SCHOTEL BEZITTERS! HS Satellite Bel: 0182-631013 S.IBLS. Holland, iedere week in 26. brievenbussen! Sfeervolle Kerstmarkt op december van 18.00-il.00 uur Ontvang nu de digitale signalen van de Astra satelliet, met o.a. Veronica, RTL 4, RTL 5, SBS 6, Filmnet en Discovery. m Kerstmarkt Moerkapelle Creatieve kerstmarkt 'kleine kerkje' Gezellige kerstmarkt op parkeerplaats Gereformeerde kerk Kerstzangavond Coenecoop 99 Waddinxveen 24 uur per dag 7 dagen per week 19e jaargang nummer 696 11 december 1996 Meldingsformulier al Informatie De digitale Pace ontvanger nu voor slechts 1595,- inclusief btw. Meerprijs schotel en universeel Inb 37,- Met de bus naar "Gouda bij kaarslicht" zie pagina 3! RIOOL VERSTOPT!? TEL. 0182-612624 M Moerkapelle- Net als vorig jaar wordt er in Moerkapelle een kleine gezelli ge Kerstmarkt gehouden op zater dag 14 december van 16.00-21.00 uur. De Stichting Kinderhulp Roeme nië organiseert deze markt en hoopt daardoor een flink bedrag binnen te krijgen voor de realisatie van 25 ver plaatsbare toiletten bestemd voor 75 huisjes waarin de meest arme gezin nen wonen. Hiermee is een bedrag gemoeid van ±/6000,=. Het merendeel van de deelnemers aan de markt zijn verenigingen en particulieren aangevuld met een viertal bedrijven. De SKR heeft dit jaar weer een groot aantal 'heksen- bezems' geïmporteerd, die tijdens de markt voor een speciale prijs wor den verkocht. De bezems zijn ge maakt door de gezinnen die nu de 25 toiletten krijgen. Het mes snijdt zo voor hen aan twee kanten. Zij krijgen een fatsoenlijke prijs voor de bezems en van de opbrengst krijgen zij bin nenkort toiletten. De SKR heeft ook een aantal originele oude syphon- flessen (spuitwaterflessen) die voor een aantrekkelijke prijs worden ver kocht. Daarnaast zorgt de SKR voor de inwendige mens met hapjes en drankjes afgestemd op het jaargetij de. De markt wordt gehouden op de parkeerplaats van het Kerkewater (achter de Fotoboetiek en Kadiks). Zevenhuizen - Op vrijdag 13 decem ber van 18.00 tot 21.00 uur en zater dag 14 december van 10.00 tot 16.00 uur wordt voor de derde keer de succesvolle kerstmarkt in het 'kleine kerkje' (Dorpsstraat 139) gehouden. Ook dit jaar een verscheidenheid aan cadeaus. Keramiek (Anneke Nap), decoraties op glas (Henny Pikaar), kerststukjes en kerstartikelen (Jo- han Sol), papierkunst (Ellie Keu kens), aquarellen, panelen en wer ken met natuurlijke materialen (Ali Kouwenhoven en Annet van der Wel). Daarnaast de producten ver vaardigd door creatieve dames en heren. Ook wordt Unicef in de gele genheid gesteld de producten voor het goede doel aan de 'man' te bren gen. Muzikale omlijsting met zang en fluit onder leiding van Margré van Gestel. De opbrengst komt mede ten goede aan het 'kleine kerkje'. Zevenhuizen - De versspecialisten van Dorpsstraat-Zuid (de Parasol, 't Karrewiel en bakkerij Gerritsen) or ganiseren in samenwerking met go spelkoor El Jakim een sfeervolle kerstmarkt op vrijdagavond 13 de cember van 18.00 tot 21.00 uur. Kerstbomen, erwtensoep, oliebol len, glühwein, warme worst, koffie en broodjes maar ook aquarellen vindt de bezoeker op deze kerstmarkt, die gehouden wordtopde parkeerplaats van de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat. De opbrengst van de kramenverhuur komt ten goede aan de Gereformeerde kerk. De op brengst van de activiteiten van El 'akim komt ten goede aan de clubkas van dit gospelkoor. Moerkapelle- "Komt allen tezamen" is ook dit jaar het motto van de kerst zangavond met alle Moerkapelse ko ren op vrijdag 20 december in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente; aanvang 19.30 uur. De meewerkende koren zijn: Ouderen- koor De Avondster, de chr. gem. ko ren Asaf en Sursum Corda, jongeren koor Nethanja en jeugdkoor Asarela. r staat ook dit jaar weer veel samen zang op het programma. De toegang K vr'j.' ?r za' een collecte zijn ter 'cstrijding van de onkosten. Milieuregels nieuwe stijl Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Op de avond dat Ajax de strijd tegen de Grasshoppers aanbond, waren in het dorpshuis Swanla te Zevenhuizen toch onverwacht veel tuinders uit tie gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle bijeengekomen om zich te laten informeren over de milieuregels nieuwe stijl en wat die voor hun bedrijf betekenen. De voorlichting werd gegeven door de gemeente in samenwer king met de WLTO, de Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie, waar de meeste tuinders lid van zijn. Met name ging de voorlichting over het "Be sluit tuinbouwbedrijven met bedekte teelt milieubeheer". Dit besluit is per 1 mei 1996 reeds in werking getreden. Onder de werking van dit besluit vallen alle bedrijven waar uitsluitend of in hoofdzaak groenten, fruit, siergewas sen, potplanten en eetbare paddestoe len worden geteeld in bedekte ruimten, dus niet in de open lucht. Kortom glas tuinbouwbedrijven, groententrekke- rijen en champignon- en witlofkweke rijen. Deze bedrijven moeten zich hou den aan de voorschriften die in dat besluit vermeld staan. In verband met de veiligheid en het voorkómen van milieuvervuiling bevat het besluit onder meer regels over een verkennend bodemonderzoek voordat een bedrijf van start gaat, het opslaan, aanmaken en het gebruik van bestrij dingsmiddelen en meststoffen, warm tepompinstallaties, ketelinstallaties, afvalstoffen, bodembescherming, lichthinder, de opslag van vloeibare kooldioxide in reservoirs, de opslag van brandstoffen, noodstroomvoorzie- ningen, het gebruik van vorkheftrucks, het bewaren van LPG-wisselreservoirs voor voertuigen, gasinstallaties en gas flessen, brandbestrijding, het bewaren van chemicaliën (zoals benzine, thin ner e.d.) en de opslag van ammoniak als koelmiddel. Het "Besluit tuinbouwbedrijven met bedekte teelt milieubeheer" kent voor de daarin genoemde bedrijven een zo genaamde meldingsplicht. Dit houdt in dat ieder glastuinbouwbedrijf een mel dingsformulier moet invullen en opstu ren naar de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) van de gemeente. Dit formulier wordt vervolgens doorgezonden naar de Milieudienst Midden Holland (MMH) met het verzoek ter plaatse poolshoogte te nemen. Aan de hand van de op het meldingsformulier ver strekte gegevens en het ter plekke uit gevoerde onderzoek adviseert de MMH de gemeente of het betreffende bedrijf met het meldingsformulier kan vol staan of dat er haars inziens een milieu vergunning nodig is. De uiteindelijke beslissingsbevoegdheid ligt bij het Col lege van Burgemeester en Wethouders Is alleen het meldingsformulier vol doende dan wordt zulks in Hart van Holland gepubliceerd. Moet een milieu vergunning worden afgegeven dan vergt dat om te beginnen nader onder zoek en verder zijn aan de afgifte daar van kosten verbonden. Bedrijven die vóór 1 mei 1996 zijn ge start en nog geen milieuvergunning hebben, moeten voor 15 december 1996 het meldingsformulier bij de afde ling VROM van de gemeente inleveren. Dit formulier is ook aldaar verkrijgbaar. Bedrijven die op of na 1 mei 1996 zijn of worden opgericht, moeten uiterlijkvier weken vóór de oprichting het mel dingsformulier aan de gemeente zen den. Voor de bedrijven die reeds over een milieuvergunning beschikken, geldt de meldingsplicht uiteraard niet. Voor nadere informatie kunnen betrokkenen terecht bij de afdeling VROM van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 0180-637731 of 637732. op de parkeerplaats bij de Gereformeerde kerk in Zevenhuizen, georganiseerd door de versspecialisten van Dorpsstraat-Zuid. Kerstbomen, erwtensoep, oliebollen, glühwein, warme worst, koffie en broodjes, aquarellen etc. ledereen is van harte welkom. GEMEENTE ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Uitnodiging nieuwjaarsreceptie inwoners, bedrijfsleven, verenigingen en instellingen. zie pagina 4.' na

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1