 2. Kees Kuypers 1379, 3. Dirkjan van Dru- nen 1354, 4. Tine Valenkamp 1324 en Dick Dros 1324, 6. Frans Bötger 1318, 7. Frans Bouwmeester 1313, 8. Teuni van Leeuwen 1294, 9. Guus van Renesse 1287, 10. Pascal van Gils 1266. Klasse B: 1. Peter van Leeuwen 1322, 2. Ed den Drijver 1320, 3. Bas Brouwer 1317, 4. Cor van Herk 1248, 5. Erwin Pleus 1238,6. Mien van Renesse 1225, 7. Bas Koppenaal 1221, 8. Gerard Vos 1219,9. Cees van Wijk 1216, lOCorFaay 1214. Klasse C: 1. Jan Olie 1169, 2. Dirk Faas 1148,3. Cor Kersbergen 1137,4. Cor van Gils, 5. Hans Kuypers 1131, 6. Ruud Pos 1116, 7. Ronald Meyer 1083, 8. Sjaan Faay. Klasse D: 1Simon den Oud 1167,2. Rien Tactor 1020, 3. Gre Brouwer 1016, 4. G. Loef 1014,5. Jeannette Kersbergen 977, Otto Supusepa 966, 7. Ben den Ouden 942. Klasse E: 1Simon Supusepa 967,2. Dick Esveldt 956,3. Yvonne Kersbergen 925, 4. David Sinnema 866. Op 2 november ziet Ome Koos Abraham. H.G. van Annemarieke, Erwin en Kevin René en Sandra, 1 november jarig! Gefeliciteerd, pappa en mamma Op 31 oktober zijn Arend en Sien 45 jaar getrouwd. Gefeliciteerd John, Ineke en Patrick Kevin Breedijk 31 oktober zes jaar. Hiep hiep hoera: papa, mama, lady, jeffrey en kelly 4 nov. is opa Arie Maasland jarig. H.G. Angela, Bianca, Chantal, Wendy en Jordy Moerkapelle- In de herfstvakantie zijn vele jeugdschakers van schaakvereni ging Moerkapelle weer in actie geweest bij diverse toernooien. Op het eerste toernooi in Hendrik Ido Ambacht haalde Jesse van Elteren een derde plaats. Het tweede toernooi was op maandag 21 oktober in Bennekom. Maar liefst tien jeugdleden namen hieraan deel. Het totale deelnemersaantal bedroeg hier 240. Zij moesten in groepen van acht, zeven partijen schaken tegen hun leeftijdsge noten. Stefan Rensen won de eerste beker in zijn schaakcarrièrre. Hij be haalde 6 uit 7. Er waren nog vier eerste prijzen. De gelukkigen waren: Hugo van Elteren, Aart-Jan van Vliet, Sander Hertog en Jesse van Elteren. De ziek Kevin Bakker wist toch nog 4,5 punt te halen en werd hiermee derde. De overige deelnemers hadden deze keer geen prijzen, maar Peter van Vuurde, Stephan Hertog, Jan van Helden en Michiel Rensen wisten toch nog enkele punten te verzamelen. Het derde toernooi, waar de schaakver eniging Moerkapelle zich presenteer de, was "Schaken Overdag" georgani seerd door de schaakvereniging Messemaker 1847 uit Gouda. Dit toernooi is een senioren toernooi, waaraan enkele getalenteerde jeugd spelers ook mogen deelnemen. Ook hier wordt in groepen geschaakt en voor elke groep zijn drie prijzen. Eerste prijzen gingen hier naar: René Ordel- man, Hugo van Elteren en Jesse van Elteren. Jan van Helden werd fraai tweede en Peter van Vuurde en Aart-Jan van Vliet werden in hun groepen derde. Grote kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, Witlofwortelen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor ƒ10,- GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen- Voor de vijfde keer is Barry van Bommel er in geslaagd de nationale titel jiu-jitsu duo-system op zijn naam te zetten, twee voudig dit maal. Bij de duo's mix trad hij aan met Angelique Poort (wereldkampioene dames). Het afgelopen jaar hadden Bar ry en Angelique al een aantal grote toer nooien op hun naam gezet, zoals de open Rotterdamse, de open Deense, en de Franse kampioenschappen. Ook bij de nederlandse kampioenschappen waren ze onverslaanbaar en hebben zich geplaatst voor de W.K. eind no vember in Parijs. Bij de heren heeft hij een koppel gevormd met Marco Mar kus, tweede van nederland, en met Marco trad hij voor heet eerst in het voetlicht. Al vlug bleek dat hun trainingsarbeid vruchten had afgeworpen. Op overtui gende wijze zetten ze hun series neer, wat veel waardering van het publiek opleverde, en hun tegenstanders tot wanhoop bracht. De finale ging uitein delijk tussen het koppel René van de Horst/Johan van de Heuvel en Barry van Bommel/Marco Markus. Met een verschil van veertien punten wonnen Barry en Marco de finale en plaatsen zij zich ook voor de W.K. jiu-jitsu in Parijs. Barry komt daar dus dubbel uit met Angelique Poort als mix-koppel en met Marco Markus als heren-koppel. Met het fihting system (individueel) kon Barry dit keer niet meedoen door een peesblessure aan zijn vinger. Waddinxveen- Alhoewel de bonds- en districtscompetitié officieel stil lagen, kwamen er toch vier teams van bad mintonvereniging WBC Aeolus in actie in sportzaal De Duikelaar. De overwinning van het eerste team werd met enthousiasme begroet. Na twee gelijke spelen en twee nipte 5-3 nederlagen was de eerste overwinning eindelijk een feit. Tegen het eerste team van BC Delft zorgden zowel Joeri Kraa- ijestein als Sander Treffers voor een spannende opening van de wedstrijd. Joeri won zijn herenenkel met 10-15,15- 12 en 15-10, terwijl Sander met 6-15, 15- 12 en 9-15 verloor. Linda Wiegel en Marloes van Heteren brachten het team van Aeolus echter in de damesen kelspelen op een 3-1 voorsprong. Beide dames wonnen. In de heren- en dames- dubbel werd de overwinning na twee spannende partijen in veiligheid ge bracht. Joeri en Tjeerd Hillerts toonden zich de sterksten met 8-15, 15-10 en 15- 6. Linda en Marloes trokken met 12-15, 15-6 en 15-4 aan het langste eind. In de gemengd dubbelspelen tenslotte hiel den beide partijen elkaar in evenwicht. Tjeerd en Marloes wonnen met 15-5 en 17-16, Sander en Linda verloren met 13- 15 en 4-15. Het resultaat was uiteinde lijk een mooie 6-2 overwinning. Het tweede team kreeg het eerste team van BC Asterix (Rotterdam) op bezoek. Ondanks het gemis van Maaike van der Weij kende het team weinig moeite met haar tegenstander. De eind uitslag was 8-0 in het voordeel van het Waddinxveense team. Een taaie tegenstander vormde het zesde team van Shuttlewoude (Zoeter- woude-Dorp) voor het zevende team. Na de enkelspelen was de stand met 2- 2 nog volkomen in evenwicht. Zowel in de gemengd dubbelspelen als de heren en damesdubbel moest het zevende team tot tweemaal toe een achterstand wegwerken. Na acht partijen hielden beide teams het op een 4-4 gelijkspel. Het bezoekende zevende team van plaatsgenoot BC Florida bleek voor het achtste team van Aeolus een maatje te groot. Alleen jeugdspeelster Astrid van der Laan bleef in haar damesenkel haar tegenstandster met 1-11, 11-3 en 12-10 de baas. Met 7-1 ging de winst dan ook naar het team van Florida. Waddinxveen- Afgelopen weekend speelden de bondsteams van Gou westaete wederom thuiswedstrijden. Zowel heren 1 als dames 1 verloren in het sfeervolle Gouwebad 'De Sniep' van het Goudse Keiler Keukens/Donk. He ren 1 deed dat met 609 en dames 1 met 7-9. Wat een topper moest worden werd een teleurstelling voor de heren 1In de eerste periode hielden de ploegen el kaar goed in evenwicht. Door doelpun ten van Cees Boonstoppel (2x) en Mare Faber was de stand 3-3 na de eerste periode. Vanaf dit moment bleek sco ren het belangrijkste probleem. De he ren wisten geen van de overtalsituaties te benutten. In totaal hebben ze slechts 2 doelpunten gescoord uit 12 overtalsi tuaties. Ook KK/Donk had veel moeite met scoren, maar wist vooral in de der de periode de voorsprong te vergroten. Door vier doelpunten op rij kwamen de Gouwenaren op een 4-8 voorsprong in de derde periode. Voor Gouwestaete was het alleen aanvoerder Mare Faber die tot scoren wist te komen in deze periode. Ondanks het goede veldspel wisten de heren geen vuist te maken en bleven zij achter de feiten aan lopen. Uiteindelijk was het Cees Boonstoppel, die door twee goals de enigszins geflat teerde uitslag, terugbracht naar 6-9. De ploeg van Gouwestaete heeft wederom niet kunnen bewijzen waartoe het in staat is. Voorlopig laat de eerste over winning nog even op zich wachten. Vooraf had dames 1 van Gouwestaete een 'goed gevoel' bij de wedstrijd tegen Keiler Keuken/Donk uit Gouda. On danks de knappe overwinning van KK/ Donk tot nu toe in de competitie zou den zij Donk de eerste nederlaag van het seizoen toebrengen. Het heeft er ook best lang - tot halverwege de vierde periode - naar uitgezien dat dit zou gebeuren, want de 9-7 winst had de evengoed andersom geweest kunnen zijn. Zondag moesten de dames van Gou westaete wederom aan de bak. Deze keer tegen het laag geplaatste De Ham in Wormerveer. In de eerste periode gaf De Ham goed partij en nam uit een viermeter zelfs een 1-0 voorsprong. Ook Gouwestaete scoorde via Gillian van den Berg uit een viermeter; 1-1, Wendy de Frankrijker scoorde 1-2, doch De Ham sloot de eerste periode met een 2-2 gelijkspel af. In de tweede periode kwam de ploeg van teammana ger Adri Berckenkamp eindelijk los. Via doelpunten van Gillian van den Berg (2x) en Wendy de Frankrijker kwam Gouwestaete op een 2-5 voorsprong. In de derde periode gingen de dames goed door en via wederom Gillian (2x), Angela Boonstoppel en Wendy de Frankrijker werd het uiteindelijk 3-9. De Ham had tussendoor 3-7 laten aanteke nen. In de vierde periode scoorde In- grid van Veen 3-10, alvorens De Ham voor het laatst tegenscoorde; 4-10. Ook Cindy de Geus kwam tot scoren. Met een fraaie intikbal bracht zij de stand op 4-11. Ingrid van Veen scoorde 4-12 en Gillian van den Berg bracht, met haar zesde, de eindstand op 4-13.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9