nieuws uit de regio Carpool: het merk met de vele extra's Foto's in het Hart van Holland Demonstraties bij Van Blitterswijk Toos op regiodansfestival Krimi-weekend bij Flyers Kerstpakketten naar Polen Eerste Ontwikkelingsplan voor glastuinbouw aangeboden aan Commissaris der Koningin Een andere kijk op autorijden Power Play Hart van Holland/20 november 1996 pagina 21 Financieel voordeel Hogere inruilwaarde Stijlvolle voordelen Lekker doorrijden Gratis bellen Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a 7,50. Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Hart van Holland het best gelezen! Basketbal Midden Zuid-Holland bijt spits af Opvang mogelijk vanuit andere gebieden Jaarlijks spendeert de autobranche tientallen miljoenen guldens aan re clame om de nieuwste modellen on der de aandacht te brengen. Daar naast wordt de autorijder dagelijks bestookt met promotieacties als gratis airco, airbags, zonnedak, ABS, sport- velgen, veiligheidspakket. Ondanks al deze voordelen kan slechts één merk het zuinigst zijn: de Carpool. In de Carpool rijdt u met andere men sen samen in één auto naar het werk en weer naar huis. Hij is in veel uitvoerin gen verkrijgbaar. En u kunt gebruik maken van een groot dealernetwerk in de vorm van 320 carpoolpleinen of thuis afgehaald worden. Zo kunt u sa- menrijden met 1, 2 of 3 personen. U kunt kiezen om één of meer keren per week in de Carpool te stappen. De Carpool behoort tot de bekendste en populairste auto's. Ruim een half miljoen mensen maakt er nu al regelma tig gebruik van. Veel andere automobi listen denken eraan ook op deze manier te gaan autorijden. Logisch, want wie met de Carpool rijdt, geniet allerlei voordelen. Zo levert de Carpool u geld op. Uw 'winst' kan oplopen tot een paar dui zend gulden per jaar. Daar kunt u weer leuke dingen mee doen: op vakantie gaan, of iets kopen wat u al lang wilde hebben, maar waarvoor eigenlijk het geld ontbrak. Met de Carpool bespaart u allereerst op de brandstofkosten. Rijdt uw auto normaliter 1 op 12,5 en gaat u met één persoon samenrijden, dan verbruikt uw auto in het woon- werkverkeer nog slechts de helft. Dat betekent dus 1 op 25. Rijdt u met meerdere personen sa men, dan worden uw brandstofkosten nog veel lager. Anders gezegd: het ver bruik van de Carpool bedraagt dan 1 op 50 of nog zuiniger! Doordat uw eigen auto minder wordt gebruikt, heeft u ook minder kosten voor onderhoud, reparatie en afschrij ving. Uw auto behoudt een hogere in ruilwaarde. Allemaal zaken die u merkt in uw portemonnee. Op de dagen dat u zelf uw auto niet nodig heeft, kunnen uw huisgenoten er gebruik van maken. Met een beetje pas sen en meten maakt u zo de aanschaf van een tweede auto overbodig. Ook dat bezorgt u natuurlijk veel financieel voordeel. Zo ziet u maar: de Carpool levert veel geld op. Samenrijden in de auto is dus gewoon slimmer. Maar de Carpool biedt nog andere, meer 'stijlvolle' voordelen. Wie de Carpool neemt, kiest voor een mo derne manier van autorijden. Samenrij den is niet vervelend. Wie wil er niet even napraten over de wedstrijd van gisteravond. Wie z'n reistijd nuttig wil gebruiken kan nog even de paperassen voor de komende vergadering doorne men. Ook het milieu is erbij gebaat als door het samenrijden minder uitlaat gassen in de lucht komen. Stelt u zich eens voor dat iedereen, die nu in de ochtend- en of avondspits staat één dag per week in de Carpool stapt, dan zouden de files vrijwel zijn opge lost. U rijdt dan heerlijk ontspannen met elkaar naar het werk en weer terug. U kunt, binnen de aangegeven maxi mum-snelheden, veilig en lekker door rijden, zowel op de snelweg als in de stad. Wie wil dat nu niet? De Carpool is het enige autowerk dat u geen geld kost, maar juist geld oplevert. Wilt u meer weten over de berekening van uw voordeel of het vinden van een meerij-partner, bel dan met de gratis Carpool-infolijn van de ANWB: 06 - 0676. Benthuizen - Op zaterdag 23 november wordt bij koffiebar De Schuilplaats de film Power Play gedraaid. Tijdens deze film wordt duidelijk dat "succes en win nen alleen niet het belangrijkste in het leven is". ledereen vanaf 14 jaar is welkom in De Bron, achter de Nederlands Hervorm de kerk in Benthuizen. De zaal is om 20.00 uur open; de film start om 20.30 uur. Op deze avond kunnen de bezoekers zich tevens opgeven voor de Sinter- klaas-avond op zaterdag 7 december. Dit kan ook telefonisch tot 26 novem ber bij Inge Breedijk, telefoon 079- 3314876. Waddinxveen - Zaterdag 23 november van 10.00 tot 16.00 uur zijn er bij Verf- en Behangspeciaal Van Blitterswijk aan de Nesse 22 in Waddinxveen diverse demonstraties 'Special Effects'. Wie meer wil dan egaal geschilderde wan den, deuren of panelen, kan daar te recht voor ideeën en tips. Met verf van Dulux Special Effects en Stanley Dulux producten wordt getoond hoe men wanden, deuren, meubels etcetera kan veranderen in decoratieve elementen met bijvoorbeeld spons of stempelef- fect. Van Blitterswijk, bij de Hefbrug, be schikt over voldoende parkeergelegen heid. Waddinxveen/Bleiswijk- Zaterdag 16 november heet TOOS in Bleiswijk deel genomen aan het 12e Regiodansfestival van de Regio Gouda en omstreken van de KNGB. T ijdens dit festival lieten de beste Jazz- groepen uit de Regio Gouda hun kun- ?.en zien op het gebied van Jazzdansen. Maar liefst 30 nummers (500 danser) van zeven verenigingen werden er ge showd. Deelnemende verenigingen waren: l>U8 Schoonhoven, Reeuwijk, KDO Lek- erkerk, Velocitas Gouda, Heres Bode graven, Jazz-dans Reeuwijk-Dorp; Tar- zan Moerkapelle en TOOS Waddinx veen. TOOS deed op deze avond mee met 30 deelneemsters verdeeld over twee groepen met drie dansen. eerste deel van het programma j est oe recreatiegroep van de woens- agavond onder leiding van Ariënne Pijnenburg hun nummer "Naked" op muziek van Louise laten zien. In het laatste deel van het programma trad twee keer de Demogroep FoKus op, met "Heimwee" op muziek van Ma- thilde Santing en "Coanting Crus" op muziek van Ghost Train. Met de dans "Heimwee" zullen ze op 24 november ook vertegenwoordigd zijn op de Landelijke Demogyjada in Den Haag. Na afloop werd de Welzz-trofee uitge reikt aan de dansgroep, die pas begon nen is en die het beste gepresteerd heeft of die een bijzondere dans heeft laten zien tijdens deze avond. Het is een stimuleringsprijs om door te blijven gaan met Jazzdansen. De prijs ging naar de dansgroep van Jazz-dans Reeuwijk- Dorp met het kindernummer. De jury was over deze groep zeer lovend. De dansgroep mocht als beloning na het in ontvangst nemen van de Welzz-trofee hun dans nog een keer laten zien voor een enthousiast publiek. Waddinxveen - Het afgelopen weekend stond bol van spannende wedstrijden. Dames 1 wint met twee punten verschil van Niels Stensen. Meisjes junioren 1 wint van New Stars na verlenging. Jon gens junioren 1 verliest met één punt van Zoebas. Winst was er ook voor Heren 2. Meisjes kadetten 1 en jongens kadetten 2 verloren. Dames 1 speelde geen al te beste wed strijd, maar de spanning maakte veel goed. Er stonden twee teams in het veld die de verdediging als belangrijkste wapen hadden gekozen. Hierdoor werd er weinig gescoord, waarbij Niels Sten sen het de eerste helft beter deed dan Flyers. De eerste acht minuten van de tweede helft een goed Flyers-team en in deze periode werd een achttal punten voorsprong genomen, die beslissend bleek voor de winst. Uitslag 50-48. Top- scoorder: Anita van Unen met 14 pun ten. Meisjes junioren 1 had in New Stars een gelijkwaardige tegenstander. Flyers draaide de eerste helft stroef en hier door kon New Stars het initiatief nemen hetgeen resulteerde in een 22-26 voor sprong. De tweede helft ging het lang zaam beter met Flyers en via enkele bloedstollende laatste seconden kon den de Waddinxveense meisjes er een verlenging uit slepen. De vorm van de tweede helft bleef, waardoor Flyers met 58-55 de winst pakte. Topscoor ders: Joyce Hulst en Charlotte Lelie veld, ieder met 12 punten. Jongens junioren 1 verloren de onge slagen status tegen Springers in een zinderende strijd. Ook hier was de eer ste helft voor de tegenstander. De twee de helft liep het beter, mede dankzij de in topvorm spelende Edwin van Heinin gen. Maar het was net niet goed genoeg om te winnen. Een score in de laatste seconde bracht een 67-68 nederlaag op de borden. Topscoorder: Edwin van Heiningen met 29 punten. Heren 2 kende een slechte start tegen LUSV. Hierdoor kon de tegenstander makkelijk bij blijven en de ruststand werd 30-30. De tweede helft liep het aanzienlijk beter en werd verdiend ge wonnen. Uitslag 63-51. Topscoorder: Donald van Gasteren met 14 punten. Meisjes kadetten 1 tobt nog met blessu res. Dat wil echter niet zeggen dat er meer in had gezeten tegen de gedood verfde kampioen Grasshoppers. Deze ploeg is een van de sterkste van Neder land en Flyers had geen enkele kans. Uitslag 20-103. Topscoorder: Susan Tholenaar met 10 punten. Jongens kadetten 2 speelde een degelij ke wedstrijd, maar Voorburg was de betere ploeg. Uitslag 36-66. Topscoor der: Erik Sikkel met 9 punten. Jongens mini maakte er tegen Zoebas een spannende strijd van. Dan stond de een dan weer de ander een punt voor. In de derde periode nam Flyers een drie tal punten voorsprong en bij de einduit slag was er nog een van over. Uitslag 33- 32. Topscoorder: Sebastiaan Overdam met 12 punten. Regio- Ook dit jaar is er gelegenheid tot het versturen van kerstpakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Vanwege het grote aantal verwachte pakketten is het transport over twee weekeinden verspreid. Er zijn dus twee mogelijke data, waarop een pakket kan worden ingeleverd. Welke men ook kiest, het pakket zal in Polen gegaran deerd voor kerst op het Poolse adres worden afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij: PPE inzamelpunt, Agaat 10 te Zoetermeer op donderdag 26 novem ber en donderdag 5 december 17.00- 22.00 uur. Voor informatie: 079- 3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevige touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven, tijdschriften e.d. bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 7.50 per pakket plus 2.50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te to nen. Regio - Het eerste Integraal Ontwikkelingsplan (IOP) voor de glastuinbouw is op maandag 18 november aangeboden aan de Commissaris der Koningin voor Zuid- Holland, mevrouw Leemhuis. Dat gebeurde door de voorzitter van de stuurgroep die verantwoordelijk is voor het plan, burgemeester Lamers van Bleiswijk. Het plan is in opdracht van de stuurgroep opgesteld door Hei- demij Advies bv. te Hoofddorp. Het bestrijkt het gebied van de gemeen ten Leidschendam, Pijnacker, Nieuwer- kerkaan den IJssel, Bleiswijk, Waddinx veen, Berkel en Rodenrijs, Zevenhui- zen-Moerkapeile en Bergschenhoek. Voor alle tuinbouwgebieden wordt aangegeven wat er moet gebeuren: her structureren, een andere bestemming (bijvoorbeeld woningbouw) of zo la ten. Ook is aangegeven waar nieuwe glastuinbouwloeaties kunnen komen. Per deelgebied zijn de trekkers, het tijd pad, het benodigde instrumentarium en de kosten in beeld gebracht. De tota le kosten voor uitvoering van het IOP (herstructurering, functieverandering en inrichting nieuwe gebieden) worden door de Heidemij begroot op f432 mil joen. De ruimtelijke consequenties van het Integraal Ontwikkelingsplan zijn glo baal nagegaan. Het blijkt dat op de lan ge termijn (>2005) er vanuit Midden Zuid-Holland een bruto vraag naar nieuwe glastuinbouwgronden ontstaat van 864 hectare terwijl er circa 1350 hectare beschikbaar is. Dat betekent dat voor overloop vanuit andere gebie den naar gebieden in Midden Zuid-Hol land bijna 500 hectare bruto glas be schikbaar is. Alle betrokken gemeenten zijn gecon sulteerd aangaande hun beleid voor de toekomst. Per deelgebied hebben werkbijeenkomsten met tuinders plaatsgevonden, waarbij is ingegaan op specifieke productie-omstandigheden. Verder is aan de Rabobanken gevraagd om de gebiedseconomische situatie in de deelgebieden te beoordelen. Op deze wijze ontstaat er een kwalita tief, objectief en onafhankelijk beeld van de ontwikkeling van de glastuin bouw in Midden Zuid-Holland in het algemeen en de situatie in de deelge bieden specifiek. Elk deelgebied heeft een score gehad voor wat betreft pro ductieomstandigheden en ruimtelijke druk. Vervolgens heeft er een integrale analyse plaatsgevonden. Hierdoor zijn de deelgebieden met een positieve score voor het ruimtebeslag aangege ven als zogenaamde goede glastuin bouwgebieden. Hierbij valt het op dat in Midden Zuid-Holland drie kernge bieden voor toekomstige glastuin- bouwontwikkeling kunnen worden on derscheiden: 1Gebied Nootdorp - Pijnacker - Berkel en Rodenrijs; 2. Gebied Bleiswijk-Ber kel en Rodenrijs - Bergschenhoek; 3. Gebied Zevenhuizen-Moerkapelle - Nieuwerkerk aan den IJssel. Deze aanduiding 'kerngebieden voor de glastuinbouw' past in de visie van Heidemij om te komen tot concentra ties van moderne bedrijven in geher structureerde of nieuwe gebieden. Door deze ontwikkelingen, waarbij glastuinbouwgebieden van minimaal 100 hectare ontstaan, is het mogelijk om de energieinfrastructuur te opti maliseren op de specifieke vraag. Deze energiebehoefte is in Midden Zuid-Hol land zo omvangrijk en geconcen treerd, dat uitbreiding van de centrale warmtelevering vanuit grote warmte krachtcentrales interessant wordt. Gezien het nuttige effect van de C02- dosering voor de groeisnelheid van gewassen, ligt ook hiervan de centrale levering voor de hand. Om voldoende vorm te geven aan de kerngebieden wordt voorgesteld om inde Zuidplas- polder 100 ha extra te reserveren voor glas t.o.v. het Streekplan en aan de zuidzijde van de Hoekeindse polder (gemeente Bergschenhoek) nog eens 60 had. De POG Stuurgroep Midden Zuid-Hol land (POG= Platform Ontwikkeling, Glastuinbouw) bestaat uit vertegen woordigers van gemeenten, sector, provincie, energiebedrijf, waterschap en overig bedrijfsleven. Voorzitter is de heer Lamers, burgemeester van Bleiswijk; het secretariaat wordt ver vuld door de WLTO. Deze Stuurgroep werkt nauw samen met de Stuurgroe pen in het Westland (voorgezeten door de heer Ekkers, burgemeester 's Gra- venzande) en Zuid-Holland Zuid (voor zitter: de heer Boeve, voorzitter van het Zuiveringsschap Hollandse Eilan den en Waarden). De drie Stuurgroe pen worden overkoepeld door het Pro vinciaal Platform POG dat wordt voor gezeten door gedeputeerde Heykoop. De twee andere Stuurgroepen zullen naar verwachting begint 1997 hun IOP presenteren. Door een nauwe koppe ling tussen de plannen in het Zuidhol lands Glasdistrict kan er een samen hang ontstaan tussen de herstructure ring van oude gebieden, het verplaat sen van gebieden en het gefaseerd in richten van nieuwe glastuinbouwge bieden in het Zuidhollands Glasdis trict. Het IOP öLastuinbouw Midden Zuid- Holland is een uitwerking van de ge- biedsvisie die vorig jaar gemaakt is. Deze visie is samen met 13 andere ge- biedsvisies in het najaar van 1995 aan geboden aan het kabinet als bijlage bij het Plan 'Nederland Tuinbouwland'. Ondertussen heeft het kabinet ruim 300 miljoen gulden beschikbaar ge steld voor uitvoering van de herstruc turering. Het IOP dient als kader waar binnen de herstructurering kan plaats vinden. Zo gauw als de gelden en het instrumentarium beschikbaar komen, kan uitvoering aan de plannen gegeven worden. De Stuurgroep zal daarbij een sturende rol blijven spelen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 21