1 Professionals in voetverzorging W Jn-B oop Suzuki methode leert ouder en kind samen fluitspelen Voorlichtingsdagen over begrafenissen 15 Jaar Boskoopse Vrouwenraad Groove Syndicate live in de Tunnel Kerkdiensten eurohome Diplomazwemmen De Sniep Bewoners Berkenweg bieden plan aan voor buurtaanpak Prinsenbal De Krooshappers Thema-avond: uw kind en genotmiddelen Leidse kunstenaressen exposeren in Boskoop Hart van Holland/6 november 1996 pagina 11 Anke van der Bijl bij Kreater Concert Expositie Zondag 10 november AÏl//,j™"Urril,i'AM'B"SShi,rd'' Sj'oGoSgkerk 930 en 17 00 ™'ds Zijde 36 0172-214550 Ingezonden Pedicure en Slickbad Praktijk Gespecialiseerde Pedicure Salons lid L.o v lE.N.V.s. Waddinxveen-Muziekdocente en dirigente Anke van der Bijl uit Gouda begint half november in het cen trum voor kunstzinnige vorming te Waddinxveen met fluitlessen voor ouder en jong kjnd volgens de Suzuki methode. Anke van der Bijl, die vorig jaar haar eigen fluit school Flautissimo oprichtte, geeft deze dwars fluitlessen al in Gouda en in Bodegraven en heeft daar veel succes mee. "De Suzuki-methode ricfit zich op het eerst leren luisteren en is reeds algemeen bekend in het piano- en het vioolonderwijs. Ik ging op zoek naar de mogelijkheden voor fluit. Deze speelse manier van lesge ven en het betrekken van de ouder bij de muzikale ontwikkeling van het kind sprak mij zeer aan", vertelt Van der Bijl. Shinichi Suzuki werd eind vorige eeuw geboren en heeft met zijn aanpak van het muziekonderwijs een waren revolutie ontketend. In Japan, Engelstalige landen als de Verenigde Staten, Canada en Australië, is zijn methode heel populair. Europa volgt nu in een steeds sneller tempo. Anke van der Bijl bezocht workshops in Schotland, Ierland en Engeland en raakte overtuigd dat de Suzuki aanpak bij fluitlessen heel goed gebruikt kon worden. Zij begon in Engeland met een vijf jaar durende opleiding, die wordt be kroond met een eigen conservatorium diploma. Het inwijden en begeleiden van ouder en kind samen in de fluitmuziek ervaart zij als heel boeiend. "Ouder en kind beginnen met een kunststof dwarsfluit. De ouder fungeert als leraar, speelt thuis met het kind mee en dat stimu leert enorm. Ik gebruik deze methode vanaf 1991 en ben geleidelijk aan in de kinderleeftijd gaan zakken. Dit jaar kun nen vijfjarigen al meedoen. Dan is een vingertopje namelijk zo ontwikkeld dat je er een gaatje mee kunt afsluiten." De algemene muzikale vorming is on derdeel van de lessen. "Het is heel speels allemaal", zegt ze. "De kinderen leren heel gedoceerd blazen. Dat be reik ik door ze bellen te laten blazen. We doen ook veel spelletjes. Ik heb voor mijn lessen zelf bijvoorbeeld een dominospel gemaakt. Een kind moet (Foto Kobie Koorengevel) aan het musiceren echt plezier bele ven. Daarom gaat het leren bespelen van de fluit met hele kleine stapjes. Met ieder stapje groeit het zelfvertrouwen en de motivatie." Alle belangstellende ouders zijn woensdag 6 november om half acht welkom op een informatie-avond in Kreater aan de Kerkstraat 13 in Wad dinxveen. Waddinxveen - Kramer Begrafenissen organiseert op woensdagavond 6 no vember een voorlichtingsavond met paneldiscussie in Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 18 in Waddinxveen. Aanwezig zijn onder andere een nota ris, belastingdeskundige, de chef afde ling Burgerzaken van Boskoop en een medewerkster van de afdeling pu- bliekszaken van Waddinxveen. Op donderdag 7 en vrijdag 8 november vindt de voorlichting plaats in het Uit vaartcentrum aan de Stationsstraat 16. Op 8 november bestaat het panel uit een GGD-arts, de voorzitter werkgroep vrijwillige thuiszorg Nederlandse Pa tiënten Vereniging, een gereformeerd predikant, een fabrikant en ontwerp ster van grafkisten en een bloemiste. De avonden beginnen om 19.30 uur. Organist Ben Kramer bespeelt het or gel in het Uitvaartcentrum op woens dagen vrijdagvan 19.00tot 19.25 uur en op donderdag van 17.00 tot 17.30 uur. De expositie in het Uitvaartcentrum is te bezoeken op woensdag 6 november van 18.00-21.30 uur; donderdag 7 no vember van 14.00-21.30 uur en op vrij dag 8 november van 14.00-21.30 uur. Boskoop- Dit jaar bestaat de Boskoop- seVrouwenraad 15 jaar. Mevrouw Else- Marie van den Eerenbeemt komt een lezing geven op dinsdag 12 november. Zij is als gezinssociologe bekend van radio, televisie en de schrijvende pers. In 1995 hield zij een enquête in het blad 'Libelle' over de relatie grootmoeder- moeder-dochter. Hierop volgde het boekje 'Alle Dochters'. De avond wordt gegeven in de Tunnel, Reyerskoop 4a te Boskoop. Aanvang 20.00 uur. Entree 2,50. Boskoop- Zaterdag 9 november treedt de Nijmeegse band Funkgroove Syndi cate op in de Tunnel. De band stond in de halve finale van de grote prijs en de naam duikt de laatste tijd regelmatig op in de concertagenda's. Het gezelschap produceert het dansbare crossover- funk. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds H. Hid ing, Bunschoten; 14.30 uur ds H. rolkers, Rotterdam. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds L. de Moor; 17.00 uur ds A.J.G. Dron- kert, Gouda. Herv. Immanuel 10.00 uur ds A.A. v. ouwelingen; 17.00 uur sow-dienst Untm. kerk. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds vd Laarse, Terneuzen. Herv. gem. 9.30 uur ds j j Tigche. verr' tten; 17.00 uur ds R. de Reu- De Stek 9.30 uur ds J.W. Slob, Oegst- geest. ^erk 9 30 uur ds J A- v- Hooij- Christengem. "Bethel1' 9.30 uur Dick van Steenis. De zaal gaat open om 22.00 uur en de entree is 10,=. Waddinxveen - Op zondag 10 novem ber om 13.30 uur is er een Trektocht- dienst in de Ontmoetingskerk aan de Groenvoorde. Het thema is: "Ruth". Voorganger is dominee P. Bongers. Verder zal medewerking worden ver leend door muzikale en creatieve men sen. Na afloop is er een gezellig samen zijn. Waddinxveen- Zondagavond 10 no vember wordt in gebouw Kreater, Kerk straat 1een Ontmoetingsdienst gehou den. Deze dienst wordt georganiseerd door de Baptistengemeente Ichthus te Waddinxveen. Deze Ontmoetingsdien sten kenmerken zich altijd door ruime gelegenheid tot samenzang. Tijdens de dienst van 10 november is er dan ook muzikale begeleiding van een combo. De spreker op deze avond is de heer L. de Jong. Aanvang 18.3 uur. Na de dienst is er gelegenheid met elkaar een kopje koffie of thee te drinken. Iedereen is welkom. Boskoop - In De Rozenburcht aan de Rozenlaan wordt zaterdag 9 november het traditionele Prinsenbal gehouden. Dan zal Prins JoJo zijn regeerperiode afsluiten en samen met zijn hofdame Rosalijn afgevoerd worden om te wor den opgenomen in het convent van oud prinsen en -hofdames. Ook die avond is de start van het derde blok van 11 jaar, want na het feest van het 22-jarig bestaan zeggen De Kroos happers nu: Op naar de 33 jaar! Het hoogtepunt van de avond is uiter aard om 23.11 uur wanneer de 23-ste prins onthuld zal worden. Muzikale medewerking op deze avond wordt verleend door de boerenkapel De Baggerbeugels. Verder zijn ook de dansgardes en de Raad van Elf aanwe zig. De zaal gaat open om 20.11 uur. Het thema van de avond is: The Night of the Stars. Ton, van harte gefeliciteerd met je baan. Succes in de meubelwereld. Jolanda Ja, het is waar. Arend Sieni al 45 jaar een paar! Groetjes Huib, Adry, Richard, Mariska Waddinxveen- In Gouwebad De Sniep is op dinsdag 29 oktober weer diploma gezwommen. Dit was de eerste keer in het nieuwe seizoen dat er weer voor het B-diploma is gezwommen. Er waren 39 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. De beoordelingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, R. Hoger- brugge en J. Rhijnsburger. De kinderen die hun diploma gehaald hebben zijn: Kees-Jan van der Wit, Mau rice van der Spek, Pauline van der Pool, Klaas-Wouter van Vuuren, Thomas van Houwelingen, Rozemarijn van der Wilt, Marieke van der Spek, Edmee Brink horst, Hans van Asch, Jarno van Klave ren, Samantha van der Kooy, Matthew van der Ende, Vera van der Reijken, Robert Mud, Jeroen den Ouden, Rick Swijnenburg, Helen Goemans, Maria van Vuuren, Yvonne Uenk, Carl Gast, Christel van den Hoek, Bram van Adri- chem, Simone Faber, Stephanie Tak, Luca Zamnit, Hester Hoondert, Natalie Nobel, Richard Kooiman, Timo van der Zwan, Melissa van Willigen, André Mud, Martijn Goedhart, Jolien van Hoek, Liza Borst, Kirsten Romswinckel, Iris ten Barge, Jolein Kersbergen, Kevin Klijn en Jentina Kranendonk. Zo'n 70% van de jongeren van 16 jaar en ouder heeft de laatste maand alcohol gedronken. Dit percentage stijgt nog steeds. 20% Van de jongeren boven de 15 jaar rookt dagelijks. Vanaf hun 13e beginnen veel jongeren regelmatig te roken. Ongeveer 10% van alle jongeren heeft het laatste jaar weieens cannabis gebruikt. Reden genoeg voor de Katho lieke Vrouwenvereniging om dit onder werp aan alle ouders onder de aan dacht te brengen. Daarom komt op dinsdagavond 5 november de heer Thijs Biemans, van de Federatie Versla vingszorg Midden-Holland, een lezing houden over dit onderwerp. Verschil lende vragen zullen aan de orde komen. Hoe praat ik met mijn kind over genot middelen? Is het erg als ze experimen teren met alcohol, hasj, XTC of padde stoelen? Wat is het verschil tussen soft drugs en harddrugs? Hoe ziet het over heidsbeleid eruit? Zijn softdrugs on schuldig of vormen zij een bedreiging voor de geestelijke gezondheid? Moet ik het goedvinden dat mijn kind ieder weekend aangeschoten thuiskomt? Waar kan ik advies krijgen? Is hulp mogelijk? Deze thema-avond kan u misschien op weg helpen om uw kind op een verstan dige manier om te laten gaan met genot middelen als tabak, alcohol en drugs. Wij als bestuur van de Katholieke Vrou wenvereniging vinden het belangrijk dat ook u er bij bent. Daarom nodigen wij u graag uit op 5 november in de Parochiezaal, A.P. van Neslaan 48 te Boskoop. Aanvang 20.00 uur, entree 5,= inclusief koffie. Leden gratis. Boskoop- Deze week hebben bewoners van de Berkenweg, Spoorhaven en Twaalfhoven bij wethouder mevrouw Van Leeuwen-Meidam van Openbare Werken een plan ingediend voor verbe tering van hun woonomgeving. Bij een eerder gehouden inspectie had de gemeente al vastgesteld dat de buurt een opknapbeurt nodig had. De gemeente heeft daarom begin juli een bijeenkomst met buurtbewoners be legd en daarin bewoners gevraagd om met plannen voor buurtaanpak te ko men. Daarop is een buurtcomité ge vormd, dat de wensen van bewoners heeft verzameld en op basis hiervan een plan ontworpen. In het plan komen zaken als verkeer, parkeren, openbare verlichting, wegonderhoud en groen voorziening aan bod. Zoals de bewoners zelf ook inzien is het plan van aanpak vanwege de forse kosten die hiermee gemoeid zijn niet op stel en sprong uit te voeren. Het gemeentebestuur heeft grote waar dering voor de manier waarop de buurtplannen tot stand zijn gekomen. De gemeente bekijkt nu welke onderde len de komende jaren uitgevoerd kun nen worden. Het buurtcomité zal wor den betrokken bij de volgorde van za ken die worden aangepakt. Op korte termijn zal met het buurtcomité wor den overlegd welke onderdelen in 1997 kunnen worden uitgevoerd. Boskoop- Van zaterdag 9 november tot en met woensdag 27 november zal in de Openbare Bibliotheek in Boskoop het werk te zien zijn van Agnes van der Zalm, Joke van den Haak en Saskia Som beek. De expositie zal bestaan uit onge veer veertig werken rond het thema "Natuur"; dit staat in de Boskoopse bi bliotheek centraal voor 1996. Het werk is zowel abstract als meer figuratief. Veel ervan is ontstaan in de Hortus Botanicus te Leiden. De Bibliotheek, Babsloot 7 te Boskoop is geopend op maandag van 14.00 - 17.00 uur, dinsdag van 14.00-17.00 uur en van 18.30 - 20.30 uur, woensdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur, vrijdag van 14.00 - 17.00 uur en van 18.30 - 20.30 uur, zaterdag van 10.00 - 12.00 uur. Boskoop - "Wij knippen niet zomaar een nagel offraisen een likdoorn. Er zit altijd een persoon aan de voeten vast. Je zult je te allen tijde bewust moeten zijn datje bijvoorbeeld ook met zieke mensen te maken kunt hebben. Aan het woord is Ellen Lindhout in haar salon aan de Reinette. De voorliefde voor het vak heeft zij meegekregen van haar moeder, Mieke Roozeboom. Ook Mieke heeft een pedicurepraktijk, aan de Linnaeusweg. Met veel enthousiasme vertelt Ellen over de nieuwste technieken: "Geluk kig is er veel veranderd. De behandelingen worden nu allemaal uitgevoerd met de allernieuwste spraymotoren, dat wil zeggen dat eeltpitten pijnloos worden verwijderd en ingegroeide nagels pijnloos worden uitgefreesd. De spray zorgt voor een constante koeling zodat de fraise op de huid als prettig ervaren wordt. Bij verouderde motoren trekken de cliënten nog wel eens terug." Zowel Ellen als Mieke werken op medische grond en zijn gericht op probleemvoeten. Zij werken nauw samen met Fysiotherapiepraktijk 'De Cirkel' uit Reeuwijk en met Podo-orthesiologen uit Boskoop en Waddinx veen. In de praktijk komen zij veel mensen tegen met bloedvatvernauwing of diabetici. Het gebruik van bepaalde medicijnen kan ook invloed hebben op de doorbloeding en dus de conditie van de voeten. Hier wordt uiteraard terdege rekening mee gehouden. Er wordt ook intensief samengewerkt met het nieuwe Zorgcentrum Gouwestreek. Beide dames zijn goed op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen en volgen regelmatig bijscholingscursus sen. Men kan bij beide pedicures ook te recht voor het behandelen door middel van Slicktherapie, een modderbad. Door de toepassing van deze behande ling worden klachten verlicht die ont staan door bijvoorbeeld reuma en bloedvatvernauwing. De kwaal zelf ver dwijnt niet, maar de pijn neemt sterk af of verdwijnt zelfs doordat kwaadaardi ge afvalstoffen die zich in het lichaam bevinden verdwijnen. Eelt, likdoorns, kalk/schimmelnagels, ingegroeide nagels worden PIJNLOOS behandeld d.m.v. nieuwste spraytechniek. Mevr. E.J. Lindhout Reinette 14 2771 PE Boskoop Tel. 0172-216752 Tevens behandeling diabetici Mevr. M.C. Roozeboom Linnaeusweg 29 2771 HK Boskoop Tel. 0172-214734

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11