hei WAT KOMT HIER? Feestideeën Voor een onvergetelijk feest Feest Connie Palmen wint Trouw Publieksprijs deHaij vander W e n ci e Familieberichten rrïïTTT Hart van Holland/6 november 1996 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Willem Visser Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Dorpsstraat 124, Zevenhuizen Wat is een feest? Wat zullen we geven? Wat een feest! X Cadeautip Boskoop 26.000 exemplaren. VOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Uw blijk van belangstelling en deelneming betoond na het overlijden van onze geliefde man en vader hebben wij zeer gewaardeerd. Wij zeggen u hiervoor hartelijk dank. J.M. Visser-Geluk Jannet, Hans, Karien, Roelof Zevenhuizen, november 1996 Ms elke seconde telt Snelheidscontrole: Op 29 oktober tussen 14.00 en 17.00 uur is er op de Burgemeester Klinkhamer- weg een snelheidscontrole gehouden. Er waren 2387 passanten, waarvan 34 overtreders. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 71 kilometer per uur. Op 30 oktober is er een tweede snel heidscontrole gehouden tussen 14.15 en 16.45 uur. Dit keer waren er 1808 passanten en 28 overtreders. Automobilist onder invloed: Op 1 november omstreeks 1.30 uur werd er op het Noordeinde een bloed proef afgenomen bij een 62-jarige be stuurder uit Zoetermeer. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur opgelegd. Inbraak in auto: In de Potgietersingel is in de nacht van donderdag op vrijdag een portierruit van een auto ingeslagen. Er is een radio weggenomen. Een telefoon is gestolen uit een auto in de Wilgenlaan. Ook hier werd de portier ruit van de auto ingeslagen. In de nacht van zondag 3 op maandag 4 november werd ingebroken in een be stelauto aan de Jonkheer van der Wei- straat. Weggenomen werden koffers met gereedschap. Aanrijding zonder: Op maandag 4 november om 16.45 uur stak een 18-jarige Gouwenaar met zijn nets de Bredeweg over en werd ge schept door een personenauto, be stuurd door een 40-jarige Zevenhuizen- aar. De fietser bleek wonderlijk genoeg ongedeerd. Vernieling aan fietsen: Op maandag avond 4 november tussen 19.00 en 20.00 uur werden 5 fietsen vernield die ston- uen in de Dorpsstraat, omgeving Her vormde kerk. De vernieling bestond uit net lekprikken van banden en het ver- uigen van wielen. De politie zoekt ge tuigen, 5 n00"!auto-bromfiets: p 28 oktober om 13.10 uur haalde een jarige Waddinxveense automobilist °P de Brederolaan een 17-jarige Wad dinxveense bromfietser in en sloeg di rect daarna rechtsaf de Vondellaan in. De bromfiets botste daarna tegen de bestelauto. Er is geen letsel ontstaan. Inbraak in auto: Op de Beukenhof is er op 28 oktober tussen 20.00 en 22.00 uur ingebroken in een auto met behulp van een valse sleutel. De buit was een autoradio. Op de Kerkweg-Oost in Waddinx- veen is op 29 oktober tussen 8.00 en 16.00 uur een benzinetank van een mo torfiets geschroefd en meegenomen. Aanrijding auto-bromfiets: Een 69-jarige automobilist, komende uit de Van Speykstraat, gaf op 30 okto ber om 9.20 uur een 17-jarige brom fietster uit Hazerswoude geen voor rang. De bromfietster reed over het fietspad van <üe Henegouwerweg. Er ontstond alleen materiële schade. Kop/staartaanrijdingen: Op de RW 12 zijn donderdagavond rond de spits kop/staartaanrijdingen ontstaan. Er waren ongeveer 12 auto's bij betrokken. Er ontstond alleen ma teriële schade. Aanhouding inbreker: Op donderdagavond omstreeks 18.30 uur is op de RW 12 een 24-jarige buiten lander zonder vaste woon- of verblijf plaats aangehouden. Hij werd in Gou da bij een inbraak overlopen. Poging diefstal auto: In de nacht van woensdag op donder dag is in de Oranjelaan een portierslot en contactslot van een auto vernield. Alcoholcontrole: Op de Juliana Van Stolberglaan en de K.W. singel is vrijdagavond tussen 18.00 en 19.00 uur een alcoholcontrole gehouden. Er zijn 30 automobilisten gecontroleerd, geen overtreders. Inbraak woning: In de nacht van vrijdag op zaterdag is er in de Stationsstraat een achterdeur van een woning geforceerd en een vi deocamera weggenomen. In de zelfde nacht is, ook in de Sta tionsstraat, een achterdeur van een woning opengewrikt. De buit is nog onbekend. Inbraak winkel: Op de Kerkweg-oost is in de nacht van vrijdag op zaterdag, via een dakraam, ingebroken in een win kelpand. De bedrijfsruimte en de win kel is doorzocht. Vermoedelijk is er Door Karin van l.angeraad Waddinxveen - Na het succes van hun vorige boek 'Trouwen - Gouden tips voor de mooiste dag van je leven' hebben de auteurs Liesbeth Bakker en Peter de Vries opnieuw een boek uitgebracht vol ideeën voor een onvergetelijk feest. Onmisbaar voor in de boekenkast, want iedereen heeft wel eens iets te vieren. Dit gemakkelijk leesbare boek is een handig naslagwerk voor wie iets anders dan anders wil. In gesprek met Liesbeth Bakker en Peter de Vries doet zich al snel de vraag voor "Wat is eigenlijk een feest?" Aanleiding is er natuurlijk ge noeg. Iedereen heeft het wel eens meegemaakt, een zoveel jarig huwe lijksfeest, een verwant die 50 jaar wordt of de geboorte van een kind. Als men dan van zo'n gelegenheid een bijzondere gebeurtenis wil maken, blijkt het vaak moeilijk iets origineels te bedenken. Vaak wordt teruggegre pen op beproefde ideeën zodat steeds opnieuw bij zulke feesten 'het alfabet' en 'het levensloop-lied' pas seert. In hun nieuw verschenen boek laten Bakker en De Vries vele moge- jüi lijkheden passeren om eens iets an ders te doen. Zij maken daarbij vooral duidelijk dat men zelf ook in staat is om met veel originaliteit een feestje te bou wen. Zij hebben het verloop van een feest niet voorgekauwd maar aangege ven waar men aan kan denken. Het boek heeft ook een feestelijk karakter gekregen door de humoristische teke ningen van Herman Müller. In Feestideeën wordt men aangenaam onderhouden over allerlei verschillen de soorten feesten. Uiteraard de tradi tionele, steeds terugkerende gelegen heden, zoals bijvoorbeeld de decem- berfeesten. Maar ook een familie-uitje met een picknick, een sportief feest of een feest met een thema passeert de revue. Ook biedt het boek aparte ideeën voor een gift. Behalve een peper-en- zout-steiletje zou men ook een dienst aan kun nen bieden? Bijvoor beeld het laatste ka mertje in het nieuwe huis behangen of de tuin eens goed omspit ten? In het boek worden zelfs ideeën aan de hand gedaan voor een Itmifafizn tmjmrdapw fubilta "familiedagen Abraham- S&oi-fevtms em. goed einde. Want de boel weer oprui men is een onvermijdelijk onderdeel van welk feest dan ook. De suggestie van Liesbeth Bakker en Peter de Vries is dan ook om ook daar een feest van te maken. Kortom, dit boek biedt u de gelegenheid om terug te kijken op een geslaagd feest waarvan ai uw familie en vrienden zullen zeggen: "Wat een feest!" Met de feestdagen voor de deur is het boek Feestideeën een aardig cadeau voor iedereen die in 1997 een feestje te vieren heeft. Ook voor bedrijven en instellingen is het een goed idee om dit boek toe te voegen aan het kerst pakket. In dat geval wordt 1997 een heel feestrijk jaar. Feestideeën is uitgegeven door Uitge verij Mingus en is voor 18,50 ver krijgbaar bij boekhandel en warenhuis.Het boek omvat 136 pagi na's en verschijnt in paperbackuit voering. alleen geld weg. Insluiping woning: In een woning in de Lede is zaterdag ochtend vroeg iemand binnengeslopen via de achterdeur. Deze was niet afge sloten. De buit is onbekend. Aanrijding- Op zaterdagochtend heeft op de Hene gouwerweg een kop/staartbotsing plaatsgevonden. Vier auto's reden ach ter een tractor. De tractor sloeg linksaf waardoor de daarachter rijdende au to's moesten afremmen. Er ontstond alleen materiële schade. Inbraak woning: Op de Roosje Voshoe- ve is in de nacht van zaterdag op zon dag via de achterdeur ingebroken in een woning. Er zijn geen braaksporen gevonden. De dief ging er vandoor met de computer, de videocamera, de foto camera en geld. Op de Plasweg is tussen 3.00 en 4.00 uur een achterdeur opengebroken. Er is niets verdwenen. Winkeldiefstal: Op maandag 4 november werden schoonmaakmiddelen ontvreemd bij een winkel aan de Passage. Een 38-jari- ge Gouwenaar is aangehouden. Het bleek dat hij tevens nog een onherroe pelijk vonnis open had staan van 140,- of twee dagen. Inbraak bedrijf: In het afgelopen weekend werd inge broken bij een bedrijf aan de Stations straat. Het hangslot werd verbroken. De buit bestond uit een radio en koffie. Inbraak sigaretten automaat: Op de Burgemeester Colijnstraat heeft iemand op 31 oktober om 2.50 uur shag uit de sigaretten automaat gehaald, vermoedelijk met ijzerdraad. De hoe veelheid is niet bekend. Vernieling ruiten: Op de Zijde zijn er dit weekend twee ruiten ingegooid van een school. Het boek De vriendschap van Connie Palmen is door de Nederlandse lezers uitgeroepen tot Boek van het Jaar 1996. Met 9% van de 25.996 uitgebrachte stemmen bleef het de concurrentie ver voor. Connie Palmen (1955) nam de prijs zondag persoonlijk in ontvangst in het Betty Asfalt Complex te Amster dam. Zij onderbrak hiervoor een tour nee in Duitsland ter gelegenheid van het verschijnen van de Duitstalige edi tie van De Vriendschap. De Trouw Pu blieksprijs voor het Nederlandse Boek bestaat uit een sculptuur van Jeroen Henneman, een geldprijs van 15.000,- en het recht om de titel Boek van het Jaar 1996 te voeren. De prijs is een initiatief van de Stichting CPNB en wordt gesponsord door het dagblad Trouw. De stemming van deze 10e editie van de Publieksprijs is van 10 september tot en met 23 oktober gehouden in 900 boekwinkels en bibliotheken. Bezoekers werden uitgenodigd een stembiljet in te vullen. Daarop gaven zij het mooiste boek aan dat zij het afgelo pen jaar hebben gelezen. Van de stem mers is 58% vrouw, 42% man. Het is de enige landelijke prijs die door lezers wordt toegekend, naast de literaire prijzen waar vakjury;s regeren. Bij de bekendmaking van de uitslag werden drie titels met een eretitel on derscheiden. De paardenfluisteraar van Nicholas Evans is nummer 1 in de categorie Vertaalde Romans. De Rain maker van John Grisham nummer 1 in de categorie Spannende Boeken en Australië op blote voeten van Mario Morgan nummer 1 in de categorie Spiri tuele Boeken. Deze titels eindigen teza men met Verborgen gebreken van Renate Dorrestein in de top 5 van de einduitslag. De vriendschap won tot nu toe twee prijzen. In oktober 1995 won het de AKO Literatuurprijs en vorige week ontving het de lezersprijs van het Vlaamse blad Humo, de Gouden Blad wijzer. Het boek is in Nederland een zelden vertoond succes. In anderhalf jaar tijd zijn 350.000 exemplaren ver kocht. Ter vergelijking: DE Aanslag van Harry Mulisch verkocht in 10 jaar tijd 500.000 exemplaren. Vertalingen in het Duits, Spaan en Deens zijn verschenen dan- wel voorzien. De winnaars van de afgelopen jaren zijn Heren van de thee van Hella S. Haasse in 1993, De tweeling van Tessa de Loo in 1994 en Indische Duinen van Adriaan van Dis in 1995. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week ■op woensdag in een oplage van Redactie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3