Ondernemers op schoolreisje Politieberichten Eerste winst Moerkapelle 1 Provincie blij met Kabinets voorstel HSL Plantarium viert 15-jarig jubileum Expositie en veterdiploma's uit de regio Dertiende plaats voor TOOS "7" 1 nieuws J Oproep aan (operazangers ïina 36 Hart van Holland/18 december 1996 Nieuw gemaal Buffet Schaken Onderlinge competitie Jeugd Onderlinge competitie senioren In verband wet de feestdagen verschijnt het Hart van Holland niet op 15 december en 1 januari. Pe eerste krant in het nieuwe jaar verschijnt op 8 januari 1997! Nog wel aandacht voor Devel-gebied nodig Tunnel Relatie productie-handel staat centraal Nieuwigheden Vragen over deelname Door Gerard Verheiien Zevenhuizen/Moerkapelle - Een paar keer per jaar gaan de ondernemers uit Zevenhuizen en Moerkapelle bij elkaar op bedrijfsbezoek. Het initia tief hiertoe ontstond nog niet zo lang geleden in de ondernemerskring, waarvan de meeste bedrijven lid zijn. Vorige week donderdag was B. Her tog Polderbemalingen uit Moerka pelle de gastheer. Vanaf het verza melpunt bij het restaurant "De Strandgaper", nabij het gemaal "De Eendragtspolder", werden de geno digden per bus naar de plaats van bestemming gebracht. Na de bezich tiging van het bedrijf eindigde het "schoolreisje" voor de gasten bij de plaats van vertrek, waar een geva rieerd buffet volgde. Veel van de thans bestaande on dernemingen in Zevenhuizen- Moerkapelle zijn bedrijven die overgegaan zijn van vader op zoon. Zo ook die van B. Hertog Polderbemalin gen. In 1932 begon Hertog senior een timmerbedrijf. Hij restaureerde mo lens. Van lieverlede kwamen er stalen windmolentjes en kleine elektrische pompgemalen. Het was met name deze markt waarop Hertog senior zich stortte. Zijn aanvankelijke klanten wa ren de agrariërs. Later werden dit de waterschappen. De huidige eigenaar Hertog junior, beter bekend als Basti- aan, heeft van kleins af aan die ontwik keling meegemaakt en leidt nu het sterk gemoderniseerde bedrijf dat ge specialiseerd is in de meest geavan ceerde pompbemalingsapparatuur. En dat Bastiaan in het bedrijf van pa Hertog is opgegroeid, bleek wel uit de manier waarop hij zijn gasten daar over vertelde. Het bedrijf is als het ware een stuk van hemzelf geworden. Druk gesticulerend slingerde hij zijn toehoorders, waaronder burgemees- ■■■Hl Hazerswoude-Dorp - snelheidscontro le: Tijdens een snelheidscontrole op de Dorpsstraat werden maandagmid dag tussen 14.45 en 15.40 uur 7 passan ten bekeurd voor te hard rijden. Er waren 270 passanten. Hazerswoude/Benthuizen: Aanrijding met gewonde: Bij een aanrijding op de kruising Hoogeveenseweg met de Ge- meneweg is maandagavond 16 decem ber rond 18.35 uur een 20-jarige inwo ner van Zoeterwoude licht gewond geraakt. Hij reed met zijn auto op de Hoogeveenseweg, komende uit de richting Benthuizen. Op de kruising ter Schoots, de ene technische term na de andere om de oren. En als die wat langer de tijd hadden gehad dan waren ze als een lopend technisch woordenboek weer de bus ingestapt. Na de theoretische uitleg over de vuil- rooskrul, de kroosreiniger, de afzege laar en de topjes, boortjes en vijltjes waarmee de boel nog even wordt na gelopen, vertrok het gezelschap naar het door Bastiaan Hertog pas opgele verde nieuwe gelhaal "De Eendragts polder", gelegen aan het eind van de Middelweg. En jawel daar viel het kwartje. Op de begane grond maakte een ieder kennis met het zenuwcen trum, de lessenaar met elektronica die er voor zorgt dat alles naar behoren reilt en zeilt. Een etage lager konden de gasten de gigantische motoren be wonderen en horen. Na bezichtiging van de aandrijfruimte werden de aanwezigen naar nog een verdieping lager gevoerd, waar zich de afvoerkanalen bevonden waardoor het polderwater met een snelheid van 90 m3 per minuut de Rottemeren in kan worden geperst. Het bedrijfsbezoek werd afgesloten met een buffet in het aangrenzende restaurant. Na afloop bedankte de heer Lamot, directeur van de Rabo bank Zevenhuizen-Moerkapelle en voorzitter van de Ondernemerskring, Bastiaan Hertog, zijn vrouw en hun medewerkers Roel Wildemans en Hans Zwakenberg voor de meer dan grandioze ontvangst. Woorden die door de gasten met een warm applaus van harte werden ondersteund. Moerkapelle- Het eerste team van schaakvereniging Moerkapelle heeft de eerste overwinning te pakken. Na twee eerdere nederlagen en een vrije ronde werd het sterke Spijkenisse 1 met 5-3 naar huis gestuurd. De vreug de was groot in Op Moer, te meer omdat de laatste plaats kon worden verlaten. Voor de zoveelste keer is de strijd tegen de degradatie uit de Pro motieklasse van de RSB ingezet. De belangrijke winstpunten kwamen op naam van René Ordelman, drie keer de familie Vroegindeweij: Wim, Wou ter, Maarten en Ben van Geffen. Jac ques de Lange, die zich aan bord 1 opofferde voor het team, Gerard van Ommeren en Dick Bac verloren hun partij. Uitslagen: Hugo van Elteren - Kevin Bakker 1-0; Aart-Jan van Vliet - Jan van Helden 1-0; Stefan Rensen - Sander Hertog 0-1Michiel Rensen - Peter van Vuurde 0,5-0,5; Pieter van der Werff - Jasper Kamp 1-0; Saskia Droog - Ron Droog 0-1Paul van der Meer - Wouter van Eeden Petersman 1-0; Michael van Eijk - Dick de Wild 1-0; Rob van Helden - Norman van Rhijn 0,5-0,5. Stand aan kop: 1. Hugo van Elteren; 2. Aart-Jan van Vliet; 3. Sander Hertog; 4. Kevin Bakker; 5. Jan van Helden. Uitslagen: Mark van Putten - Hugo van Elteren 1-0; Walter Wortman - Marius van Vuuren 0-1; Cees van Vuuren - Jesse van Elteren 0,5-0,5; Jan Blok - Henk Doornhein 1-0; Gerrit van Meet- eren - André Capeleijn 0-1; Bart van Putten - Jan van Helden 1-0; Marian van Elteren - Geerten Hoeflaak 1-0. Stand aan kop: 1. Dick Bac; 2. Ben van Geffen; 3. René Ordelman; 4. Wim Vroegindeweij; 5. Mark van Putten. Waddinxveen/Dalen- Het afgelopen weekeinde zijn in het Drentse Dalen de Nederlandse kampioenschappen voor clubteams gehouden. Het jong ste herenteam van gymnastiekvereni ging TOOS heeft in een zeer sterk ge zelschap een keurige dertiende plaats uit het vuur weten te slepen. Op zaterdag werd TOOS in niveau 6b (jongens tot en met 12 jaar) vertegen woordigd door Mark en Michel Brand, Vincent Dijkstra, Richard Nobel en Tim Verkleij. Per toestel mochten er drie jongens hun oefening laten zien, waarvan de scores meetelden voor het eindresultaat. De jongens kenden bij de lange mat een redelijk goede start. Vooral Tim deed het uitstekend en kreeg 8.60 pun ten. Op voltige werd er heel netjes gewerkt, wat werd beloond met een toesteltotaal van 25.10 punten. Ook op ringen werd er goed geturnd. Michel kwam met 8.50 punten zeer dicht bij de hoogste score van de dag o dat toestel. Bij sprong was het even afwachten of Richard mee kon doen. Ondanks een blessure aan zijn enkel liet hij twee nette sprongen zien, waarmee het sprongtotaal op 24.00 punten uit kwam. Voor Mark was brug het enige toestel waaraan hij mee mocht doen. Hij liet dan ook een keurige oefening zien. Vincent daarentegen turnde niet op zijn best op zijn lievelingstoestel, maar de jury was hem goed gezind en beloonde de oefening wat aan de hoge kant met 9.00 punten. Ook bij het laat ste onderdeel, de rekstok, werd er behoorlijk gewerkt en werd er afgeslo ten met 22.70 punten. Het eindtotaal kwam uit op 141.05 punten. Hiermee behaalde het jongste herenteam van TOOS in het sterke veld van 25 teams een uitstekende 13e plaats, indivi dueel eindigde Vincent heel netjes als 9e. De wedstrijd van niveau 3b (jongens tot en met 18 jaar) werd op zondag gehouden. Voor dit niveau had TOOS zich ingeschreven met een team. Dit bestond uit: Niek Buijs, Jurjen van Pruissen, Anton Stoter en Maarten Witteman. Ook hier mochten drie tur ners per toestel hun oefening laten zien. Duidelijk bleek bij deze wedstrijd dat er de laatste tijd eigenlijk niet goed genoeg is gewerkt tijdens de trainin gen. Vooral bij rek en ringen stapelden de fouten zich op en waren de toestel totalen van respectievelijk 17.20 en 17.45 punten zeer laag. Er zat voor deze heren dan ook niet meer in dan een teleurstellende tiende en laatste plaats. 18 december Waddinxveen Kerstcon cert met Marco Bakker om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) met het Boskoopse koor Da Capo; 18 december Waddinxveen Ruilbeurs in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde); 20 december Waddinxveen Kerstcon cert van het Christelijk Waddinxveen- se Mannenkoor De Gouwestem in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoor de om 20.00 uur. Tevens zal een kerst boodschap worden gebracht door Majoor Bosshardt van het Leger des Heils; 20 december Kerstzangavond met alle Moerkapelse koren om 19.30 uur in het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente; 21 december Gou da Kerstconcert door het Van Geme- rens Familiekoor om 20.00 uur in de St. Janskerk; 24 december Waddinxveen Kerstzangavond in de Brugkerk (Kerk- weg-Oost) om 19.30 uur met onder andere Vox Jubilans. Foto-expositie over india, Nepal, Ma leisië, Thailand en Indonesië, gemaakt door Bob van Santen, in december tijdens de openingsuren van de biblio theek te Zevenhuizen. Meer informatie: Reisburo De Zwaluw/ VW-informatiepost Zevenhuizen, te- lef oon "0180-632131. Verenigingen kunnen hier ook hun evenementen doorgeven. Regio- Mannen die graag zingen en een goede stem hebben zijn bij het Rotter damse Operakoor Maasstad van harte welkom. Dit 40-jarig koor geeft jaarlijks minimaal één concert in een kerk. Het werkte samen met het Hongaarse Straussorkest onder leiding van diri gent Laszló Maklary in het bekende Sylvesterprogramma van Marco Bak ker. Recent zong het koor delen uit de opera Aïda van Verdi tijdens de ope ning van de tentoonstelling over het Suezkanaal in het Sleepvaartmuseum in Maassluis. Het repertoire bestaat uit werken van bekende romantische componisten, zoals Verdi, Mascagni, Bellini, Donizetti, Bizet die op belcanto wijze ten gehore worden gebracht. Maar ook Mozart en Handel worden niet gemeden. Operakoor Maasstad is op zoek naar enthousiaste tenoren, bassen en bari tons die het koor kunnen versterken. Iedereen kan geheel vrijblijvend ko men luisteren op de wekelijkse repeti tieavond op maandag in de Romeyns- hof, Stresemannplaats 8 te Ommoord. met de Gemeneweg sloeg hij linksaf en zag daarbij een hem uit de richting Boskoop tegemoetkomende perso nenauto over het hoofd. Deze auto werd bestuurd door een 39-jarige man uit Pijnacker. Als gevolg van de botsing reed de Zoe- terwoudenaar tegen een verkeer- spaal, ging over de kop en kwam uit eindelijk weer op z'n wielen terecht. Dankzij airbags is waarschijnlijk ern stiger letsel voor komen. De man is naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht, maar kon na behan deling huiswaarts. Ter plaatse is assis tentie verleend door de brandweer. Rijnwoude- De provincie Zuid-Holland heeft verheugd gereageerd op het ver beterde voorstel van het Kabinet over het tracé van de Hogesnelheidslijn. Ook met de uitbreiding van de finan ciële middelen is de provincie tevre den. "Een langere tunnel onder het Groene Hart komt daarmee binnen handbereik", meent gedeputeerde T. Jansen. Zuid-Holland is al jaren voorstander van de komst van de HSL. Het econo misch belang van de lijn is van grote betekenis voor de gehele Randstad. De provincie wil, net als het Kabinet de lijn door (en zoveel mogelijk onder) het Groene Hart. Elk ander tracé bete kent een te zware aantasting van het stedelijk gebied. De offers die dat zou vergen zijn te groot. "Ik ben blij dat het Kabinet aan haar standpunt heeft vastgehouden," aldus T. Jansen. "Als ik niet zo diep in de materie zat als nu zou ik misschien ook een andere va riant voorstaan. Alles afwegende is dit verre weg de beste optie. "Om de HSL onder het Groene hart door te voeren heeft de provincie in een eerder sta dium nadrukkelijk enkele inpassings- eisen bij het Kabinet op tafel gelegd. Met het extra bedrag dat het Kabinet voor de aanleg wil uittrekken en de herberekening komt realisatie van die aanpassingen binnen handbereik. Zo wil Zuid-Holland dat de tunnel on der de Oude Rijn, die het Kabinet voor staat, aan beide zijden verlengd wordt. Hierdoor wordt de Polder Achthoven en het gebied bij Hazers woude-Dorp gespaard en wordt voor komen dat de HSL de nieuwe grenzen van het Groene Hart bepaalt. Speciale aandacht is ook nodig voor het gebied ten zuiden van Rotterdam; met name het Devel-gebied op IJsselmonde Daarvoor biedt het jongste voorstel enige aangrijpingspunten. Boskoop- De internationale vakbeurs voor de boomkwekerij Plantarium heeft in '97 voor de 15e maal plaats in het sierteeltcentrum Boskoop. Nederland. Plantarium is in deze 15 jaren uitgegroeid tot de grootste internationale boomkwekerijvakbeurs ter wereld. Van 21 tot en met augustus presenteren kwekers, handelaren/exporteurs en toeleveranciers uit diverse landen zich aan een breed internationaal vakpubliekin na Plantarium gebouw op het International Trade Centre bij Boskoop/Haze» woude, Nederland. Plantarium werd in '96 bezocht door ongeveer 21.uus bezoekers, de buitenlandse bezoekers kwamen uit 30 verschillende landen. Onder het motto 'business tot busi ness' gaat Plantarium '97 dieper in op de relatie tussen productie en handel in het algemeen. Hoe kan de producent optimaal (of beter) inspelen op de behoeften van de afnemer is een vraag die zeker aan bod komt. Op de deelnemersvergadering op 21 januari 1997 zal een verder toelichting omtrent de plannen hiertoe worden gegeven. De organisatiecommissie van Planta rium wil op een prikkelende en aan sprekende manier proberen de dis cussie rond dit thema te doen opleven. De Stichting Vakbeurs voor de Boom kwekerij biedt Nederlandse en buiten landse deelnemers de mogelijkheid nieuwigheden aan te melden. Deze in troducties worden kort voor de ope ning van de beurs gekeurd door de Koninklijke Vereniging voor Boskoop- se Culturen. Ook niet-deelnemers uit binnen- en buitenland kunnen nieuwe planten introduceren op Plantarium. Wie vragen heeft over deelname aan Plantarium, of aanmelding van nieu wigheden, kan contact opnemen me het Organisatiebureau van Plantam™ telefoon 0172-235400, fax 0 1 72-235450. Zevenhuizen-Moerkapelle- Vrijdag 13 december waren de groepen l en christelijke basisschool De Eendragt op bezoek bij de firma Bac inueve Juffrouw Stevens en haar jonge assistente kwamen zingend met ae nlj binnen. Daar werd door Peter en Carla een kleine expositie van schoen a waar hun ouders nog op gelopen hebben. Modellen uit de jaren duizelingwekkende "plateauzolen" .^tribnaard'^"" De leerlingen van groep 2 van juf Come konden hun veter*tr een id< tonen, om het daarbij behorende veterdiploma te verdienen. Het wa geslaagd evenement en zeker voor herhaling vatbaar.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 36