I: Kerstzang Vox Jubilans in De Doelen 1 Tentoonstelling Boerderijbouw in Zuid-Holland Tentoonstelling De Vogelvrienden Asielzoeker aangehouden terzake poging doodslag VW Boskoop Nieuw Hotel-Restaurant in Boskoop ^addinxvccn-Boskoop Waddinxveners vertrokken voor reis van zeven maanden Kinderactiviteiten in de kerstvakantie Kerkdiensten Expositie René Carcan bij Eurohome eurohome Hart van Holland/4 december 1996 pagina 17 Fietsen voor het Liliane Fonds Liliane Fonds Klaar voor vertrek Zondag 8 december Zijde 36 0172-214550 Geschiedenis Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - "Het is al jaren een grote wens van ons om voor langere tijd door Azië te fietsen. Door dit te koppelen aan een goed doelhet Liliane Fonds, maakt het extra bijzonder. "Aan het woord zijn Henk en Caroline Heuvelmans uit Wad dinxveen een paar dagen voor hun ver trek naar India op zaterdag 30 novem ber. In deze laatste week wordt er een druk programma met voorbereidingen afgewerkt. Flikken zijn gehaald, een enorme hoeveelheid malariatabletten, de fietsen zijn voor 'een beurt' bij de fietsenmaker geweest en er wordt uiter aard afscheid genomen van familie en vrienden. Het idee voor deze reis ontstond vier jaar geleden na hun huwe lijksreis naar Indonesië. Deze reis werd door het sportieve stel te voet ondernomen, maar zij ontdekten daarbij dat je lopend niet zo gek ver komt. Zij maakten daarbij kennis met Nederlanders die voor tien maanden per fiets door Indonesië trokken. Daar mee was het idee geboren "om dat ook ooit nog eens te doen". De voorberei dingen voor deze reis hebben zo'n drie jaar in beslag genomen. Op de eerste plaats was het al niet eenvoudig om zo veel verlof te sparen, en op te kunnen nemen. Henk heeft bij zijn werkgever een en ander goed kunnen regelen, ter wijl Caroline voor deze gelegenheid ontslag heeft genomen. Tijdens de voorbereidingen is ook het idee ont- SfAan rvrr» Ct ic gaan neisen voor 'het goe de doel'. Dit zowel voor extra eigen stimulans als wel het feit dat beide ge schokt zijn door het verschil in levens standaard tussen 'het rijke westen' en de landen die zij nu gaan bezoeken. Het Liliane Fonds is een speciaal fonds De fietsen van Henk en Caroline Heuvelman gaan voor onderhoud nog even naar de fietsenmaker. voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden. De hulpverle ning kenmerkt zich door de sterk per soonsgerichte en directe aanpak bin nen de gezinssituatie. De doeltreffende werkwijze, met de inzet van een inter nationaal netwerk van honderden ge motiveerde en bekwame vrijwilligers, resulteerde in 1990 in een VN-onder- scheiding voor het Liliane Fonds. Henk en Caroline Heuvelmans willen nu voor dit fonds zoveel mogelijk geld 'bij el kaar fietsen'. De opbrengst van hun tocht zal .ccucuceKs worden aange wend voor hulp aan kinderen in India, Indonesië en Vietnam. Wie meer wil weten over dit fonds en de fietsactie van Henk en Caroline wil ondersteunen kan contact opnemen met het Liliane Fonds in Vlijmen, telefoon 073-5119029 en vragen naar Lenie Hoegen-Dijkhof. Ook kan men een bijdrage overmaken op giro 3120 van het Liliane Fonds, Postbus 75, 5250 AB Vlijmen. Nu is het eindelijk zover. Het avontuur is op 30 november begonnen. De eerste bestemming van Henk en Caroline is India. Hier verwachten zij ongeveer twee maanden te verblijven waarbij zij India doorkruisen van het Noord-Wes ten naar het Zuid-Oosten. Hierna gaan zij naar achtereenvolgens Sumatra. Ijwj» D-'= uau. ueze eilanden steken zij alle drie in de lengte over en ook hierover verwachten zij ongeveer twee maanden te doen. Een verblijf van een maand in Maleisië staat aanslui tend op het programma en tot slot gaan zij voor twee maanden naar Vietnam. Tijdens hun reis zullen zij ook zoveel mogelijk vrijwilligers van het Liliane Fonds ter plekke bezoeken. Gouda/Waddinxveen- Op de morgen van Tweede kerstdag wordt in De Doe len te Rotterdam het jaarlijkse Kerst concert gegeven van de Hervormde Gemengde Zangvereniging "Vox Jubi lans" uit Waddinxveen. Dit koor, onder leiding van Pieter Stolk, heeft ook dit jaar gezorgd voor een nieuw afwisselend programma, waar aan verder meewerken: Elma van de Dool, sopraan; Anke Anderson, harp; Kees Alers, dwarsfluit; André van Vliet, vleugel; Jan Mulder, orgel en het Rijn mond Brass Quartet. Dominee P. Vermaat uit Maassluis houdt een korte meditatie. Kaarten voor dit concert, dat om 10.30 uur begint, zijn a 17.50 te verkrijgen bij Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39, Waddinxveen, telefoon 0182-612298 of telefonisch te reserveren aan de kassa van De Doelen, telefoon 010-2171717. Waddinxveen- Op donderdag 2 en vrij dag 3 januari organiseert de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk weer acti viteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Twee dagen lang is er van alles te doen zoals knutselen, film kijken en een spellencircuit doorlopen. Verder is er ook een informatief gedeelte. Alle Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds E. He- res, Spakenburg; 16.30 uur ds J.J.C. Dee, Bunschoten. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J C. de Moor; 17.00 uur dr A. v. Haar lem, Amersfoort. Herv. Immanuel 10.00 uur ds A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur sow-dienst Untm. kerk. Bapt. Gemeente Ichtus: 10.00 uur de heer S. Verkerk. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds P- vd Laarsen, Terneuzen. Herv. gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 1/ 00 uur jeugddienst. He Stek 9.30 uur ds G.H. Baudet, Alp hen aan den Rijn. Geref. kerk 9.30 uur mevr. drs E.A. Halsema, Bleiswijk; 17.00 uur me- wouw. drs. A.H. v. Oudenallen, Wou- brugge. Ghr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds M J. Oosting. Chrfctengem. "Bethel" 9.30 uur Dick jan Steenis activiteiten hebben te maken met de winter. Kinderen die mee willen doen kunnen zich tot 18 december opgeven bij de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, Kerkstraat 13 in Waddinx veen of telefonisch op nummer 0182- 631932. De activiteiten vinden plaats in het gebouw van CKV 'Kreater' en duren beide dagen van 10.30 tot 15.00 uur. De kosten voor deelname zijn 2,50 per dag. Het is de bedoeling dat de kinderen zelf een lunchpakketje meenemen. Boskoop-Tot en met 31 januari 1997 is er een expositie van werken van René Carcan bij Eurohome aan de Zijde 36 in Boskoop. De tentoonstelling omvat een groot deel van het artistieke erfgoed van de kunstenaar. Dit is de eerste activiteit van een reeks te houden exposities in het jubileum jaar. Eurohome bestaat op 9 november 1997 namelijk 25 jaar. Waddinxveen- In Gouwebad De Sniep is dinsdag 26 november weer gezwom men voor het B-diploma. De beoorde lingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, C. Slagter en Erwin Arnold. Er waren deze keer 29 kandi- daatjes die allen zijn geslaagd: Britt van Heiningen, Marloes van Strien, Jacque line de Ruig, Colin John Geluk, Remco Oosterom, Marten de Vries, Tom Mon ster, Robbert Groenendijk, Katinka de Graaf, Anouschka van Asch, Christiaan Portengen, Suzan van Nierop, Jorin Bonefaas, Olaf Zwaard, Dennis Hoogen- doorn, Jessie Martens, Paul Oost Indië, Hinry Rijploeg, Daan Mansveld, Nick Broer, Dennis van Rijn, Corne Anceaux, Pauline Wijs, Lequeen Samoestaman, Samuel Haver, Robbert Dols, Romy Langbein, Michiel Ritsema en Taco Postma. Waddinxveen- Zondagavond 8 decem ber wordt er in gebouw Kreater, Kerk straat 13 een Ontmoetingsdienst ge houden. Deze dienst wordt georgani seerd door de Baptistengemeente Icht- hus te Waddinxveen. De spreker in deze dienst is de heer C. Bos. Tijdens de dienst van 8 december is er ruime gelegenheid tot samenzang met muzikale begeleiding van een combo. Aanvang 18.30 uur. Na de dienst is er gelegenheid met elkaar een kopje koffie of thee te drinken. Iedereen is welkom. Boskoop-Van4totenmet31 december is in de openbare bibliotheek Boskoop de tentoonstelling 'Boerderijbouw in Zuid-Holland' te bezichtigen. Het Nederlandse platteland heeft in de afgelopen vijftig jaar een zeer snelle ontwikkeling doorgemaakt. Ontsluiting van voorheen moeilijk bereikbare stre ken, verstedelijking en modernisering hebben gemaakt dat veel oude boerde rijen hun functie verloren. De Stichting Historische Boerderij-on derzoek, die deze tentoonstelling heeft samengesteld, verricht wetenschappe lijk onderzoek naar de geschiedenis van de traditionele boerderijbouw in Nederland. Daartoe laat zij historisch waardevolle (nu al bijna 800 stuks) nauwgezet documenteren door ze he lemaal op te meten en te fotograferen. Zij streeft ook naar zo compleet moge lijk overzichten van verschillende ver schijningsvormen van boerderijen in Nederland. En deze stichting heeft een uitgebreid archief van tekeningen en foto's van boerderijen. Vroeger ging men uit van de versprei ding van volkeren over het land, bij voorbeeld de Franken en Saksen, met elk hun eigen boerderijtype. Maar al lengs is steeds duidelijker geworden dat de vorm van een boerderij werd bepaald door lokale tradities in het wonen en het boeren, door de voorhan den zijnde materialen, de grondsoort, de ligging in het landschap en de aard van het bedrijf. Deze ingewikkelder vi sie heeft in 1960 geleid tot de oprichting van de Stichting. Voor de tentoonstelling in de biblio theek Boskoop is vooral gebruik ge maakt van het materiaal dat beschik baar kwam door de uitgave van de pro vinciale documentatiemap 'Landelijke Bouwkunst Zuid-Holland'. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Waddinxveen- De vorige week gehou den tentoonstelling van de vogelvere niging de Vogelvrienden was een zeer geslaagde. Vele vogelliefhebbers uit de omgeving hebben een bezoek gebracht aan de tentoonstelling. De volgende liefhebbers hebben prij zen behaald: Kampioen kanaries: S. van Tol uit Wad dinxveen: Kamninon ♦-:- nupiscne vogels: P. Dullaard uit Bleiswijk; Kampioen par kieten: H.J. Broer uit Waddinxveen. Al geheel kampioen werd P. Dullaard, hij won het door de vogelliefhebber fel begeerde bondskruis. Het algemene klassement van de vijf beste vogels zag er als volgt uit: 1. P. Dullaard 460 punten Goud en de "H. Groen Bokaal"; 2. F. Versluis 455 punten Zilver; 3. S. van Tol 452 punten Brons; 4. H.J. Broer 450 punten; 5. M. van Ofwe- gen 449 punten. Bij de opening op donderdagavond is de heer F. Vis gehuldigd vanwege zijn 25-jarige lidmaatschap van de vereni ging. On ..joagavond heeft de trekking van de grote verloting plaatsgevonden, de prijzen zijn op de volgende lotnummers gevallen: 0100, 1840, 0035, 0422, 0869, 0566,0001.1433,0705,1375,2217,1666, 0301,1743,1625,0739,1778,1104,2009, 0822,2290,0578,1773,1822,0127,1501, 2080. De gewonnen prijzen kunnen worden afgehaald bij A. de Jong, R. Voshoeve 64 Waddinxveen. Waddinxveen- Donderdagavond om streeks 23.30 uur meldde een 27-jarige Joegoslaaf zich bij de beveiligingsre ceptie van het AZC aan de Zuidelijke Rondweg. Hij beklaagde zich over ge luidsoverlast van zijn buren. Een 25-jarige beveiligingsbeambte, een Gouwenaar, ging met hem mee om te proberen de onenigheid op te lossen. De man begon zich echter zonder aan wijsbare reden kwaad te maken op de beveiliger hetgeen resulteerde in het trekken van een soort keukenmes door de Joegoslaaf waarmee hij de beambte probeerde te steken. Deze kon het mes ontwijken en de verdachte werd over meesterd door een collega beveiliger een 25-jarige man uit Ridderkerk. De verdachte is aangehouden en over gebracht naar het politiebureau. DE VW Boskoop heeft in de voorver koop onder andere: Hollandse avond in Barneveld op 21 maart 1997. Onder andere treden Corry Koning en De Ha venzangers op; Het Jan Vayne kerstgala op 26 december in Rotterdam; West Side Story in het Nederlands Congres gebouw in Den Haag van 15 december tot en met 11 januari; Clouseau in Mu ziekcentrum Vredenburg in U-trecht, op 29 januari; Rob de Nijs op 14 juni 1997 in de Veluwehal in Barneveld; Cuby The Blizzards op 1 februari 1997 in de Lantaarn in Hellendoorn; James Last op 19 april 1997 in Ahoy in Rotterdam en op 21 april 1997 in Arn hem; Mega X-mas Dance Event op 22 december in de Maaspoort in Den Bosch; Er zijn nog een aantal kaarten voor: Laura Pausini op donderdag 16 januari 1997 in Ahoy in Rotterdam; Ra dio 538 Party op 13 december in Star light Dancepalace in Nijkerkerveen. Met onder andere: 2 Brothers on the 4th Floor, Nance, T-spoon, Twenty 4 seven; Wij hebben toch in de voorver koop: Holiday on Ice in de RAI Parkhal in Amsterdam van donderdag 12 de cember tot en met zondag 22 december 1996. Voor informatie: 0172-214644 of VW Zevenhuizen: 0180-632131. 1 dec. het is echt waar Cees in de Vut! een fijne tijd Ma AG Th DMW B Edwin en Jacqueline gefeliciteerd met jullie huis. De Neelemannen Boskoop/ITC terrein - Op het ITC terrein nabij Boskoop is het geheel nieuwe en tot in de puntjes verzorgde Hotel-Restau rant Garden geopend. Eigenaar Harry Man is terecht trots op zijn bedrijf. Van het begin tot het eind heeft hij alle fases zelf begeleid, vanaf de eerste tekeningen voorde nieuwbouw tot en met het laatste bord. Het resultaat is er dan ook naar, een prachtig, multifunctioneel gebouw. Een aanwinst voor Boskoop en omge ving. De verschillende restaurants bevinden zich op de begane grond. Door de in richting en de uitstraling is een bezoek zonder meer de moeite waard. Men kan nu al reserveren voor het Japans Tepa- nyaki-restaurant of de 'Steak-saloon' in Amerikaanse stijl. Vanaf 7 december kan men ook terecht in het Thais-Chi- nees restaurant. In de 'Steak-saloon' kan ook de lunch gebruikt worden. Een drankje vooraf in de gezellige bar of een feest te vieren, de partyruimte biedt een prima gelegenheid om dit in een gezellige sfeer te doen. Er is door Harry Man zelfs gedacht aan een aparte ruim- te waar kinderen kunnen verblijven. Hotel-Restaurant Garden beschikt over 20 comfortabele tweepersoonskamers met ligbad, toilet en telefoon. Ook kan gebruik gemaakt worden van de twee luxe suites die het hotel ter beschikking heeft. Door de centrale ligging aan de Frankrijklaan is Hotel-Restaurant Gar den gemakkelijk bereikbaar en er is volop parkeergelegenheid.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17