Siberië levert onverwachte problemen op Sjoelen Spiegelwand voor Tarzan Rentokil-dames door sterke overwinning op 3e plaats Bedrijfsvolley- baltoernooi BROUWER DE KONING Zwaar weekeinde Aeolus Dames Gouwestaete overtuigend regio Flyers dames 2 verliest van concurrent UITVAARTVERZORGING KERSTBOMEN Hart van Holland/4 december 1996 pagina 9 Vliegtttigreparatie met lange bezemsteel Rentokil maakt ondanks uitschakeling indruk in Europacup Ui-toernooi Wedstrijdverloop Prima Cyclamen, Azalea's en Kerststerren Blauwsparren, Nordmann en Omorica kluitbomen Basketbal Badminton Waterpolo Dames Heren Strezhevoy-De trip naar Siberië leek voorde volleyballers van Rentokil-ZVH, in tegenstelling tot wat verwacht werd, fantastisch te verlopen. Met de nadruk op léék, want de problemen kwamen pas op het moment dat de uit twaalf spelers en tien begeleiders bestaande delegatie maandagochtend 2 december om 11.00 uur voor de terugkeer op de startbaan op Strezhevoy in het gecharterde Russische toestel zaten. De straalmotoren zweiden volgens schema aan voor de start om een moment later weer tot zwijgen te komen. "Motorstoring" klonk het in het Russisch, vertaald door enkele bereidwillige medepassagiers, en de ellende begon. De storing duurde langer dan verwacht, waardoor de Rentokil-delegatie een dag later op Schiphol arriveerde. Begeleider Pieter de Leeuw noemde dat: Pure pech!". Een uur werd gewacht in de termi nal van het vliegveld. Daarna keerde men terug naar het hotel, waar spelers urenlang in de lobby heb ben geslapen. De meegereisde burgemeester Schoots en enkele spelers keken op de start baan heel vreemd op toen monteurs van de Russische gronddienst met een lange bezemsteel in één van de straal motoren trachtten het euvel te verhel pen. Toen de bezem ook nog brak ke ken de burgemeester en de spelers als of ze sneeuw zagen branden! Uiteindelijk is de Rentokil-delegatie door gevlogen naar Moskou, waar een overnachting werd doorgebracht. Dinsdag arriveerde men, een dag later dan verwacht, op Schiphol. Al met al maakten ze op het laatste moment toch het avontuur mee waar ze vooraf reke ning mee hadden gehouden. Op vrijdag 29 november speelde Rento kil de eerste wedstrijd tegen het Slo veense team Banka Olimpia Ljubljana. In een tweeënhalf uur durende strijd wist Rentokil met 3-2 te winnen. Op zaterdag 30 december stond de kracht meting tegen gastheer Samotlor/Nizh- nevartosk op het programma. Rentokil begon ook deze confrontatie sterk, maar moest op het eind toch in Samot- lor de meerdere erkennen: 3-1. De laatste wedstrijd werd gespeeld te gen Olimpik/Tirana. Deze wedstrijd eindigde in het voordeel van Rentokil: 3-0. Rentokil kan op een geslaagd Europa cupweekend terug zien, waarbij er zelfs meer kansen waren een ronde verder te komen dan werd verwacht. Het team Samotlor/Nizhevartovsk werd eerste en gaat door naar de laatste zestien. Rentokil is dan wel uitgeschakeld, maar behaalde tijdens dit weekend een knap pe tweede plaats. Zaterdag 7 december spelen de heren om 19.00 uur in sporthal Swanla in Ze venhuizen voor de vaderlandse com petitie tegen Sudosa uit Assen. Waddinxveen- De prijzen bij de Wad- dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: Dirkjan van Drunen, Frans Bouwmees ter, Dick Dros, Henk van Beek, Bas Kop penaal, Gerard Vos, Mien van Renesse, Adrie Faas, Sjaan Faay, Wim Slinger land jr., Dirk Faas, Cor van Gils, Otto Supusepa, Maike Girdhari, John van Essen, John Janssen, Alex Supusepa, Henry ten Zijthof, David Sinnema, Dick Esveldt. In de tweede ronde: Cor Faay, Jan Olie, CorKersbergen, Ben de Oude, Jan Kers bergen, Guus Renesse, Trudy van Dam, Teus Visser, Kees van Wijk, Bas Brou wer, Simon de Oude. Woensdagavond 4 december is er pak jesavond bij de sjoelers. Iedereen gaat met een attentie naar huis en alle be langstellenden zijn van harte welkom om een partijtje mee te spelen. De aan vang vanaf 18.30 uur. Hé Staman hoe gaat 't?; met mij perfect but I still love edwin V. Groetjes Sabrine II! Dick van Elleswijk leider en trainer is 7 dec. jarig 1 Felicitaties van de D1 en D2 Jaap en Maitre h.g. met jullie 12 jarig huwelijk. Jan Jans en de kinderen Lieve opa en oma Slappendel, gefeliciteerd met mijn nichtje Bertine. Kusje van Hans Zevenhuizen - Door fileproblemen luk te het dames 1 van Rentokil maar net op tijd te zijn bij tegenstander TDK-Brevok in Breda. Nog gejaagd begon de selectie van Willen-Jan van Yperen aan de wed strijd. ZVH kwam maar moeizaam op §ang. Door slechte passing, foutservi- oes en weinig effectieve aanval, liep men een snelle 5-0 achterstand op en wst dit niet meer te herstellen. Met 15- 'l won TDK de eerste set. Coach van Peren bracht Francien Huurman en r-va Heerschap in. ZVH knokte zich in ae wedstrijd en tot 9-9 ging de strijd Beiijk op, waarna servicedruk en een sterke blok voor een 11-15 overwinning °rgden. Breda was gewaarschuwd en egon in de sterkste opstelling; weder- "toram Rentokii snel achter met 5-1 9-4, maar er ontvouwde zich een PanJJend gevecht, waarin vooral Mar- a Heerschop uitgroeide tot vrouw 7vu Punt voor punt knokte zich terug naar 10-10, kreeg bij 12- Ter afsluiting van hetjubileumjaar ontving jufLien van gymnastiekvereniging Tarzan uit Moerkapelle een schitterende spiegelwand. Dit geschenk werd haar vorige week overhandigd door Sinterklaas en zijn Pieten. De Goed Heiligman werd in dit verband gesponsord door oud-voorzitter Arie Uittenbroek, die jarenlang oud papier ophaalde en de opbrengst daarvan op een spaarbankboekje zette. Begin dit jaar ontving de huidige voorzitter als verrassing het gespaarde geldbedrag voor de aankoop van een gymtoestel. Zevenhuizen - De organisatoren van het jaarlijks terugkerende bedrijfsvol- leybaltoernooi in Zevenhuizen zijn al weer volop bezig met de voorbereidin gen voor dit evenement. In 1997 wordt het toernooi gehouden op zaterdag 17 mei en zaterdag 7 juni. Er is ditmaal gekozen voor twee zater dagen (voorheen waren de voorrondes op donderdag) omdat verschillende deelnemende middenstanders te ma ken hebben met verruimde openings tijden. 14 twee setpoints, waarna TDK de ser vice heroverde. Maar dankzij een ster ke aanval door het midden, gevolgd door een killing-blok was de 3e set met 13-15 voor Rentokil. De snelle 5-0 achterstand in de vierde set deerde de ploeg uit Zevenhuizen niet meer, zo overtuigd was men onder tussen van de eigen mogelijkheden. De aanval door het midden ramde Fran cien Huurman regelmatig binnen de 3- meter zone en ZVH bouwde de achter stand om in een 5-8 voorsprong. TDK raakte in paniek en maakte door het wisselen een fout in de opslagvolgorde, die door de attente ZVH-supporters werd gesignaleerd. Na een lange dis cussie met de scheidsrechters werd ZVH in het gelijk gesteld en was de tegenstander de kluts volledig kwijt. Met 7-15 was de vierde set binnen en daarmee de volle 3 punten wedstrijd winst. Door dit resultaat staan de da mes op een prachtige derde plaats. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag" en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Turfmolm - meststoffen - tuinaarde, 4 zakken voor ƒ10,- witlofwortelen, droog eiken en hard haardhout GROTE SORTERING BLOEMBOLLEN KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen- In de strijd om de derde plaats verloor Dames 2 van The Jump. Heren 4 verloor na spannende strijd van Dunkinn. Ook was er verlies voor Jongens kadetten 2 en Meisjes aspiranten. Dames 2 trad niet compleet aan tegen The Jump. Inzet van deze wedstrijd was de derde plaats, die recht geeft op deel name in de kampioenspoule. Het werd geen fraaie wedstrijd, maar de span ning vergoedde veel. Er werd niet veel gescoord, maar wel om en om. De rust stand was 29-31. Een wat mindere pe riode rond de zesde - zevende minuut van de tweede helft werd Flyers min of meer fataal. Hierin nam The Jump een kleine voorsprong en doordat Flyers deze achterstand teniet wilde doen, werden er overhaaste acties onderno men. Einduitslag: 50-59. T opscoorders: Astrid Flikken en Astrid Scholtes, ieder met 17 punten. Heren 4 speelde een wedstrijd zoals menige ander thuiswedstrijd, span nend tot het einde. Bij het laatste fluitsignaal is pas de win naar bekend. Om beurten kwam er een team aan de leiding, maar geen van beiden kon een beslissende voor sprong nemen. De ruststand was 23-22 voor Flyers. De tweede helft ging het iets beter met de tegenstander en lang zaam maar zeker begon Flyers achter de feiten aan te lopen. Steeds bleef Dun kinn een aantal punten voor en bij het eindsignaal stond er dan ook een 53-57 stand op de borden. Topscoorder: Gert Jan Klijn met 21 punten. Jongens kadetten 2 speelde een goede wedstrijd tegen DAS. De eerste helft ging het gelijk op en de ruststand was 29-32 in het voordeel van DAS. Flyers startte de tweede helft heel goed. De achterstand werd niet alleen wegge werkt, maar er werd ook een kleine voorsprong genomen. Jammer dat het niveau niet vastgehouden kon worden. Hiervan profiteerde DAS voluit en de laatste paar minuten waren dan ook voor de tegenstander, die er alsnog een overwinning uitsleepte. Eindstand: 63- 73. Topscoorder: Erik Sikkel met 25 punten. Meisjes aspiranten kijken reikhalzend uit naar de indeling van de tweede helft van de competitie. De meisjes zijn bijna allemaal beginnende basketbalsterren en voor de eerste helft van het seizoen zijn ze wel erg hoog ingedeeld. Hier door komen zij tegen te sterke teams en ondanks veel goede wil, worden er gro te nederlagen geleden. Tegen BV Voor burg (ongeslagen koploper) was geen eer te behalen. Wel bleven de Flyers- meisjes van het begin tot het eind knok ken voor een beter resultaat. Uitslag 27- 117. Topscoorder: Esther Kleinhoonte van Os met 13 punten. Aanstaande vrij dag 6 december om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 1 tegen The Jump. Waddinxveen- In de achtste competi- tieweek boekten de teams van badmin tonvereniging WBC Aeolus zeer wisse lende resultaten. In de eerste return wedstrijden kwamen slechts twee van de acht teams tot de volle winst, twee teams speelden gelijk en drie team le den een nederlaag. In Alphen aan den Rijn kwam het eerste team van Aeolus tegen het eerste team van BC Flair net als in de thuiswedstrijd niet verder dan een 4-4 gelijk spel. Het was echter een zwaar bevochten remi se; tijdens de wedstrijd moest eerste dame Linda Wiegel helaas opgeven. Het tweede team deed een belangrijke stap op weg naar het kampioenschap. In sportzaal de Duikelaar werd het zes de team van BCR '91 uit Rotterdam, dat tot deze wedstrijd op een gedeelde eer ste plaats stond met het team van Aeo lus, gedecideerd met 6-2 verslagen. Tegen het negende team van Aigis uit Zoetermeer ondervond het vierde team thuis weinig problemen. Met 7-1 werd het Zoetermeerse team aan de zegekar gebonden. Het vijfde team had in Alphen aan den Rijn minder in de melk te brokkelen. Tegen het zesde team van Zigo leed men een 6-2 nederlaag. Net als het vierde team speelde het zesde team thuis tegen een team van Aigis. De uitwedstrijd had het team des tijds met 6-2 gewonnen. Nu moest het team met 5-3 haar meerdere erkennen in het team van Aigis, mede doordat Inchela Schenkels geblesseerd uitviel. In Ter Aar stond het zevende team te genover het zevende team van Shuttle '74. Ook dit team kwam helaas niet ver der dan een 5-3 nederlaag. Evenals in de uitwedstrijd hielden het achtste team en het negende team van Shuttlewoude uit Zoeterwoude-Dorp elkaar volkomen in evenwicht. Ook dit maal eindigde de wedstrijd in 4-4. Dick Elleswijk gefeliciteerd met je verjaardag. Op naar de 50! Lia en Sylvia Waddinxveen/Boskoop- Het eerste da mesteam van Z&PC Gouwestaete wist de uitwedstrijd tegen OZ&PC in Olden- zaal eenvoudig te winnen met 18-7. De opmars van het eerste herenteam daar entegen werd gestuit door Vivax; zij verloren in Oegstgeest met 10-7. De dames moesten afgelopen zaterdag aantreden tegen degradatiekandidaat OZ&PC in Oldenzaal. De ploeg van trai ner/coach Martin Pronk en teammana ger Adri Berckenkamp moest het doen zonder de geblesseerde Angela Boon stoppel en de door griep gevelde keep- ster Hellen Boering. De dames begon nen bescheiden aan de wedstrijd. Door een zuivere 'hattrick' van Gillian van den Berg stonden de dames op een 3-1 voorsprong aan het einde van de eerste periode. Aan het begin van de tweede periode leek OZ&PC op een verrassing af te stevenen door 3-2 te scoren. Maar Ingrid van Veen bracht de Gouwestae- tedames weer op een 5-2 voorsprong. Het krachtsverschil tussen beide ploe gen werd al snel duidelijk en halverwe ge de wedstrijd was de stand 10-4 in het voordeel van de Gouwestaetedames. In de derde periode gingen de dames goed door en was de stand na drie perioden 15-6. De wedstrijd was ge speeld en de 'buit' was binnen. De laat ste periode was nog een formaliteit. Eindstand: 18-7. Door deze overwin ning stijgen de dames in klassement en staan weer bij de bovenste zes. De ploeg van trainer/coach Anton Hei den wist de afgelopen weken de vorm te hervinden. Na een slecht begin van de competitie werden in de laatste wed strijden belangrijke punten behaald. De heren begonnen slecht aan de wed strijd. Binnen enkele minuten stonden zij al tegen een achterstand van 2-0 aan te kijken. Door twee doelpunten van Remko Overdam was de stand na de eerste periode echter weer gelijk; 2-2. Maar de ploeg speelde niet overtui gend. Vivax speelde beter en kreeg steeds meer grip op de wedstrijd. De Gouwestaeteheren wisten in de tweede periode niet tot scoren te komen. De derde periode was een vervolg van de tweede. Aanvallend konden de heren geen vuist maken, terwijl Vivax de kan sen wel wist te benutten. In de derde periode was het alleen Remko Over dam die tot scoren kon komen. Met een 8-3 achterstand gingen de heren de laatste periode in. De wedstrijd leek gespeeld, maar de Gouwestaeteheren lieten zich niet afslachten en kwamen toch nog terug in de wedstrijd. Door doelpunten van Jaco de Jong, Mare Mommers en Cees Boonstoppelleekde aansluiting in zicht (9-6), maar Vivax gaf de voorsprong niet meer uit han den. In de laatste minuten mocht Cees Boonstoppel nog eenmaal scoren, maar de opmars van Gouwestaetehe ren was gestuit. Einduitslag 10-7.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9