Boelhuisveiling druk bezocht IÉ li-. Anneke Boevée in de prijzen Expositie Ans Kadiks bij Kapsalon Verheul "Neerbuigende relatie eruit zien te halen" [evenhuizen-Moer apelle Fotoclub bij Info-TV Kerkdiensten Tentoonstelling deurenaquarellen Activiteiten Agenda Zilveren legpenning voor P. van Rooijen Oud papier Dorpshuis Op Moer sport- en speldiploma in trek om bij te blijven... Hart van Holland/6 november 1996 pagina 13 ?e'ê agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zondag 10 november Medische weekenddienst Sociale integratie Park Cultureel centrum WM Zevenhuizen - De door de Lions Club Zevenhuizen georganiseerde boelhuis veiling op zaterdag 2 november in "La Bara- que" mocht zich verheu gen in een grote publieke belangstelling. In totaal werden door veilingmees ter Jan Kroes 222 kavels geveild. De netto-op brengst, die ten goede komt aan Artsen Zonder Grenzen, bedroeg f3000,-. Het 14-karaats gouden mapje met miniboekje, waarin het "Onze Vader", scoorde met f 630,- het hoogst. Moerkapelle- Er ging een grote groep kinderen na afloop van een afwisselen de middag met een sport- en speldiplo ma naar huis. De één kwam eigenlijk meer voor het badminton dat door En thos perfect verzorgd werd en de ander wilde liever schaken met de Moerkapel- se schaakvereniging, maar beide spor ten bleken aan het eind van de dag zijn aantrekkingskracht op de aanwezige jeugd te hebben. De hersengymnastiek die bij de schaak op creatieve wijze door Marian van El- teren in een spelletje was verpakt sloeg enorm aan en ook Enthos maakte er een leuke middag van. Op 13 november komt sprookjesgoo chelaar "Karlijn". Deze goochelaar neemt de kinderen mee op een sprook- jesgoochelreis waarbij de kinderen zelf actief betrokken worden. Een hele bele venis, spannend en gezellig. De voor stelling begint om 14.00 uur. Moerkapelle- Op woensdagavond 6 no vember organiseert de Fotoclub in Moerkapelle onder haar leden een foto wedstrijd met als thema "De Erasmus- brug". De winnende foto zal vanaf vol gende week getoond worden bij Info- TV, op de kabelkrant van Zevenhuizen/ Moerkapelle. De leden van de Fotoclub hebben in oktober tijdens een Foto- tocht bij, op en onder de Erasmusbrug gefotografeerd. Helaas waren er geen mooie wolkenluchten, maar wel een klein zonnetje. De brug heeft niet veel kleur, dus was vooral de compositie, met vormen en lijnen erg belangrijk. De winnende foto zal een week te zien zijn via kanaal 54. "a/: Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Donderdag 14 november: 9.30-11.00 uur Hervormd Centrum: koffie-ochtend; OlgaBerg, thema: "Vriendschap, er hangt een prijskaartje aan".; volgende datum: 12 dec. Woensdag 20 november: Hervormd Centrum: Ouderenmiddag: demonstratie Goudse pijpen en tegeltjes maken. Tevens boekentafel. Zondag 24 november: 16.00uur: Gereformeerde kerk: Ontmoeting over drempels heen; ds Esbach: "Doe open de poort". Muzikale en vocale medewerking: Renate en Indra Visser. Vrijdag 13 en zaterdag 14 december: Vrijz. kerk: Creatieve Kerstmarkt. Dinsdag 7 januari 1997: Start beginnerscursus EHBO in het Hulpverleningsge bouw naast de brandweerkazerne, info: A. de Vos 0180-631376 (n.o.z.) De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur; woensdag 13nov.14.00uur: poffertjesmiddag(i.p.v. 6 nov.woensdag20nov. verkoop Welfare-artikelen vanaf 13.30 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster (6 i.p.v. 13 nov.)Fietsen: lxper 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur:8 en 22 nov., 6 dec.; yrnnastjek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.30 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; 29 nov.: erstmarkt Zoetermeer met rondrit Rotterdam; 11 dec.: Kerstviering in Swanla. Zeven Muzen: Zondag 24 november: Vrijz. herv. kerk 12.00 uur: koffieconcert; njdag 29 november: dorpshuis Swanla 19.00 uur: muziekquiz; Vrijdag 13 ecember: vrijz. herv. kerk 18.00-21.00 uur: kerstmarkt koor- en blokfluitgroep; bloMuUgroe d0Cemjber; h6rV' kerk 1000~1600 uur: Kerstmarkt koor- en Activiteiten Zeven Muzen in 1997 op 12 en 18 januari; 1 en 16 februari; 22 en 23 maart; 12 en 19 april, 7 en 28 juni. Vogelvereniging Zang en Kleur: assen 20 00 uur: 22 nov. en 20 dec.; Vogelbéurs, 14.00 uur: 16 Alle activiteiten vinden plaats in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. jjeVierkap Oud Verlaat: Klaverjassen op 15 en 29 nov.; 22 nov.: marathon- dRfivnocSS n11 van vrÖ' 20 00 tot za. 8.00 uur, opgeven bij Aad Karreman, tel. 010- Moerkapeile°V': Bin9°' S°°S °P 12 n°V'' °e Schakel op 5 nov' ïenna 2Z?°.nd.erda9in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos; 14 nov. ;12 dec. ?7nn, lten ln °p Moer op woensdagmiddag: 13 nov.: theater-middag; nioiiT. ma,skers maken4 dec.rolschaatsles van zwarte piet11 dec.kerst- en nieuwjaarskaarten maken; 18 dec.: voetbal-insctuif; 7 er®S 23 november: Sint Nicolaas-instuif en toneelstuk. er december: Rolling '90 show met Dagobert Puck op zoek naar de schat^ Zevenhuizen - Op vrijdag 1 november ontving de heer P. van Rooijen, admini stratief medewerker bij Accountants- en administratiekantoor H.G. van den Akker, een zilveren legpenning met bij behorende oorkonde van de Kamer van Koophandel voor Midden Holland. Hij ontving de legpenning ter gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum bij van den Akker. Oud Verlaat - Op 8 en 9 november houdt de christelijke basisschool De Nesse- vliet een oud papier-inzameling. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gestapeld en als de container gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur dsG.J. van Beek; 19.00 uur de heer T.J. Korten, Klaas waal. Oud Verlaat 10.00 uur d;e heer J.A. van Lambalgen, Capelle a/d IJssel. Geref. kerk 9.30 uur mw. ds T.H. Atte- ma-Roosjen, Leiderdorp; 18.30 uur drs J.A. Koole, Zoetermeer. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds C. Gieien, Polsbroek en Vlist; 18.30 uur kand. P.C. Hoek, Arnemuiden. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 9 november: dokter C.W. ONderwater, Dorpsstraat 196, Zeven huizen, telefoon 0180-631204. Zondag 10 november: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tele foon 010-5214085. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. .1. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Zevenhuizen- In de bibliotheek Zeven huizen is een tentoonstelling van deu- renaquarelien te bezichtigen. Wilma Tuytel is al jaren bezig met aquarelle ren. De liefde voor en het weergeven van oude deuren is enige jaren geleden ontstaan. Oude deuren spreken haar heel erg aan in het visuele: de struc tuur, de kleur en de vormgeving. Maar ook de "geschiedkundige" waarde én dan wel in de betekenis van het geheim zinnige zoals: welke mensen gebruik ten deze deur, welke ruimte is er achter deze deur en dergelijke. In de vitrinekasten exposeert Lucy de Kruyf-Koops. Lucy leerde de laatste ja ren steeds abstracter werken aan de Vrije Academie in Den Haag. Zij is bijna dagelijks bezig met vooral grafisch werk zoals lithografie, etsen en mono types. Samen met dichter "Veter" zijn tweedimensionale kunstwerken ont staan, waarin de wisselwerking beeld en woord op een bijzondere manier tot uiting komt. De expositie is tijdens de openingsuren van de bibliotheek te bezichtigen: maandag 13.30 - 16.30 uur en 19.00 - 21.00 uur; dinsdag 9.30 - 11.30 uur; woensdag 13.00-16.30 uur; donderdag 19.00 - 21.00 uur; zaterdag 9.30 - 11.30 Zevenhuizen/Utrecht - Tijdens de Open Trimkampioenschappen van de Dibevo in de Jaarbeurshal in Utrecht won Anneke Boevée de derde prijs in de klasse spaniels en setters. Anneke viel tijdens de kampioenschap pen echter nogmaals in de prijzen. Journalist Henk Huigen, die 40 jaar voor de Haagsche Post de column "Blokje Rond" verzorgde en thans in de zaterdageditie van De Telegraaf een column verzorgt, zocht tijdens de Dibe vo naar het meest nieuwsgierige hond je. Dat werd de cocker van Anneke! Zij ontving hiervoor een prachtige goua che, vervaardigd door Nini Hagen. Moerkapelle-De hele maand november zijn bij kapsalon Verheul aan de Dorps straat in Moerkapelle aquarellen te zien van Ans Kadiks. Ans Kadiks werkt samen met haar man John in hun winkel in de Dorpsstraat in Moerkapelle. In haar vrije tijd tekent ze graag; de muziek gaat dan hard aan en dan is ze even niet aanwezig. Drie jaar geleden ging Ans les nemen bij Arja T uit el, wat ze overigens nog steeds doet. Het liefst tekent Ans mensen. Dochter Joan vindt het ook leuk om te doen. Zij heeft een leuke aquarel ge maakt van een kikker, die ook te zien is bij kapsalon Verheul. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen/Rotterdam Vorige maand werd de eerste paal gesla gen voor de nieuwbouw van een zevental voorzieningen voor mensen met een verstandelijke handicap. Een complex van huizen en gebouwen dat geïntegreerd wordt in de wijk Zevenkamp op de grens van Zevenhuizen en Rotter dam en waar uiteindelijk 90 bewoners met hun begeleiders hun intrek zullen nemen. Initiatiefne mer is de Camphill-gemeenschap Orion, een organisatie die op antroposofische leest geschoeid is. Volgens directeur Hiddo Wessels van Orion was het vroeger zo dat gehandicapten zoveel mogelijk afgezonderd werden met als gevolg dat er veel onbegrip bestond. Wessels heeft een heel andere kijk op de zorg voor mensen met een geestelijke handi cap. Het zijn mensen met beperkingen, maar even zo goed met hun mogelijkhe den. Mensen die net als ieder ander in de samenleving zouden moeten kun nen functioneren. En wel op basis van gelijkwaardigheid en niet op basis van medelijden. Die neerbuigende relatie moet er volgens hem uitgehaald wor den. Zijn doel is dan ook normalisatie en integratie. Als aan Wessels gevraagd wordt "wat ben je van plan te doen" dan antwoordt hij dat hij dat in hoofdlijnen weet maar vraag hem geen blauwdruk te maken waarin tot in detail alles is uitgewerkt. Hoofddoel is de sociale integratie. De weg waarlangs is complex en niet di rect in een rapport te vatten. Bijvoor beeld één van de bewoners van het bestaande complex aan de Wollefop- penweg, loopt door de wijk Zevenkamp en groet iedereen consequent. In het begin keek de goegemeente vreemd tegen deze persoon aan totdat men het gewoon begon te vinden en hem begon terug te groeten. Van lieverlede werd hij geaccepteerd zoals hij was en zelfs is het zo dat hij een verbindende factor Hiddo Wessels, directeur van Orion, en Annejet Riemke, antroposofisch arts. in de wijk werd. Want deze man leidt nu mensen in de wijk rond en laat honden uit, terwijl de eigenaressen in die tijd in de werkplaats van Orion met gehandi capten patchwork doen. En het mooie is dat de man, die in z'n eigen handicap hopeloos depressief is, weer onder de mensen is en ziet dat ook hij daar kan bestaan. Iets wat je van tevoren nooit had kunnen bevroeden, laat staan dat zulks in een rapport verwerkt had kun nen worden. Een ander voorbeeld is het park dat langs de Wollefoppenweg is gelegen. Het was hopeloos vervuild. In het kader van de dagbesteding is Orion met enke le van z'n bewoners begonnen het park systematisch op te knappen. Een deel is nu gecultiveerd. Er zijn bloemper ken, een kruidentuin en vijvers aange legd. En dat alles wordt dagelijks on derhouden. Het is een stukje van Orion geworden, maar niet alleen van Orion. Meer nog van de Zevenkampers zelf, die er nu graag wandelen en spelen. Ook hier dus sociale integratie. Gehan dicapten die net als anderen een nutti ge functie in de samenleving hebben en waarmee tevens hun eigenwaarde wordt opgekrikt. Voor de directeur van Orion is de socia le integratie compleet als zijn nieuw te bouwen cultureel centrum er is geko men. Een centrum dat als trefpunt moet gaan fungeren voor zowel de wijkbewo ners als de bewoners van Orion. Wan neer het centrum er komt, staat nog niet vast. De grond is er en het geld is er. Alleen de formele toestemming ont breekt nog. Het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport is niet zo zeer de bottleneck, maar veel meer de verschillende adviesorganen, waar de besluitvorming erg traag schijnt te ver lopen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13