S.IBLS. U het lüekkü ampeer- en caravan Rai '96, zie pagina 15 t/m 20! Diam GESCHENKPAKKETTENSHOW Gymnastiekuitvoering Sinterklaasfeest in Benthuizen Uitwisselingsconcert Volendamse avond in La Baraque Jubileumconcert Concert Zang en Vriendschap 24 uur per dag 7 dagen per week Structuurvisie Stille armoede RIOOL VERSTOPT»? TEL. 0182-612624 makelaardij o.g. NVM Er is weer SAflSFlN piiÏH 4 VeHfpeci&Uteiten 19e jaargang nummer 692 13 november 1996 Benthuizen - Op zaterdag 16 novem ber is er een gymnastiekuitvoering van sportvereniging "Na Arbeid Sport" in sporthal De Hil, Ver- breepark 17 in Benthuizen. Het the ma is dit jaar: "Reis om de wereld in 90 minuten". Aanvang 16.00 uur. Benthuizen- Zaterdag 23 november start om 14.00 uur de jaarlijkse sin terklaasintocht vanaf De Tas met begeleidingvan de zwarte pieten band van de scoutinggroep uit Voor burg. Om 15.00 uur geeft de speei- groep Pardoes een daverende show. Ook dit jaar is weer een kleurwed- strijd voor de jeugd, waarmee leuke prijzen te winnen zijn. De kleurplaten zijn verkrijgbaar bij Hijdra in het win kelcentrum. De kleurplaten moeten voor 20 november bij Hijdra ingele verd worden. Waddinxveen- Een nieuw initiatief van Sint Caroius uit Montfoort en Concordia Waddinxveen, om het ene jaar een gezamenlijk concert te geven in Waddinxveen en het andere jaar in Montfoort. Op vrijdag 22 november zal het eer ste uitwisselingsconcert tussen bei de verenigingen plaats gaan vinden in deOntmoetingskerk, Groensvoor- de 3 te Waddinxveen. De zaal is open om 19.30 uur, optre den opieidingsorkest om 19.45 uur en aanvang concert Sint Caroius en Concordia om 20.15 uur. Zevenhuizen - Op vrijdag 15 novem ber is er een Volendamse avond in La Baraque. De gehele avond, van 20.30 tot 01.00 uur, kan men luisteren naar live optredens van onder andere An nie Schilder en George Baker. Zie ook de advertentie eiders in deze krant. Hazerswoude-Dorp- Het jubileum concert van drumfanfare T.T.H. vindt plaats op 7 december in de ^deformeerde kerk te Hazerswou de-Dorp. De kerk ligt in de Dorps- st»aat 183c, de aanvang van het con- f !S 0IT1 20.00 uur en de toegang is gratis. Hazerswoude-Dorp- Op zaterdag 23 november geeft het christelijk ge- men.?d koor "Zang en Vriendschap" uit ilazerswoude een concert in de Nederlands Hervormde Kerk, Dorps straat 64 te Hazerswoude-Dorp. Uit gevoerd wordt "The Messiah" van je°rg Friedrich Handel. Solisten zijn vi Seme'ns - sopraan, M.E.L. Kloos - alt, R.T.A. Staliinga - tenor, asveer - bas en A. Stam - clave- C el. Het Kamerorkest l'Estro Ar- •nonico verleent die avond zijn me- ev erking. Het geheel staat onder ei ing van Marco Kalkman. Aanvang uur. De kerk is om 19.15 uur 'Pen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de en van het koor en in de kerk. Begroting 1997 probleemloos door Gemeenteraad Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle- Burgemeester en Wethouders van Zevenhui- zen-Moerkapelle hadden met de onontbeerlijke steun van het ambtelijk apparaat het huiswerk weer prima in orde. De jaarlijkse inspanning om het gemeentelijke huishoudboekje rond te krijgen, werd door de Gemeen teraad probleemloos gehonoreerd. De begroting 1997 was daarmee een feit. Een en ander neemt niet weg dat de verschillende politieke partijen zo hier en daar toch wel wat kriti sche kanttekeningen plaatsten. Zo was het algemeen gevoelen dat de inwoners van de gemeente niet zwaarder moeten worden belast dan strikt noodzakelijk. De lastenverzwaring van de laatste ja ren is een direct gevolg van de beleids lijn dat de milieutaken kostendekkend moeten zijn, waarbij gedacht moet wor den aan de riool- en reinigingsrechten. Verder heeft die verzwaring te maken met de verhoging van de Onroerend Zaak Belasting (O.Z.B.). Met de komst van de nieuwe Financiële Verhoudings wet ontvangt het gros van de gemeen ten een lagere uitkering uit het Gemeen tefonds dan voorheen het geval was. Een vermindering waar de inwoners van met name de kleinere gemeenten voor moeten opdraaien. Een wet die volgens het CDA puur opgezet is om de rijksgelden door te sluizen naar de gro te (armlastige) steden. Omdat in die nieuwe wet geen maatstaven zijn opge nomen voor zaken waarmee een lande lijke randgemeente wordt geconfron teerd (bijvoorbeeld een groot wegen net), zullen deze gemeenten hogere be lastingen moeten gaan heffen om hun gedaalde inkomsten op te vangen. "Dit zal er toe leiden dat wonen in een rand gemeente een privilege wordt van ver mogende burgers", aldus het CDA. Ver der haalde het CDA een artikel in het Algemeen Dagblad aan waarin te lezen viel dat de gemeente Rotterdam 50.000 huishoudens die van een sociaal mini mum leven geen O.Z.B. en geen veront reinigingsheffing meer wil laten beta len. Hiermee zou een bedrag van 15 miljoen gulden gemoeid zijn. "Als zo'n bedrag zo gemakkelijk uit het budget gehaald kan worden, is de vraag ge rechtvaardigd of de criteria zoals die in de nieuwe Financiële Verhoudingswet zijn vastgelegd wel zo juist zijn", zo vond woordvoerder De Jone van het CDA. Gemeentebelangen was het met het college van B. en W. eens dat het Rijk en de Provincie teveel invloed uitoefenen daar waar het gaat om het gemeentelijk ruimtelijk ordeningsbeleid. Daarom moet volgens Gemeentebelangen de uitwerking van de structuurvisie als belangrijkste doel worden gesteld. Een standpunt dat overigens door de ande re politieke partijen volledig werd ge deeld. Naar de mening van de WD is het van groot belang dat ons grondge bied zo snel mogelijk in een regelgeving wordt samengevat, zodat niet buiten de bestemmingsplannen om en buiten de gemeente om van hogerhand onge wenste ontwikkelingen op ons afko men. Volgens PvdA/D66 worden de be bouwingscontouren van Zevenhuizen- Moerkapelle door discussies rond het Groene Hart aan banden gelegd. De uit breiding van het woningbestand met 300 staat wat dit betreft al geruime tijd ter discussie. Een uitbreiding die in een overeenkomst tussen de gemeente Rotterdam, Zevenhuizen-Moerkapelle en de provincie was vastgelegd, maar door het Rijk dreigt te worden getorpe deerd. Of zoals de SGP/RPF het ver woordt: "Wij vinden het onverteerbaar dat bestuurlijke afspraken tussen ge meentelijke overheden en de provin ciale overheid niet worden gerespec teerd". In zijn algemeenheid wordt wel eens gesteld dat het Nederland voor de wind gaat. Het Hollands model wordt in het buitenland zelfs als voorbeeld gesteld. Toch heerst ook in Zevenhuizen-Moer kapelle volgens de politieke partijen stille armoede. Daarom vonden zij, met B. en W., dat er meer voorlichting gege ven moet worden over de bijzondere bijstand, waarop in een aantal gevallen een beroep kan worden gedaan. Een actiever beleid derhalve dat onder meer zou kunnen bestaan uit het plaat sen van een aanvraagformulier in de plaatselijke krant. h ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 ra MAKELAAR Iedere eerste donderdag van november worden de Algemene Beschouwingen over het jaar daarop ingediende gemeentebegroting gehouden. Mocht minister Zalm van Financiën dan triomfantelijk zijn begrotingskoffertje omhoog houden, volgens de heer de Jong van het CDA kan het gemeentelijke koffertje niet anders dan naar beneden gehouden worden "als we zien waarmee we onze inwoners moeten belasten om het hoofd boven water te houden. Door Karin van i.angeraad Waddinxveen - Op maandag 11 november herdachten de heer en mevrouw Van der Waal-Jongebreur dat zij zestig jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Het echtpaar is oorspronkelijk afkomstig uit Capelle aan den IJssel en woont inmiddels 27 jaar in Waddinxveen. Het echtpaar van der Waal heeft twee gehuwde dochters, twee kleindochters en inmiddels ook een achterkleindochter. Burgemeester C.M. van der Linden bracht maandagmiddag zijn gelukwensen en die van het gemeentebestuur over aan van het echtpaar. Even een telefoontje en wij staan voor u klaar, eventueel ook 's avonds! Op verzoek sturen wij graag onze brochure. M predikaat deltcaai Dorpsstraat 168 2761 AJ Zevenhuizen Telefoon 0180-631868 Fax 01 80-632033

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1