Gouden huwelijksfeest plaatselijke smid Verkoop jubileumkalender De Kleine Trompetter een groot succes Evenementenladder Ruilbeurs postzegels Natuurwandeling Bleiswijkse Zoom (Brom)fietsen veriichtingsactie in de maand november Sinterklaasactie "Maak de droom waar!" Foto's in het Hart van Holland Koffieochtend Hervormd Centrum Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Hart van Holland/6 november 1996 pagina 21 Het vooijaarsconcert Het jubileumboek Steun bedrijfsleven Verkoop jubileumwijn Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a 7,SO. Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Enkele bedragen van boetes Zevenhuizen - Vandaag, woens dag 5 november vieren Bram en Riet Heij hun vijftig jarig huwe lijksfeest. Samen met familie, vrienden en kennissen wordt dit heuglijke feit herdacht in 'La Baraque". Bram Heij is de plaatselijke smid, de ene helft van de "Gebroeders Bever", zoals de broers Heij van de monumentale smederij in Zevenhuizen genoemd worden. Al 221 jaar lang is de smederij in de familie. Het grootste gedeelte van zijn vrije tijd brengt Bram Heij door in zijn 'laboratorium', waar hij stoommachines fabriceert, die tijdens dorpsfeesten, zoals bijvoorbeeld het jaarlijkse Oogstfeest, veel publiek trekken. Zevenhuizen-Moerkapelle- Zowel in Zevenhuizen als in Moerkapelle bleek de belangstelling voor de jubileumka lender van De Kleine Trompetter bij zonder groot. Het resultaat was boven verwachting, binnen enkele dagen was de kalender nagenoeg uitverkocht. De jubileumcommissie heeft nog een aan tal exemplaren in reserve, te bestelen bij Wout Metselaar, telefoon 0180- 632484. De verkoop van deze kalender is een van de onderdelen van het jubileum programma 1997, een programma met een aantal bijzondere concerten. In maart staat het traditionele voor jaarsconcert op het programma. Na het thema America-America en Broadway wordt in dit jubileumjaar gekozen voor de bijzondere Engelse sfeer. Volgens de jubileumpresentatiegids zal dit con cert worden opgeluisterd door de Saint Andrews Pipe-Band en zal een interna tionaal bekende Engelse zangeres, on der andere van André Rieu, haar op wachting maken. Dit concert vindt plaats op 22 maart 1997. Bij de aanbieding-van het jubi leumboek in januari kan men hiervoor kaarten bestellen. Hieraan wordt intussen de laatste hand gelegd. Het wordt een prachtig histo risch document waaruit vooral de bij zondere positie van De Kleine Trompet ter in het leven van Zevenhuizen en Moerkapelle in de afgelopen honderd jaar naar voren komt. Over de aanbieding van het eerste exemplaar volgt nog nadere informatie. Dankzij de steun van het bedrijfsleven is het mogelijk om het jubileumboek en de jubileumkalender uit te geven. Voor de uitvoering van de bijzondere jubileumconcerten hoopt de jubileum commissie op ondersteuning. Een aan tal mensen is hiermee druk bezig. Ook deze actie loopt meer dan uitste kend. De wijn is bij de bekende zaken in Zevenhuizen te koop en binnenkort ook in Moerkapelle. Zevenhuizen - Op donderdag 14 no vember van 9.30 tot 11.00 uur is er een koffieochtend in het Hervormd Cen trum in Zevenhuizen. Mevrouw Olga Berg uit Veenendaal komt spreken over het thema: "Vriendschap, er hangt een prijskaartje aan". Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar. Er is kinderopvang aan wezig. De volgende koffieochtend is op don derdag 12 december. Voor meer infor matie: 0180-312969, 010-634485 en 079- 5931203. Gefeliciteerd van Sonja en Johan maak er vijfentwintig van! R., ill always be your crazy diamond at the dark side of the moon! Echt waar! J. Jolinda nog van harte gefeliciteerd met je 1ste verjaardag papa mama marijke gabriëlle De Sint komt weer! Zevenhuizen-Moerkapelle- De redactie van Hart van Holland ontving een brief van Pedro, knecht van Sinterklaas, voor de kinderen van Zevenhuizen en Moerkapelle: Aan Hard van Olande Dorps dwarsweg la 2761 Zevenhuizen Olande Torreloderies, Novembre 1, 1996 Senor, Senoritas del Hard van Olande, Sinterklaas mein hebbe gefraag iek diese brievje an joeli stuure. Op Novembre 23 zal Sinterklaas enne iek weer in Zevenhuizen en Moerkapelle ankoomen. lek wiel joeli fraag om diese fv ™/)e!ls<:'3g Novembre 6, folgen week, in joeli krant af te droeken, dan alle kiendere en die pappaas en mammaas dt"h" 'ek m'et me'n baas Sinterklaas ankom. Alvas bedank vor joeli meedewerken. Weet joeli wat iek gehorre heb, i m V/'^605130 vereenging op Novembre 13 an alle kiender ein knoetselplaat an huis breng en dat winkel vereenging n Moerkapelle dat ok doe, alle kiender kenne dan knoesele en moete plaat brenge op Novembre 20 en 21 in Moerkapelle Nn J-ket°°r van Marle en kiender in Zevenhuizen bei Ketoor Veerman. Kiender die heal mooie plaat brenge krijg op ovembre 23 van mein baas kadootje. Kiender die nie plaat hebbe gekrege of noch plaat hebbe wil kenne noch plaat haale bei van Marle of Veerman. onz'r 'ra®6 'coenen ioe" °k noch die mense van Veo-O-tooneel bei joeli ien Dorp frage, ok die mense wete ele boel van Oh ja, Sinterklaas fin ok leuk wie mooie swarte piet geziech heb. f (>lge week krijg joeli noch leuke briev van mein, dan seg iek joeli presies hoe laat enne die aandere dinge Buenas dias Pedro Moriaan, ok van mein baas Sinterklaas 6 november: Boskoop/Hazerswoude - Bedrijvenbeurs "Ondernemen in Mid den-Holland en Rijnland" in het Planta- riumgebouw op het terrein van het In ternational Trade Center van 14.00 - 22.00 uur; 6 november: Boskoop - Voor lees- en knutselmiddag in de biblio theekvoor kinderen van 4 tot 8 jaar om 14.30 uur; 8 november: Waddinxveen - Korenconcert door het Christelijk man nenkoor Die Rhijnse Sanghers uit Bode graven en The Jaffo Gate Quartet in de Ontmoetingskerk 20.00 uur; 9 novem ber. Waddinxveen - Hobbybeurs van 11.00 - 16.00 uur in Het Nieuwe Tref punt, Stationsstraat. Tot 19 december is in Galerie Laerken, Bent 2 in Hazerswoude-Dorp een expo sitie van bronzen en stenen beelden, olie schilderijen en sieraden geopend woensdag van 14.00 -17.00 uur en zater- zon- en feestdagen van 11.00 - 17.00 uur en op afspraak. Meer informatie: reisburo De Zwaluw/ VW-informatiepost Zevenhuizen, tele foon 0180-632131. Bergschenhoek - Op dinsdag 12 no vember is er een koffie-ochtend van 9.00-11.00 uur in de Nederlands Her vormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek. Mevrouw Heieen Bé- nard van de Stichting "Christenen voor Israël" komt preken over het thema: "Let een beetje op jezelf!" Tevens is er gelegenheid om Isral-producten te ko pen. Voor meer informatie: telefoon 010-5214626 of 079-5933133. 12,5 niet verkeerd, en het gaat nog steeds gesmeerd! Sjaak en Tini Moerkapelle - De afdeling Moerkapelle van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt op woensdag 13 november haar maandelijkse bijeen komst in dorpshuis Op Moer, Raad huisstraat 40. Aanvang 20.00 uur. Het onderwerp van de avond is "Chi na". De heer de Pater zal dia's vertonen en vertellen over het kleurige leven in het zuiden van China. Iedereen is welkom. Leden hebben gra tis toegang, niet-leden betalen f5,-. Gouda - De Vereniging van Postzegel verzamelaars Gouda organiseert op zaterdag 9 november de halfjaarlijkse ruilbeurs in gebouw Het Anker, Em- mastraat 49 in Gouda. De ruilbeurs wordt gehouden van 10.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Er is ruime par keergelegenheid. Tijdens de ruilbeurs zijn er tevens een aantal bekende han delaren aanwezig. Voor meer informa tie: 0182-617854. De Vereniging van Postzegelverzame laars Gouda telt ongeveer 650 leden en houdt, in principe, elke laatste maan dag van de maand, met uitzondering van juni, juli en augustus, een ledenbij eenkomst. Evenals op de ruilbeurzen is er tijdens de ledenbijeenkomsten ruim de gelegenheid tot onderling ruilen. Tevens zijn er handelaren aanwezig. Voorts wordt er op elke bijeenkomst een veiling georganiseerd, waarbij men op zeer voordelige wijze postzegels, stockboeken en dergelijke kan verwer ven. Ook is er tijdens elke ledenbijeen komst een filatelistische verloting. Gelet op de vele leden die van buiten Gouda komen, mag worden gesteld dat de vereniging een regionaal karakter heeft. Geïnteresseerde postzegelverzame laars uit Gouda en omstreken die nog niet bij een vereniging zijn aangesloten, kunnen tijdens de ruilbeurs vrijblij vend informatie krijgen over de activi teiten van de vereniging. Bleiswijk- Op zaterdag 9 november kan men onder leiding van gidsen van Na tuur- en Vogelwacht "Rotta" meewan- delen in de Bleiswijkse Zoom in herfst tooi. De bomen laten hun bladeren weer vallen, waarmee ze niet alleen voor zich zelf zorgen maar ook de bo demdiertjes weer volop voedsel, schuilplaatsen en werk geven. Die zor gen er samen met allerlei schimmels voor dat al die bladeren weer worden omgezet in voedsel voor de bosbodem. De paddestoelen zijn in deze tijd van het jaar ruim vertegenwoordigd. Tijdens de wandeling zal het een en ander worden verteld over de natuur in het algemeen, de samenhang tussen de vogels, planten en bomen, het beheer en eventuele toekomstplannen voor het recreatiegebied in z'n geheel, voor zover die bij "Rotta" bekend zijn. Gestart wordt om 14.00 uur op de par keerplaats bij restaurant 't Zeeltje, Kooilaan, Bleiswijk. Regio- De politie IJssel en Gouwe gaat in de maand november verscherpt con troleren op de verlichting van fietsen en bromfietsen en zal in deze in princi pe verbaliserend optreden. Heel veel van deze verkeersdeelne mers rijden zonder verlichting of met mankementen aan de verlichting en dat geldt niet alleen voor scholieren. Het zal duidelijk zijn dat dit gevaar oplevert voor betrokkenen maar ook voor andere verkeersdeelnemers, met name op wegen die slecht verlicht zijn hetgeen vooral geldt voor wegen bui ten de bebouwde kom. Daardoor ge beuren veel bijna-ongevallen. Ouders worden aangesproken op de verant woordelijkheid die zijn hebben ten op zichte van hun kinderen. Het rijden zonder voor of achterlicht op de fiets kost 20,=. Het rijden zonder verlichting op de fiets kost 40,=, voor een bromfiets is dat 70,=. Ook dit jaar organiseert de Stichting Welzijn Gehandicapten Nederland (SWGN) de Sinterklaasactie 'Maak De Droom Waar'. Het project 'Maak De Droom Waar' van SWGN stelt jaarlijks zo'n 1000 verstandelijk en/of meervou dig gehandicapte kinderen, afkomstig van de centra voor mensen met een verstandelijke handicap in Nederland, in staat de reis van hun leven te maken naar Disneyland Parijs. Door middel van de verkoop van mar sepeinen Sinterklazen aan het bedrijfs leven en particulieren hoopt SWGN de droom van zoveel mogelijk gehandi capte kinderen waar te maken. Deze week worden zo'n 35.000 bedrijven aangeschreven met het verzoek marse peinen Sinterklazen te kopen voor hun personeel en/of relaties. De verkoop prijs bedraagt 5,95 per stuk. Ook bestaat de mogelijkheid voor een bedrijf om een aantal marsepeinen Sin terklazen voor haar rekening te nemen. Deze worden dan op 5 december uitge deeld in diverse ziekenhuizen en kinderdagcentra voor kinderen met een verstandelijke handicap in Neder land. Vorig jaar heeft SWGN 17.000 marsepei nen Sinterklazen verkocht. Van de 17.000 mocht SWGN er 3.000 weggeven aan onder andere de patiënten van het Juliana Kinderziekenhuis in Den Haag, Het Lange Land Ziekenhuis in Zoeter- meer, het Rijnstate Ziekenhuis in Arn hem en diverse kinderdagcentra en ge zinsvervangende tehuizen. SWGN is nog op zoek naar instanties die de marsepeinen Sint willen verkopen. Ook verkooppunten in supermarkten, bakkerijen, enzovoort zijn van harte welkom. Voor inlichtingen: SWGN, Jan Slagter, telefoon 079-3417755.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 21