Rentokil/ZVH: bontschoenen en mutsen uit de kast Krimi-weekend bij Flyers Dames Gouwestaete winnen bij ZPB/Profus nfioRG Aeolus eervol uit bekerstrijd Rentokil op winst e regio Jeugdclubkampioenschappen Florida BROUWER DE KONING Verwachte temperatuur in Siberië tot -30°C UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/20 november 1996 Basketbal Waterpolo Dames 1 tegen ZPB/Profus 1 Heren 1 tegen De Walvisch 1 pagina 9 Grote collectie Kamerplanten Badminton Badminton Zevenhuizen- Voor de volleyballers van Rentokil/ZVH is de voorbereiding voor het zesdaagse Europese Cupavon- tuur in Siberië in volle gang. Het uit twaalf spelers en negen begeleiders bestaande gezelschap vertrekt woens dag 27 november naar het zevendui zend kilometer van Zevenhuizen ver wijderde Strezhevoy. De reis leidt via Schiphol naar Moskou, waar een tussenstop wordt gemaakt. De Russische hoofdstad ligt halverwe ge tussen Nederland en het nabij Nizh- nevatovsk gelegen Strezhevoy, waar het tijdens het verblijf van de Zevenhui- zense volleyballers zes uur vroeger is dan in Nederland. In het onherbergza me gebied kunnen de temperaturen in de aanloop naar de winter overdag oplopen tot -15 en 's nachts tot -30 graden Celsius. Trainer Teun Buys en z'n jonge selectie zijn derhalve gewaar schuwd. In de reisinformatie staat niet voor niets dat warme kleding, onder- kleding, handschoenen, mutsen en bontschoenen tot de standaarduitrus ting moeten worden gerekend. Ter ge ruststelling: de door Rentokil verstrek te mutsen kunnen ver over de oren worden getrokken. Rentokil/ZVH ontmoet tijdens het drie daagse evenement voor de Europa Cup 111 achtereenvolgens Banka Olimpija Ljubljana (Slovenië), thuisploeg Sa- motlor Nizhnevartovsk en Omlimpik Tirana uit Albanië. Er wordt op zowel vrijdag, zaterdag als zondag gespeeld. Tot de deelnemers aan de trip naar Siberië behoort Zevenhuizens burge meester L.M. Schoots, sportliefhebber en fervent fan van Rentokil ZVH. "Onze volleyballers zijn geweldige ambassa deurs voor Zevenhuizen, "verklaart de burgemeester.Het lijkt me fantastisch om er in Siberië bij te zijn, een streek waar je normaal niet met vakantie naar toe gaat. Op deze manier kan ik Rento kil/ZVH met mijn aanwezigheid steu nen en tegelijkertijd Siberië ontdek ken." De Zevenhuizense burgemeester maakt de trip overigens op eigen kos ten. Waddinxveen - Het afgelopen weekend stond bol van spannende wedstrijden. Dames 1 wint met twee punten verschil van Niels Stensen. Meisjes junioren 1 wint van New Stars na verlenging. Jon gens junioren 1 verliest met één punt van Zoebas. Winst was er ook voor Heren 2. Meisjes kadetten 1 en jongens kadetten 2 verloren. Dames 1 speelde geen al te beste wed strijd, maar de spanning maakte veel goed. Er stonden twee teams in het veld die de verdediging als belangrijkste wapen hadden gekozen. Hierdoorwerd er weinig gescoord, waarbij Niels Sten sen het de eerste helft beter deed dan Flyers. De eerste acht minuten van de tweede helft een goed Flyers-team en in deze periode werd een achttal punten voorsprong genomen, die beslissend bleek voor de winst. Uitslag 50-48. Top- scoorder: Anita van Unen met 14 pun ten. Meisjes junioren 1 had in New Stars een gelijkwaardige tegenstander. Flyers draaide de eerste helft stroef en hierdoor kon New Stars het initiatief nemen hetgeen resulteerde in een 22- 26 voorsprong. De tweede helft ging het langzaam beter met Flyers en via enke le bloedstollende laatste seconden konden de Waddinxveense meisjes er een verlenging uit slepen. De vorm van de tweede helft bleef, waardoor Flyers met 58-55 de winst pakte. Topscoor ders: Joyce Hulst en Charlotte Lelie veld, ieder met 12 punten. Jongens junioren 1 verloren de onge slagen status tegen Springers in een zinderende strijd. Ook hier was de eer ste helft voor de tegenstander. De twee de helft liep het beter, mede dankzij de in topvorm spelende Edwin van Heinin gen. Maar het was net niet goed genoeg om te winnen. Een score in de laatste seconde bracht een 67-68 nederlaag op de borden. Topscoorder: Edwin van Heiningen met 29 punten. Heren 2 kende een slechte start tegen LUSV. Hierdoor kon de tegenstander makkelijk bij blijven en de ruststand werd 30-30. De tweede helft liep het aanzienlijk beter en werd verdiend ge wonnen. Uitslag 63-51. Topscoorder: Donald van Gasteren met 14 punten. Meisjes kadetten 1 tobt nog met bles sures. Dat wil echter niet zeggen dat er meer in had gezeten tegen de gedood verfde kampioen Grasshoppers. Deze ploeg is een van de sterkste van Neder land en Flyers had geen enkele kans. Uitslag 20-103. Topscoorder: Susan Tholenaar met 10 punten. Jongens kadetten 2 speelde een dege lijke wedstrijd, maar Voorburg was de betere ploeg. Uitslag 36-66. Topscoor der: Erik Sikkel met 9 punten. Jongens mini maakte er tegen Zoebas een spannende strijd van. Dan stond de een dan weer de ander een punt voor. In de derde periode nam Flyers een drie tal punten voorsprong en bij de einduit slag was er nog een van over. Uitslag 33- 32. Topscoorder: Sebastiaan Overdam met 12 punten. Boskoop/Waddinxveen- Afgelopen za terdag speelden de dames van 'Gou westaete' in Barendrecht tegen het al tijd lastige ZPB/Profus. In het kleine zwembad 't Keerpunt werd weliswaar een 1208 overwinning behaald, maar net ging moeizaam. Heren 1 speelde pas zondag. Zij moes ten aantreden tegen De Walvisch 1 in woningen en wonnen gemakkelijk met De dames van Gouwestaete behaalden dij ZPB/Profus met 12-8 de derde over winning van het seizoen en staan daar mee nog steeds aan de rechterkant van ae competitiestand. Na alle wedstrij- en tegen de top vier te hebben verlo- ««de aansluiting niet te verliezen, era het tijd voor weer een overwin- 'ng In de eerste periode leek het erop lifi- n ^ames van Gouwestaete einde- JK alle schroom van zich af hadden geworpen. Met lekker fel en snel spel erd ZPB/Profus volledig in de tang g nomen, hetgeen resulteerde in een 3- «J°,?/S'3ron2' ^*en ^ee' ander gezicht va/ n 'n de tweede periode, in plaats aren9rechtsen door hoog tem- zirhT te s'°Pen trok Gouwestaete n terug in een zöneverdediging en S""e.n no time was het 3-2. Mirjam h, rüam tekende uit de rebound van H n/viermeter weliswaar 4-2 aan, 4_-j /-BH/Profus sloot toch waar aan; spncT j van den Ber§ bracht de tus- biita"d °P 5-3. Toen Mirjam Overdam r-UgjDegin van de derde periode g_3 liet aantekenen, leek het pleit beslecht. Echter het team zag in deze fase van de wedstrijd geen kans ook maar een me ter ruimte te creëren in het kleine bad. Hiervan wist ZPB/Profus zodanig te profiteren dat halverwege de derde periode 6-6 op het scorebord stond. Enkele vermanende woorden van de Gouwestaetebank waren kennelijk toch weer voldoende om toch weer grip op de wedstrijd te krijgen. Achter eenvolgens scoorden Astrid Coene, Mirjam Overdam en Gillian van den Berg, alvorens ZPB/Profus de periode afsloot met 9-7. In de laatste periode stelden de Waddinxveensen verder orde op zaken. Via Doelpunten van Marion van Hooft en Angela Faber werd het 11-7. ZPB/Profus scoorde nog een keer, doch Angela Faber bepaalde de einduitslag op 12-8. De heren van Gouwestaete hebben hun reis naar het verre Groningen niet voor niets gemaakt. In het Helperbad werd De Walvisch royaal met 12-4 verslagen. Ondanks de geringe tegenstand van de Groningers was het hele team verre van ontevreden over het bereikte resultaat en het getoonde spel. In de eerste perio de scoorden Cees Boonstoppel 1-0 en Marcel Ribbens 2-0. In de tweede perio de kwam De Walvisch terug, doch Mare Faber verzilverde een keurig, door Mar cel Ribbens, uitgelokte viermeter; 3-1. Mare Mommers scoorde, via een prachtige pass van Jaco de Jong, 4-1, alvorens De Walvisch 4-2 aan liet teke nen. Mare Faber en Cees Boonstoppel voerden de stand verder op naar 6-2. Begin derde periode vond de mooiste aanval van de wedstrijd plaats. Jaco de Jong zwom op, passte via Cees Boon stoppel naar Niek de Leeuw die op zijn beurt de doorgezwommen Jaco de Jong bereikte. Deze bedacht zich geen mo ment en knalde bij de linker paal 7-2 in. Nadat De Walvisch op 7-3 kwam scoor de Jaco de wederom; 8-3. In de vierde periode scoorden Remko Overdam, uit een ouderwetse midvooractie 9-3, Cees Boonstoppel 10-3, Mare Faber 11-3 en wederom Cees Boonstoppel 12-3, waar na De Walvisch de eindstand op 12-4 bracht. Graag gedaan Menno tot dinsdag kusjes oma en opa Jansen Lieve schat, bedankt voor de heerlijke strandwandeling - je vriendin René Kroondijk bedankt voor het fijne weekend in Limburg. Janet vd Z Grote kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, Witlofwortelen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor ƒ10,- KWEKFfil.1 GEEN KOOPAVOND I VAN OOSTEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen - In een boeiende beker wedstrijd heeft het eerste team van badmintonvereniging WBC Aeolus af gelopen woensdagavond in sportzaal De Duikelaar eervol verloren van het tweede team van Conservatrix-Velo uit Wateringen. Het team uit Wateringen komt in de bondscompetitie uit in de Overgangs divisie en staat daar momenteel onge slagen bovenaan. Het team van Aeolus speelt in de eerste klasse, één klasse lager, waar het op een vierde plaats staat. Desalniettemin bood Aeolus ver dienstelijk tegenstand. Sander Treffers, normaal gesproken tweede heer, verloor zijn herenenkel met 2-15 en 11-15. Eerste dame Linda Wiegel bezorgde haar tegenstandster een moeilijke avond. Met 9-12, 12-11 en 7-11 ging deze damesenkel echter toch naar de tegenstander. Ook eerste heer Joeri Kraaijestein ging strijdend ten onder in zijn herenenkel. Marloes van Heteren kwam in de tweede damesen kel niet verder dan 5-11 en 7-11. In het gemengd dubbel gaven Tjeerd Hillerts en Marloes van Heteren eveneens alles. Doch ook deze partij ging verloren. De einduitslag was derhalve 5-0 in het voordeel van Wateringen. Daarmee is een einde gekomen aan het bekeravon- tuur van het eerste team van Aeolus. In de competitie behaalden de teams van Aeolus een ongekend resultaat in de zesde spelweek. Alle acht vertegen woordigende teams behaalden een overwinning. In Den Haag won het eerste team van BC Drop Shot: 3-5. Het tweede team toog met invalster Sandra van Beekum (team 4) naar Rozenburg. Daar wachtte de wedstrijd tegen RBC Sowat, die het team van Aeolus met 6-2 naar zich toe trok. In Zoetermeer vocht het derde een verbeten strijd met het derde van Eridos. Einduitslag 5-3 voor Aeolus. In sportzaal Groenswaard speelde het vierde team tegen het eerste van Uni cum uit Woerden. Met 6-2 bleven beide punten in eigen huis. Het vijfde team ging op bezoek bij het eerste van Smash '70 in Woubrugge. Met 5-3 werd door Aeolus gewonnen. Ook het zesde team speelde thuis. Met 5-3 zegevierde het team over het tiende van Flair uit Alp hen aan den Rijn. In Zegveld was het zevende met 6-2 te sterk voor het eerste van Don Quishuttle. Het achtste team vierde thuis haar eerste overwinning in de competitie. Met 5-3 dolf het veertien de team van Eridos uit Zoetermeer het onderspit. Waddinxveen- Zaterdag 16 november is bij Florida badminton in sporthal De Duikelaar de jaarlijkse jeugdkampioen schappen in de dubbel afgewerkt. Met in totaal 50 deelnemers werd er in ver schillende klassen om de titel gevoch ten. Er werd tijdens dit kampioenschap in zes verschillende klassen gespeeld. Bij de heren A werd er dit jaar geëxpiri- menteerd met een nieuwe manier van spelen. Er werd namelijk gespeeld met wisselende partners, omdat er anders door koppel-vorming een te groot ver schil zou ontstaan, wat niet ten goed zou komen aan het altijd al spannende karater van deze kampioenschappen. Er waren in deze klasse 10 deelnemers, waarvan er twee debuteerden: Tim Kalkman en Marco Janssen. Na een reeks van spannende partijen waren Jeroen van Boxtel, Emiel van Boxtel, Fedde van der Weij en Marco Janssen respectivelijk plaats een tot vier. Zij stonden in de uiteindelijke finale. Deze finale werd overtuigend gewonnen door Emiel van Boxtel en Fedde van der Weij. in alle andere klassen met uitzondering die van de mini's werd wel met vaste partners gespeeld, behalve als er een oneven aantal inschrijvingen waren. In heren werd Ivo Walther met diverse partners tweede. Maar zeer overtui gend waren degenen die op de eerste plaats terecht kwamen: Luc Groenewe- gen en Raymond Smits. Bij de Dames A was het verschil net te groot. In deze klassen zijn maar weinig spannende partijen gespeeld. De uit slag was volgens de verwachting: Mir jam Zaat en Esther Hoffmann werden tweede en met een behoorlijke voor sprong werden Suzanne Both en Danië- 11e van Bergeijk eerste. In de Dames B waren enkele mini's van vorig jaar aan wezig. Zij stonden daar zeer goed hun mannetje. Uiteindelijk mochten Sabine van der Poel en Jenny Toet de tweede prijs naar huis nemen, maar de hoogste eer was voor Rianne van der Schee en Vincencia da Silva. Bij de mini's werd er met hetzelfde sys teem als bij de Heren A gespeeld. Alleen speelden de mini's slechts 2 maal vijf minuten om de toch zeer spannende partijen niet al te lang te laten duren. In de finale werd er een mix gespeeld omdat dat bijna bij toeval, zo uitkwam. Er werd een zeer spannende finale ge speeld, die uiteindelijk door Michelle Both en Vincent Mathot met slechts één punt voorpsrong werd gewonnen. Zij mochten de grootste van de twee prijzen naar huis slepen. Tweede wer den hier Tessa Boumans en Rick Luven- dijk. Unicef wenskaarten agenda's puzzels: J. Verhulst 079-5932344, W. v. Holst, 0180-632921 Evang. Shalom 22 nov. op de markt Waddinxveen met wens-, feest en kerstkaarten enz. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. g~ en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Rentokil-ZVH speelde zaterdag in eigen huis tegen Bos cs Advocaten/Vrevok uit Nieuwegein een belangrijke wedstrijd. Door de twee niet geplande verliespartijen van Rentokil stonden de ploegen op gelijke hoogte. Na een spannende strijd wist Rentokil de wedstrijd met 3-0 te win nen; setstanden 16-14, 15-3 en 15-13. Trainer/coach Teun Buijs startte met het volgende basis zestal: Gijs Ronnes, Matt Lyles, Timo Dijkgraaf, Michiel van der Kuip, Joost Looman en Ferry van Hal. Bij Vrevok stond Rini Boutens (ex- Rentokii) in de basis. In het begin van de set zorgde de blokkering van beide teams dat de stand tot 4-4 in evenwicht bleef, daarna liep Vrevok uit naar een 6- 11 voorsprong. Hierna begon de aan- valsmachine van Rentokil pas te lopen en kwamen de Zevenhuizenaren weer op gelijke hoogte (11-11). Het publiek zag veel lange rally's, doordat beide ploegen stug verdedigden en in de eind fase ontbrandde een ware strijd voor de setwinst. Bos cs/Vrevok wist als eer ste op setpoint (13-14) te komen, maar kon deze niet verzilveren. Op het eind was de blokkering van Rentokil te hecht en kon Gijs Ronnes met zijn blok het beslissende zestiende punt scoren (16-14). De tweede set gaf een Rentokil te zien, dat met name via de aanvallen van Fer ry van Hal en Matt Lyles de set gemak kelijk naar zich toe wist te halen. In de derde set tapte Vrevok uit een ander vaatje en legde met een lastige service veel druk op de passers van Rentokil. Vrevok wist hierdoor uit te lopen naar een 2-10 voorsprong. Coach Teun Buijs had twee time-outs nodig om zijn spelers op het juiste spoor te zetten. Joost Looman zorgde met zijn opslag voor het derde punt en daarna liep Rentokil gestaag in. De spanningen waren voor de coach van Vrevok zo hoog, dat hij regelmatig ageerde op de leiding en dit bezorgde hem de twijfel achtige eer om als eerste in de SNS- league een rode kaart te ontvangen van scheidsrechter Martin de Man. Dit be zorgde Rentokil een gratis punt. Bij de stand 12-12 waren de ploegen weer in evenwicht, Rentokil ging door met het goede aanvalsspel en kon in de per soon van Matt Lyles het winnende punt scoren (15-13). Voor vrijdagavond staat weer een tele visie-wedstrijd op het programma. Rentokil speelt dan in Capelle aan den IJssel tegen Alcom/Capelle om 19.00 uur in de sporthal Schenkel. Voor Rentokil is dit weer een belangrijke wedstrijd, bij winst behouden zij de aansluiting met de top drie van de SNS- league. Zaterdag moet Rentokil in Ha- zerswoude-Dorp in de Landvliethal aantreden tegen het promotieklasse team van Orion voor de derde ronde van de NSW-beker. Aanvang 19.45 uur, toegang gratis. Tevens zullen de heren van Rentokil na afloop van deze wed strijd een clinic geven.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9