Afscheid van burgemeester C.M. van der Linden Kerstzang in de Brugkerk Oh dennenboom, oh dennenboom... Kerstconcert van zanggroep DA CAPO Muzikale omlijsting levende kerststal St. Victorkerk Pop-In Kerstsfeer Wat doet cc met de tèenetden^ecc? Hart van Holland ging de straat op: Hart van Holland/18 december 1996 pagina 23 Invulling van vrije tijd sociale betrokkenheid Ereburgerschap Groei van Waddinxveen Van de Ardennen tot Scandinavië Ook geschikt voor de tuin Veel mogelijkheden Waddinxveen- Voor het kerstconcert van zanggroep DA Capo op woensdag 18 december in de Ontmoetingskerk te Waddinxveen, waaraan meegewerkt zal worden door niemand minder dan Marco Bakker, zijn nog enkele kaarten aan de kerk verkrijgbaar. Deze kaarten kosten 27.50. Het concert begint om 20.00 uur en om 19.30 uur gaan de deuren open. Het is het enige kerstconcert dat Mar co Bakker in deze regio zal geven. Waddinxveen- Het muzikale jaar van Concordia loopt bijna ten einde. Toch wil Concordia nog iets van zich laten horen en zien en wel op donderdag 26 december. De harmonie, onder leiding van Pieter, zal dan het levend Kerststal muzikaal bege leiden met diverse kerstmuziek met onder andere Winter Won derland, White Christmas en diverse medley's van kerstlie deren. De aanvang is om 13.30 uur tot 15.00 uur. is doorlopend te bezoeken en vrij toeganke lijk. Boskoop- Vrijdagavond 20 december zal het Pop-In Koor Boskoop weer een buiten-kerst optreden verzorgen. Dit vindt plaats in het centrum van Bos koop op de Koninginneweg en begint om 19.00 uur. Bij slecht weer zal wor den uitgeweken naar de B.C.straat. Te horen zijn sfeervolle popsongs en kerstmedley's. Aan het einde van de koopavond verhuist het hele koor naar het Keldertje, waar binnen nog maals een gezellig kerstconcert wordt gegeven. Na de kerst staat het volgende optre den reeds gepland. Aan de vooravond van de officiële opening van het Zorg centrum zal het Pop-In Koor Boskoop te horen zijn bij een avond speciaal voor alle vrijwilligers van het centrum. Voor meer informatie kan men na 19.00 uur terecht bij Rob 0172-212635 en bij Linda 0172-213981. 'TCenót '20<ie profielschets van 1981, toen burge meester van der Linden naar Wad dinxveen kwam. Een goede verstand houding opbouwen met de omliggen de gemeenten was één van de criteria. Daarin is Van der Linden wel geslaagd. "En niet te vergeten" gaat hij verder, "de opbouw van de Zuidpias en het industrieterrein Coenecoop. Ik denk dat ik daar een belangrijke bijdrage aan heb geleverd". Waddinxveen heeft een gezonde ontwikkeling door gemaakt onder het leiderschap van de burgemeester. Er zijn in de afgelopen 15 jaar ook wel eens teleurstellingen geweest. De hele discussie met betrekking tot het nieu we winkelcentrum is voor Van der Lin den niet bevredigend verlopen. "Maar we leven en werken in een lokale de mocratie. De raad heeft met meerder heid een besluit genomen en daar moet ik me bij neer leggen. Dat ik het liever anders had gezien weten ze hier ook". Burgemeester van der Linden gaat zichzelf en zijn gezin eerst een maand rust en ruimte gunnen. "En ja, wat ik dan ga doen. Ik ga weer leren om in rust een boek of de krant te lezen. Natuurlijk tennissen, af en toe een theaterbezoek en meer tijd vrij maken voor mijn vrouw, kinderen en kleinkin deren." De verdere plannen van Van der Linden dienen zich in de komende tijd vanzelf wel aan. Onder de kerst boom gaat hij nadenken over de ma nier waarop hij zijn vrije tijd zal invul len. "Ik begrijp natuurlijk wel dat in één klap van 100% tot 0 niet goed is. Gelukkig heb ik verschillende aanbie dingen om maatschappelijk te blijven communiceren. Dat wordt waar schijnlijk een adviserende taak om betere communicatie tot stand te brengen tussen bedrijfsleven en over heid". Bovendien is het belangrijk volgens zijn eigen zeggen om ook zijn vrouw nog haar eigen ritme in het huis te gunnen. "Dus de beslissing om zo'n taak op me te nemen is niet alleen mijn beslissing, maar ook die van mijn vrouw". De kerstboodschap voor de inwoners van Waddinxveen is de volgende: "In het oervolle Nederland is het leven in het Groene Hart nog erg gelukkig. Het is nog niet gevaarlijk of onrustig, on danks wat vervelende akkefietjes. Ik zou dan ook willen benadrukken dat de kwaliteit van dit leven een gemeen schappelijke verantwoordelijkheid is. Niet alleen de politie en de gemeente zijn verantwoordelijk, iedereen zou zijn aandeel daarin moeten leveren. De sociale controle moet groter wor den en men moet aan de bel trekken als men ziet dat het mis gaat. Als je ziet wat een puinhoop het is in de rest van de wereld, dan zitten we hier op kerst rozen". Burgemeester van der Linden met zijn vrouw en twee kleinkinderen tijdens zijn afscheidsre ceptie. De burgemeester is tijdens zijn af- scheidsrecptie op vijdag 13 december het predikaar Ereburger van de ge meente Waddinxveen toegekend. De daarbij behorende versierselen wer den hem overhandigd door loco-bur gemeester J. Neele. Het predikaat Ere burger werd twaalf maal eerder uitge reikt aan personen die zich in hoge mate verdienstelijk hebben gemaakt voor de gemeente Waddinxveen. On der hen bevindnen zich onder andere Z.K.H. Prins Bernhard en oud-burge meester A.G. Smallenbroek. "Thuis blijven!" is het spontane ant woord van Marijke Mulder uit Bos koop. 'De betekenis van kerst is voor mij het gedenken datjezus is geboren en vrede bracht, iets waar wij mensen helaas nog niet veel mee gedaan hebben. Mensen maken het elkaar zo moeilijk, niet alleen in klein ver band maar over de hele wereld. Er is onvoldoende gerechtigheid en wij mensen hebben dat verknoeid met hel streven naar materiële zaken die echte vrede en gerechtigheid in de weg staan. '"Idinxveen- Op de dinsdag 24 december wordt in de Nederlands '"rvorfflrje Brugkerk, naast de he tb rug, een grote, gratis toeganke- J e Kerstzangavond gehouden. Hieraan werken ruim 250 koorzan- m,,t ,me*L ?e Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox-Juhilans Wnl r on^er leiding van Pietèr Stolk, Het kinder- en tiener- Je Zangvogels onder leiding van Danielle van Laar, De koor- en Ik wor5t muzikaal begeleid door Jan Mulder, orgel; Danië- AW dwarsfluit en het Rijnmond Brass Quartet. Dominee p.van de Plas zal de avond openen en sluiten, hf-t1Kv?ncl begint om 19.30 uur en vanaf 19,00 uur is de kerk voor pubHek geopend. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Na 15 jaar burge meester te zijn geweest van Wad dinxveen, legt hij zijn ambtsketen neer wegens het bereiken van de 65 jarige leeftijd. "Eigenlijk te lang" zo is zijn reactie, "net als in het bedrijfsle ven is het verstandig om na zo'n acht jaar voor wisseling van de wacht te zorgen". In gesprek met de burge meester vertelt hij dat Waddinxveen voor hem een prettige plaats was en is om te blijven. Hij heeft voldoende politieke ruimte gekregen "en waar om zou je je dan elders weer opnieuw gaan waarmaken". Bovendien wil den de burgemeester en zijn vrouw niet opnieuw verkassen. "Verhuizen is niet bespreekbaar. Als we gaan, dan wil mijn vrouw terug nam Fries land. Dat is een heerlijk land, prach tig landschap en gezellige mensen. Ik kom er graag, maar wonen...". Voor het antwoord op de vraag of hij een hoogtepunt kan noemen binnen zijn ambtsperiode, blikt hij terug op de Marie-Thérèse Hage- man uit Waddinxveen: "ik vind het met kerst be langrijk tijd en rust te maken voor het gezin en ook mezelf om stil te staan bij elkaar en bij het teven van al de mensen in de wereld. Het is dan tijd voor aandacht voor elkaar en dat hoeft niet altijd in het groot. Een vriendelijk woord voor iemand doet goed, dat straal je beide dan ook uit voor de rest van de dag. Boskoop - Rond de kerstviering wor den heel wat gebruiken in ere gehou den, waarvan het plaatsen van kerst bomen met lichtjes zowel in de huis kamers als in de openlucht wel een van de meest verbreide is. De kerst boom moet uit het begin van de 16de eeuw stammen. De kerstboom, wie heeft er geen in de huiskamer staan. Elk jaar weer worden er enorme hoe veelheden verkocht in allerlei soorten en maten. Waar anders dan in Bos koop zou men eens na kunnen gaan waar al deze bomen nu eigenlijk van daan komen. Esther Keijzer met Joanne: "Voor ons is de kerk erg belangrijk, zeker met kerst. Dit is het feest van de geboorte van de Here Jezus en zeker met een baby van een half jaar zegt mij dat heel veel. Ver der brengen wij kerst door met de familie, gezellig eten met kaarslicht. Ik wens iedereen dan ook veel voorspoed, gezond heid en geluk. De gewone groene kerstboom, Picea Abies, komt voor het grootste deel uit de Ardennen, zowel België en Luxem burg. Voordat de kerstbomen voor verkoop geschikt zijn hebben zij er een groeiperiode opzitten van onge veer 5 jaar. Dan hebben zij een lengte van zo'n 1.50 tot 1.80 meter. De bomen worden veelal gekapt, maar worden soms ook met kluit verkocht. De Picea Amorica is duidelijk een broertje van de 'gewone' boom. Deze Servische spar is herkenbaar aan de wat blauwige kleur aan de naalden en deze wordt altijd in een pot verkocht. Deze beide bomen hebben wel sneller last van naaldverlies. Een heel ander soort spar zijn de Nord- mannspar en de Nobilus spar. Beide bomen komen voor het grootste deel uit Denemarken. De groeiwijze van deze sparren is duidelijk anders, de Door Karin van Langeraad bomen hebben meer 'open plekken'. Deze bomen groeien gemiddeld twee jaar langer om dezelfde lengte te kun nen bereiken en hebben het voordeel dat zij veel langer hun naalden vast houden. Er zijn mensen die zweren erbij: de Biauwspar. Deze boom is dan wel wat duurder, maar houdt heel goed haar naalden vast en ruikt ook heel sterk. Dit wordt veroorzaakt door de hars in de boom; de hoeveelheid hars bepaalt de geur. Bij een juiste behandeling bij de kwe ker kunnen deze bomen heel goed overgezet worden in de tuin. De bo men die daar het meest geschikt voor zijn komen veelal uit Boskoop. Zij moe ten goed 'rond gestoken zijn' en een aantal malen verplant. Het is dan ook bijna zeker dat deze boom in iedere tuin goed zal gedijen. De Picea Konica is ook een Nederlands product, wederom veelal uit Boskoop, en dit is dat kleine schattige boompje voor op tafel of in de vensterbank. Dit boompje is ideaal voor klein behuis- den die toch een echte kerstsfeer wil len creëren. Er is in Boskoop ook iets nieuws te bekijken. LJit Ierland komt een heel nieuwe soort met heel lange naalden. Dit is eigenlijk geen spar, maar een den, zo wordt mij verteld. De boom wordt gesnoeid in de vorm van een kerstboom. Deze boom heeft dan ook een heel andere uitstraling. Er zijn dus mogelijkheden genoeg om gezelligheid in huis te halen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 23