Traditionele inwijding bij Shaolin BROUWER DE KONING Gerrit van Meeteren erelid Love'70 50+ Squash: verrassend veelzijdig rfandioze rolschaatsshow ^ephan Tabben neemt kop over Rentokil kan geen vuist maken! Rentokil-dames winnen tumultueus gevecht om tweede plaats v.v. Moerkapelle Teleurstellend gelijk spel v.v. Moerkapelle UITVAARTVERZORGING KERSTBOMEN Kerstwedstrijd Hengelsportvereniging Hart van Holland/18 december 1996 pagina 19 IChinese rituelen Training in traditie Informatiedagen Volleybal Volleybal Irinnr Karin van Langeraad liladdinxveen - Sportschool Shaolin van René Scharff in Waddinxveen tjieeft op zaterdag 14 december op traditionele Chinese wijze het Inwijdingsritueel uitgevoerd van de 'rode leeuw'. Deze leeuw staat Isymbool voor geluk en de ceremonie werd uitgevoerd in het teken van tóe inwijding van de sportzaal waar de Shaolin sportschool sinds kort lopnieuw gevestigd is. De ceremonie van de inwijding van de leeuw en de daarbij behorende lleeuwendans werd geheel volgens traditie uitgevoerd. Heel precies Vorden alle instrumenten, de grote gong, de kleine gong en de bekkens, opgesteld. Het ritueel wil dat de leeuw tot leven wordt gewekt, waarna de leeuwendans kan beginnen. Alle uitgevoerde handelingen komen terug op Yin en Yang en de vijf basiselementen, geheel volgens Chinese riten en behorend bij Shaolin kung fu. Bhaolin kung fu is een Chinese vechtkunst die door de monniken van met Shaolinklooster getraind werd. Deze unieke vechtkunst is in |eerste instantie ontwikkeld voor een gezond lichaam. Het leren van respect, rechtvaardigheid en eerlijkheid, zijn de basis elementen die de leerlingen van de Shaolin sportschool zich eigen [moeten maken, voordat de training van het Zuid Shaolin Vuist sys teem begint. René Scharff geeft geen les in conditietraining of zelfver dediging, maar geeft een training die nog traditioneel gericht is op de phaolin vechtkunst, die ontwikkeld is bij de Shaolin monniken. Bij Jdeze traditionele training behoort ook na enige tijd het trainen van de ■18 klassieke Chinese kung fu wapens, die veel geduld en uithoudings vermogen van de leerlingen vergen. De harde lichaamstraining is er op gebaseerd dat men met elkaar en voor elkaar traint. V\ Waddinxveen- Omdat sporten ook op [oudere'leeftijd gezond is, start Squash [Point het project 50+ squash. Dit pro leet heeft tot doel om mensen vanaf pca vijftig jaar kennis te laten maken net squash. Pe activiteiten vinden plaats in het [kader van de landelijke campagne "Ne- Iderland in Beweging!" van het Neder lands Olympisch Comité, Nederland se Sport Federatie* (NO*NUF). Een pmpagne die het regelmatig bewegen p sporten van Nederlanders na ptreeft, om zo de gezondheid te bevor deren. pOt Squash is bestemd voor mensen jdie op een ontspannen, gezellige en poral gezonde wijze hun vrije tijd killen doorbrengen. Ze willen hun pport bedrijven onder deskundige lei ding en op een voor hen acceptabel tijdstip. In een introductiecursus van vijf les sen van anderhalf uur kan men kennis maken met alle facetten van de squashsport. Er is uitleg over de baan, de materialen en de spelregels. Daar na volgen lessen in groepsverband. Het project start in de tweede week van januari, waarin men op verschil lende tijdstippen aan de cursus kan beginnen. Informatiedagen: zaterdag 21 en 28 december van 10.00-12.00 uur. Adres: Squash Point, Kees Kommer, Sniepweg 13 (naast het zwembad), Waddinxveen, telefoon 0182-633357. Moerkapelle- Veertig leden van rol- pchaatsvereniging Rolling'90 hebben f'gelopen zaterdagavond een weerga- fcfo sh°w 'aten zien. Van 19.00 tot ¥0.30 uur kon een bijna 300 koppig publiek kijken naar de belevenissen pan Dagobert Duck en Willie Wortel op pek naar de schat van "Het Grote pluk De belevenissen van deze Dis- pey figuren werden door de leden van rolling'90 uitgebeeld, f lieten de heksen een spannend ope- Ffigsnummer zien. De onderwaterwe- |f van Ariel, zat vol met zeepaardjes, inktvissen, schelpen, zeesterren en fusies van Ariel. Deze kwamen nadat r'eerst als decor gediend hadden tot leven. In dit nummer zaten veel leden, fle nog niet zo lang lid zijn en maar een (aar keer geoefend hadden. Alles ver lep echter uitstekend en de onderwa- gerwereld werd zeer goed uitgebeeld. Ij'ema kwamen 2 nummers waarmee rouing 90 ook meegedaan had aan de I erlandse Kampioenschappen InaMj11 '996. Enkele kinderen f eldden De Oude wijze Erik uit. Zij F-gonnen hun nummer vanuit een 1 cor, en lieten het publiek genie- P van hun eenheid als boom met daarna de solo-optredens van de tak ken. Dagobert Duck en Willie Wortel, kon den zo uit Euro-Disney weggelopen zijn. Nog net voor de pauze belanden zij met hun tijdmachine in een vrolijke en plijk uitziende hondenwedstrijd. Hierbij waren de 4 baasjes uitgedost in prachtige dalmatiër tenues, die sa men met hun 4 ondeugende honden er een vrolijke boel van maakten. Na de pauze werd een Disney Robin Hood nummer opgevoerd, waarbij duidelijk het gevecht tussen de vos Robin Hood met zijn aanhang en de leeuw Prins Jan en zijn gevolg te zien was. Natuurlijk Overwon Robin Hood. Aan het eind van het verhaal wordt de schatkist gevonden, met daarop de prinsesjes en blijkt de schat te be staan uit een goed hart, wat toch het grote geluk genoemd mag worden. Na de Wintershow was er voor jong en oud tot 22.00 uur nog een Rollerdisco. Rolling'90 kan, dankzij de 9 maanden showtraining van de leden en de hulp van veel ouders bij het maken van de kostuums en de aankleding van de sporthal, terugkijken op een zeer ge slaagd evenement. arflpi'^D60 naiaarsc°mpetitie Hij heeft 14 partijen gewonnen 46 pun- 'eenhl'n u'esveren'§ingWaddinx- ten. Piet van de Made steeg van de ian TahKPannend' De jeugdige Step- negende naar de vierde plaats met 10 eemt n ti^00 ^rie wedstrijden en gewonnen partijen en +17. Elly Nieuw- n 63+ gewonnen wedstrijden land verloor drie partijen en daalde ulskamUn!en k°p over van R°y een Plaats. Zij is vijfde met 10 gewon- 'Qsitie f c'00r a'wez'gheid zijn nen partijen en +4. pan Wao'6' verdedigen. Marco Zaterdag 4 januari houdt de Jeu de 'laats ,=emn§en behield de tweede Boulesvereniging Waddinxveen om oor twee partijen te winnen. 16.00 uur een nieuwjaarsreceptie. Moerkapelle- Tijdens de jaarvergade ring van de v.v. Moerkapelle 13 de cember, stelde het bestuur bij monde van voorzitter de heer Cor Rutgrink de vergadering voor om de heren Fred Zwarteveld en Wout Dekker te benoe men tot erelid van de v.v. Moerkapel le. Fred Zwarteveld is al 40 jaar een zeer werkzaam lid van de vereniging en bekleedde tal van functies. Wout Dekker deed dat eveneens, maakte deel uit van diverse jubileumcommis sies en is al weer jaren bestuurslid, waarbij hij zeer veel werkzaamheden verzet in de technische sfeer. De ver gadering stemde onder luid applaus in met de voordracht, waarna beiden het bij het erelidmaatschap behoren de insigne kregen opgespeld. Moerkapelle- De voetballers van de v.v. Moerkapelle wisten de laatste wedstrijd voor de winterstop, zater dag thuis tegen het op de laatste plaats staande Zwammerdam niet in winst om te zetten. De blauw-witten sluiten met een 0-0 eindstand de eerste competitiehelft af met een tweede plaats met 24 punten uit 11 wedstrijden met 2 punten ach terstand op Lugdurum. De inhaalwed strijd tegen LSW, waarbij de eerste periode titel kan worden veroverd, vindt later in het seizoen plaats. Moerkapelle 2 zag in z'n wedstrijd te gen Jodan Boys afgelast. Waddinxveen- André van Gemeren heeft een zeer goede prestatie gele verd door als enige sjoeler boven de 1400 punten te scoren. Door dit resul taat stijgt André enkele plaatsen in de algemene rangschikking. Ook de leider in de B-klasse Erwin Pleus, scoorde weer eens boven zijn kunne (1340 punten). De uitslag ziet er als volgt uit: klasse A; 1André van Gemeren 1400 punten, 2. Jan Kersbergen 1395, 3. Wim Slinger land jr. 1391, 4. Cees Kuipers 1368, 5. Henk van Beek 1345. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. r\ Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag*beschikbaar. Klasse B; 1. Erwin Pleus 1340, 2. Ed den Drijver 1311,3. Trudyvan Dam 1296,4. Peter van Leeuwen 1274,5. Cor van Herk 1264. KlasseC; 1. Jan Olie 1191,2. Marius Kersbergen 1174, Sjaan Faay 1169, DirkFaas 1168,5.Corvan Gils 1118. Klasse D; 1Ceron van Beek 1092,2. Otto Supusepa 1068, 3. Rinus Tak- tor 1053, 4. Greet Brouwer 1036, 5. Jaap van Beek. Klasse E; 1. Simon Supusepa 1022, 2. David Sinnema 1007, 3. Alex Su pusepa 979, 4. Yvonne Kersbergen 975, 5. Dick Esveldt 887. REDELIJK IN PRIJS BLAUWSPAR - NORDMANN - OMORICA KLUITBOMEN PRIMA CYCLAMEN, WITTE AZALEA'S EN KERSTSTERREN DROOG HAARDHOUT, HULST EN NOBELISTAKKEN KERSTSTUKJES EN ARTIKELEN VOOR STUKJES Prettige feestdagen KWEKE VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Apeldoorn-Zevenhuizen - Vrijdag nam Rentokil-ZVH in Apeldoorn het op te gen regerend kampioen Piet Zoomers/ Dynamo. De ploeg van trainer Teun Buijs kon niet compleet aan dit duel beginnen, spelverdeler Gijs Ronnes was ziek en moest langs de kant zijn ploeg met 3-0 zien verliezen. Via de setstanden 15-5, 15-8 en 15-7 was Piet Zoomers duidelijk de sterkste. Rentokil startte het duel met in de basis Henry Smienk, Matt Lyles, Timo Dijkgraaf, Martijn Dieleman, Ferry van Hal en Michiel van der Kuip. Vanaf het begin begon Dynamo furieus en nam door een sterke service en aanval snel een 9-1 voorsprong, die door de Ze- venhuizenaren niet meer teniet ge daan kon worden. De Zevenhuizen- aren konden het goede sp^l dat zij in Siberië lieten zien niet evenaren. De passing was matig waardoor de aan vallen de kracht mistten om tot scoren te komen en Piet Zoomers deze set met 15-5 winnend afsloot. In de tweede set nam Rentokil een 3-0 voorsprong, maar Dynamo wist met zijn aanval langszij te komen en het heft weer in handen te nemen. De blokkering van de Zevenhuizenaren kreeg geen grip op de Apeldoornse aanval. Terwijl al leen Matt Lyles aan Zevenhuizense kant nog met goede acties punten wist te scoren, kon hij alleen niet de ploeg in de wedstrijd brengen en met 15-8 ging ook deze set naar de Apeldoor- ners toe. Ook in de derde set wisten de Rentokil- spelers geen vuist te maken. Een zeke re matheid lag over de ploeg waar Dynamo dankbaar gebruik van kon maken. Ook deze set ging met 15-7 naar Dynamo. Voor Teun Buijs is het nu zaak zijn ploeg weer op het juiste spoor te bren gen, zodat de zware wedstrijd van aan staande zaterdag in Zwolle tegen Kui pers een echte wedstrijd wordt. De wedstrijd in Zwolle begint om 19.30 Stand: Kuipers/Zwolle:7-12; Alcom/ Capelle: 7-12; Piet Zoomers/D: 5-10; Bos cs Adv./Vrevok: 8-10; Rentokil- ZVH: 8-8; Link/AMVJ: 8-6; Sudosa: 8-6; Dimplex/Eksplavo: 9-6; TDK/Brevok: 7+1; Martinus: 9-2. Zevenhuizen - Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Longa stonden de ge zichten bij de selectie van het eerste damesteam van Rentokil-ZVH wat be drukt; juist nu er gestreden moest worden om de tweede plaats was Marsha Heerschop door griep geveld en ook Olga van Zaanen was niet in optimale conditie. De jeugd moest het dus waarmaken, Fanny Lafeber (17 jaar) en Eva Heerschap (16 jaar) ston den in de basis en op de bank was aanvulling vanuit het tweede dames team gekomen. Vanaf het begin gingen de dames ge concentreerd van start en bouwden vooral door een scherpe service een 8- 2 voorsprong op; dankzij wat passfou- ten kwam Longa bij tot 8-7, maar door agressieve aanvallen en solide blokke ring blufte ZVH de opponent uit de Achterhoek met 15-9 af. In de tweede set hield ZVH de concen tratie vast en bouwde een voorsprong op van 8-3. Ook nu worstelde Longa zich terug tot 8-7, maar met name de service legde een grote druk op de tegenstander. De pass liep bij Rentokil perfect. Met 15-7 werd ook de tweede set winnend afgesloten en was in elke geval 1 wedstrijdpunt binnen. Maar Rentokil wilde meer, ging ook in de derde set voortvarend van start en liep uit tot 4-0. Met de moed der wan hoop vocht Longa zich terug en bij de ploeg uit Zevenhuizen gingen de voortdurende concentratie en het krachtvolleybal hun tol eisen. Bij 10-10 kwam Longa voor het eerst voor en liep uit tot 11-13. Na een onduidelijke interventie van de le scheidsrechter, stormde de hevig geïrriteerde Longa- coach Strickwold het veld in om ver haal te halen bij de scheidsrechter. Omdat hij eerder in de set al een gele kaart had gekregen, was hij nu rijp voor een rode, en dus een punt voor ZVH. Maar de scheidsrechter herzag zijn beslissing, gaf de rally aan Longa en bestrafte Strickwold niet. Bij zoveel onrechtvaardigheid kon aanvoerster Aafke Verbrugge zich niet neerleggen en door de discussies met de scheids rechter lag het spel enige tijd stil. On dertussen loeide de verontwaardiging van de volle tribunes en laadde de ac cu bij de Rentokil-selectie opnieuw op. Ondanks de 4 setpunten die Longa nog kreeg, knokte Zevenhuizen zich punt voor punt terug en pakte uiteindelijk de set met 16-14. Hierdoor nam Rento kil de tweede plaats van Longa over, al moet nog worden afgewacht hoe de protesten van Longa uitpakken. Zevenhuizen-Moerkapelle- In tegen stelling tot hetgeen in de voorgaande publicatie is vermeld, is voor de kerst wedstrijd op 21 december de vertrek tijd vastgesteld op 8.00 uur, vanaf de parkeerplaats bij Hotel Vos. Info: A. van Erk, telefoon 079-5932788. De Algemene ledenvergadering is vastgesteld op 30 december in De Roerdomp te Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. Moerkapelle-Tijdens dealge- mene ledenvergadering van 9 december jl. is Gerrit van Meeteren tot erelid be noemd. Hij heeft een "eeu wigdurende" spelërspas aan geboden gekregen. Deze on derscheiding is hem te beurt gevallen voor zijn jarenlange inzet voor de vereniging. Ze ker in de beginperiode heeft Gerrit erg veel initiatieven ontplooid en allerlei functies binnen het bestuur en com missies bekleed. Naast dit feestelijke gebeu ren is tijdens de algemene le denvergadering een voorstel van het bestuur betreffende een aan te brengen lichtin stallatie aangenomen en wer den enige nieuwe bestuursle den geïnstalleerd. Voorzitter Charlotte Vellenga feliciteert Gerrit van Meeteren. (foto Love '70)

Hart van Holland | 1996 | | pagina 19