«Waddinxveen-Boskoop_J "De Schoone Haas" terug in Waddinxveen Antislipschool Slotemakers houdt spectaculaire demonstratie Handwerk- en boekenmarkt Kerkdiensten ^on:n Diplomazwem- men De Sniep Geslaagde kleindierententoonstelling Koffieconcert met Roemeens Ensemble Pïrvu Culturele avond Plattelands vrouwen Justice Party in De Tunnel VW Boskoop Bingo in Het Zuidhonk Genezende Energie (Reiki) eurohome Uitwisselingsconcert Sinierklaas bij KW Hart van Holland/20 november 1996 pagina 15 Papiermolens Historisch Genootschap In het kader van het afscheid van burgemeester Van der Linden Zondag 24 november Zijde 36 0172-214550 in Boskoop 10 Jaar koffieconcerten op de zondagochtend in het Praathuis noor Karin van Langeraad Waddinxveen - Op 12 november is door burgemeester C.M. van der Lin den aan de Nesse een oude molen steen onthuld, die vroeger bij de mo len "De Schoone Haas aan de Zuid kade hoorde. Het was de burgemees ter al in 1983 ter ore gekomen dat zich in Vlist een molensteen bevond die vroeger deel uitmaakte van "De Schoone Haas". Bij de overdracht van de grond aan de Groencomposte- ring Waddinxveen BV is vorig jaar dan ook gevraagd of die steen naar zijn oude plek in Waddinxveen kon worden teruggebracht. Met de ont hulling van de molensteen door de burgemeester, in aanwezigheid van het college van Burgemeester en Wet houders, is deze wens dan ook wer kelijkheid geworden. De aanwezigheid van veel water in Wad- dinxveen betekende de opkomst van de papierindustrie. In de achttiende eeuw stond meer dan een kwart van alle Ne derlandse papiermolens hier in het dorp aan de Gouwe. Lompen, zeildoek, netten en touw vormden de grondstof fen voor het papier, en bij de fabricage kwam heel wat water te pas. Veel mo lens waren oorspronkelijk gebouwd als houtzaagmolen, een industrie die nooit geheel verdreven is maar naast de pa piermakerij bleef bestaan. Inmiddels is er twijfel ontstaan over de ware herkomst van de molensteen. De gemeente Waddinxveen, in de persoon van de heer Kaandorp, is wel overtuigd dat de steen in ieder geval uit Waddinx veen afkomstig is. Het Historisch Ge nootschap doet inmiddels onderzoek naar de herkomst. Waddinxveen- Slotemakers Antislip school uit Zandvoort houdt op zater dag 30 november een spectaculaire antislipdemonstratie in Waddinxveen. Het schouwspel vindt plaats op het terrein van Transportbedrijf Van Noort op bedrijvenpark Coenecoop, onder meer. in het kader van de gemeentelij ke verkeersveiligheid. De activiteit is in overeenstemming met het plan van het college de verkeersveiligheid binnen de gemeente breed te promoten. De komst van de Antislipschool naar Wad dinxveen is tevens het eerste publieks evenement ter gelegenheid van het na derende afscheid van burgemeester C.M. van der Linden op 13 december aanstaande. Slotemakers vertoont zijn kunsten voor het publiek van 11.00 tot 15.00 uur. De toeschouwers worden in de gelegenheid gesteld naast de instruc teur plaats te nemen en een slip mee te maken. Speciaal voor de komst van de Antislipschool wordt het wegdek nat gespoten en voorzien van een gladde laag. Naast de antislipdemonstraties kun nen de aanwezigen een videopresenta tie zien, waarin het onderwerp in het kader van de verkeersveiligheid nog eens nader wordt toegelicht. Ook de aanwezige instructeurs zullen het pu bliek uitgebreid voorlichten. Aangezien het een activiteit betreft in het kader van het afscheid van burge meester Van der Linden, zal de schei dende functionaris zelf ook acte de pré- sence geven. De plaatselijke brand weer en politiekorps verlenen ook hun medewerking aan de bijzondere in structiedag, die volgens organisator M. van Ulden van de gemeente Waddinx veen een waar spektakel zal worden. Waddinxveen- Zaterdag 23 november wordt de jaarlijkse verkoping gehou den van handwerk- en cadeauartikelen door de Gereformeerde Handwerk- club. Er is van alles te koop zoals dames truien, kindertruien, babyspulletjes maar ook sjaals, sokken en sloffen. Ver der leuke cadeaus voor Sint maar ook voor Kerst zijn er weer kransen, ballen, kaarsen en wenskaarten voor elke gele genheid. Ook zijn er cadeaus van hout zoals kinderkapstokken en spaarpot ten in de vorm van beren en varkens. Bovendien is er een breimachine te koop. Op de boekenmarkt is er een zeer ruime keuze aan tweedehansboeken, zoals kook-, tuin- en woordenboeken en na tuurlijk heel veel romans. De markt wordt gehouden in de hal van de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde en is van 9.30-15.00 uur. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds H.A. Strating, Hoogland; 15.00 uur ds D. Griffioen, Voorburg. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 17.00 uur sow vesper 'mm. kerk. Herv. lmmanuel 10.00 uur en 17.00 uur ds A.A. v. Houwelingen (vesper), papt. Gemeente Ichtus: 10.00 uur de heer A. Bol. Boskoop njz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds •LA Broström-Bruin. Herv. gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 00 uur ds H. Ommering, Alphen aan den Rijn. Oe Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur ds J.H. Langelaar. Utr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds M.J. Oosting. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Dick .van Steenis Waddinxveen- Een nieuw initiatief van Sint Carolus uit Montfoort en Concor dia Waddinxveen, om het ene jaar een gezamenlijk concert te geven in Wad dinxveen en het andere jaar in Mont foort. Op vrijdag 22 november zal het eerste uitwisselingsconcert tussen beide ver enigingen plaats gaan vinden in de Ontmoetingskerk, Groensvoorde 3 te Waddinxveen. De zaal is open om 19.30 uur, optreden opleidingsorkest om 19.45 uur en aan vang concert Sint Carolus en Concor dia om 20.15 uur. Waddinxveen- In het Gouwebad De Sniep in Waddinxveen is op dinsdag 12 november weer gezwommen voor het A-diploma. De beoordelingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. Er waren deze keer 58 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Liset Renirie, Ella Kemper, Sander Baggerman, Joost van der Knaap, Melissa van der Kraats, Mi- chele Marijt, Inge Naves, Michelle van Hamersveld, Tim Tijsterman, Eline van Yperen, Bart van den Hondel, Vivianne Driessen, Jenny Geertsen, Ferdy Eike lenboom, Lotte Jonker, Davey Stolwijk, Yvanka de Jong, Kelly van Herk, Priscil- la Appel, Chenel van der Meer, Eliza beth Paulus, EIIs Bouw, Laurens Rip, Jelmer Minderhout, Marloes Timmer mans, Joey Blonk, Arnold Middelkoop, Adriaan Rijkaart, Ilonca Leijn, Dianne Teunisse, Sebastiaan de Reus, Jacco van der Spek, Gijs Intres, Michelle Smid, Pieter Krijgsman, Juliette Poulis- se, Chantal van der Lip, Rachel Luhoff, Taco Drost, Joren Heynen, Maresi Wijs, Mick Breedijk, Tamara Ramchandani, Jayant Ramchandani, Jente Oldenhof, Nordine Nairi, Jurriaan de Veld, Esma- ralda Hof, Dick Molenaar, Maarten Paul, Benjamin Flier, Melanie van Eijk, Raiza Sattaur, Yehelum Hotting, Anne- marieke Brouwer, Gijs van der Beek en Anouk Benschop. Boskoop - De Katholieke Vrouwenvere niging organiseert op dinsdag 26 no vember voor haar leden een St. Nico- laasavond in de Parochiezaal. Aanvang 20.00 uur. Entree f5,-. Peter S. ik hou van je, ik wacht op je! Matty vd B woningruil: z'meer 5 k. eengez. wonng; gevr. in Zvh: 3 a 4 k. woning. Tel. 079-3513485 Waddinxveen- Op 7, 8 en 9 november heeft de "Gouwe Show" haar jaarlijkse tentoonstelling gehouden in de sport zaal Groenswaard in Waddinxveen. De acht keurmeesters hadden de handen vol om op tijd alle dieren gekeurd te krijgen en de mooiste aan te wijzen. Uiteindelijk is bij de grote hoenders de heer A. Heerkens uit Gouda met een La- Fleche de winnaar geworden. Bij de dwerghoenders had de heer G. Ver maas uit Woerden met een Ned. Sabel- pootkriel de hoogste prijs. Bij de sier- duiven is de winnaar geworden de heer C. van der Berg uit Rotterdam met een Duitse Modena. Onder de konijnen waren vier win naars. Bij de grote rassen is de heer J. de Graaf (voorzitter) uit Reeuwijk win naar geworden met een Vlaamse Reus. Bij de middenrassen is Terry Uiten- broek uit Bleiswijk winnaar geworden met een Alaska. De heer P. den Ouden uit Zwammerdam is winnaar geworden bij de kleine rassen met een Tan. Plaats genoot Lidia van Doorn is winnaar ge worden bij de dwerg klassen met een Ned. Hangoor. Ook waren er Watervogels en Cavia's te zien. In het totaal waren er 425 dieren te bewonderen. Op vrijdagavond was de trekking van de grote verloting. De hoofdprijs viel op nummer 740. De andere winnende nummers zijn: 237, 565, 435, 537, 143, 826, 288, 187, 541, 975, 515. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer J. van Wijngaarden, Anna Paulow- nastraat 9 in Waddinxveen. Na een druk bezochte show kon een tevreden voorzitter op zaterdag de ten toonstelling om 16.00 uur sluiten. Boskoop-Zondagmorgen 24 november vindt in het Praathuis het maandelijkse koffieconcert plaats. De koffieconcer ten van het Praathuis bestaan dan tien jaar. Reden waarom het concert extra feestelijk zal zijn. Het Roemeens En semble PTrvu staat er garant voor dat het bovendien een bijzonder concert zal worden. De bezoeker kan luisteren naar een keur van authentiek Roemeense volks muziek. Daarmee zal de Stichting Ont- moetings Centrum Snijdelwijk op een sprankelende muzikale wijze het 10-ja- rig bestaan vieren van zijn serie koffie concerten in het Praathuis. Het concert begint als altijd om half twaalf. Volwas senen betalen 7,50 entree, kinderen hebben gratis toegang. Waddinxveen- Op dinsdagavond 26 november wordt er voor de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen uit Waddinxveen een culturele avond ver zorgd door de cabaretgroep "Spelen d'r wijs" van de NBvP uit Moordrecht. Dit koor brengt een avondvullend pro gramma met als titel: "op zoek naar geluk". Een voorstelling waarmee al op meer plaatsen veel succes geoogst werd. Zij gaan op zoek naar geluk en gaan met Neptunus mee naar de "On derwaterwereld, komen daarna in het "Tropisch Regenwoud" en "Bloemen- land" terecht. Tot slot wordt er voor de pauze een kijkje in Glamourland geno men. Na de pauze: "Geluk is Gezondheid en Vrede", "Geluk is niet te koop" en geven zij een kijkje in "Sprookjesland" hoe is het gegaan met de sprookjesfiguren? Zijn zij gelukkig? Kortom een program ma met veel afwisseling, veel herken baarheid, want ook de hedendaagse tijd met aandacht voor de gevaren van ontbossing, milieuvervuiling zal niet ontbreken. De avond wordt gehouden in Huize Souburgh (3e verdieping), op 26 november en begint om 20.00 uur. Voor leden van de NBvP is de avond gratis, niet-leden betalen 6 - entree. Inlichtingen bij Greet Huls, telefoon 0182-611431. Boskoop - De Tunnel organiseert op zaterdag 23 november een grote gab ber house party met de d.j.'s Buzz Fuzz, Panic, Gino, 3 Steps Ahead en Gert. Het feest is van 22.00 tot 4.00 uur. Toe gangskaarten f 15,- in de voorverkoop (in De Tunnel) en f 17,50 op de avond zelf. Dit eenmalige evenement is bedoeld voor jongeren van 16 tot 25 jaar. Boskoop- VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Gordon at the Ahoy in Rotterdam op 7 december; Willeke Alberti in concert (o.a. kerstliederen) op 25 en 26 decem ber in de RAI Amsterdam; Urban Dance Squad 13decemberinArnhem; Van Dik Hout 21 december in 't Paard in Den Haag; Wibi Soerjadi op 8 december in Scheveningen, zondagochtendconcert piano; Carmen opera 6 december in het Congresgebouw in Den Haag; Mega Dance into 1997 op 31 december in Groningen; Benny Neyman in Utrecht op 28 april; Sound of Music in Den Haag op 6, 7 en 8 juni; Tom Parker's Young Christmas in het Congresgebouw in Den Haag op 10 december. Waddinxveen- In wijkgebouw Het Zuid- honk wordt zaterdagavond 23 novem ber een bingo-avond georganiseerd. Er worden acht gewone rondes gespeeld met mooie prijzen. Hierna wordt een superronde gedraaid met een super- prijs. De gewone rondes kosten ƒ1.- per kaartje; de superronde 2.50. Tevens is er een loterij met leuke prijzen. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Op donderdag 21 november en dinsdag 3 december, aanvang 20.00 uur wordt door ReikiMaster Yvonne Seltenrijch een infolezing gehouden over "Gene zende Energie" aan haar woonadres in Waddinxveen. De toegang is gratis. Deze twee avonden worden georgani seerd vanwege de grote belangstelling naar aanleiding van de lezing van 6 november in "De Paddestoel" in Wad dinxveen. Aangezien deze lezing nu aan haar woonadres plaatsvindt, is het wenselijk dat geïnteresseerden zich te lefonisch aanmelden voor een van de twee data. Telefoonnummer 0182- 619360. Van nature heeft iedereen de gave aan zichzelf en anderen genezende energie door te geven met zijn handen. Ieder een bezit in aanleg genezende energie kanalen. Helaas worden deze kanalen door onverwerkte levenservaringen en ziekte steeds meer geblokkeerd. De kern van deze lezing is: hoe deze kanalen weer te openen en open te houden, zodat wij ons lichaam, onze emoties en onze relaties kunnen gene zen. De achtergrond en resultaten met de "Reiki"methode voor natuurlijke genezing zullen worden uitgelegd en gedemonstreerd. Iedere aanwezige kan voor zover mogelijk een gratis korte Reikibehandeling krijgen tijdens de le zing. Reiki is een uit Japan afkomstige na tuurlijke geneeswijze, die zich door zijn eenvoud bijzonder goed leent voor toe passing binnen de familie en kennissen kring. Men heeft geen bijzondere aan leg of opleiding nodig om Reiki te leren.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 15