nmnmmE mm De Rob Bob Encyclopedie deHaij vanderWende Familieberichten li flw Hart van Holland/4 december 1996 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Annie Verduijn-van den Berg Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Rob en Bob in beeld Schitteren door roem Robben en Bobbers voor het voetlicht Rob de Nijs, Bob de Rooy en Robespierre 'Bob's your uncle' Sinterklaas- of kerstcadeau voor Bob ds eerste M Bob Eneyclopedi gijfg Boskoop 26.000 exemplaren. DVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Je wilde nog zoveel maar had niet meer de kracht. Je ziekte had Je volkomen in zijn macht. Je was zo moe. je hebt je strijd gestreden. Al je zorgen en verdriet behoren nu tot het verleden. Rust nu maar uit. Je bent nu bevrijd uit je lijden, maar ach. wat is het zwaar van jou te moeten scheiden. Verdrietig, maar dankbaar voor haar liefde en zorg ons gegeven, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder, oma, zuster, schoonzuster en tante echtgenote van Jan Verduijn in de leeftijd van 55 jaar. Jan Verduijn Annet en Uwe Maurice Arjan en Nelly Jeroen Gertine en Gert Tess Dian en verdere familie 28 november 1996 Wollefoppenweg 109a 2761 DL Zevenhuizen De begrafenis heeft dinsdag 3 december jl. plaatsgevonden in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. Als elke seconde telt Vechtpartij: Vrijdagavond 29 november even na mid dernacht heeft er een vechtpartij plaats gevonden in discotheek La Baraque aan de Zuidplasweg. Vrijdagavond was een groep van ongeveer 30 personen uit Den Haag en omgeving afgekomen op het optreden van de Sjonnies. Vanaf het begin waren zij luidruchtig en opdringe rig- Toen het uit de hand begon te lopen heeft de eigenaar besloten de opdringe rige groep te verwijderen hetgeen ech ter niet zonder slag of stoot ging. Met behulp van een flink aantal politiemen sen waarvan sommigen met een hond, is de groep uiteindelijk een bus ingewerkt en is de rust weer gekeerd. Twee van de oproerkraaiers zijn per ambulance afge voerd. Er zijn geen arrestaties verricht. Inbraken/diefstal: In de nacht van maandag 2 op dinsdag 3 december is in de Passage een radio/cd- speler uit een auto gestolen. Het slot van de auto werd geforceerd. In de nacht van maandag 2 op dinsdag Aw/Cern'3er 's u'* twee auto's op de Akker de achterruit uit de rubbers ge sneden. Uit de ene auto zijn vijf dozen s'garen ontvreemd, uit de andere auto werd niets weggenomen. Op de Sniepweg zijn dinsdagavond 3 december drie koffers met gereedschap uit een bedrijfsauto ontvreemd. Het slot n fi6 sctluifdeur werd geforceerd. Up dinsdagavond 3 december in op de Alberdingk Thijmlaan een slot van een auto geforceerd. Een zaktelefoon werd ontvreemd. In de nacht van woensdag 27 op don derdag 28 november is op het Machtel- ert ingebroken in twee woningen. Aan e achterzijde van de woning werden 7ii kS ?eb°ord 'n het raamkozijn. Er pn .^kpassen, paspoorten, rijbewijs on geld ontvreemd. Op het Woubrech- r was op identieke wijze ingebroken maar niets ontvreemd. P de Kleikade is in de nacht van ensdag 27 op donderdag 28 novem- fi Seree<4schap gestolen uit een be- schuifde° d°°r °Penhrelien van de Op de Sniepweg, in de nacht van woensdag 27 op donderdag 28 novem ber is een staaflantaarn gestolen uit een auto. Het rubber werd uit de ach terruit gesneden. Donderdagavond 28 november is er een snoepautomaat opengebroken met een breekvoorwerp op het Sta tionsplein. Er is geld gestolen uit de automaat. Op het Koningin Wilhelminaplein is vrijdagavond 29 november een slot van een auto geforceerd. Een radio en een leren jas zijn ontvreemd. Aan de Kuyperhoeve is in de nacht van vrijdag 29 op zaterdag 30 novem ber een portier opengebroken van een bedrijfsauto. Er is gereedschap mee genomen. Zaterdagavond 30 november is een raam opgebroken aan de achterzijde van een woning op de Akkerwinde. Er zijn sieraden gestolen. Zondagmiddag 1 december is een raam aan de achterzijde van een wo ning op de Akkerwinde opengewrikt. Ook hier zijn sieraden gestolen. Poging inbraak: Op het Koningin Wilhelminaplein is in de nacht van dinsdag 2 op woensdag 3 december een poging gedaan een pand te betreden door het forceren van de voordeur. In de Maarten Schoutenstraat zijn woensdagmiddag 27 november 12.15 uur twee verdachten een bedrijf inge lopen en doorzochten het kantoor. De daders werden overlopen en vlucht ten. Tot nog toe zijn ze spoorloos. Op het Gijsberterf is in de nacht van donderdag 28 op vrijdag 29 november en vrijdag overdag een poging tot in braak gedaan in twee woningen. Er werden gaatjes geboord in het kozijn van het keukenraam. Aanrijdingen/ongevallen: Dinsdagavond 26 november sloeg een 39-jarige Waddinxveense automobi list vanaf het Stationsplein linksaf de Kerkweg op. Hij zag daarbij een 18-jari- ge fietser vanuit tegengestelde rich ting over het hoofd. De fietser kwam ten val en liep licht letsel op aan het gezicht. Voor eerste hulp is hij meege gaan naar het Bleuland Ziekenhuis. Op de Bredeweg ter hoogte van het viaduct RW12 kwamen woensdagoch tend 27 november een 19-jarige Bos- koopse bromfietser en een 34-jarige Moordrechtse fietser frontaal met el kaar in botsing door onbekende oor- Rob, Bob, Bobby, Robert, Roberto en Roberta, Robin, Rupert: het zijn alle afgeleiden van Robrecht of - in de ei genlijke Duitse vorm - Rupprecht. De naam Robrecht betekent 'schitterend door roemHeel toepasselijk, want in de Rob Bob Encyclopedie van uitgeve rij De Fontein zijn een groot aantal bekende personen, bedrijven en plaat sen samengebracht die één overeen komst hebben: hun naam. Na de Hansyclopedie van Hans Ferrée en de Henkencyclopedie van Henk en Wim van der Horst, krijgen nu Rob en Bob alle aandacht in de Rob Bob Ency clopedie. De auteur en samensteller van het boek is - hoe kan het ook anders - Rob Eerenberg. Hij vertelt over de achtergronden en de beteke nis van de namen Rob en Bob. Boven dien beschrijft hij meer dan duizend personen, bedrijven en plaatsen die iets te maken hebben met deze na- Een greep uit de Robben en Bobben uit het boek: Robin Linschoten, Bob Marley, Ro bert Long, Robert Ludlum, Rob Schol- te, Robert Redford en Robert de Niro, Robijn Fleur en Fijn, Rob de Nijs,.Bob de Rooy (man van Annie), Robespier re, Bob Dylan, Robbe does (van Kwabber- noot), Robbeneiland (de plaats waar Nelson Mandela 27 jaar gevangen zat), Robin Hood, Rob Wit- m sche, Bobby Eakes (ja- «L wel, Macy Spectra uit i t A"! The Bold The Beau tiful), Bobbejaanland, Rupert Murdoch, Ro berto Baggio en na tuurlijk Robert ten Brink. De Rob Bob Encyclo pedie gaat ook in op voorwerpen en uit drukkingen die ver band houden met Robben en Bobbers. Een Robidog bijvoor beeld is een afvalbak voor hondenpoep. Ro bin is het Engelse woord voor rood borstje terwij 1 'rob the cradle' een Ameri kaanse uitdrukking is voor iemand die trouwt met een veel jongere partner. Een 'bobbysock' is een sokje en 'Bob's your uncle' betekent klaar is kees. De Rob Bob Encyclopedie van uitgeve- daar Rol Egrgolo? rij De Fontein is het sinterklaas- of kerstcadeau bij uitstek voor iedere Rob of Bob. Maar ook liefhebbers van een bijzondere encyclopedie zullen veel plezier beleven aan de Rob Bob Encyclopedie. Het boek, dat voorzien is van tientallen foto's en illustraties, is voor f24,90 verkrijgbaar bij boek handel en warenhuis. ISBN 90 261 0914 8. zaak. De bromfietser liep een gebroken been op en de fietser had letsel in het gezicht. Beiden zijn overgebracht naar het Bleuland Ziekenhuis. Woensdagochtend 27 november werd op de Kerkweg Oost/Passage een 18-jarige Boskoopse scooterrijdster in gehaald door een bestelauto met aan hangwagen. Mogelijk heeft zij de aan hanger geraakt en raakte de controle over haar voertuig kwijt. Zij kwam ten val tegen een paal en liep daarbij hoofdletsel op. Dat had voorkomen kunnen worden als zij een helm had gedragen. Vrijdagochtend 29 november sloeg op de Noordringdijk een 31-jarige Wad dinxveense automobilist rechtsaf een zijweg in waarbij hij een fietspad kruis te. Daar kwam uit tegengestelde rich ting een 17-jarige Moordrechtse brom fietster die tegen de auto botste. Zij liep daarbij een beenbreuk op en moge lijk heupletsel. Op de Coenecoopbrug kwamen vrij dagochtend 29 november 8.20 uur een 26-jarige Goudse fietser en een 16-jari- ge bromfietser uit Moerkapelle met el kaar in aanraking en kwamen ten val. Beiden zijn met lichte verwondingen overgebracht naar het Bleuland Zie kenhuis. Snelheidscontrole: Op het Noordeinde is vrijdag 29 no vember tussen 7.20 en 8.40 uur een snelheidscontrole gehouden. Er waren 780 passanten, waarvan 9 overtreders. De hoogst gemeten snelheid was 107 kilometer per uur. De maximaal toege stane snelheid is 80 kilometer per uur. Eveneens is er op het Noordeinde tus sen 13.40 en 14.30 uur een controle gehouden. Er waren 280 passanten, waarvan 21 overtreders. De hoogst gemeten snelheid was nu 110 kilome ter per uur. Zondagmiddag 1 december is weer een snelheidscontrole gehouden op het Noordeinde tussen 14.20 en 14.50 uur. Er waren 217 passanten, waarvan 21 overtreders. De hoogst gemeten snel heid was 118 kilometer per uur. Op de Henegouwerweg is vrijdag 29 november tussen 8.50 en 10.00 uur een snelheidscontrole gehouden. Er waren 968 passanten, waarvan 11 overtre ders. De hoogst gemeten snelheid was 103 kilometer per uur. Ook hier is de toegestane snelheid 80 kilometer per uur Alcoholcontrole: Zaterdagmiddag 30 november is op de Dreef een alcoholcontrole gehouden. Er zijn 66 bestuurders aangehouden om te blazen, er waren geen overtre ders. Rijden onder invloed: Op de Juliana van Stolberglaan is zondag 1 december om 4.30 uur een 30-jarige Poolse bestuur der gecontroleerd. Hij bleek ÏA0/^ in zijn bloed te hebben. Brandstichting: Tussen dinsdagavond 26 en woensdagochtend 27 november is bij de Regenboogschool aan de Jacob Catslaan een hoop kranten tegen een deur in brand gestoken. Er is een gat in de deur gebrand waardoor de school vol rook stond. Vuurwerk: Aan de Peter Zuidlaan is maandagavond 2 december een 15-jari- ge Waddinxveense jongen bekeurd voor het afsteken van strijkers. Er zijn 81 strijkers in beslag genomen. Van een 14-jarige leverancier werden acht do zen in beslag genomen. Beroving: Op de Passage is vrijdag avond 29 november omstreeks 18.20 uur op de parkeerplaats naast de kerk een 15-jarige Waddinxveense jongen beroofd. Onder bedreiging van een mes door twee jongens van 16 a 17 jaar werd hij gedwongen zijn portemonnee af te geven. Het betroffen een jongen met blanke en donkere huidskleur. De poli tie zoekt mogelijke getuigen. Inbraken: In de Zuidwijk is in de nacht van maan dag 2 op dinsdag 3 december ingebro ken in een bedrijf. De deur werd gefor ceerd, er werd niets ontvreemd. Aan de Snijdelwijklaan zijn in de nacht van dinsdag 26 op woensdag 27 november gril en verstralers ont vreemd van een auto en een radio is uit de auto ontvreemd. Aan de Parklaan is dit weekend een ruit ingeslagen van een auto. Radio, snoep en twee zonnebrillen zijn ont vreemd. Aanrijdingen/ongevallen: Een 33-jarige automobilist uit Oudewa ter, die tegen de brug was aangereden en, zo bleek, daarvoor op de Alphense- weg ook al tegen een andere auto te zijn aangereden bleek bij controle op het bureau 2,7 °/00 alcohol in zijn bloed te hebben. Tevens bleek de auto waarin de verdachte reed 's morgens in Utrecht te zijn ontvreemd. Na ontnuch tering zal hij over het een en ander worden gehoord. Woensdagochtend 27 november raakte op de Zuidkade een 34-jarige Boskoopse automobilist op het gladde opgevroren wegdek in een slip en raak te naast de weg. Even later raakte nog een Waddinxveense automobilist in een slip die eveneens in de berm be landde. Beiden zijn door een takelwa gen weer op de weg geholpen. De Zuid kade is ter plaatse nat door lekwater uit de Gouwe dat door de dijk komt. Op het Noordeinde reed donderdag middag 28 november een 54-jarige Bos koopse automobilist achter een erf op waarbij hij het fietspad kruiste. Hij had een 49-jarige Waddinxveense bromfiet ser niet opgemerkt die tegen de auto botste waarbij hij verwondingen aan gezicht en arm opliep. Het slachtoffer is vervoerd naar het Dijkzigt Ziekenhuis. Zondag overleed een 73-jarige Bosko per die op 10 november betrokken was geweest bij een verkeersongeval op de Zijde. Hij is toen tegen een rijdende auto aangevallen met als gevolg letsel aan zijn hoofd en een beenfractuur. Onenigheid: Na een korte woordenwis seling op de Zuidkade zaterdagavond 30 november om 18.40 uur werd een 18- jarige Boskoper door een 15-jarige in het gezicht gestompt. Tegen de laatste wordt verbaal opgemaakt wegens mis handeling. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redactie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus SI ui ti ngs te rm ijn a dve rten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich MET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties- De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3