Sinterklaas in Zevenhuizen- Moerkapelle V! BWnBreSffmS5» hcuJelle Wordt Rotterdam en omstreken verschipholliseerd? Kerkdiensten Activiteiten Agenda om bij te blijven. Hart van Holland/27 november 1996 pagina 15 Passagiers- en vrachtvervoer Rotterdam Airport groeien onstuimig Business Kerosine-douche Gezondheid b mm Zondag 1 december 'mm Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle 1 •- JUUiWMWMMBWWM^f* V De Sint arriveerde in Zevenhuizen traditioneel met de boot via het Kanaal. Jan van den Berg zorgde als gast-kapitein van de Spaanse afvaardiging voor een veilige aankomst. Tijdens de intocht in Moerkapelle viel er een winterse bui, die het noodzakelijk maakte voorde Pieten, die een meer aangename temperatuur gewend zijn, een paraplu op te zetten. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen/Moerkapelle - Afgelopen zaterdag was het zover. Om 11.15 uur arriveerde hii in Moerkapelle. Handjes schuddend baande de Goede Sint, omringd door zijn Pieten, zich een weg naar zijn kletsnatte zetel. Daar werd hij in de stromende regen officieel ontvangen door hulp-burgemeester Zijderhand. in Dorpshuis Op Moer verzorgde toneelgroep Spektakel een toneelstuk voor de kinderen. Vervolgens was het de beurt aan Zevenhuizen. Met de boot voer het gezelschap het kanaal door. Om 13.45 uur werd Sinterklaas bij de aanlegsteiger bij Hart van Holland opgewacht door veel kinderen en hun ouders. Maar ook door zijn paard. Via de Dorpsstraat ging het vervolgens richting Gemeentehuis, waar burgemeester Schoots de Goede Gever van harte welkom heette. Nadat de jongens en meisjes enkele Sinterklaasliedjes hadden gezongen, kon de Sint met gevolg in dorpshuis Swanla nog even genieten van een toneelstuk voor de kinderen door V.O.O.-toneei Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Sinds de overname door de NV Luchthaven Schiphol op 1 januari 1990 heeft Rotterdam Airport (het voormalige Zestienhoven) als regionale luchthaven een stormachtige groei doorgemaakt. In zes jaar tijd is het passagiersvervoer meer dan verdubbeld en is het vrachtverkeer met dezelfde factor toegenomen. En het eind aan die groei lijkt nog lang niet in zicht. Kroon op deze expansiedrift zijn de vele nieuwbouwprojecten, waar- onder de onlangs in gebruik genomen nieuwe vertrekhal. Deze laatste uitbreiding onderstreept het vertrouwen van Rotterdam Airport in toekom- stige ontwikkelingen met name daar waar het de groei van het passagiersver voer betreft. olgens ir. R. Uijlenhoet, directeur Amsterdam Airport Schiphol en president-commiss*is Rotter dam Airport BV, is op i^R&rdam Air- port duidelijk het vliegwiereffect zicht baar. Na de eerste investeringen door Schiphol in 1990 is Rotterdam Airport nieuw leven in geblazen. "De zaak komt nu echt op gang. Efficiënte bedrijfsvoe ring, letten op de kosten en een verho ging van de inkomsten door een toena me van het passagiersvervoer heeft het negatieve bedrijfsresultaat uit de jaren tachtig omgezet in een positief saldo. Waarbij ook meespeelt het feit dat de luchthavenindustrie op zichzelf een florerende bedrijfstak is. Als gevolg hiervan moet de Amsterdamse lucht haven ontlast worden en is het noodza kelijk dat Rotterdam Airport voor ver lichting van de capaciteitsdruk van Schiphol zorgt. Dat is een logische gang van zaken, waar iedereen beter van wordt. Over het belang van Rotterdam Airport bestaat in brede kring geen twijfel meer. Zeker in de regio Zuid- West Nederland is behoud van be staande en het aantrekken van nieuwe bedrijvigheid letterlijk en figuurlijk om den brode cruciaal. Daarom zullen toe komstige investeringen in het vliegveld logisch en waardevol blijken te zijn. Daarbij zal het helder zijn dat de lucht haven voldoende mogelijkheden moet behouden om de vleugels uit te slaan". Ook burgemeester Peper van Rotter dam hoopt dat zijn Rotterdam Airport zich in hoog tempo zal ontwikkelen tot een van de beste regionale luchthavens van Europa. "Het gaat op alle fronten goed met Rotterdam Airport en ik heb er alle vertrouwen in dat die positieve lijn zich in de toekomst zal voortzet ten". Het optimisme over de ontwikkeling van Rotterdam Airport wordt op over tuigende wijze geïllustreerd door de constante forse stijging van het aantal reizigers. In 1994 bedroeg het aantal passagiers 320.000, in 1995 470.000 en dit jaar, zo is de verwachting, zal dat aantal ver boven het half miljoen uitstij gen. Momenteel wordt Rotterdam Air- port voornamelijk door zakenmensen gebruikt. Nu nog maken zij 80% van het reizigersbestand uit. Vandaar ook het streven van Rotterdam Airport om het netwerk van verbindingen binnen Eu ropa te optimaliseren. Wordt thans nog voornamelijk op Londen, Birmingham, Manchester, Parijs en Hamburg gevlo gen de andere Europese steden zullen wat de directie van Rotterdam Airport betreft spoedig volgen. Naast het zakenverkeer heeft ook het vakantieverkeer sterk de aandacht. Zon- en sneeuwvakanties worden al met veel succes aangeboden. Wat Rot terdam Airport betreft is dit een duide lijke groeimarkt. In hoeverre kan Rotterdam Airport, als regionale luchthaven, in samenwer king met de Amsterdamse Zwaan haar vleugels uitslaan? Zeker nu de discus sie over een tweede nationale luchtha ven gaande is en hierbij de Maasvlakte zeker niet moet worden uitgesloten. Niet ondenkbaar is dat Rotterdam en de daarom heen gelegen gemeenten dan "verschipholliseren" en daarmee tevens verzekerd zijn van hun dagelijk se kerosine-douche. Daar komt nog eens bij dat voor de sport- en reclame vliegerij (de kleine luchtvaart), die op dit moment eveneens haar domein op Rotterdam Airport heeft, een andere locatie (ook) in de buurt van Rotterdam wordt gezocht om die capaciteit te kun nen vervangen voor het passagiers- en het vrachtvervoer. Een en ander zou kunnen gaan betekenen dat Rotterdam en omstreken straks van alle kanten door het vliegverkeer wordt belaagd. Ten eerste door Rotterdam Airport en verder door de aanleg van een eventue le tweede nationale luchthaven op de Maasvlakte en daarbij dan nog de klei ne luchtvaart. Wat Rotterdam Airport betreft: het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat en het departement van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer studeren op een zogenaamd aanwij zingsbesluit, dat medio volgend jaar gereed zal zijn. Hierin worden regels opgenomen die de geluidshinder en de tijdstippen waarop gevlogen mag wor den aan banden leggen. Die regels vor men dan (voorlopig) de grenzen waar binnen Rotterdam Airport haar zakelij ke activiteiten kan uitbreiden. Mogelijke grenzen zijn ook de aard en de omvang van de milieuvervuiling. Sta tistisch is overduidelijk aangetoond dat in een "verschipholliseerde" omge ving het aantal gevallen van chronische bronchitis, astma bronchiale, longem fyseem, hart- en vaatziekten en long kanker vele, vele malen hoger ligt dan in een "niet-verschipholliseerde" omge ving. De vraag is of de inwoners van de regio Rotterdam dat voor een ongebrei delde uitbreiding van het vliegverkeer en de daaraan gerelateerde toename van bedrijfsactiviteiten over hebben. Uit een onderzoek van enkele jaren te rug over de uitbreiding van Rotterdam Airport bleek dat het overgrote deel van de geënquêtteerden voorstander was van handhaving van de situatie zoals die toen op dat moment was. En steeds weer blijft die ene vraag actueel: wat is de mening van de (lokale) bevol king voor de politiek nog waard en heeft een enquête überhaupt nog wel zin? 25-11-71 25 25-11-96. Anneke en Gerrit. Hartelijk gefeliciteerd Marry, Gerrit en kids Hoera, Esmé is 27 nov. 4 jaar. Kusjes grote meid van papa léon mama annelies mandy (o)ma van Nuland is 3 dec. jarig. Van harte en kusjes: Menno Anouk Rochelle Ma is 3 dec. jarig. Van Harte van Johan, Jolanda Nico en Sylvia Rotterdam Airport: gespecialiseerd in zakenverkeer. "T* Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds H.O. Mole naar, Nieuw-Loosdrecht; 19.00 uur ds H. Gaasbeek, Vlaardingen. Oud Verlaat 10.00 uur ds G.J. v Beek. Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 16.00 uur dr J.C. de Moor, W'veen. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur da R. Thie- me-Tiesing. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds D.J. Cuperus, Nieuwerkerk a/d U; 18.30 uur ds J.C. de Groot, Dordrecht. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur J.B. Zippro Zaterdag 30 november: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tele foon 010-5214085. Zondag 1 december: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zeven huizen, telefoon 0180-631204. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). ffei Wet, Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Donderdag 12 december: 9.30-11.00 uur: Hervormd Centrum: koffie-ochtend spreekster Heieen Bénard thema: Komst en Wederkomt; volgende datum- 23 jan Vrijdag 13 en zaterdag 14 december: Vrijz. kerk: Creatieve Kerstmarkt. Woensdag 18 december: Hervormd Centrum: ouderenmiddag kerstviering. Maandag23 december: 20.00 uur: Ger. kerk: kerstconcert m.m.v. Gem zangver Zanglust en dameskoor Vox Jubilans. Dinsdag 7 januari 1997: Start beginnerscursus EHBO in het Hulpverleningsge bouw naast de brandweerkazerne, info: A. de Vos 0180-631376 (n.o.z.) De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur; Donderdag 19 december: 19.00 uur: kerstkerkdienst m.m.v. Sursum Corda; Vrijdag 20 december: 12.30 uur: kerstdiner (inschrijven voor 15 dec., receptie: 637111); Zaterdag 21 december: 10.00 uur: kerstzang door de kinderen van Zevenhuizen; Maandag 23 december: 19.30 uur: kerstconcert door De Kleine Trompetter. ANBO: Spelmiddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur:6 dec.; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.30 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koommolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; 29 nov.: kerstmarkt Zoetermeer met rondrit Rotterdam; 11 dec.: Kerstviering in Swanla. Zeven Muzen: Vrijdag 29 november: dorpshuis Swanla 19.00 uur: muziekquiz- Vrijdag 13 december: vrijz. herv. kerk 18.00-21.00 uur: kerstmarkt koor- eri blokfluitgroep: Zaterdag 14 december: vrijz. herv. kerk 10.00-16.00 uur: Kerst markt koor- en blokfluitgroep; 1997: 12januari: vrijz. herv. kerk 12.00 uur: koffieconcert; 18 januari: Dorpshuis Swanla 16.00 uur: voorspelen keyboard; 1 februari: Dorpshuis Swanla 16.00 uur: voorspelen piano; 16 februari: vrijz. herv. kerk 12.00 uur: koffieconcert. Overige activiteiten op 22 en 23 maart; 12 en 19 april, 7 en 28 juni Vogelvereniging Zang en Kleur: Jokeren/klaverjassen 20.00 uur:20 dec.; Alle activiteiten vinden plaats in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. De Vierkap Oud Verlaat: Klaverjassen op 29 nov. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos: 12 dec. Vrijdag 20 december: 19.30 uur: Gereformeer Gemeente: Kerstzangdienst met alle Moerkapelse koren. Jeugdactiviteiten in Op Moer op woensdagmiddag: 4 dec.: rolschaatsles van zwarte piet; 11 dec.: kerst- en nieuwjaarskaarten maken; 18 dec.: voetbal- insctuif; Za terdag 14 december: Rolling '90 show met Dagobert Duck op zoek naar de schat

Hart van Holland | 1996 | | pagina 15