Baggerdepot Zevenhuizen-Moerkapelle in gebruik genomen Vrouw ernstig gewond bij ongeval "Wonderful World" door Music-all nieuw: silver sport Nieuw Discount Nieuw land, iedere week in 26.000 brievenbussen! Burgemeester Schoots stort eerste bak leeg BEYERLAND SHOW 1997 Recreatie Verwey NIEUWE CARAVANS VOOR GEBRUIKTE PR, Majoor Bosshardt in Boskoop Boudewijn Caspar! Nederlands kampioen judo Koppelklaveijastoer- nooi Hotel Vos Contactavond Zang en Kleur Vrouwen verhalen in dorpshuis De Tas 19e jaargang nummer 691 6 november 1996 Verontreinigingsgraad vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 november van 9.00 tot 17.00 open F m Rottekade 9 Zevenhuizen 0180-633115 -y Boskoop-Op zondag 10 november is majoor Bosshardt te gast in de Gere formeerde kerk van Boskoop. Ieder een is welkom bij de middagdienst in het kerkgebouw aan de Zijde. Na afloop van de kerkdienst kan men vragen voorleggen aan een van de medewerkers of majoor Bosshardt. Er is dan ook koffie of limonade ver krijgbaar. Boskoop - Boudewijn Caspari van sportschool Marchant in Boskoop is afgelopen weekend op overtuigende wijze Nederlands Kampioen Judo ge worden in de klasse -65 kg. Kick van de Weijde werd derde in de klasse -95 kg. Rectificatie Zevenhuizen - Niet op 2 november, maar op zaterdag 9 november orga niseert klaverjasclub Hotel Vos een koppelklaverjastoernooi over vijf partijen volgens het N.K.U.-regle- ment. Het toernooi wordt gehouden in Hotel Vos, Dorpsstraat 60. Aan vang 11.00 uur. De deelnamekosten bedragen f 10,- per koppel. Er zijn mooie prijzen te winnen. Voor inlich tingen en aanmelden kan men tot en met donderdag 7 november bellen met de heer H. Wijn, telefoon 0180- 631801 of Hotel Vos, telefoon 0180- 631205. Zevenhuizen - Op vrij d ag 8 november organiseert vogelvereniging Zang en Kleur in het clubgebouw aan de Zuip- lasweg 6 een contactavond. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis, ook voor "iet-leden. Op deze avond zal de heer van Dam uit Pijnacker een film verto nen over de vogels "van ei tot vogel", ledereen is van harte welkom. "thuizen- De afdelingsavond van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Benthuizen, js op 13 november en heeft als thema vrouwen verhalen". Mevrouw Anita van Hoeve vertelt over de ervaringen die zij heeft opge daan tijdens haar bezoek aan de vrouwenwereldconferentie te Beij ing in 1995. Deze avond begint om 20.00 uur in dorpshuis De Tas, Sport- laan/De Dam in Benthuizen. oor de cursus "lezen en kijken met onderen" op 14 en 21 november, en de creativiteiten "marsepein bewer ken" op 28 november "kerstknutse- °P 12 december kan men zich nog inschrijven. Voor de excursie naar de kerstmarkt in Düsseldorf zijn ook nog twee plaatsen vrij. Inlichtin gen telefoon 079-3313238. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - In het beheers gebied van het Hoogheemraad schap Schieland is vorige week in goed overleg met de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle het eerste doorgangsdepot voor opslag van baggerspecie in gebruik genomen. De opslag plaats ligt aan de A12 halverwe ge Zevenhuizen en Waddinxveen. Medio 1992 zijn er besprekin gen tussen het Hoogheem raadschap Schieland en het gemeentebestuur van Zevenhuizen- Moerkapelle begonnen voor de aan leg van een waterbergingsvijver en een (tijdelijk) baggerdepot aan de Noordelijke Dwarsweg. Na het vol gen van de bestemmingsplanproce dure werd de vergunning verleend. Evenwel niet nadat een uitgebreide bezwarenprocedure was afgewik keld, waarbij zowel het algemeen belang als het individuele belang in de besluitvorming werden betrok ken. Volgens burgemeester Schoots, die tijdens de officiële opening de eerste hoeveelheid bagger in het depot stortte, is besturen nu eenmaal kie zen. En kiezen is niet altijd even ge makkelijk. Het baggerdepot is be stemd voor het opslaan van bagger die uitsluitend afkomstig is uit de watergangen in de Zuidplaspolder en de aangrenzende polders die tot het gebied van Zevenhuizen-Moerkapel le behoren. Het depot heeft een tijde lijk karakter. De overeenkomst tus sen beide partijen is aangegaan voor vijf jaar. Hierna zal het depot worden gebruikt voor het vergroten van de capaciteit van de waterbergingsvij ver, die een permanent karakter heeft en is aangelegd om het regen water vanuit de glastuinbouwbedrij ven aan het Zaaipad versneld te kun nen afvoeren. De waterbergingsvij- ver heeft thans een oppervlakte van 4000 m2. Op het moment dat het bag gerdepot aan de Noordelijke Dwars weg over vijf jaar niet meer nodig is, wordt daar nogmaals eens zoveel aan toegevoegd. In het depot wordt alleen bagger ge stort die een bepaalde graad van ver ontreiniging bezit. Verontreiniging die veroorzaakt wordt door stoffen uit de lucht (atmosferische deposi tie) en stoffen die via de weg de sloot worden ingespoeld, zoals banden- resten. Dit zijn de zogenaamde PAK's, wat staat voor polycyclische aromatische koolwaterstoffen. Wat De eerste schep bagger werd door burgemeester Schoots in het depot gedeponeerd. op de in de bagger aanwezige PAK's in te werken. Dit in de hoop dat de PAK's op een natuurlijke wijze wor den afgebroken. De mate waarin dit afbrekingsproces plaatsvindt, wordt nu frequent door Schieland gemeten. Wanneer blijkt dat de (ingedampte) bagger qua kwaliteit tot een bepaal de graad verbeterd mocht zijn dan kan de modder als ophooggrond worden gebruikt voor onder meer geluidswallen en waterkeringen. Echter nooit meer als landbouw grond. Indien de kwaliteit niet voor uit is gegaan dan wordt de bewuste grond afgevoerd naar het depot op de Maasvlakte bij Slufter, waar het definitief blijft liggen. de verontreiniging betreft kent men vijf graden, te weten nul tot en met vier. Bagger die onder de klasse nul en één valt, kan direct weer op het land gestort worden. Klasse twee kan uitsluitend hergebruikt worden langs de kant van de weg binnen een strook van 20 meter. Bagger, die tot de categorie drie of vier behoort, is niet geschikt voor hergebriiik en wordt voorshands opgeslagen in het baggerdepot en wel voor maximaal drie jaar. In die tijd wordt de bagger regelmatig, wat in vaktermen heet, omgezet; de bagger wordt periodiek omgespit, waardoor allerlei bacteri ën tezamen met de zuurstof uit de lucht versneld gelegenheid krijgen Boskoop- Een 21-jarige vrouw uit Waddinxveen is op 3 november om 23.20 uur ernstig gewond geraakt bij een ongeval met haar auto op de Perklaan te Boskoop. De vrouw raak te hierbij bekneld en de brandweer uit Boskoop heeft bij na een uur nodig gehad om de gewonde automobiliste uit haar benarde positie te bevrijden. De vrouw was gewond aan haar hoofd. Voor een uitgebreid medisch onderzoek is zij per ambulance over gebracht naar het Academisch zie kenhuis te Leiden. De politie gaat ervan uit dat het een eenzijdig ongeval betreft. Waar schijnlijk is de bestuurster vanaf het Paddegat naar de Parklaan gereden en in een lichte bocht naar rechts, in de linker berm gekomen. Zij botste daar tegen een boom. De verkeersdienst van politie Hol lands Midden stelt een onderzoek in naar de oorzaak en toedracht van het ongeval. Regio/Reeuwijk- De Goudse Vereniging Music-all, musicalgroep van Midden- Holland, geeft twee voorstellingen op zaterdag 16 en woensdag 20 november van het programma "Wonderful World" in Verenigingsgebouw De Brug in Reeuwijk. Het programma is een verklede reis door de musicals Anatevka, Mary Pop- pins, het Mexicaanse Droomeiland en tot slot een verrassende medley pop songs. Na afloop kan men dansen en luisteren naar de muziek van de bege leidingsband "Teachers Own". Kaarten kunnen besteld worden via de telefoon nummers 0182-618578 en 612143.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1