Brief van Sinterklaas Evenementenladder Cursussen Communicatie met Doven Een eigen bedrijf beginnen? Collecte Diabetes Fonds Moerkapelle lijdt eerste nederlaag Sterke winst Moerkapelle 3 Reünie zesde klassers van 't Reigerbos Vrouwenbijbelkring pagina 18 Hart van Holland/20 november 1996 Opbrengst Boskoop Schaken Aan Hard van Olande Dorps dwarsweg la 2761 Zevenhuizen Olande Senor, Senoritas del Hard van Olande, Torreloderies, Novembre 15, 1996 So, hier mein brievje wat iek joeli twee week geleed geseg heb. Aan alle kiendere en pappaas en mammaas van Zevenhuizen-Moerkapelle, Deez Zaterdag novembre 23 is et zover, dan iek hoop mit mein baas Sinterklaas in Zevenhuizen en Moerkapelle an te kommen. Geluuk hebbe die winkel vereeniging in Moerkapelle en die middestan vereenging in Zevenhuizen ons uitgenoodig en ok weer muziek gefraag en klein boot gehuur en Race Piet mag ok weer buggy van Ben Barak, alles voor die kiender van joeli dorp. Op diet moment wei zein seer droek besig miet die voorbereide, eel veel kadootje moet noch worde iengepak en noch eel veel kedichte moet worde geschrijf. Maar iek denk wei zal op teid klaar sein. Om elf uur wei kommen miet witte skimmel uit Moerdijkstraat an ien die Dorpsstraat van Moerkapelle. Hier iek en Sinterklaas zal worde ontvange door joélie burgemeester senor Schoots, die veel ervare hier mee ist. Samen zoelen wei dan vrolukke Sinterklaaslietje siengen miet die altijd lachen en vriendleik keiken meissies en jongen van klein trompet en ook sal Sinterklaas hier die preise van de leuke knoetselplaate wetstreid an die beste kiender geef. Om half twaalv ken alle kiendere van Moerkapelle dan miet een paar van mein knechte gaan keiken naar toneelstoekje ien die Dorpshuis Op Moer. Iek mot dan miet die andere knechten en mein baas Sinterklaas naar Zevenhuizen waar iek om half twee miet die klein binnenboot die Catgesbroeg zal onder doorvaar, veiftien minuut later iek sal ankom bei die loswal an die Dorpsdwars weg bei die droekkerei. Die witte skimmel is miet mein skimmelknecht daar angekommen en ken mein baas dan naar Dorpsplein brenge, waar ok senor Schoots Sinterklaas welkom zegge sal ien Zevenhuizen. Weer miet die vrolukke klein trompet siengen wei met alle ok lietje, iek heb an baas gefraag was baas leuke lietje find en an muziek geseg, nou wil baas weeten of kiendere in Zevenhuizen ok so heel mooi sienge ken al in Moerkapelle. Dan gaat alle kiender miet ons naar klein sporthal ien Dorpshuis Swanla, voor leuk klein toneelstoekje 'Hoe het komt dat Zwarte Piet soms zo streperig is', van die toneel vereenging Veo-0 miet mein knechte. Natuurluk sal iek, mein baas en ander piete hierbei sein om op kiender te passé, dan ken pappaas en mammaas lekker roestig boodschap gaan doen bei al die leuk wienkeltje in joeli Dorp. Ook hier in Dorpshuis geef mein baas die preis van die leuke knoetselplaate wetstreid. Sinterklaas en iek finde heel leuk dat die middenstan vereenging ons weer uitgenoodig heb en wei met alle salie weer groot en gesellig Sinterklaas veest van maaken. Daag allemaal, wei sien joeli Zaterdag Novembre 23, Van Sinterklaas en Pedro (hoofdpiet). 21 tot en met 23 november Waddinx- veen: Vogelvereniging De Vogelvrien den organiseert een tentoonstelling in het clubgebouw van duivenvereniging De Sperwer aan het Stationsplein, ope ningstijden 21 november van 20.00- 22.00 uur, 22 november van 14.00-22.00 uur, 23 november van 10.00-16.00 uur; 22 tot 27 november Kampeer- en cara van beurs van 10.00-18.00 uur in de RAI; 22 november Waddinxveen: concert door de Waddinxveense muziekvereni ging Concordia en de fanfare Sint Caro- lus uit Montfoort in de Ontmoetings- kerk Groensvoorde 3 om 20.15 uur; 23 november Hazerswoude: toneelvereni ging "Ontwikkeling en Vreugd" brengt het blijspel "Zeg, kan ik je man even lenen?" om 20.00 uur in het Dorpshuis; 23 november Moerkapelle: intocht Sint Nicolaas en zijn Pieten in Zevenhuizen- Moerkapelle aansluitend een toneel voorstelling voor kinderen tot en met 10 jaar in Dorpshuis Op Moer; 23 no vember Hazerswoude: concert door het Christelijk gemengd koor "Zang en Vriendschap" in de Nederlands Her vormde Kerk, Dorpsstraat 64, aanvang 19.45 uur. Meer informatie bij reisburo De Zwa- luw/VW-informatiepost Zevenhuizen, telefoon 0180-632131. Zoetermeer-Op school, op het werk, bij familie of kennissen, in het buurthuis of bij de sportclub kan men een dove ont moeten of gebaren tussen doven zien. In het algemeen vindt men dat dove mensen er ook bij horen, maar er be staat in de praktijk drempelvrees om met doven in contact te komen; men begrijpt de doven niet of de doven be grijpen de ander niet. Ook de angst om niet verstaan te worden of niet te kun nen verstaan speelt hierbij een grote rol. Hierdoor wordt communicatie soms gemeden, met het gevolg dat dove mensen apart blijven zitten en geïsoleerd raken. De drempel tussen doven en horenden kan echter verdwij nen wanneer men met doven leert com municeren. De Stichting Welzijn Doven Zoetermeer en omstreken (WEDOZO) organiseert daarom communicatiecursussen om de kloof tussen horenden en doven te versmallen. De eerstvolgende cursus start in februari 1997. Wie belangstelling heeft, kan een folder met aanmeldingsformulier aanvragen bij de contactpersoon van de commu nicatiecursussen van de Stichting WE DOZO, Jos de Vries-de Vries, telefoon 079-3420768. Regio- Steeds weer blijkt dat een goede voorbereiding voor het zelfstandig on dernemerschap een dringende nood zaak is. De Kamer van Koophandel or ganiseert daarom in samenwerking met het Instituut Midden- en Kleinbe drijf vier keer per jaar een informatie avond voor mensen die met het idee rondlopen om voor zichzelf te begin nen. Ditmaal in Gouda in het vergader centrum van de Kamer van Koophan del voor Midden-Holland, Burgemees ter van Reenensingel 101 op woensdag 11 december 1996 aanvang 19.00 uur. De avond wordt geopend door de se cretaris van de Kamer van Koophandel, de heer mr. M.J. van den Berg. Op het programma staat onder andere een in terview met ondernemers die 1 a 1,5 jaar geleden een eigen bedrijf zijn ge start. Er wordt aandacht geschonken aan het ondernemingsplan, onderne mingsvormen, vestigingswetten etce tera en er is uitgebreid gelegenheid tot het stellen van vragen aan een forum van deskundigen. Eveneens kan informatie worden ver kregen bij stands van diverse voorlich tende instanties, waar onder de NOvAA (Nederlandse Orde van Accountants- Administratieconsulenten), IMK (Insti tuut Midden- en Kleinbedrijf) de ABN AMRO, de Generale Bank, de ING Bank, de Rabobank, de VSB Bank en de Belas tingdienst. Een gratis toegangsbewijs is verkrijg baar bij de Kamer van Koophandel te Gouda, Burgemeester van Reenensin gel 101, telefoon 0182-569167. Bergschenhoek- Op dinsdag 26 novem ber is er een open koffie-ochtend in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek. Me vrouw Gerdien Ouweneel spreekt over het thema: "Winkelen met God". Vanaf 9.00 uur is er koffie. Het programma start om 9.30 uur. Er is kinderopvang aanwezig. Voor inlichtingen: mevrouw C. Wolff, telefoon 079-5933133. Bericht voor Rosemarie Molenaar: je bent de allerliefste. Groetjes Pepijn 6 jaar. Gefeliciteerd: oma, opa en ed; opa, oma, oom peet en bianca Lieve Linda Vos Gefeliciteerd met je 30e verjaardag 20 nov. wat een feest! pa - moe Moerkapelle- De collecte "Geef 's voor diabetes, met het oog op de toekomst" die van 3 tot en met 9 november in Moerkapelle is gehouden, heeft 2.481,95 opgebracht. De collecte heeft in Boskoop van 3 tot en met 9 november 7.734,80 opge bracht. Het Diabetes Fonds Nederland (DFN) dankt alle gevers, collectanten en al diegenen die zich hebben ingezet om collecte te doen slagen voor hun gift en welwillende medewerking. Met de opbrengst van de collecte sub sidieert het DFN wetenschappelijk on derzoek rond diabetes mellitus (suiker ziekte) en complicaties die tengevolge van diabetes kunnen ontstaan. Een van de mogelijk bijkomende com plicaties van diabetes zijn oogaandoe ningen. Deze diabetische oogproble men zijn de belangrijkste oorzaak van slechtziendheid en blindheid in de wes terse wereld. Op dit moment hebben 450.000 men sen in Nederland diabetes, dat is 1 op de 36 Nederlanders. Diabetes is een aandoening die iedereen kan treffen, jong en oud. Met een dieet in combina tie met tabletten of door het spuiten van insuline is de ziekte wel beheers baar, maar nog niet genezen. Andere complicaties van diabetes zijn hart-en vaatziekten, nieraandoeningen en ze nuwaandoeningen. z'n ritme gekomen. Na de rust kregen de blauw-witten een numerieke meer derheid, toen een Lugdurum speler z'n 2e gele kaart kreeg. Na 10 minuten had het team pech toen een prachtig schot van Erik Noorland tegen de paal be landde. Halverwege de 2e helft vergat aanvoerder Ronald Germeraad zich ten opzichte van een tegenstander, de rode kaart hierop was een logisch en terecht gevolg. Vlak voor tijd scoorde Lugdurums laat ste man met een fraai diagonaal schot (0-3). Zaterdag aanstaande kunnen de Moer- kapellenaren zich herstellen, als Lin- schoten sportpark "De Wilde Veenen" bezoekt. Aanvang 14.30 uur. Moerkapelle 2 zette de zege reeks van de laatste weken voort, nu werd Capel- le 5 met 0-5 bedwongen en bezet het team de le plaats. Moerkapelle- Voetbalvereniging Moer kapelle liep zaterdag tegen z'n eerste nederlaag op, tegen medeconcurreht voor de bovenste plaats Lugdurum uit Leiden. Werd met 0-3 in het zand gebe ten. Lugdurum bleek over een techni sche, vaardige ploeg te beschikken met twee zeer balvaardige spitsen en de nederlaag was dan ook zonder meer terecht. Van het allereerste begin lie pen de blauw-witten achter de feiten aan en wisten nauwelijks kansen te creëren. Halverwege de le helft kreeg Lugdurum een wat dubieuze straf schop toegekend, die werd benut (0-1). Vlak voor rust werd de voorsprong ver groot, een vrije schop vanaf de zijkant werd door de verdediging verkeerd beoordeeld en stuitte de bal zo het doel in (0-2). Beide goals waren niet specta culair, maar de ruststand was volko men verdiend, Moerkapelle was niet in Moerkapelle- Het derde team van schaakvereniging Moerkapelle heeft de eerste winst binnengehaald in de RSB-competitie. In Waddinxveen werd het jeugdteam WSV 5 met 6-2 'versla gen. Adrie van der Werff en Gerrit van Meet- eren verloren hun partijen. De jeugd echter stormde naar zes overwinnin gen, behaald door de aankomende "sterren" Mark van Putten, Hugo van Elteren, Gerben Bergacker, Aart Jan van Vliet, Sander Hertog en Jan van Helden. Moerkapelle 3 heeft na drie wedstrij den drie punten en een positie in de middenmoot van de rangschikking. Inde onderlinge competitie speelde de jeugd de elfde ronde. Kevin Bakker ver overde weer de derde plaats door van Peter van Vuurde te winnen. RonDroog ging wel erg snel mat tegen Michel Ren- sen. Ook Stefan Rensen pakte het volle punt tegen Paul van der Meer. Pieter van der Werff kon weer eens lachen na winst tegen Saskia Droog. Wouter van Eeden Petersman klopte Jasper Kamp en Michael van Eijk was vlug klaar met Rob van Helden. Dick de Wild stond plotseling mat tegen Norman van Thijn. Stefan Mandersloot verloor nipt van Glenn Krijgsman. Stand aan kop: 1. Hugo van Elteren; 2. Aart Jan van Vliet; 3. Kevin Bakker. Bij de senioren werd de negende rond gespeeld. Ben van Geffen won wel een pion tegen Wim Vroegindeweij maar mocht na een fout in het torenspel nog blij zijn met remise. Dick Bac overmees terde Jacques de Lange. René Ordel- man had geen kind aan Arie Hoogduijn. Gerard van Ommeren schoof Marius van Vuuren rustig van het bord. Marcel de Haan was zeer tevreden na zijn vol gens hemzelf briljante overwinning te gen Cees van Vuuren. Wouter Vroegin deweij speelde een moeizame partij tegen Henk van Putten. Eerst stond Henk op winst, daarna stond Wouter beter, het werd remise. Jan Blok klopte André Corpeleijn. Geerten Hoeflaaken Henk Doornhein waren beiden tevre den met de halve winst, remise werd het dus. Stand aan kop: 1Ben van Geffen; 2. Dick Bac; 3. Wim Vroegindeweij. Zevenhuizen - Op zaterdag 16 novem ber werd een reünie gehouden van leer lingen van de zesde klas (1974-1975) van de openbare basisschool 't Reiger- bos. Na enig speurwerk en een oproep in een weekblad waren zestig leerlin gen van dat jaar aanwezig en tien leer krachten. De avond begon in het schoolgebouw aan het Zaagmolenpad. Daarna vertrok het gezelschap naar "Meerenbos" in Bleiswijk. Eigenaresse en tevens reü- niste Connie verzorgde daar een fantas tische avond. Een van de hoogtepunten van de avond was een optreden van meester Harry (Foto Jan Nadorp) Hack op gitaar met leerling Theo Jan sen. De organisatie kijkt zeer tevreden terug op deze geweldige reünie die tot in de vroege morgen duurde.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 18