JÉTJfL ïitreiking bronzen conifeer tijdens Nieuwjaarsreceptie Drie disco's in Het Zuidhonk Zang- en muziekavond ■Kerkdiensten eurohome \X/ONEh Oprichting Historische Vereniging Starfestival De Tunnel Jeugdfilatelie Boskoop op expositie Tentoonstelling 'Reis door het oude Egypte' Hart van Holland/8 januari 1997 pagina 11 Aandachtspunten in het ge meentebeleid De Bronzen conifeer Zc ndagmiddagsoos voor ver standelijk gehandicapten Open Waddinxveense Nintendo kampioenschappen 1997 ■mdag 12 januari Beting; 17 oo uur ds G. Draijer, Zoe te Zijde 36 0172-214550 in Boskoop Nieuwe uren bij Toos voor kinderen van 1-6 Bibliotheek Boskoop Nieuwe start Tunnel met vernieuwd programma Live band Ominous Tribe Dance Party Workshop Percussie Inschrijving bandslag in de Tunnel )i Karin van Langeraad hskoop-Op donderdag 2 januari left het gemeentebestuur de tradi- Inele nieuwjaarsreceptie gehouden I het gemeentehuis. De raadzaal van It gemeentehuis was voor deze gele- Inheid prachtig versierd met Bos- lopse sierteeltproducten. Bij zijn lespraak heeft burgemeester drs J. J. Iros een korte terugblik op 1996 en bt beleidsmatige overwegingen lor het nieuwe jaar gegeven. Er zijn een aantal zaken die de warme belangstelling van het gemeentebe stuur hebben, zoals bijvoorbeeld de verkeersnota in samenhang met de ver- be'ering van de regionale infrastruc tuur. Ook de discussie met de rijksover heid over het aantal te bouwen wonin gen zal dit jaar met grote inzet gevoerd moeten worden. En de financiële posi tie blijft in 1997 een bron van zorg. Vervolgens zal er in Boskoop verder gewerkt worden aan een aantal interes sante projecten zoals de Gouwewende, de bebouwing van het Kerkplein, de bouw van een racketsportcentrum en de mogelijke realisatie van een manege op de Stolwijkkavel. Ook het Galerij project zal worden opgeleverd. BJrgemeester Spros heeft in zijn nieuwjaarstoespraak tevens zijn waar- wring laten blijken voor alle medewer kers van de gemeente en de wens uitge sproken dat Boskoop ook in 1997 een economisch actieve, levende en vitale gemeenschap zal zijn. Voor de eerste maal werd tijdens de Nieuwjaarsreceptie de bronzen coni feer uitgereikt. Deze nieuwe gemeente lijke onderscheiding is voor burgers die een bijzondere prestatie hebben geleverd in het belang van de Boskoop- se gemeenschap. De maker van de prijs is de Boskoopse kunstenaar Bert van Zanten. Op unanieme voordracht van de jury is de bronzen conifeer toege kend aan de Heer G.N. Stolwijk, vanwe ge zijn grote inzet en ijver waarmee hij zich vanaf 1982 heeft ingezet voor het boomkwekerijmuseum. De heer Stol wijk heeft een belangrijke rol vervuld bij de uitbouw van het museum, van een museum met een verzameling oude voorwerpen toen, tot een volwaardige tentoonstelling van oud-Boskoop nu. Ook de bijzondere wijze waarop hij de gemeente Boskoop en de Boskoopse sierteelt in het bijzonder voor een groot publiek heeft uitgedragen is bij de toekenning van belang geweest. Waddinxveen- Vrijdagavond 8 decem ber organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuidpias in wijkgebouw Het Zuid- honk een disco voor de jeugd in de leeftijdsklasse van 11 tot en met 16 jaar. De avond begint om 19.30 uur. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 9 december. Deze disco vangt aan om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. Voor het eerst zal bij deze disco een live-zanger optreden. Daarna kunnen de ouders swingen tij dens de disco voor 30-plussers. Ook bij deze disco treedt een live-zanger op. De avond begint om 21.00 uur. Op zondagmiddag 12 januari wordt in wijkgebouw "Het Zuidhonk" een soos gehouden voor verstandelijke gehandi capten. De middag duurt van 14.00 - 16.00 uur. Waddinxveen-Op vrijdag 3 en zaterdag 4 januari is er hard gestreden om het Open Waddinxveense Nintendo kam pioenschappen 1997. Deze competitie is georganiseerd door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias. De 80 deelne mers waren verdeeld over de spellen Tetris Dr. Mario, Mariocart, Mario World en Wintergold. De 60 beste spe lers kwamen op zaterdag tegen elkaar uit in een afvalrace. Bij het spel Donkey Kong 3 vielen dertig spelers af. De reste rende spelers speelden hierna Yochi's Island. Uiteindelijk troffen de vier beste spelers elkaar in de grote Finale welke gespeeld werd op het paradepaardje van Nintendo, namelijk de "Nintendo 64" met mooie geluidseffecten en drie dimensionale beelden. Deze finalisten mochten van te voren oefenen op deze spelcomputer om te wennen aan de nieuwe controller, welke meer moge lijkheden biedt. Op de eerste plaats eindigde Maikel van Leeuwen die naast de kampioensbeker ook een Nintendo 64 in ontvangst mocht nemen. Patrick Wessels (tweede plaats) mocht een pocket-gameboy in ontvangst nemen, terwijl de als derde geëindigde John van Spengen en als vierde geëindigde Henk Meiderwijk softwarebonnen kre gen. Alle deelnemers hebben een oor konde ontvangen. Wbddinxveen- Maandag 13 januari or- flhseert de culturele commissie van da Stichting Waddinxveens Welzijns werk de eerste culturele avond van dit Waddinxveen ■eref. kerk vrijg. 9.30 uur ds A. Geel- hped, Monster; 15.00 uur ds B. Gratz, Alblasserdam. ■eref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds Mongers 17.00 uur mevr. ds ■M Schipper-Schermer, Capelle a/d Bsel. Sï' 'mmanuel 10.00 uur ds F. Bos; uur sow-dienst Ontm. kerk. »pi. Gemeente Ichtus: 10.00 uur-- B< koop y> Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds L romp, Leiden. fjcrv. gem. 9.30 uur ds D.Ph.C. Looi- 1? Amersfoort; 17.00 uur kand.C.vd g, Waddinxveen: D Stek 9.30 uur ds L. v Nieuwpoort. iFnn kerk9-30 uurJ.A. v Hooijdonk; L 1 uur ds L. v. Nieuwpoort. Ghr. Geref. kerk 9.30 uur ds M.J. {f ristengem. "Bethel" 9.30 uur J. *TJ1 Nieuwegein. jaar. De avond wordt gehouden in het Anne Frankcentrum. Deze avond wordt een vrolijke zang- en muziekavond. Voor de pauze treedt het accordeonor kest van het Centrum voor Kunstzinni ge Vorming uit Waddinxveen op onder leiding van Paula van Wanrooy met populaire muziek. Het orkest brengt luisterliedjes ten gehore en ook liedjes die kunnen worden meegezongen. Ter afwisseling van het programma treedt na de pauze Shantykoor Het Kraaienest uit Zevenhuizen op met rit misch gezongen werkmansliederen uit de tijd van de oude zeilvaart onder leiding van de heer J. Nadorp. Gebracht wordt een gevarieerd programma met onder andere Ameland, Ketelbinkie enzovoort. De avond kan worden bijgewoond door alle Waddinxveners, ongeacht leeftijd. De entree bedraagt 3,50 per persoon. De zaal gaat om 19.30 uur open. Waddinxveen- De Waddinxveense Gymnastiekvereniging Toos heeft voor de allerkleinsten een gevarieerd aan bod. Zo kunnen de peuters en kleuters kiezen uit kleutergym, Jazztiek en zelfs ouder- en kindgym. In het nieuwe jaar zijn er nieuwe uren gestart waar er nog enkele plaatsen vrij zijn. De kleutergymnastiek wordt gegeven voor kinderen van 4 -6 jaar en zijn op: maandag: De Duikelaar van 16.00 -17.00 uur onder leiding van Jacqueline Zwij- nenburg. Donderdag: De Joh. Postlaan- zaal van 16.00 -17.00 uur onder leiding van Ellen Kerver. De jazztieklessen zijn op maandag: De Staringlaan van 16.15 - 17.15 uur voor kinderen van groep 1+2 onder leiding van Suzan Bik. Dinsdag: Staringlaan van 16.00 - 17.00 uur voor kinderen van groep 1 2 onder leiding van Ariënne Zwijnenburg. Woensdag: de Duikelaar van 15.45 -16.45 uur voor kinderen van 3-4 jaar onder leiding van Lynn Geert- sen; De Duikelaar van 16.45 - 17.45 uur van 4-5 jaar onder leiding van Lynn Geertsen. Er worden drie ouder- en kindgymnas tieklessen gegeven; dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur (1-2 jarige kinderen) onder leiding van Ria Zwijnenburg; dinsdagmorgen van 10.00 -11.00 uur (2- 3 jarige kinderen) onder leiding van Ria Zwijnenburg; woensdagmorgen van 10..00 - 11.00 uur (2-3 jarige kinderen) onder leiding van Suzan Bik. Meer informatie over de lessen, over de prijzen en wanneer men kan beginnen kan men krijgen bij het secretariaat (0182-613839 na 17.30 uur) of door een keer langs te gaan bij één van de lessen. Boskoop- Tot en met 9 februari is in de openbare bibliotheek de tentoonstel ling Reis door het oude Egypte te be zichtigen. Deze tentoonstelling voor de jeugd gaat over piramiden, farao's en goden. Ongeveer 4500 jaar geleden bouwden de Egyptenaren indrukwek kende piramiden en sphinxen. Bouw meesters, steenhouwers, pottenbak kers en slaven waren daarbij hard no dig. Maar ook priesters, goden en de goddelijke farao's speelden een belang rijke rol. Aan de hand van affiches wordt in deze tentoonstelling een in druk gegeven over het leven van de Egyptenaren zo'n 4500 jaar geleden. Daarnaast worden replica's van beeld jes van de grote farao's en belangrijke goden getoond. De tentoonstelling kan tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek bezich tigd worden. Boskoop- Precies een jaar was nodig om de oprichting van een Historische Vereniging Boskoop voor te bereiden. De oprichtingsvergadering is op don derdag 16 januari, om 20.00 uur in de Rozenburcht aan de Rozenlaan. De Historische Vereniging, wil zich gaan bezighouden met historisch on derzoek, publicaties en de organisatie van informatieve avonden en tentoon stellingen. De nodige publiciteit zou aan een suc cesvolle oprichting veel bij kunnen dra gen. Beschikbaar zijn de werkgroeple den: Helma van de Wetering (voorzitter), Zuidkade 36 Boskoop, telefoon 0172- 215259; Cees Bakker (secretaris), Iris 11 Boskoop, telefoon 0172-215057. Overdag bereikbaar op redactie Gou we Koerier Boskoop, telefoon 0172- 216654. Boskoop- Carnavalsvereniging de Krooshappers houdt zaterdag 11 ja nuari in een feestelijk versierde Beurs hal Florida de nieuwste editie van het Starfestival. Van de partij zijn dit jaar de zangeressen Imca Marina, Alice Maywood, The Amazing Stroopwafels en zanger Harry Slinger, met de band Daylight Superband Extra, The Funny House Jazzband en de Boerenkapel de Baggerbeugels. Evenmin ontbreken optredens van de Dansgardes de Don- derkopjes, Spetters en de Prinsengarde en geven Prins Nooitgedacht en Hofda me Evie en de Raad van Elf acte de présence. Om omstreeks 21.45 uur breekt een officieel moment aan als de Cardieler wordt uitgereikt aan een zeer bekende inwoner van Boskoop. Deze hoogste onderscheiding wordt slechts mondjes maat toegekend. De zaal gaat om 19.00 uur open. Plaatsbewijzen zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij Si garenmagazijn A. Verkley (B.C.straat), G. Binken (Reyerskoop) en bij het VW- kantoor aan de Reyerskoop. Boskoop- De Tunnel heeft het jaar 1997 gezien als het jaar van veranderingen. De zaal heeft een nieuw kleurtje heeft gekregen en de activiteiten verande ren. De danceparty's gaan plaatsvinden op de vrijdagavond. De live optredens blij ven om de week op zaterdagavond. Een keer per maand start er een Hip Hop avond op vrijdag. De eerste op 17 janua ri. De theaters blijven ook om de maand op de vrijdag staan. En op woensdag is er een inloop van 19.30 tot 22.30 uur. Op zaterdag 11 januari start de Tunnel met de live band Ominous Tribe. In de finale van de Grote prijs '96 ging het trio er vandoor met de publieksprijs en bes te gita-ristenprijs en kwam in het eind klassement op de tweede plaats. Aan vang 22.00 uur. De eerste vrijdag van de maand worden de dance party's georganiseerd. DJ Gino en DJ Gert en waarschijnlijk aan gevuld met een nieuwe DJ-er draaien de nieuwste platen die je maar kunt be denken. De avond begint om 20.30 uur. De leeftijd is vanaf 14 jaar. De Tunnel gaat in het nieuwe jaar met een aantal workshops van start. Korte workshops van niet meer dan vijf avon den waarbij altijd aan het eind een pre sentatie vast staat. De cursussen zijn bedoeld voor jongeren. De eerste work shop is Percussie. Jongeren leren de basistechnieken op conga's, bongo's timbales en verschillende handpercus sie. Ook komen verschillende ritmes uit Afrika, Cuba en West-Europa aan de orde. De culturele en historische ach tergronden worden behandeld. Ieder een die aan deze workshop meedoet, is in de gelegenheid om alle instrumenten te bespelen. Tot slot zal er een geza menlijk optreden plaatsvinden. De kos ten zijn 25,=. Inschrijven: telefoon 0172-217709. Begin 1997 gaat de Tunnel starten met een wedstrijd voor bands. Aan deze wedstrijd die uit een aantal voorrondes bestaat is een prijs verbon den: een volledig betaald optreden in de Tunnel ter waarde van 1250 gulden. De tweede prijs is een dag opnames maken in de Tunnel De bands zullen beoordeeld worden door een jury bestaande uit medewer kers en publiek. Er zijn geen kosten verbonden aan de inschrijving, voor waarde is wel dat het een band uit de regio moet zijn. Adres: Postbus 117, 2770 AC Boskoop, ter attentie van Taco Beek. Judo: Danny haalt op zijn gemak de eerste plaats in zijn zak. H.G. opa en oma Verhoef Wil N. van Tol fam. Koetsier bellen ivm gevonden Atag gasfornuishandl. 0182-619633 (o)pa en (o)ma H.G. met jullie 29-jarig huwelijk. Nog vele jaren samen! R.A.S. Door Karin van Langeraad Boskoop - In het begin van de kerstva kantie wordt er druk gewerkt in de huis kamer van Adri van de Veer in Boskoop. De jeugdafdeling van de Postzegelvere niging legt namelijk de laatste hand aan het tweede kader van de tentoonstelling '50 jaar V.N.waarmee zij te zien zijn geweest tijdens de Northgo-post '96 in Noordwijk. Onder deskundige begeleiding van Adri van de Veer en Carla Vreeburg worden de albumbladen vervaardigd door Ellis van de Bos, Wiebe Wynia, Stefan van de Bos en Jan-Willem Bo- gaards. Het verzamelen van informatie over de Verenigde Naties en aanver wante organisaties zoals bijvoorbeeld Unicef en Unesco is erg leerzaam ge weest. Eerst moet je namelijk weten waar het om gaat en dan moeten er vervolgens zegels en poststukken ge zocht worden die daar iets mee te ma ken hebben. Dat de jeugdige filatelisten daarin goed geslaagd zijn heeft ook de jury in Noordwijk laten blijken. De tentoon stelling V.N. is beoordeeld met verguld zilver (65 punten). Alle kinderen heb ben daarvoor een medaille gekregen en één gezamenlijke beker. Tijdens de ex positie was er nog een thema te zien van de Boskoopse jeugdafdeling, de Noordzee. Ook hierover was de jury te spreken. Deze tentoonstelling kreeg 60 punten ofwel groot zilver.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 11