Clubkampioenschappen Florida Sjoelen BROUWER DE KONING Flyers neemt afscheid van voorzitter TOOS presen teert goed op Demogyjada Rentokil mist aansluiting Rentokil-dames pakken draad weer op Leden Rolling'90 in nationale selecties Gouwestaete pakt punten Flyers heren 1 behaalt nuttige overwinning Spannende strijd Aeolus UITVAARTVERZORGING Badmtmon Hart van Holland/27 november 1996 pagina 9 Basketbal Dames-2 blijft winnen Waterpolo Dames 1 tegen PSV 1 Heren 1 tegen UZSC 1 Waddinxveen- Op zondag 24 november vonden in sporthal De Dreef de club kampioenschappen plaats van bad mintonvereniging Florida. Er werd al leen gestreden in het dubbel-onder- deel. Zoals elk jaar was er weer een dameste- kort zodat er af en toe een groot niveau verschil was. Er werd gespeeld in twee poules. In poule 1 waren de winnaars Ilona Groeneveld en Simonet Fijn. Britt van Braam-Morris en Michelle de Vries waren de sterksten in poule 2. De win naars van poule 1 en 2 werden samen met nog een koppel, Miranda Baan en Madeion Gelderblom, ook in een poule gezet. Miranda en Madeion waren in deze poule te sterk voor de andere koppels en werden overtuigend eerste in de damesdubbel. Bij de heren waren wel genoeg inschrij vingen om in twee categorieën te spe len. Om te beginnen in de herendubbel- B. Er waren twee poules waarin gestre den werd. Elke poule bestond uit vijf koppels. De nummers twee uit elke poule moesten eerst tegen elkaar. Deze streden om de derde en vierde plaats. G. Hey en Jeroen de Kort wonnen deze partij verdiend met goed spel. De stand hier was 15-9 15-8. De finale beloofde veel goeds want de dubbels waren aan elkaar gewaagd. Het eerste koppel, Cor Grim en Pascal de Wolf, moest het opnemen tegen Ton van Bergeijk en Willem Steenvoorden. De eerste set ging naar Cor en Pascal met 15-9, de tweede naar Willem en Ton. De derde set moest uitkomst bren gen. Deze set werd door Cor en Pascal gewonnen. Uiteindelijk was er ook nog de strijd op het hoogste niveau herendubbel-A. Als eerste geplaatst waren daar Bart Moors en Dennis Steenland. Hun aan wezigheid op het toernooi was lange tijd onzeker omdat ze ergens anders ook een belangrijk toernooi moesten spelen. Net als de voorgaande onderdelen werd er in twee poules gespeeld. In poule 1 waren Jean LaMaison en Hugo van Bergeijk de sterksten; in poule 2 Dick Schaap en Erik Besemer. Hier werd net als bij de dames de eindstand bepaald door een finale-poule. In deze poules zaten de winnaars van poule 1 en 2 en als derde ook nog Dennis Steen- land en Bart Moors. De eerste wedstrijd was die tussen Dennis en Bart tegen Dick en Erik. Er werd op hoog niveau gedubbeld en de uiteindelijke beslis sing moest plaatsvinden door middel van een derde set, die met 15-10 gewon nen werd door Dennis en Bart. Dick en Erik waren an deze partij verschrikke lijk moe en kregen gelijk hierna te horen dat ze nog een partij moesten spelen. Deze partij werd namelijk tegen het koppel Jean LaMaison en Hugo van Ber geijk gespeeld. Misschien lag het aan de vermoeidheid van de vorige partij dat Erik en Dick net aan tweemaal in de verlenging verloren (18-17, 17-14). Nu hoefde er alleen nog om de eerste plaats gestreden te worden. Dit werd gedaan door Bart Moors met Dennis Steenland tegen Jean LaMaison en Hugo van Bergeijk. Het koppel Dennis en Bart speelt al jaren met elkaar en won de laatste twee jaar al de titel. Er werd snel spel vertoond. Helaas voor Hugo en Jean een tikkeltje te snel. Want zij verloren ruim met 15-7, 15-5. Waddinxveen- Flyers heren 1 wint verdiend van Rowic. Dames 1 blijft winnen. Winst voor de jeugdteams. De wedstrijd tussen Heren 1 en het hoger geklasseerde Rowic kende tot driekwart van de tijd een spannend verloop. Beide teams speelden vol op de aanval en hierdoor werd er veel gescoord. Flyers had in de eerste helft een goede periode en liep toen een tiental punten uit, maar Rowic kwam terug. Ruststand 4748. De tweede helft ging het om en om tot de twaalfde minuut. Toen ging Flyers het accent wat meer op de verde diging gooien en Rowic scoorde in vijf minuten geen enkel punt. Flyers bleef wel scoren en kon zo alsnog een ruime overwinning boeken. Uitslag 91-75. Topscorer: Wolter Zwijnenburg met 35 punten. Dames 1 ging zondagmiddag op bezoek bij Juventus in Schiedam. Geen makke lijke tegenstander. Dat bleek ook tij dens deze wedstrijd. Flyers speelde bij vlagen goed. Verscheidene malen werd er een behoorlijke voorsprong geno men, maar deze werd telkens weer weg gegeven. Toch bleek Flyers de betere ploeg en won dan ook verdiend. Uitslag 48-56. Topscorer: Anita van Unen met 16 punten. Meisjes adspiranten 1 behaalde de eer ste overwinning en wel op Oegstgeest. Vooral in de eerste helft werd er goed gespeeld. Hierin werd de basis gelegd voor een ruime overwinning. Uitslag 51-24. Topscorer: Michelle Kars met 20 punten. Jongens adspiranten 1 heeft de vorm te pakken. Tegen Westland Stars werd goed gespeeld en dit resulteerde in een mooie overwinning: 62-43. Topscorer: Johan Walhout met 25 punten. Waddinxveen- Door zijn overwinning bij de Waddinxveense sjoelers is Cees Kuipers in het algemeen klassement opgerukt naar de tweede plaats. Eerste is nog steeds Jan Kersbergen en Wim Slingerland jr. staat nu derde. De stand ziet er nu als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 140.380, 2. Lees Kuipers 138.260, 3. Wim Slinger end jr. 137.850, 4. Dick Dros 136.460, 5. Dirk Jan van Drunen 135.850. Klasse B: 1Erwin Pleus 127.050, 2. Tru dy van Dam 126.740, 3. Peter van Leeu- wen 125.540, 4. Cor Faay 124.700 en 5. Cor van Herk 123.675 punten. KlasseC: l.MariusKersbergen 116.625, 2. Wim Slingerland sr. 115.067, 3. Jan Olie 114.750, 4. Dirk Faas 114.225 en 5. Cor van Gils 113.940 punten. Klasse D: 1. John van Beek 104.800, 2. Jaap van Beek eveneens 104.800, Ceron van Beek 104.450, 4. mevrouw G. Brou wer 103.050 en 5. M.C. Taktor 103.020 punten. Klasse E: Lissette Vos 96.500,2. Ben den Ouden 96.440, 3. Henk Heidebrink 96.300, 4. Simon Supusepa 94. 040 en 5. Lies van Beek 93.400 punten. Waddinxveen- De teams van badmin tonvereniging Aeolus kwamen in de competitie opnieuw tot goede resulta ten. Met uitzondering van het derde, zevende en achtste team behaalden mie teams de volle winst. Het derde team kwam niet in actie omdat de te genstander, het vierde team van BC "top Shot (Den Haag), zich terugge trokken heeft. Het zevende en achtste team verloren helaas kansloos, n sportzaal De Duikelaar ontving het Rlu eveneens eerste team van BC ackhand uit Goes. Na een spannende I eüstrijd werd het Zeeuwse team met ege handen naar huis gestuurd: 5-3 in »et voordeel van Aeolus. tvyeede team was duidelijk te sterk Tn°ri-let bezoekende eerste team van 'he Flying Shuttle '57 uit Bergen op Vn™' Mc' 8-0 werd de wedstrijd in het oordeel van Aeolus beslist. In Koudekerk aan den Rijn boekte het vierde team een zwaar bevochten over winning op het eerste team van Lobby: 5-3 voor Aeolus. Het vijfde had aan het derde team van Vederlicht uit Bodegraven eveneens een taaie tegenstander. Met 5-3 wist het team van Aeolus echter aan de goede kant van de score te blijven. Met een 7-1 overwinning boekte het zesde team een fraai resultaat in Lei derdorp tegen het vierde team van Sportvogels. Zowel het zevende als het achtste kwa men niet aan de bak bij hun tegenstan ders. Het zevende speelde thuis tegen het vierde team van Apollo uit Roelof- arendsveen. Het zevende team trok met 7-1 aan het kortste einde. In Nieuwkoop was het achtste team met 8-0 kansloos tegen het vijfde team van Nieuwkoop. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. g" en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen- In de ledenvergadering van 14 november heeft Klaas Zwijnen burg de voorzittershamer van Flyers neergelegd. Bij aanvang van zijn voor zitterschap heeft Klaas Zwijnenburg steeds aangegeven dat hij hooguit voor een vijftal jaren de functies wilde bekle den. In deze vijf jaren is er veel tot stand gekomen, vooral op bestuurlijk gebied. Binnen de vereniging was hij een vraag baak voor velen en stond hij steeds klaar voor een ieder. Dat dit ten zeerste op prijs werd gesteld, bleek op de le denvergadering. Met algemene stem men en onder applaus van de aanwezi ge leden werd het voorstel van het be stuur ondersteund om Klaas Zwijnen burg te benoemen als "lid van verdien ste". Deze onderscheiding is best bij zonder, want in het vierentwintig jarig bestaan van de vereniging is Klaas Zwij nenburg de tweede persoon die deze onderscheiding ontvangt. Vrijdag 29 november: Unicef bij Albert Heijn Zevenhuizen gevonden: 22 nov.: regenpak onder fietstunnel richting Gouda. Tel. 0180-631025 Opa Metselaar op 29 nov. weer een jaartje ouder. H.G. en kusjes Wim, Tosca, Pascal, Danny Heeft er iemand op 21 nov. 200,- gevonden? telefoon 634431 Den Haag-Waddinxveen- In het Con gresgebouw in Den Haag is afgelopen zondag de 18e Landelijke Demogyjada van de Koninklijke Nederlandse Gym nastiek Bond gehouden. Aan dit evene ment nam ook de Waddinxveense Gym nastiekvereniging TOOS met de de- monstratiegroep FoKus mee. Demogyjada staat voor demonstratie Jazzgymnastiek en Jazzdans. TOOS werd vertegenwoordigd door de Jazzdemonstratiegroep FoKus met het nummer "Heimwee" van Mathilde San- ting. Zij werden met dit nummer gekozen vanwege de kwaliteit van de choreogra fie en de uitvoering. Tevens is het een eis dat de dans in dezelfde samenstel ling moet worden gedanst als op de Regionale Demogyjada. Voor de uit 12 dames bestaande groep, die ruim twee uur per week traint, was het niet de eerste keer dat ze deelnam. Ook de afgelopen acht jaar was de Jazz- groep geselecteerd om deel te nemen. Volgend jaar, wanneer er behalve de 25 Regionale Demogyjada's ook drie Re gionale Theaterdemogyjada's en een Landelijke Demogyjada zullen worden gehouden, zullen de dames proberen weer aanwezig te zijn. Zevenhuizen - Vrijdag 22 november speelde Rentokil-ZVH in een goed be zochte streekderby tegen Alcom/Ca- pelle in de Capelse sporthal Schenkel. Alcom staat in de SNS-league op een tweede plaats en Rentokil stond op twee punten achter op een vierde plaats. Om aansluiting te houden met de top, moesten de Zevenhuizenaren winnen. Alcom echter wist de jonge ploeg van Rentokil met 3-0 te verslaan, via de setstanden 15-12, 15-9 en 15-10. Vanaf het begin zorgde Alcom met een moeilijke sprongservice dat Rentokil niet in het spel kon komen. De passing aan Zevenhuizense kant was dermate dat de scorende midden-aanvallers niet veel aangespeeld konden worden. De Capellenaren liepen dan ook snel uit naar een 10-2 voorsprong. Rentokil wist, mede door fouten van de tegen stander, langzaam maar zeker terug in de wedstrijd te komen en kwam bij 12- 12 op gelijke hoogte. Door een sterke blokkering kon Alcom op het eind toch de winst 15-12 binnenhalen. In de tweede set wisten de beide ploe gen elkaar tot 8-7 in evenwicht te hou den, maar de buiten-aanval die Rentokil noodgedwongen moest spelen wist niet tot scoren te komen en Alcom liep hierna verder uit en won deze set met 15-9. Ook in de derde set liepen de spelers van Rentokil achter de feiten aan. De servicedruk van Alcom bleef hoog en Rentokil had geen goed wapen om dit tegen te gaan. Ook nu wisten de Zevenhuizenaren een achterstand weg te werken, maar op het eind bleef Al com met 15-10 de baas. Door dit verlies is de achterstand op de top voor Rento kil weer met twee punten verhoogd en neemt Alcom de koppositie over van Piet Zoomers. Komend weekend spelen de heren van Rentokil in West-Siberië voor de Euro pa Cup III. Zevenhuizen - Na enkele verliespartijen was het zaak voor de eerste damesse lectie van Rentokil-ZVH om de aanslui ting met de top in de 1 e divisie te behou den. Tegenstander Peelpush uit Meijel leek een prima testcase om het zelfver trouwen op te vijzelen. En hoe, binnen 10 minuten werd de eerste set met 15-0 afgesloten. In de tweede set pakte Peel push direct twee punten, maar daarna was het weer aan Rentokil. Bij 6-2 bracht coach Willem-Jan van Yperen de jeugdige Eva Heerschap in voor Olga van Zaanen en bij 12-4 nam Fanny Lafe- ber de plaats van routinier Aafke Ver- brugge in. Uiteindelijk werd deze set winnend afgesloten: 15-6. Na zo'n snelle voorsprong is het altijd zaak de concentratie vast te houden. Ook nu weer pakte Peelpush enkele punten door pass- en opstellingsfouten van Rentokil-ZVH. Na 5-5 echter ver snelden de Zevenhuizense dames en spelverdeelster Ilse Verhoef probeer de alle patronen uit. Met 15-6 was ook de derde set binnen en kon de wed strijd binnen 40 minuten met 3-0 wor den afgesloten. Hierdoor is het uitzicht op een topklassering in de le divisie open gebleven, zeker wanneer aan staande zaterdag in Breda de inhaal wedstrijd tegen TDK-Brevok in winst kan worden omgezet. Tegen Vollido uit Hendrik Ido Ambacht moest de selectie van coach Ben van Yperen bewijzen de plaats in de kop van de 3e divisie waard te zijn. Ondanks vijf achtereenvolgende overwinningen kent het team wat tegenslag door lichte blessures. Des te belangrijker is daar om de aanvulling met spelverdeelster Dagmar Baars, afkomstig van Alcom- Capelle, dat vlak voor de competi- testart besloot het eerste damesteam terug te trekken. Toen Vollido een snelle 3-0 voorsprong nam, keken de supporters wat beden kelijk, maar onder aanvoering van de routiniers gingen de Rentokil-dames echter vol overtuiging de strijd aan met vooral de servicedruk en een solide pass als belangrijkste wapens. De eer ste en tweede set werden met 15-5 en 15-6 gewonnen. Eenzelfde winst leek mogelijk in de derde, totdat bij een voorsprong van 14-6 de aanval stokte en vooral de middenblokkering faalde. In één servicebeurt kwam Vollido terug tot 14-13, waarna ZVH zich herwon, de service terughaalde en de partij uitser- veerde. Hiermee was de zesde achter eenvolgende overwinning een feit. Moerkapelle- Diverse leden van Rol ling'90 zijn door de Nederlandse Rol schaats Bond uitgenodigd om deel te nemen aan de regionale trainingen voor jong talent. Sjoukje van Haastert, Daniëlle Hoogendoorn, Linda Krispijn en Lizzy Quick namen deel aan deze trainingen bij de aller jongsten en de den hun uiterste best. Iris Dijkema en Emily van 't Wout mochten al bij de iets ouderen meerijden, tezamen met Desi- ree Immerzeel, Trisja van 't Wout en Maaike Vonk, ook deze dames lieten zien dat er in de trainingen hard ge werkt wordt en dat zij van plan zijn ook in het nieuwe seizoen vooraan te eindi gen. Rona Dijkema maakt al enige tijd deel uit van de landelijke jeugd selectie en is één van de rijdsters die door de Nederlandse Rolschaats Bond al ver scheidene malen is uitgezonden naar internationale evenementen, ook zij zette op de training haar beste rol schaats voor. In januari begint Rolling'90 bij voldoen de belangstelling weer met een nieuwe groep. Belangstellenden kunnen zich voor informatie over Rolling'90 wen den tot Marian Krispijn telefoon 079- 5932792. Boskoop/Waddinxveen- Afgelopen za terdag speelden de bondsteams van Gouwestaete thuiswedstrijden. Dames 1 won met 12-6 overtuigend van PSV 1 uit Eindhoven. Heren 1 speelde met 8-8 gelijk tegen UZSC 1 uit Utrecht. De dames van Gouwestaete hadden het tegen PSV uit Eindhoven naar hun zin. Met grote overmacht en met vlagen uitstekend waterpolo werd de Philip- sploeg naar een 12-6 nederlaag ge speeld. De basis van de overwinning werd al in de eerste periode gelegd door een 5-0 voorsprong. De tweede periode wist PSV af te sluiten met 8-3. In de derde periode scoorde Astrid Coene 9-3 en vervolgens zorgde Ingrid van Veen voor 10-3 en 11-4. Sandra Bercken- kamp scoorde in deze periode 12-4 en daarmee, naar later bleek, het laatste Waddinxveense doelpunt. In de laatste periode kwam PSV nog tot 12-6. Door dit resultaat klimt Gouwestaete op naar een gedeelde vijfde plek. De Gouwestaeteheren moesten afgelo pen zaterdag aantreden tegen UZSC uit Utrecht. UZSC staat al jaren bekend als een moeilijke tegenstander. Vooral in de aanval heeft UZSC de beschikking over een aantal 'zwaargewichten' die regelmatig hun doelpunten scoren. Daarentegen moet gezegd worden dat ook de heren van trainer/coach Anton Heiden de laatste weken de draad weer hebben opgepakt en de nodige punten hebben behaald. De heren kenden een goede start; de stand na de eerste pe riode was 4-2. In de tweede periode benutten de Utrechtenaren meer kan sen en gaven de Gouwestaeteheren ze ker niet de kans om hun voorsprong te vergroten. UZSC kwam terug tot een 5- 6 voorsprong. Nadat zowel Gouwestaete als UZSC een strafworp hadden gemist was het Gou westaete dat de leiding weer in handen nam in de derde periode. De laatste periode moest de beslissing geven. De spanning was werkelijk weer te snijden in Gouwebad de Sniep. Mare Faber bracht de stand in de vierde periode op 8-7 door het benutten van een straf worp. In een alles of niets poging wisten de Utrechtenaren in de laatste 10 se conde een tegendoelpunt te scoren, zij brachten de stand op 8-8. Wederom een punt en hiermee nestelen de Gou westaeteheren zich in de middenmoot van de eerste klasse.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9