Oplevering eerste nieuwbouwproject onder Keur merk Veilig Wonen Uitwisselingsconcert een succes Verkoping IZB/Goed werk Open Waddinxveense Nintendo Kampioenschappen Gered Gereedschap draagt gereedschap over aan project in San Sal1 Kerkdiensten Kaarten bij De Gouwe Rijders Meditatie-avonden in De Boog voor verstandelijk gehandicapten Dierenbescherming Keurmerk Veilig wonen Duurzaam bouwen Feestelijke oplevering bondag 1 december Gm' nlref;,kork 930 en 1700 uur d« riÜ Blikerk- Beverwijk. Open huis avond Ghana project Hart van Holland/27 november 1996 pagina 11 Door Karin van Langeraad Waddinxveen Op 22 november zijn er in Waddinxveen 87 nieuwbouw woningen opgeleverd in de wijk Zuid- plas. Het betreft het eerste nieuw bouwproject in Nederland dat volle dig voldoet aan het keurmerk Veilig Wonen. De heer R.J. Mascini, direc teur van Woonpartners Midden-Hol land, Is gepast trots op het nieuw- bouwplan: "Het is in meerdere op zichten een uitstekend nieuwbouw- plan, waarin de nieuwe bewoners naar ik verwacht met plezier zullen wonen en daar gaat het uiteindelijk om! Dit nieuwbouwplan laat duide lijk zien dat woningcorporaties in samenwerking met andere partijen ook in deze tijd In staat zijn om huur- en koopwoningen te realiseren tegen betaalbare prijzen met een hoog waardige kwaliteit". De 87 woningen zullen als eerste nieuw bouwproject in Nederland volledig aan het landelijk keurmerk 'Veilig Wonen' voldoen. Veilig wonen is voor bewo ners vanzelfsprekend van groot be lang. In dit nieuwbouwproject is aan veiligheidsaspecten dan ook erg veel aandacht besteed. Zo zijn alle wonin gen voorzien van extra inbraakwerend hang- en sluitwerk. Daarnaast is bij het stedebouwkundig ontwerp van de nieuwbouwwijk en alle woningontwer pen extra aandacht besteed aan in braakpreventie. Zo bevat de wijk geen donkere en onveilige plekken. Ook de openbare verlichting is qua intensiteit en omvang uitgebreid. Initiatiefnemer van het Politiekeur merk Veilig Wonen voor de nieuwbouw was de politieregio Hollands Midden. De extra maatregelen zijn tot stand ge bracht met aanvullende steun van de gemeente Waddinxveen. Mascini is over die bijdrage enthousiast: "De ge meente Waddinxveen heeft in dat op zicht een belangrijke pioniersrol ver- Burgemeester C,M van der Linden en directeur Woonpartners Midden-Holland de heer R.J. Mascini krijgen symbolisch het landelijke keurmerk veilig wonen uitgereikt vuld, waarvoor wij In het bijzonder de burgemeester, de heer C.M. van der Linden, erkentelijk zijn". Aan het bouwplan zijn hoge eisen ge steld ten aanzien van duurzaam bou wen en het gebruik van ecologisch ver antwoorde materialen. Zo beschikken alle woningen over een hoog rende mentsketel, wat tot een laag energie verbruik zal leiden en is het gebruik van tropisch hardhout waar mogelijk ach terwege gelaten. Alleen de buitendeu ren zijn uitgevoerd in Merbau-hout. Dit was uit het oogpunt van inbraakpre ventie noodzakelijk en voldoet overi gens aan de uitgangspunten van duur zaam bouwen. Alle woningen beschik ken over waterbesparende kranen en douchekoppen. Ten slotte is veel aan dacht besteed aan het beperken en het scheiden van niet gebruikte rest-pro- ducten. Op 22 november was er voor genodig den een excursie per Engelse dubbel dekker georganiseerd. De officiële op levering werd uitgevoerd door burge meester van der Linden en de heer Mascini. Zij plantten een boom en ont hulden een plaquette. Na afloop van de excursie was er een receptie in restau rant Bibelot. Hier kregen burgemeester van de Linden en de heer Mascini het "Landelijke keurmerk Veilig Wonen" symbolisch uitgereikt. Waddinxveen - Het initiatief van Sint Carolus uit Montfoort en Concordia uit Waddinxveen is, ondanks weinig be langstelling, toch een succes gebleken. Bij binnenkomst hoorden de bezoekers net opleidingsorkest C-akkoord, be staande uit leerlingen van Sint Carolus en Concordia. Hierna werd het pro gramma gestart met het optreden van Sint Carolus, een fanfare-orkest van ongeveer 30 leden. In tegenstelling tot een harmonie-orkest, zoals Concordia, heeft een fanfare-orkest geen houtbla zers maar alleen koperblazers. St. Caro lus opende de avond met de Jewish rolksong Suite van Roland Kernen. De componist heeft hierin joodse melodie- en bewerkt tot een verrassend muziek werkvoor blaasorkest. Dit werd gevolg door de Italienische Lustspiel Ouvertu re door Ted Huggens. \an de Italiaanse sfeer ging het pro gramma over in de Slavische muziek leer met "Slavia" door Jan van der Waddinxveen uf™'"kerk vrijg. 9.30 uur leesdienst; b.30 uur ds J.J.C. Dee, Bunschoten, ^erefOntmoetlngskerk 9.30 uur drs ?n Hartogh, Werkendam; 17.00 urds W.H.D. Pastoor, Nieuwerbrug. nerv. Immanuel 10.00 uur ds G. Ca lender Amersfoort; 17.00 uur sow- Qienst Ontm. kerk. Bapt. Gemeente Ichtus: 10.00 uur de neer p. Smit. Boskoop FpH'/""- Geloofsgem: 10.00 uur dr ur' Meijering, Oegstgeest. uur ds KJ- Jansen, Dp uur ds R- de Reuver. gLp» l. uur ds JA v- Hooijdonk. laar 17 nn uur ds J H- Lange- hpn p uur ds J-J- vd Wilden, Alp hen aan den Rijn. vanrSeeeTsn,'"Bether 9-30uurDlck Roost, niet gebaseerd op bekende the ma's maar op een originele compositie in Slavische stijl. Het gedeelte voor de pauze werd afgesloten met Joy of Mu sic, een weerspiegeling van de jonge geest en dynamische sfeer binnen een muziekvereniging. Met de concertmars "Centennial" van Piet Swerts opende Concordia het ge deelte na de pauze, gevolgd door Sym- fonia Classica van Ted Huggens, een muziekwerk bestaande uit drie delen een snel, langzaam en weer snel gedeel te. Het volgende nummer was "Abba Gold", een selectie van de grootste hits van de popgroep Abba. Als slot speelde Concordia een ouderwetse maar stevi ge mars. Ondanks het feit dat St. Carolus en Con cordia twee verschillende orkesten zijn, lieten beide verenigingen ook ge zamenlijk twee muziekwerken horen, wat overweldigend klonk. Met Concer to d'amore van Jacob de Haan werd dit gedeelte geopend, een muziekwerk met afwisselend snelle en langzame gedeeltes waarbij het publiek de kans kreeg om even weg te dromen. Als hoogtepunt van de avond hebben beide orkesten "Star Trek trough the generations" ten gehore gebracht. Een muzikaal en technisch moeilijk werk waar beide verenigingen hard voor ge studeerd hebben. Als symbool van dit gezamenlijk optre den reikte de voorzitter van St. Carolus een beeldje van twee schakels uit aan de voorzitter van Concordia, met de bedoeling deze optredens voort te zet ten. De datum voor het volgende con cert staat gepland op 14 juni 1997. Waddinxveen-Autoclub De Gouwe Rij ders uit Waddinxveen organiseert op 28 november haar traditionele kaart avond. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden 4 rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vere niging iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaatsvinden met leuke prijzen. Men kan inschrijven bi] Hotel Café Res taurant De Unie aan de Kerkweg-Oost 226 in Waddinxveen. Waddinxveen- In buurthuis "De Boog" in Waddinxveen is een serie meditatie avonden gestart. Deze avonden welke éénmaal per twee weken op dinsdag avond plaatsvinden, zijn los van elkaar te bezoeken. Zij hebben tot doel om door middel van ademhalingsoefeningen, visualisaties en diverse meditatietechnieken inner lijke rust en harmonie te vinden. Voor meer informatie: Ank Mets, tele foon 0182-612720. Waddinxveen- Op zaterdag 30 novem ber houdt de Lectuurcommissie van de IZB (Inwendige Zendingsbond van de Hervormde Kerk) samen met Goed- werk de jaarlijkse verkoping in gebouw De Hoeksteen, Esdoornlaan 2 in Wad dinxveen van 10.00 tot 16.00 uur. Te vens geven andere Christelijke instel lingen, zoals de Vereniging ter Bescher ming van het Ongeboren Kind (VBOK), de Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV), Stichting Evangelie en Moslims en de Hulpverlening Christenen in Roe menië (HCR) informatie over hun doel stelling en werk. De werkgroep van de HCR wil voedselpakketten samenstel len voor de strenge winter in Roemenië. Nodig hiervoor zijn lange houdbare etenswaren zoals: thee, koffie, bonen, rijst, macaroni, suiker, zout, enz. Op dit moment is er dringend behoefte aan keukenspullen waaronder borden, be kers, bestek, afwasbakken, emmers enz. De werkgroep HCR wil iedereen in de gelegenheid stellen een bijdrage te leveren op 30 november. De boekentafel van de IZB biedt een ruime keuze van kaarten, kerstkaarten, bijbels, boeken en muziek. Stichting Goedwerk stelt zich ten doel kansarmen in ontwikkelingslanden te helpen aan werk door producten, die voor eerlijke prijzen zijn geprodu ceerd, te verkopen op de Nederlandse markt. Daartoe is er een landelijk net van verkooppunten. De NPV is een christelijke organisatie die opkomt voor de algemene belangen van patiën ten in de gezondheidszorg. Uitgangs punt daarbij is dat ieder mens recht heeft op leven, ongeacht de levensfase of de kwaliteit van het leven. Ieder mens mag er zijn! Stichting Evangelie en Moslims is verte genwoordigd door de heer Jan de Lan ge, die op zijn eigen wijze informatie verstrekt over hoe je In woord en daad iets kunt betekenen voor de moslimse naaste. De heer C. Neven, archivaris van de Nederlands Hervormde Kerk alhier, zal net als vorig Jaar, maar nu met ander interessant archief materiaal waaron der doopboeken en foto's uitleg geven. Tenslotte komt de schrijfster en dichte res Joke Verweerd om 13.30 uur (onge veer 20 minuten) over haar werk vertel len in de crècheruimte en zij zal daarna tot ongeveer 15.30 uur haar werk signe ren. Waddinxveen- Voor de zesde keer op rij worden er in Waddinxveen de Mario Bros kampioenschappen georgani seerd door stichting Wijkwerk de "Zuidpias". Nieuw is dit jaar dat de naam Mario Bros wedstrijd is veranderd in "De open Waddinxveense Nltendo kampioen schappen 1997". Dit wil zeggen dat deelnemers uit de gehele regio mee kunnen doen aan dit spektakel. Grote namen op spelcomputergebied zijn aanwezig in het deelnemersveld, met onder ander Patrick Wessels, een maal nationaal kampioen. Loek Beuker eenmaal nationaal kampioen, zit nu in de organisatie van de competitie. Gespeeld worden de zogenaamde plat- formspellen, omdat daar het beste spelelement in zit. Er wordt gespeeld in het "Zuidhonk" aan de Zuidplaslaan 552 in Waddinx veen op vrijdag 3 januari en zaterdag 4 januari. Waddinxveen- Op zondagmiddag 1 de cember wordt in wijkgebouw Het Zuid- honk weer een soos gehouden voor verstandelijke gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige Er kunnen 180 deelnemers meedoen verdeeld over vier groepen. Opgaven bij Cees Meiderwijk; 0182- 612237 of Loek Beuker 0182-632024 voor 18 december. De kosten bedragen 15.- per persoon en dient bij de ingang van het "Zuid- honk" te worden voldaan alwaar men gelijk een spelersnummer krijgt. Gespeeld wordt in 4 groepen van 45 personen die op vrijdag allemaal spe len; hiervan gaan er 60 door naar de zaterdag. Van die beste zestig gaan de beste 30 door naar de zaterdagmiddag; deze 30 gaan verder, net zolang tot er vier overblijven die de grote finale gaan spelen. Deze finale zal 's avonds om streeks 18.45 uur worden gehouden. Om 19.30 uur volgt de prijsuitreiking waar iedereen een oorkonde met daar op de behaalde punten en de behaalde plaats staat. Om 20.30 uur zal er een film worden vertoont voor jong en oud. Om ongeveer 22.15 uur is de sluiting. middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen- Zaterdag 30 november staat de Dierenbescherming in het win kelcentrum Zuidpias met 2e hands arti kelen. De opbrengst daarvan komt he lemaal ten goede aan de dieren die hulp nodig hebben. Door Karin van Langeraad Waddinxveen Onder grote belang stelling heeft donderdag 21 novem ber burgemeester C.M. van der Lin den een kist met garagegereedschap overhandigd aan de Consul Gene raal E.M. van der Dussen van El Sal vador. Het gereedschap is ingezameld en gere viseerd door de Waddinxveense werk groep van de Stichting Gered Gereed schap. Het gereedschap is bestemd voor de vrouwen van Las Dignas, in San Salvador, de hoofdstad van El Salva dor, die daarmee zullen worden opge leid tot automonteur. De opleiding wordt betaald door de NOVIB, Solidari- dad en de Industriebond FNV. Na inspectie van de gereedschapskist werd deze vakkundig dichtgetimmerd door burgemeester van der Linden en Consul Generaal van der Dussen. Al het gereedschap is hiermee klaar voor ver zending naar de eindbestemming. Leden van de industriebond FNV waren hierbij aanwezig en erg enthousiast over de snelle realisering van het zesde project in 1996 door de Waddinxveense werkgroep. Tijdens de drukbezocht open avond van Gered Gereedschap was er ook nog wat gereedschap weg te geven, en wel Genootschap veen. Dit gereedschap werd overhan digd aan voorzitter Martin Kraaijes- tein. De gouden zaag werd uitgereikt aan de heer C. de Jong te Boskoop voor zijn vele gaven en diensten. Nog diezelfde avond werd besloten ge lijk door te gaan met het inpakken van een kist met gereedschappen voor zwerfkinderen, die voor een deel ge huisvest worden door de kerk in Accra, de hoofdstad van Ghana. De coördina tor van de landelijke Stichting Gered Gereedschap, de heer R. van der Hoek, had tijdens de open avond in Waddinx veen gegevens meegenomen. Het ge reedschap is bij de werkgroep al voor handen, alleen de verzendkosten moe ten nog bekostigd worden, welke onge veer 1000,- bedragen. Met het gereed schap van Gered gereedschap krijgt jong talent in de Derde wereld een kans. Wie zich aangesproken voelt door het goede werk van de Stichting Gered Ge reedschap, kan contact opnemen met het secretariaat, telefoon 0182-614772 of een bijdrage storten op giro 0066389 t.n.v. Stichting Gered Gereedschap te Waddinxveen.

HH | 1996 | | pagina 11