Meisjes Rentokil eerste in voorronde Open Club Schaakvereniging Moerkapelle Sjoelen Goed weekend voor Florida Hengelsport Het 18e Jeugdschaaktoernooi Flyers Dames 1- binnenland: een titanenstrijd BROUWER DE KONING Badmintonvereni ging Zevenhuizen UITVAARTVERZORGING Eerste overwinning heren 1 Gouwestaete Berkel - Moerkapelle eindigt onbeslist Hart van Holland/6 növember 1996 pagina 9 Badminton Vooijaars-/Najaarscompetitie Grote collectie Kamerplanten -L3 ORGENZSUsN Waterpolo Dames 1 tegen Damixa/Ravijn 1 Heren 1 tegen DZV 1 Basketbal Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag wer den in het hele land de voorrondes gespeeld voor het zogenaamde Open- Club-kampioenschap van Nederland. Hierbij worden clubteams geformeerd op leeftijd. Bij de meisjes was gekozen voor inschrijving tot en met 18 jaar, daar dit een sterke selectie leek met speelsters van zowel het eerste, twee de als derde damesteam van ZVH. In sporthal Overbosch in Den Haag moest worden aangetreden tegen teams uit Noord- en Zuid-Holland. On der leiding van coach Ben van Yperen gingen de dames zeer voortvarend van start. Netwerk uit Pijnacker werd bin nen 20 minuten opgerold met 15-2 en 15-4. De volgende tegenstander, Dinto uit Warmenhuizen, kon het verlies in de eerste set met 15-10 kennelijk niet ver kroppen en gedroeg zich onsportief door bij de wisseling flesjes drinkwater leeg te laten lopen op de speelhelft van Rentokil-ZVH; de wraak van de Zeven- huizense dames was zoet; na de vloer te hebben gedweild werd vervolgens Din to met 15-2 afgeserveerd. Bij tegenstander Tonegido uit Voor burg was het kaarsje al bijna uit, want de Rentokil-dames hadden er geen kind aan. 15-0 in de eerste set, uitsluitend uit de service, en 15-3 in de tweede zeggen genoeg. Tenslotte de strijd tegen Zaan stad, een sterk team met zelfs een speelster die in de eredivisie uitkomt. ZVH speelde echter perfect volleybal, afwisselende combinaties en een ster ke service, en wist de eerste set met 15- 7 te winnen. Was het door de sterke, bijna agressieve uitstraling van ZVH of omdat ZVH alles won, dat het publiek massaal de zijde van Zaanstad koos? Hoe dan ook, Zaanstad vocht zich terug en won de tweede set met 15-12. Door het betere gemiddelde werden de Rentokil-dames toch eerste, een prima uitgangspositie voor de halve finales die op 8 februari volgend jaar worden afgewerkt. Ook het jongensteam, dat elders in Den Haag de voorrondes afwerkte, eindigde als eerste, waardoor het Zevenhuizen- se succes compleet was. Voor aanstaande zaterdag wachten de dames in de competitie sterke tegen standers, dames 1 om 14.00 uur tegen PZ-Dynamo uit Apeldoorn en dames 2 om 16.30 uur tegen Odijk, beide thuis in sporthal Swanla. Moerkapelle- In de onderlinge competi tie werd bij de jeugd de negende ronde gespeeld. Koploper Hugo van Elteren handhaafde zich. Hij versloeg Sander Hertog. Aart-Jan van Vliet blijft goed volgen door zijn overwinning tegen Michiel Rensen. Kevin Bakker knokte zich weer naar winst tegen Pieter van der Werff. Jan van Helden liet Stefan Rensen met lege handen achter. Peter van Vuurde deed goede zaken door Wouter van Eeden Petersman te klop pen. Na dertien zuinige zetten besloten Saskia Droog en Stefan Mandersloot speelden remise, maar de was pat. Nor man van Rhijn was iets te zwak voor Michael van Eijk. Stand aan kop: 1. Hugo van Elteren; 2. Aart-Jan van Vliet; 3. Kevin Bakker; 4. Sander Hertog; 5. Jan van Helden. Bij de senioren speelde men de zeven de ronde. Maarten Vroegindeweij ver loor twee pionnen tegen Ben van Gef- fen. Ook de wanhoopsaanval van Maar ten kon de nederlaag niet meer afwen den. Wim Vroegindeweij boekte een goede overwinning tegen de gevaarlij ke Jacques de Lange. Arie Hoogduijn verspeelde een stuk en dat kostte hem de partij tegen Hugo van Elteren. De partij van de avond kwam op naam van Ronald Mandersloot, die na een Hol landse opening Gerard van Ommeren fraai versloeg. Mark van Putten strafte frivool spel van Jesse van Elteren af en won. Gerrit van Meeteren en Ton van Delden kwamen in een drie-om-drie to reneindspel remise overeen. Cees van Vuuren was in de tijdnoodfase te listig voor André Corpeleijn. Ko Scheepers was andermaal sterker dan Gerben Bergacker. Toen Marian van Elteren tegen Bart van Putten een toren ver smaadde was het spoedig met haar ge daan. Geerten Hoeflaak kwam een stuk voor tegen Jan van Helden. Dat was niet genoeg. Jan kwam terug en pakte de volle winst, zijn eerste. Stand aankop: 1Ben van Geffen; 2. Dick Bac; 3. Jacques de Lange; 4. Wim Vroegindeweij; 5. Maarten Vroeginde weij. Waddinxveen- De koploper van de Waddinxveense sjoelers Jan Kersber gen heeft zijn voorsprong wederom vergroot. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: Klasse A: 1Jan Kersbergen 140.850, 2. Cees Kuypers 138.025, 3. Dick Dros 137.675, 4. Wim Slingerland jr., 137.200,5. Tine Valenkamp 135.700. Klasse B: 1. Trudy van Dam 126.475 (gedegradeerd uit A), 2. Ed den Drijver 126.150,3. Erwin Pleus 125.733,4. Peter van Leeuwen 125.650, 5. Cor van Herk 124.933. Klasse C: 1. Marius Kersbergen 116.625 (gedegradeerd uit B), 2. Jan Olie 115.100,3. Dirk Faas 114.067,4. Cor van Gils 113.900, 5. Wim Slingerland sr. 113.750. Klasse D: 1. Ceron van Beek 104.367, 2. Gre Brouwer 103.050,3. Otto Supusepa 102.700, 4. M.C. Taktor 102.475, 5. G. Loef 100.500. Klasse E: 1. Simon Supusepa 91.300, 2. Yvonne Kersbergen 89.800, 3. Dick Es- veldt 89.533 en 4. David Sinnema 86.500 punten. Waddinxveen- Voordat er verslag van het zesde competitieweekend wordt gedaan, moet worden vermeld dat het le team van Badmintonclub Florida op 27 oktober het eerste competitiepunt neeft gehaald. Het team speelde in de 2e klasse landelijk tegen Batsers (Arn hem) voor het eerste gelijk (4-4). Ook vond er een dorps derby plaats. Florida 2 moest thuis tegen Aeolus. Beide waren nog ongeslagen, maar na dit treffen moest Aeolus toch hun meer dere erkennen in Florida, want Florida 2 won uiteindelijk met 6-2. Deze week moest team 1 uit tegen Does burg. Hoewel de eerste heren enkel werd gewonnen, stond het team toch Het 3-1 achter na de enkels. Het vervolg V8,'ets beter, maar toch werden s|echts een mix en de heren dubbel gewonnen, beide in drie games. De uit slag was dus 5-3. Het tweede team moest deze week uis te§en DEO (Nootdorp). Helaas ndervonden de Waddinxveners niet e^ee' tegenstand want ze wonnen et 8-0. Florida 2 staat nu bovenaan jonder puntverlies. et derde team moest uit tegen het eerste team van Nieuwkoop. Florida 3 is eveneens ongeslagen en is een zeer grote titelkandidaat. Nieuwkoop staat tweede op de ranglijst, omdat het twee keer gelijk speelde. Tijdens deze wed strijd was het na de enkels 3-1 in het voordeel van Florida, en toen ook de twee daarop volgende mixen werden gewonnen, was ook deze overwinning veilig gesteld. Uitslag 3-5. Tearn 4 moest thuis tegen Aigis 11 (Zoe- termeer). Er werden maar liefst 5 drie setters gespeeld, maar jammer genoeg werden er drie van de vijf verloren waardoor de uitslag alsnog 5-3 werd. Het 5e team speelde uit tegen Veglo. Er werd daar door Florida een keurige overwinning gehaald met de cijfers 2-6. Tearn 6 speelde thuis tegen Meerburg 3 en wist met uitstekend spel de overwin ning naar zich toe te trekken. Het werd hier uiteindelijk 2-6 in het voordeel van Florida. Het achtste team, dat ook thuis aan de bak kwam, speelde tegen Shuttle'74. Na mening spannende rally werden de punten uiteindelijk verdeeld: 4-4. Een aardige opmerking kan hier wel ge maakt worden, tijdens deze wedstrijd won Marieke Zaat haar eerste enkel. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen- Na een succesvol verlo pen wedstrijd tegen BCR 91 moest team 1 van Badmintonvereniging Zevenhui zen het vrijdagavond 1 november op nemen tegen team 2 van Fly Over. Tearn 1 van Zevenhuizen, bestaande uit jonge spelers en speelsters, komt dit jaar voor het eerst uit in de vierde klasse van district Zuid-Holland. Helaas ont brak vrijdagavond de topvorm om deze wedstrijd in winst om te zetten. Einduit slag 7-1 in het voordeel van Fly Over. Team 2 van B.V. Zevenhuizen, uitko mende in de zesde klasse, zette zijn overwinningsreeks voort met een zege op team 13 van Ommoord. Einduitslag van deze wedstrijd: 7-1 voor Zevenhui zen. Team 2 is in deze competitie voor alsnog ongeslagen. Zondagochtend stond team 3 in de startblokken voor de wedstrijd tegen team 7 van Goudse BC. Na een 2-2 stand na de enkelspelen werd het na een aan tal 3-setters uiteindelijk 4-4. Zevenhuizen-Moerkapelle- Zoals reeds verwacht heeft A. van Erk het kam pioenschap zeker gesteld tijdens de zevende competitiewedstrijd. De wed strijd is op 2 november gehouden in de Rotte; er waren slechts 6 deelnemers. De totaalvangst van 41.750 gram geeft aan dat de vangst goed was. J. Wiersma legde beslag op de 20 wedstrijdpunten met een vangst van 10.480 gram, twee de werd A. van Erk met 8.300 gram en de derde plaats was voor D. Bazen met 8.140 gram. T ussenstand na 7 wedstrijden: 1A. van Erk met 130 punten (kampioen); 2. D. Bazen met 102 punten; 3. J. Wiersma met 87 punten; 4. J. Visser met 86 pun ten; 5. J. Klomp met 81 punten. De vierde wedstrijd van de rivieren competitie zal op'9 november worden gehouden, vertrek om 7.00 uur vanaf de parkeerplaats bij Hotel Vos. Nadere in formatie: J. Wiersma, telefoon 0180- 632654. Hoera, Rakker is jarig. H.G. van Dinkie en Banie vd Berg Opa en Oma de Keijzer bedankt voor het oppassen. Kusjes Jesse en Davey 20 november verkoping Welfarewerk in De Zevenster, Zevenhuizen. Grote kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, Witlofwortelen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor ƒ10,- y* KWEKFRlil r GEEN KOOPAVOND \\\i/// I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen- Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Z&PC 'Gouwestaete' uitwedstrijden. Heren 1 behaalde met 7-6 de eerste, zij het nip te, overwinning in dit seizoen. Slachtof fer was het Delftse DZV 1. Dames 1 speelde een goede wedstrijd, doch ver loor wel met 10-6 van Damixa/Ravijn 1 te Nijverdal. De topper tegen Damixa/Ravijn in Nij verdal is op een desillusie uitgelopen voor dames 1. De 10-6 nederlaag doet vermoeden dat Damixa/Ravijn veel sterker is geweest, doch niets is minder waar. Het team van trainer/coach Mar tin Pronk heeft keihard gewerkt en tot halverwege de vierde periode aanslui ting gehad (7-6) bij het scoreverloop. Toch blijkt steeds weer dat de, op pa pier, gelijkwaardige ploeg uit Waddinx veen op de een of andere manier net niet slim genoeg lijkt te zijn. In de eerste periode nam Gouwestaete via Astrid Coene een 0-1 voorsprong. Hierna kre gen de dames nog vele kansen, doch alleen Gillian van den Berg wist te pro fiteren, waarmee zij de eerste periode met een 2-2 stand kon afsluiten. In de tweede periode maakte Damixa/Ravijn dankbaar gebruik van de vele overtal- situaties, en liep uit naar 5-2, alvorens Mirjam Overdam uit een viermeter 5-3 kon laten aantekenen. Begin derde pe riode scoorde Gillian van den Berg 5-4 en Marion van Hooft sloot de periode af met 6-5. Inmiddels was Wendy de Frankrijker tegen haar derde p-tje op gelopen. Tot het moment in de vierde periode, waarop Ingrid van Veen 7-6 scoorde, leek gelijkspel nog zeker haal baar, doch toen ook Astrid Coene werd uitgeschakeld door een, overigens per ongeluk opgelopen, wenkbrauw-bles sure en keepster Hellen Boering volko men onterecht tegen een p-tje opliep, was de strijd gestreden. In de laatste minuten liep Damixa/Ravijn verder uit en bracht de eindstand op 10-6. De heren moesten afgelopen zaterdag aantreden tegen DZV in Delft. De druk op de ploeg van trainer/coach Anton Helden werd de laatste weken groter. Met slechts één punt uit vier wedstrij den staan de heren in de onderste re gionen van de eerste klasse Bond. Dit zelfde kon gezegd worden van DZV. De verwachtingen waren dan ook hoog gespannen. Al in de eerste periode was duidelijk dat het krachtsverschil tus sen beide ploegen nihil was. Door doel punten van Mare Faber en Remko Over dam stonden de heren na de eerste periode op een 1-2 voorsprong. De tweede en derde periode waren een vervolg van de eerste. Beide ploegen speelden op het scherpst van de snede, dit bracht een behoorlijke dosis span ning met zich mee. Met een 5-6 voor sprong gingen de Gouwestaeteheren de laatste en beslissende periode in. De doelpuntenmakers in de afgelopen pe riode waren Mare Faber (2x), Mare Mommers en Jeroen van Tol. In de laat ste periode was het DZV dat al snel de stand op 6-6 bracht, maar de Gou westaeteheren bleven op zoek naar de beslissende goal, die kwam op naam van Jaco de Jong. Hij bracht de eind stand op 6-7, waardoor de eerste over winning voor de heren een feit was. Waddinxveen- Op zaterdag 23 novem ber vindt het Open Jeugdkampioen schap van Waddinxveen plaats. De Waddinxveense Schaak Vereniging WSV organiseert voor de 18e keer het jeugdtoernooi in het Anne Frank Cen trum aan het Jan van Bijnenpad 1 te Waddinxveen, telefoon 0182-615555. De indeling vindt plaats volgens het Zwitsers systeem in vier categorieën, te weten Cat. B: geboren na 23 novem ber 1980; 7 ronden, Cat. C: geboren na 23 november 1982; 7 ronden, Cat. D: geboren na 23 november 1984; 9 ron den, Cat. E: geboren na 23 november; 11 ronden. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 en dient voldaan te worden aan de zaal, welke vanaf 9.00 uur is geopend. De eerste ronde zal om circa 10.00 uur beginnen. De prijsuitreiking zal rond 17.00 uur plaatsvinden. Aanmelden kan bij W. van de Hoek, Couperussingel 20, 2761 LK Zevenhui zen, telefoon 0180-632260 of bij G.L. Torenbeek, J, van Effenlaan 86,2741 XN Waddinxveen, telefoon 0182-619006. Uiterlijk 20 november sluit de inschrij ving. Moerkapelle- Moerkapelle wist afgelo pen zaterdag in de uitwedstrijd tegen Berkel niet verder komen dan een 1-1 gelijkspel. Door dit resultaat en door de overwinning van Lugdurum kon de strijd om de eerste periodetitel nog niet worden afgesloten. Met 19 punten uit 8 wedstrijden bezet Lugdurum nu de eer ste plaats, gevolgd door Moerkapelle met 17 punten uit 7 wedstrijden. De beslissing voor de eerste periode valt op 21 december wanneer de blauw- witten bij het Leidse LSW moeten inha len. De gelijkmaker werd in de slotminuut geïncasseerd. Afgelopen zaterdag moest er onder moeilijke omstandighe den worden gespeeld, er stond een zeer straffe wind. Tien minuten voor rust viel de Moerkapelse goal en vlak voor het einde van de wedstrijd kwam de gelijkmaker. Moerkapelle 2 won uit bij SDV 3 met 1- 3 en bezet nu de derde plaats op de ranglijst. Zaterdag begint de strijd om de tweede periodetitel en speelt Moerkapelle 1 thuis tegen Koudekerk 1. Aanvang 14.30 uur op sportpark "De Wilde Vee- nen". Waddinxveen- Flyers dames 1 verliest na verlenging van Binnenland. Dames 2 wint van koploper Cady. Weer monsterzege van Jongens junio ren. Eerste winst meisjes junioren 1. Verlies voor Jongensadspiranten 2. Flyers dames 1 en Binnenland waren aan elkaar gewaagd en er ontstond een boeiende wedstrijd. Flyers had de eer ste helft en ook in het begin van de tweede het betere van het spel, maar de kleine voorsprong kon niet worden vastgehouden. In de twintigste minuut kwam Binnenland twee punten voor, maar met nog vijf seconden te spelen scoorde Flyers en zo kwamen beide ploegen op 56 punten en dit betekende verlengen. Hierin was Binnenland de gelukkigste, nam de beide winstpunten mee naar huis en bleef ongeslagen. Uitslag 61-66. Topscoorder Anita van Unen met 20 punten. Dames 2 moest het opnemen tegen Cady'73, de huidige koploper. Hier was ook sprake van een spannende wed strijd. Geen van beide ploegen kon een beslissende voorsprong nemen alhoe wel Cady steeds aan de positieve kant van de score bleef. Maar langzaam kwam Flyers naderbij en vanaf de veer tiende minuut dicteerden de Waddinx veense dames de strijd om uiteindelijk met 52-48 te winnen. Topscoorder; As trid Frikken met 16 punten. Meisjes junioren deden het meer dan goed en gaven B.O.B. uit Oud Beyerland geen schijn van kans. Zo behaalden de meisjes de eerste overwinning. Uitslag 62-30. Topscoorder; Marchien Heer- kens met 20 punten. Jongens junioren 1 had geen kind aan Leiden. Vanaf het begin was Flyers veel sterker en de vraag was, wanneer wordt het honderdste punt gescoord. Dit gebeurde in de achttiende minuut van de tweede helft. Uitslag 112-32. Topscoorder; Freddy Hoffman met 24 punten. Jongens adspiranten 2 speelde een leu ke wedstrijd. Jumpers was wel de bete re ploeg, maar bij de Flyers jongens gaat het elke wedstrijd beter. Uitslag 43-82. Topscoorder; Michael de Levie met 14 punten. Vrijdag 8 november om 21.00 uur in de Duikelaar Flyers Heren 1 tegen Juven- tus.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9