"Kenat %eve*t&ui$e*tr Kerstfeest 1996 Kerstconcert 23 december IS uw-ei- kwif»- ,5: Hart van Holland ging de straat op: Kerstbingo Agenda van El Jakim Hart van Holland/18 december 1996 pagina 27 Ingezonden - 'Wat betekent kerst voor u?", was de mag van de verslaggever van deze (rant. Op zoek naar de predikant van le Hervormde Gemeente van Moer- (apelle werd hem al snel duidelijk lat deze kort geleden naar Goede reede was vertrokken. "Nu dominee Van Estrik hier niet meer werkt, kunt u dan uw gedachten daar eens over laten gaan?", was vervolgens het ver zoek aan ouderling en waarnemend scriba, de heer D. de Blois. Hier zijn woorden. U Natuurlijk vind ik het plezierig met kerst een paar vrije dagen te heb ben om die in gezins/familiever- band door te brengen. Daar komt he laas bij alle drukte van het dagelijks werk en het kerkenwerk vaak veel te weinig van. Wat is het fijn om thuis met de kinderen een stuk gezelligheid te hebben. Maar op de persoonlijke vraag "Wat betékent kerst voor u?" mag ik in de eerste plaats antwoorden: Te denken aan de komst van Jezus, de Zoon van God in deze wereld. Kerst feest staat immers voor Christusfeest. De komst van Jezus betekent dat God Zijn belofte vervulde. Zijn komst was, zo leert de Bijbel mij, reeds lang tevo ren aangekondigd door diverse profe ten. Waarom Hij komen moest? Van wege Zijn liefde voor de mensheid. Om zalig te maken wat verloren is! Wat ik daarmee bedoel? Wel dat ieder mens, u en ik, van huis uit geen God boven zich duldt en daarvan al in het paradijs blijk heeft gegeven en dat nu in het leven van elke dag nog steeds doet. We zijn immers mondige men sen, die zich klaarmaken voor de 21e eeuw en die zelf wel kunnen uitmaken hoe ze hun leven inrichten. Dat den ken we tenminste! En natuurlijk, op veel terreinen heeft de mens het nodi ge mogen bereiken en mag er dank baarheid zijn voor het zovele waar we van kunnen genieten. Maar toch, als we eerlijk zijn, zien we tegelijk dat we niet alles in de hand hebben. Is er niet veel gebrokenheid en depressiviteit om ons heen? En dat gaat heus ook de kerk niet voorbij. U zult het met me eens zijn dat mensen zo vaak teleur stellen. Soms zó dat je het niet meer ziet zitten. Geven we dan niet vaak God de schuld? Toch is er ook bij onszelf zoveel dat niet deugt. Het is echt nodig dat we besef fen dat we zonder God verloren zijn en dat we ons behoud moeten gaan zoeken en ook zullen vin den bij dat Kind Jezus. Hoe kan dat? Weet u, dat is nu zo mooi van het kerstfeest. Als de engel in het kerstevangelie in de nacht als eerste aan de herders de boodschap vertelt dat de Zaligmaker is geboren dan laten die mannen hun schapen achter en gaan naar de plaats die hen genoemd wordt. Dat was voor hen op dat mo ment het belangrijkste. In het Kind dat ze vonden, zagen zij de Zaligmaker. Zo is dat nog steeds! Dan moeten we niet blijven steken bij de romantiek van een klein kind in de kribbe, maar be denken dat Jezus later als jonge man aan het kruis gehangen en gestorven is voor ons mensen. In gehoorzaamheid aan God, Zijn Vader, ging Hij in onze plaats de dood in om dat doende het leven te geven en zalig te maken een ieder die gelooft. Tijdens Zijn leven op aarde zijn velen tot geloof gekomen. Voor velen ook beantwoordde Hij niet aan de verwachtingen, die zij van de beloofde Verlosser hadden. En zo is het nog steeds. Onze denkbeelden moeten echter overboord om het al leen te verwachten van Zijn Woord zoals de bijbel het ons leert. En dat is een hele opgave. Daarom hoop ik met mijn gezin met de Kerstdagen naar de kerk te gaan om diezelfde eeuwenou de boodschap opnieuw te ho ren. Daar worden de woorden van de bijbel uitgelegd. Daar mogen we ons, net als die her ders, steeds weerverwonderen over de liefde en de trouw van God. En dat voor mensen die het steeds weer verknoeien door hun fouten, gebreken en tekortkomingen. Dan mag de vrede van het geloof in het hart worden ervaren waarvan met kerst vaak gezongen wordt. Die biedt hou vast, zekerheid en perspectief voor een onzekere toekomst hier op aarde. Daar kan geen levensverzekering te genop! Ik wil zo Zijn "geboortekaartje" over handigen. Komt u ook kijken, of beter gezegd luisteren? De "kerkdeuren van onze plaatselijke gemeenten gaan weer open. Er is heus nog wel plaats voor u. Komt laten wij aanbidden die Koning!". Het kinderkoor van De Zeven Muzen zorgde voor veel sfeer tijdens de Creatieve Kerstmarkt in de Vrijzinnig Hervormde Kerk Riet Heij, 69 jaar. Wij hechten grote waarde aan kerst. Kerstfeest betekent voor ons gezelligheid samen met familie en vrienden. Het heeft sfeer en het straalt warmte uit. assST Even de tijd nemen voor een glaasje limonade tijdens de kerstmarkt die afgelopen vrijdagavond gehouden werd op de parkeerplaats bij de Gereformeerde Kerk De redactie van Hart van Holland bepaalt of een ingezonden brief in aanmerking komt voor publicatie. Brieven worden uitsluitend geplaatst met vermelding van naam en woonplaats van de schrijver. Zevenhuizen- Vrede op aarde, in de mensen een welbehagen. Of is het onvrede en onbehagen. In 1994 startten wij, het dameskoor "Vox Jubilans", de gemengde zangver eniging "Zanglust" en de muziekvereniging "De Kleine Trompetter", op initiatief van laatstgenoemde een kerstconcert. Bij het dankwoord in december 1994 sprak haar voorzitter de hoop uit, dat dit concert een traditie zou mogen worden. De beide zangverenigingen waren het hiermee volkomen eens. ueze traditie werd echter dit jaar verbroken om reden dat De Kleine Trompetter het te druk heeft voor het 100-jarig bestaan. Enerzijds zeer goed te begrijpen, anderzijds toch niet, want wat gebeurt er: De Kleine I rompetter organiseert alsnog een kerstconcert en wel in de Zevenster. Hjn voor die mensen, jammer voor ons. En of dit niet genoeg is, wordt het ook gehouden op 23 december aanstaande in en vóór de Zevenster. Onbehagen bij de koren, waarom géén overleg?! Beide koren misgunnen de ouderen dit concert niet en hebben derhalve besloten het eigen concert niet te laten doorgaan. 'vertuigd zijnde van onbekendheid bij vele muzikanten meenden wij onze onvrede op deze manier duidelijk te moeten maken. trg jammer, want in een kleine gemeenschap heb je elkaar zo hard nodig. Het dameskoor "Vox Jubilans" De gemengde zangvereniging "Zanglust" Zevenhuizen- Op zaterdag 21 decem ber organiseert Duivenvereniging De Stormvlieger weer haar jaarlijkse kerstbingo. Er zijn leuke prijzen te winnen in het clubgebouw van P.V. de Stormvlieger te Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen- Het Interkerkelijk Go spelkoor El Jakim uit Zevenhuizen gaat een drukke tijd tegemoet. Naast de min of meer gebruikelijke optre dens rond de kerst, zoals een optre den in het zorgcentrum De Zevenster in Zevenhuizen op 19 december en medewerking aan de kerstzangdienst op 24 december om 19.30 uur in de Nederlands Hervormde Kerk in Zeven huizen, is het koor uitgenodigd haar medewerking te verlenen aan het "le Muziekfestijn op Loevestein". Dit fes tijn wordt georganiseerd door de Stichting Ars Movendi. Het evenement vindt, zoals de naam reeds doet ver moeden, plaats op Slot Loevestein in Poederoijen,enwelop21 en22decem- ber. Op beide dagen start het pro gramma om 13.00 uur en zal om onge veer 17.00 uur eindigen. Het belooft een zeer levendig en sfeervol evene ment te worden met zang door koren, solisten en kinderen, instrumentale muziek, vertellingen van kerstverha len en voordrachten. Ook kan men meedoen aan workshops rond middel eeuwse zang, muziek en dans. Kinde ren kunnen zich inschrijven voor het instuderen van een kerstmusical. Er is voor elk wat wils. El Jakim zal haar bijdrage aan dit festijn leveren op 22 december. Angela Meijer, 18 jaar. "We gaan Eerste Kerstdag thuis lekker fonduen. Tweede Kerstdag gaan we pakjes doen en hier en daar lekker heen. We maken er gewoon gezellige dagen van Gerard Hazebroek (politieman) samen met Johan Uyttenboo- gaard, Robert Boer en Bram Alblas. Gerard: "In ieder geval werken, eerste kerstdag heb ik dagdienst en tweede kerstdag avond dienst. Voor politiemen sen zijn het toch altijd bijzondere dagen. Maar dat neemt niet weg dat we het op het bureau met elkaar altijd wel gezellig hebben De jongens: "Gezellig bij de Kerstboom en wat vuurwerk afsteken t«sss De bakkers Peter, Marcel en Bertus: "Tot pal voorde Kerst hebben we het echt druk in de bakkerij. We maken dan zeker zo 'n 70 uur per week. Ja die haal je wel. We beginnen dan meestal zo rond 01.00 uur. Maar tijdens de Kerstdagen zelf hebben we het rustig en zijn we gezellig thuis.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 27