DRUK, DRUK, DRUK, DRUK, DRUK OOK VOOR UW FAMILIE DRUKWERK AH Steenoven Pizza's 3 halen 2 betalen 9,95 AH Chocolade Cake, AH Roomboter Cake of AH Rozijnen Cake van 4,29 voor 3,29 Bij aankoop van een zak Knabbelnoten, Borrelnoten of Tijgernoten de video "De avonturen van Dribbel" van 19,95 nu voor 9,95 Ml deze krant. Zit hij er «let bij, da» ka» je het» kot»e» o a. Nrd. Pwarsweg la, i» Zevenhuizen. DRUKKERIJ Nrd. Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel.: 0180-632289 Hart van Holland/20 november 1996 pagina 17 Dorpsstraat 129 2761 AL Zevenhuizen Tel.: 0180-631251 Pietenpakken in de wind HET is een drukte van belang in het paleis van Sint Nicolaas. Het einde van het jaar is weer in zicht. De verjaardag van Sint Nicolaas komt al snel dichterbij. Het hele jaar heeft iedereen hard gewerkt om al die ca deautjes op tijd klaar te krijgen. Even leek het er op dat de poppenhuizen- pieten hun bestellingen niet klaar zou den hebben. 'Het lijkt wel of alle meisjes in Neder land een poppenhuis willen hebben' mopperde de Opperpiet. Maar eigen lijk meende hij daar niets van hoor, hij was er maar wat trots op dat de kinderen zijn speelgoed zo mooi von den. Maar dat was nu allemaal achter de rug, alle cadeautjes waren inge pakt en stonden klaar om ingeladen te worden. Metz'n allen waren ze bezig de laatste rommel op te ruimen. Ja, het paleis moest netjes en schoon achter blijven, zo was de wens van de Sint. De Pieten van de chocoladeletterfa- briek waren druk bezig met emmers sop de machines schoon te maken. Ze zongen er vrolijke sinterklaasliedjes bij. ledereen was even opgewekt en blij. Dat was natuurlijk heef begrijpe lijk. Nog een paar dagen en dan zou de grote reis beginnen. MAAR voordat zij konden vertrekken moest er noa iets heel belangrijks gebeuren. Alle Pieten, van groot tot klein, moesten in bad en kregen dan schone kleren. Niet hun gewone da gelijkse plunje, nee een mooie pof broek, een schitterende bloes en natuurlijk een mooie witte kraag. Al deze kleren wer den elk jaar weer op nieuw gemaakt. Want jullie begrijpen zeker wel, dat door al dat klimmen op daken en glijden in schoorste nen er niet veel over bleef van die mooie pakken. Daarom werden er voor elke Zwarte Piet drie pak ken gemaakt. Eén pak voor de reis naar Ne derland, één als verscho ning, als ze eens door erg vieze schoorstenen moes ten en nog een voor de terug reis. Dat dit een heel werk is begrijpt iedereen. De kleerma kerspieten waren daarom be hoorlijk trots op hun werk. Toen alle zwartepietenpakken klaar waren, zei een kleerma kerspiet: 'Eigenlijk is het zonde om al die mooie pakken meteen in kasten op te bergen. Laten we ze een tijdje buiten hangen, dan kan iedereen ze nog eens bewonderen.' De andere Pieten waren het daar hele maal mee eens. 'Dat doen we, we hebben er toch niet voor niets zo lang aan gewerkt.' Maar 'een van de kleinere Pietjes vroeg: 'Zullen we dat nou wel doen? Als het gaat regenen is het mooie er vanaf en we moeten ze op z'n minst allemaal weer strijken.' Daar moesten de andere Pieten harte lijk om lachen. 'Ach joh, hier in Spanje regent het bijna nooit. Jij hebt trouwens niets te zeggen, jij mag alleen maar kno pen aanzetten.' Een beetje bele digd m aiden. gv lucht donker, bijna zwart zelfs en niet lang daarna vielen dikke regendrup pels naar beneden. Want als het re gent in Spanje, dan regent het ook goed. Alle Pieten renden naar binnen, zo vlug als hun benen hen konden dra gen. Snel werden alle ramen en deu ren gesloten. Overal hoorde je opge wonden gepraat. Het regende niet vaak in Spanje en dit was dus wel heel bijzonder en iedereen maakte zich er druk over. Maar niemand dacht aan die mooie Pietenpakken, buiten in de regen. De regen was net zo snel weer weg als hij geko men was en al gauw gingen alle deuren en ramen weer open. De Pieten gingen weer verder met het werk waar ze mee bezig wa ren vóór de regenbui. Zo ook bij de kleermakers pieten. Tot op dat mo ment had nog niemand aan de pietenpakken gedacht. Een van de Pieten liep naar buiten en ademde eens diep de heerlijke frisse lucht in. Op dat moment zag hij het Meteen schreeuw stootte hij de heerlijk frisse luchter weer uit. Verstijfd van schrik stond hij daar. De andere Pieten kwamen op zijn geschreeuw af en bleven ook stokstijf staan. Aan de lijnen buiten hingen nog steeds de Pietenpakken, maar och wat waren zij gekrompen. Ze waren zo klein geworden, dat zelfs het kleinste liep het klei- EVEN later hingen alle Pietenpakken te wapperen in de wind en het moet gezegd worden, het was een gewel dig gezicht zoals al die pakjes op de maat van de wind heen en weer pietje er moeite mee zou hebben er een aan te trekken. 'Ooh' kreunde de Piet die voorgesteld had de pakken buiten te hangen. 'Wat zal Sint Nicolaas boos zijn. Over een paar dagen moeten wij weg. We hebben nooit genoeg tijd om allemaal nieuwe pakken te maken.' Het kleine Pietje, dat ze gewaar schuwd had, kwam naar voren. 'Ja dat komt er nu van als je niet naar goede raad wilt luisteren. Dat heb je met die grote Pieten, die altijd denken dat de kleine Pietjes te klein zijn om verstandige dingen te zeggen. Daar om luistert er bijna nooit iemand naar ons.' 'Je hebt gelijk kleine Piet,' zei de grote Piet. En bedroefd ging hij zitten. 'Kon ik het maar weer goed makenl' Toen de kleine Piet dit hoorde zei hij: 'Kom mee, ik heb een verrassing voor jullie. Hij nam ze mee naar de grote kleerkasten. Hij deed de deuren open en daar hingen alle Pietenpakken keu rig op een rijtje. Ze waren zelfs niet nat. Sprakeloos stonden ze er naar te kij ken. 'Toen het begon te regenen,' legde de kleine Piet uit, 'heb ik snel alle pakken binnengehaald. Maar omdat ik nog steeds boos was, heb ik een grap met jullie willen uithalen en heb ik allemaal poppenpietenpakjes buiten opgehan gen.' De grote Pieten waren te opgelucht om boos te zijn en ze bedankten hem zelfs uitbundig omdat hij zo flink was ge weest. RSMA - ,£Sj§gsi#

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17