Kamer van Koophandel Midden Holland op de bres voor Krimpenerwaard Grote Pluimveeshow Gespreksgroep voor slachtoffers van incest 818 818 Politieberichten Informatiebijeenkomst voor de oprichting van een cliëntenraad Maatschappelijke oriëntatie Activiteiten in migrantenweek nieuws uit de regio. Actie 'Zon in de Schoorsteen' van start Horse Bamboo theatre Jeugd- en kinderdisco's in Het Zuidhonk VVV Boskoop Pardon treedt op bij De Schuilplaats Lustrum Ramuze Afsluiting Rijndijk Hart van Holland/6 november 1996 pagina 17 Provincie Zevenhuizen-Moerkapelle Giro Voor vereenzaamde zieken en gehandicapten Brand bij schooldeur Door Gerard Verheiien Gouda - Onlangs is het advies van de commissie "Gebiedsindeling Kamers van Koophandel en Fabrieken "gepubli ceerd. Daarin wordt voorgesteld om de in Gouda gevestigde Kamer van Koop handel voor Midden Holland te fuseren met de Kamer van Koophandel voor Rijnland in Leiden. Daarbij zou een be langrijk gedeelte van de Kamer voor Midden Holland, de Krimpenerwaard, uit beeld verdwijnen en ingelijfd worden bij een nieuw te vormen Kamer voor Rivierenland in Tiel. Wat Hans Brink, directeur van de Kamer van Koophandel voor Midden Holland, betreft ont moet een fusie met Rijnland geen over wegende bezwaren. "Je moet reëel zijn", zegt hij. "Een dergelijke fusie te genhouden, zou roeien zijn tegen de politieke stroom in. Dat heeft geen en kele zin. Volgens de politiek zouden de gebieden van de Kamers in sommige regio's niet groot genoeg zijn om effec tief de economische belangen van het bedrijfsleven te kunnen bevorderen. Daarom heeft de staatssecretaris van het ministerie van Economische Zaken, mevrouw Van Dok, op 20 maart 1996 een commissie ingesteld om haar vóór 1 oktober 1996 te adviseren over een nieuwe gebiedsindeling." Toen deze zogenaamde commissie "Gebiedsinde ling Kamers van Koophandel en Fabrie ken", onder voorzitterschap van me vrouw drs. M. Epema, in september met haar advies kwam, ontstond er bij vele betrokken organisaties en be stuurlijke instellingen nogal wat com motie. Een opschudding die Krimp enerwaard betrof. Want de commissie had die van de Kamer voor Midden Holland losgeweekt en ondergebracht bij de nieuw te vormen Kamer voor Rivierenland met als centrumplaats Tiel. Naar het oordeel van de heer Brink heeft de commissie hier een vergissing begaan. Immers de in de opdracht aan de adviescommissie geformuleerde criteria van economische en bestuurlij ke samenhang gaan hier niet op. Zelfs de pontbaas van Schoonhoven en Berg- Hans Brink, directeur van de Kamer van Koophandel voor Midden Holland, is voor het behoud van de Krimpenerwaard tot zijn Kamergebied. stoep kan de politiek vertellen dat 's ochtends vroeg de stroom van mensen richting Gouda gaat en 's avonds an dersom. Met andere woorden het woon-werkverkeer vanuit de Krimp enerwaard is niet richting Tiel georin- teerd, maar richting Gouda en Rotter dam. Niet voor niets heeft de Kamer van Koophandel voor Midden Holland daags na het verschijnen van het ad vies een second opinion gevraagd aan het Nederlands Economisch Instituut. Het N.E.I., dat het criterium van de eco nomische samenhang het zwaarst liet wegen, kwam tot de conclusie dat het advies van de Commissie Gebiedsinde ling Kamers van Koophandel en Fabrie ken met het onderbrengen van de Krimpenerwaard in de Kamer voor Ri vierenland negatief scoort. Ook het provinciebestuur van Zuid- Holland deelde die mening. In een reac tie op het voorstel van de gebiedsinde ling vindt Gedeputeerde Staten dat het omwille van een doelmatige samen werking van belang is dat de grenzen van de kamergebieden zoveel mogelijk samenvallen met de provinciegrenzen. Overschrijding daarvan zou betekenen dat de Kamers bij hun beleidsadvise ring met meerdere provinciebesturen moeten communiceren. De extra in spanningen die dit vergt zijn alleen ver antwoord als een provinciegrensover schrijdend Kamergebied een sterke economische samenhang heeft of daar toe zal groeien. Voor wat betreft de Krimpenerwaard geldt dit volgens de provincie Zuid- Holland absoluut niet. De adviescommissie stelt voor om Ze venhuizen-Moerkapelle onder te bren gen bij de Kamer van Koophandel Haag landen. Deze gemeente behoort nu tot het gebied van de Kamer van Koophan del Midden Holland. Het N.E.I. vindt dat deze gemeente tot nader order deel zou moeten uitmaken van het gebied van Midden Holland/Rijnland. Het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland is van oordeel dat Zevenhuizen-Moerkapelle zou moeten vallen onder het nieuwe Kamergebied "Rotterdam/Zuid-Hol land Zuid". Dit vanwege het feit dat Zevenhuizen-Moerkapelle qua stedelij ke en economische ontwikkeling zeer sterk verbonden worden met de Rot terdamse agglomeratie. Waddinxveen- Voor de vierde maal houden de Pluimvee- en konijnenfok kersvereniging "Nieuw Leven" Gouda en omstreken gezamenlijk de jaarlijkse tentoonstelling in de sportzaal Groens- voorde aan de Wingerd 2 in Waddinx veen. Te zien zijn Grote- en dwerghoen- ders, eenden, sierduiven, konijnen en cavia's. In de sportzaal zijn meer dan 400 dieren ondergebracht. De toegang is gratis. De tentoonstelling is geopend op donderdag 7 november van 20.00 tot 22.00 uur. Vrijdag 8 november van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag 9 no vember van 10.00 tot 15.00 uur. Boskoop- Horse Bamboo Theatre met de show "Visions of Hildegard" komt op 8 november in de Tunnel. The Horse and Bamboo Theatre is een En- w a Seze'schap dat op 28 september in Nederland aankwam en tot 10 novem ber langs diverse theaters toert. "Vi sions of Hildegard" is een mengsel van mime, toneel, veredeld poppenspel, schimmen/schaduwspel, maskers en «- Zaal open 20.30 uur. Aanvang -100 uur. Entree 10,=; leden/ 7,50 Waddinxveen- Vrijdagavond 8 novem ber organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuidpias in wijkgebouw Het Zuid- honk een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. Aanvang 19.30 uur, toe gang 2,50. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 9 november van 18.30 - 20.00 uur. Toegang 2,50. Sinds geruime tijd verleent "Stichting anasse hulp aan slachtoffers van in cest en hun partners. De hulp bestaat, naast het verlenen van individuele hulp onder andere uit het houden van con tactdagen en het vormen van regionale gespreksgroepen waarin slachtoffers partners, ieder in eigen groepen el kaar kunnen ontmoeten. Daarbij zijn Bijbelse normen de leidraad, e kunt als slachtoffer van sexueel mis- uik er behoefte aan hebben met an- viBc8? C!Ver 'e Proces te praten en ad os te krijgen van iemand die de pro- iBtmatiek vanuit eigen ervaring kent. Je Kunt erg in een isolement raken door- m,B 20 moe''ijk is met anderen hier- dioa sp^?ken- Het kan voor iemand me de problematiek niet uit persoonlij- ervaring kent zo moeilijk zijn om Lr, .Ver^aa' naar waarde in te schat- 7iinr 'let 'uist zo bevrijdend kan m„ l Praten over dat wat nooit gezegd mocht worden. Het liefst doe je dat bij nsen die zich misschien even kwets- r voelen als jij. Bovendien overzie je hoi a t'ib bat veel van wat je voelt 'eiemaal zo vreemd nog niet is. Het is dan fijn te merken dat je niet de enige bent die deze gevoelens hebt en dat je ook vanuit je geloof met anderen een weg hierin kunt zoeken. Conflicten, dissociatie, minder goed functioneren op je werk, vragen over verleend hulp, wraak- en angstgevoe lens, het gevoel hebben dat je faalt, moeite om je gezin draaiende te hou den, contacten die verstoort dreigen te raken (onder ander familie!), geen rust vinden voor jezelf, isolement: het kun nen heel persoonlijke (soms geloofs vragen worden die je aan het zoeken zetten naar antwoorden waarbij een gespreksgroep, geleid door iemand die zelf slachtoffer of partner is, een goede hulp kan bieden. Stichting Manasse start zo'n gespreks groep voor slachtoffers in deze regio waar we eens in de twee weken zullen samenkomen. Misschien aarzel je, en zou je graag eerst een telefonisch contact willen hebben. Bel dan eens op het volgende telefoonnummer: Stichting Manasse, Carin Vetter, telefoon 071-4071173 Wee£ U vrat ■Ducieïine spierdystrofie is? is da( je spieren speeds slapper v/orden en als je groof v/ord( doen H h*( helemaal nie( meer. Alleen je hoofd blijft goed- Wist U dat je hart ook een spier is? Dan begrijpt U waarom je met de >iekt« van Duchenne nief oud wordt- Eén op de 3500 jongens h«ft h«t- Hun ouders hebben sich internationaal verenigd om *e een befere kans van leven te geven. Voor onderhoek is geld nodig, veel geld nodig. ifet Parent Project Kerkstraat £83, 1017 Amsferdarp Boskoop- De VW Boskoop heeft onder andere in de voorverkoop: Circus Darix Togni in Amsterdam van 20 november tot en met 15 december; Lucent Danstheater in Den Haag onder andere Carmen 22 en 23 november en de Notenkraker 23, 25 en 26 december; Gordon at the Ahoy op 7 december in Rotterdam; Helmut Lotti 7 en 8 decem ber in Den Haag; Christmas Carols 17 december in de Westerkerk in Amster dam; Hair 1 december in Den Haag; West Side Story in Den Haag van 15 december tot en met 11 januari; Kerst matinee van het Koninklijk Concertge bouw Orkest op 25 december in Am sterdam; Shadowlands Rave 31 decem ber in Eindhoven; Glory of Gospel in Vredenburg Utrecht op 30 december; Walt Disney's World on Ice in Den Haag van 21 tot en met 29 december; Concert 'Wien bleibt Wien' op 7 januari in Utrecht. Tevens verkoop via VW Zevenhuizen. Rijnwoude- De Zonnebloem roept men sen op een Sinterklaassurprise te ma ken voor een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende oudere. Dit in het ka der van de actie 'Zon in de Schoor steen'. De vereniging wil langdurig zie ken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen die dreigen te vereenzamen, met Sint Nicolaas ver rassen. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaasfeest ieder jaar ongemerkt voorbij. Bedoeling van 'Zon in de Schoorsteen' is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet vergeten worden. Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de bedoeling. Het gaan om het gebaar, om een aardi ge, nuttige attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo mogelijk vergezeld van een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een Sinterklaaspakje willen maken. Iedereen kan aan de actie deelnemen. Wie een zieke of gehandicapte wil ver rassen met een pakje vol 'zon en vrien delijkheid' kan contact opnemen met: B. Kouwenhoven, Kastanjelaan 14, Ha- zerswoude-Dorp, 0172-588349; A. van Dam, Appelgaarde 21Benthuizen, 079- 3310252; A. Nagy, Valeriusstraat 25, Ha- zerswoude-Rijndijk, 071-3413443; R. Lek, Dr. Vlaanderenlaan 1, Koudekerk aan den Rijn, 071-3412609. Benthuizen - Op zaterdag 9 november treedt de podiumgroep "Pardon" op bij koffiebar De Schuilplaats met het pro gramma "Groeien en bloeien". Iedereen vanaf 14 jaar is welkom in "De Bron", achter de Nederlands Hervormde kerk in Benthuizen. Het programma begint om 20.30 uur, de zaal is een half uur eerder open. Hazerswoude- Symfonieorkest Ramuze bestaat inmiddels vijfjaar. Dit heuglijke feit is op zaterdag 26 oktober gevierd. Overdag heeft het orkest een workshop improvisatie gevolgd onder leiding van Marianne Keuning. Voor het orkest was dit een nieuwe inspirerende ervaring, 's Avonds is er feestelijk afscheid geno men van de scheidende dirigent Leo Verschragen die wegens drukke werk zaamheden te weinig tijd beschikbaar had voor Ramuze. Ramuze is blij in Stephan Pas een waardig opvolger gevonden te hebben. Op 17 december zal Stephan Pas voor het eerst met Ramuze in het openbaar optreden. Hazerswoude-Dorp- Vrijdagavond 1 november rond 21.05 uur is de brand weer uitgerukt naar een school aan de Sportparklaan. Aldaar bleek dat bij de voordeur brand was uitgebroken. Door de brandweer kon worden voorkomen dat het vuur in de school brandbare materialen kon bereiken. Door de brand zijn de toegangsdeur en enkele ruiten verloren gegaan. In verband met reconstructiewerk zaamheden aan de Rijndijk in Hazers- woude-Rijndijk is de rijbaan van het wegvak tussen de Bruggestraat te Ha- zerswoude-Rijndijk en de Leidsche- schouw te Alphen aan den Rijn voor al het gemotoriseerd verkeer afgesloten. De werkzaamheden worden uitge voerd in de nacht van woensdag 6 op donderdag 7 november tussen 23.00 en 6.00 uur. De uitwijkdatum is de nacht van 7 op 8 november. Omleidingen worden verzorgd. (Brom)fietsverkeer blijft wel mogelijk. Gouda - De Riagg Midden-Holland houdt op dinsdagavond 19 november een informatiebijeenkomst over de oprichting van een cliëntenraad. Een cliëntenraad heeft tot doel om de me dezeggenschap voor cliënten bij zorg instellingen te vergroten. Sinds 1 mei jongstleden is hiervoor de Wet Mede zeggenschap Cliënten Zorginstellingen van kracht. Bedoeling van de wet is dat iedere zorginstelling of een combinatie van instellingen een cliëntenraad krijgt. De raad zal een gesprekspartner voor de Riagg-directie zijn op het ge bied van alle zaken die de zorg voor cliënten raken. Het gaat daarbij steeds om algemene dingen en beleidszaken, niet om individuele kwesties. Tijdens deze avond zullen de directeur van de Riagg Midden-Holland en een voorlichtster aanwezig zijn om doel, opzet en werkwijze van de cliëntenraad toe te lichten. Ook een medewerker van het Patiënten- Gehandicaptenplatform Midden-Holland zal deze avond aanwe zig zijn. De avond wordt gehouden in het Riagg- gebouw, Ronsseweg 225 in Gouda van 20.00 tot ongeveer 21.30 uur. Tijdens de bijeenkomst zijn het regle ment van de cliëntenraad, het huishou delijk reglement en een informatiefol der beschikbaar. Cliënten van de Riagg of ex-cliënten, die niet in de gelegenheid zijn deze avond bij te wonen kunnen contact opnemen met mevrouw B.M. Corts, telefoon 0182-516422. Ook kan op aanvraag in formatie worden toegezonden. Ook hiervoor kan mevrouw Corts benaderd worden. Waddinxveen- De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert een cursus "Maatschappelijke Oriëntatie" voor vrouwen vanaf 18 jaar die enkele jaren Nederlandse taalles hebben ge volgd bij de Basiseducatie en graag deze taal verder willen leren kennen. In iedere les staat een bepaald thema cen traal: onderwijs, gezondheid en voor zieningen in Waddinxveen zoals peu terspeelzalen, speelbieb, enz. Op deze manier ontvangt men informa tie over diverse onderwerpen. Boven dien leert men de Nederlandse taal be ter beheersen. Het praten en oefenen met elkaar staat voorop. De cursus wordt gegeven in gebouw Kreater, Kerkstraat 13 op donderdagochtend van 9.00-11.00 uur. De kosten bedragen 50,= voor 23 lessen. Dit mag in twee termijnen worden betaald: bij inschrij ving 25,= en uiterlijk 1 maart 197 de resterende 25,=. Opgeven of informa tie voor 7 november, telefoon 0182- 631932. (vragen naar Petra). Waddinxveen-Van 10 tot 17 november worden er in het kader vaij de migran tenweek een aantal activiteiten georga niseerd. Deze activiteiten hebben als doel op informele wijze de verschillen de culturen die in Waddinxveen naast elkaar leven, met elkaar kennis te laten maken. Op woensdag 13 november wordt in buurtcentrum De Boog voor kinderen van 4-12 jaar een muzikaal spel opge voerd door de clowns Mallie en Fifi. Verder kunnen de kinderen een aantal dansen leren uit Suriname en de Neder landse Antillen. Toegang is 1,=. Op zaterdagmiddag 16 november wor den er in het gebouw van CKV 'Kreater' onder andere kookworkshops gehou den voor tieners van 12-16 jaar. De Eritrese, Turkse, Marokkaanse en Ne derlandse keuken komen aan bod. Er zullen verschillende hapjes worden gemaakt en geproefd. Verder zal er ie mand uit het asielzoekerscentrum iets komen vertellen. Er kunnen natuurlijk ook vragen worden gesteld. Tieners die hier aan willen deelnemen moeten zich vooraf opgeven bij de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, Kerkstraat 13 te Waddinxveen, telefoon 0182-631932. De kosten zijn 2,50 per persoon. Zaterdagavond wordt de migranten- week afgesloten met een groot feest voor alle volwassen inwoners van Wad dinxveen. In Kreater zullen een aantal Waddinxveense muzikanten/dansers die oorspronkelijk afkomstig zijn uit Chili, Eritrea en Koerdistan een swin gend optreden verzorgen. Entree 2,50. De migrantenweek wordt georgani seerd door de Werkgroep Samenwer kende Vrouwen van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, de Eritrese Vereniging Waddinxveen, Stichting Wereldwinkel Waddinxveen, de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen en de Stichting Meander

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17