Abonnement op verse biologische groente penning voor Jan Zijderhand Koos en Dien van het Kerstfeest 65 jaar getrouwd Activiteiten Agenda Foto's in het Hart van Holland Kerkdiensten Bouw villakantoor Zevenhuizen gestart om bij te blijven... Kamer van Koophandel Opvolging Bndelijk initiatief Milieuvriendelijk Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhui zen besteld worden a 7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later afkan halen. Medische weekenddienst pagina 17 Zondag 12 januari Hart van Holland/8 januari 1997 Koos van 't Kerstfeest TMS International Zevenhuizen agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle f evenhuizen: |'.5»~"V p 1 oktober 1960 nam de heer P| I Zijderhand de helft van het be- Bu/ drijf van z'n vader over. Hij start te met een wagenpark van drie auto's. In 35 jaar tijd groeide dit aantal uit tot 23 Het bedrijf telt nu zo'n 25 medewer- l§rs. Die medewerkers ervaarden hem niet als een echte baas. Ome Jan werd (foor hen veel meer als collega be- Sthouwd. Hij had altijd een luisterend oor. Zo wachtte hij op de vrijdagavon den altijd zijn chauffeurs op om de bele- Bnissen van die week aan te horen. Ook werd daarbij het thuisfront nooit ftrgeten. Indien er thuis problemen Baren, probeerde Jan samen met z'n wouw Jannie de helpende hand toe te Beken. Da! sociale gevoel manifesteerde zich jok buiten het bedrijf. Zo zetten Jan en Innie zich bijvoorbeeld in voor de Buderenreis in Moerkapelle en hebben zij meerdere malen een bijdrage gele verd aan de door de S.K.R. georgani seerde transporten naar Roemenië. Jan Slelde zijn auto's en garage beschik- jjfar en ging, op vorig jaar na, ook altijd mee. Jan zorgde er dan voor dat het op Jan Zijderhand krijgt van burgemeester L.M. Schoots de gemeentelijke erepenning omgehangen. de "bak" tijdens het convooi erg gezel lig was. De ervaringen van onderweg zette hij bij thuiskomst op rijm. Voor de ontwikkeling van het plaatselij ke bedrijfsleven heeft Jan Zijderhand veel betekend. Daarom was het voor burgemeester Schoots een eer hem namens het gehele College bij zijn af scheid als directeur de gemeentelijke erepenning uit te reiken. Niet alleen ontving de heer Zijderhand de gemeentelijke erepenning, ook van de Kamer van Koophandel kreeg hij er een. Voor de scheidend directeur was dit wél een verrassing. De legpenning werd overhandigd door Cees Wiggers. In zijn toespraak benadrukte de heer Wiggers het feit dat de heer Zijderhand zich in de afgelopen 36 jaar bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de regionale economie. Na het vertrek van Jan Zijderhand als directeur zal de leiding van Transport bedrijf J. Zijderhand worden overgeno men door zijn dochter Mariëtte en Dirk de Leeuw. Deze laatste houdt zich al jaren bezig met de logistiek van de fir ma. Het gemak dient niet alleen de mens, ■aar ook de natuur. Het Karrewiel pre senteert het Odin Groente-Abonne ment. onnees op het Odin Groente-Abon- ment ontvangen iedere week een kket met een gevarieerde sortering: Srse biologisch-dynamisch seizoens- gijoenten van Hollandse bodem. Klaas van Diemen van Het Karrewiel: ■let het Odin Groente-Abonnement willen we laten zien dat biologisch-dy- Wmische groenten makkelijk, gezond, vers en betaalbaar zijn". Bt Groente-Abonnement wordt door Odm, leverancier van biologisch-dyna- ■sche groente en fruit, geïntrodu ceerd in samenwerking met natuurvoe- fBngswinkels door heel Nederland. Odin maakt met de boeren speciale teeltafspraken, zodat het mogelijk is om het hele jaar gevarieerde verse groenten van de beste kwaliteit aan te bieden. Het Odin Groente-Abonnement is een stap vooruit voor de milieuvriendelijke landbouw. De biologisch-dynamische boeren nemen hierbij het voortouw. Zij telen zonder kunstmest en chemische- bestrijdingsmiddelen en maken ge bruik van de krachten die in de natuur aanwezig zijn. Consumenten die een abonnement ne men, zorgen voor een gelijkmatige afzet voor de boeren het hele jaar door. Via het "Odinieuws" dat elke week bij het Odin Groente-Abonnement zit, krijgen de abonnees allerlei informatie over de teler en zijn produkten. Deze nieuws brief bevat ook recepten die betrekking hebben op de produkten van die week in het groentepakket. Klaas van Die- men: "Op die manier groeit er een direc te relatie tussen boer en consument". Voor de consument is er het gemak van het abonnement en de garantie dat men tegelijkertijd een praktische bijdrage levert aan een schoon milieu. Het Karrewiel, Dorpsstraat 71, Zeven huizen. telefoon 0180-632003 Zaterdag 11 januari: dokter R.L. War- naar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tele foon 010-5212500. Zondag 12 januari: dokter C.W. On derwater, Dorpsstraat 196, Zevenhui zen, telefoon 0180-631204. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur Genderen; 19.00 uur--- Oud Verlaat 10.00 uur Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur drs E. Hoogerwerf, Woer den. R.K. 10.15 uur communieviering in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds W. v. Gorsel, Bergambacht; 18.30 uur kand. M. Messemaker, Katwijk aan Zee. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur J.B. Zippro B i trd Verheiien Door Gerard Verheiien Oud Verlaat - Op 30 december waren Koos en Dien Dullaart van de Vlietkade 25, 65 jaar getrouwd. Ter gelegenheid hiervan ontvingen zij een telegram van Koningin Beatrix en werd hen door burgemeester Schoots een prachtige fruitmand overhan digd. Koos Dullaart stamt af van de Hu genoten. Hij vertelt dat zijn ouders de Rijn afzakten om hier in Nederland hun heil te zoeken. De familie kwam uiteindelijk in Oud Ver laat terecht. Hier opende de vader van Koos aan de Rotte een café. Hij boerde daarmee zo goed dat hij aan de Vlietka de een rijtje huizen liet neerzetten. In één daarvan wonen Koos en zijn vrouw Dien nu nog. Op latere leeftijd bleek ook Koos over een zekere handelsgeest te beschikken. Van zijn broer Dirk kreeg hij een paard en wagen en Koos begon een melkhandeltje. Hij kocht van de boer 100 liter melk voor f 1,75! Slim als hij was, verkocht hij de melk voor 8 cent per liter. Vol trots vertelt hij dat aan het eerste j aar dat hij melkboer was een auto overhield. Elke avond was het centen tellen geblazen. Ze werden keu rig in krantepapier ingepakt om ze ver volgens bij het postkantoor af te leve- Ook weet hij nog dat Rotterdam gebom bardeerd was. Toevallig was hij op die dag in de havenstad. Toen hij 's avonds thuis kwam, had hij twee dames op zijn auto zitten. Dat bleken twee vrouwelij ke politieagenten te zijn die het geweld waren ontvlucht. Zij waren Koos daar voor zo dankbaar dat ze hem 25 jaar na dato nog een bedankbriefje hebben gestuurd. Koos en Dien hebben elkaar nu ruim 65 jaar geleden Ieren kennen tijdens het Kerstfeest in Zevenhuizen. De vlam sloeg toen vrijwel direct over. Liefde dus op het eerste gezicht. En omdat ze elkaar op dat Kerstfeest eeuwige trouw beloofden, zijn ze in Zevenhuizen beter bekend als Koos en Dien van het Kerst feest. De TMS-groep met Ron Schumann en zijn vrouw, derde en vierde van links. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Aan de Burgemeester Klinkhamerweg is vorige maand be gonnen met de bouw van een villakan toor, dat eigendom wordt van TMS In ternational, nu nog gevestigd in Capel- le aan den IJssel. De eerste paal werd op 18 december geslagen door Ron Schumann, oprichter en directeur van het bedrijf. Het villakantoor is ontworpen door Apron Projectontwikkeling B.V. uit Rid derkerk. Het heeft een eigen karakter met een uitstraling en representativi teit van de ouderwetse villa, die in de loop der tijd als kantoor dienst ging doen. Daarnaast is het ontwerp aan trekkelijk omdat het op zichzelf staat en niet opgaat in de massaliteit. Binnen de leefgemeenschap van Zevenhuizen blijft het daardoor duidelijk herken baar. Dit was ook een absolute eis van Ron Schumann, die zijn nieuwe pand rond de zomervakantie hoopt te be trekken. Hij wilde een exclusief kantoor met een eigen identiteit. Niet een ge bouw op een industrieterrein, waar nog een "postzegeltje" van 800 tot 1000 m2 vrij is. Schumann: "Wij verkopen een stukje emotie en klasse en dat moet óók het pand uitstralen". TMS (Tailor Made Studios) Internatio nal ontwikkelt en produceert wens kaarten en aanverwante artikelen, wel ke in Nederland, maar voornamelijk internationaal door tussenkomst van distributeurs worden verkocht. Op richter Ron Schumann had als export manager bij de firma Spanjersberg ja renlange ervaring opgedaan in de wens kaartenindustrie. In 1993 besloot Schu mann voor zichzelf te beginnen in een klein kantoor in Rotterdam. Door de vele buitenlandse contacten had hij na een jaar keihard werken zijn zaken goed op orde. Zó zelfs dat hij in januari 1994 noodgedwongen naar zijn huidige, gro tere locatie in Capelle aan den IJssel moest verhuizen. Volgens Schumann was het eerste jaar met z'n aanloopver liezen een verschrikking. "Dat heeft me 10 jaar van m'n leven gekost. Maar door de steun van het thuisfront en m'n me dewerkers hebben we continuïteit kun nen creëren". TMS International kan nu bogen op een collectie van meer dan 3000 dessins. Deze collectie kent een aantal lijnen, van geboorte tot rouw, de every day- collectie (de meer conventionele lijn), de promotionele lijn en de cartoonlijn. In een paar jaar is het bedrijf uitge groeid tot 14 man en een aantal freelan ce-designers. TMS International kent een productie- en een ontwikkelingsgedeelte. De ont wikkelingskant wordt gevestigd in Ze venhuizen. Hierin zijn HBO-medewer- kers werkzaam op het gebied van vorm geving en ordervoorbereiding. Voorts is er een afdeling verkoop en een afde ling logistiek. Een aparte poot aan TMS is nog de TMS-Licensing die per 1 janua ri van start is gegaan. Zevenhuizen-Moerkapelle - Tijdens de receptie ter gelegenheid van het afscheid als directeur van het Transportbedrijf J. Mjderhand uit Moerkapelle ontving Jan Mjderhand op 28 december uit handen rfin burgemeester Schoots de gemeente- Mke erepenning. Een echte verrassing mis het helaas niet meer, omdat één van de weekbladen uit de regio de door de gemeente onder embargo afgegeven perspublicatie had geschonden. iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. 'e Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; ■offie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur; rnsdag 14 januari: optreden plattelandsvrouwen; Woensdag 15 januari: video- uddag; Woensdag 22 januari: themamaaltijd voorafgaand aan soos; Zaterdag J^nuan: Toneelstuk Oud Verlaat; Woensdag 29 januari: videomiddag. UVBO: Spelmiddag: elke maandag 14.OOuur in De Zevenster; Soosmiddag: 14.00 fur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster: 8 en 22 jan.; Fietsen: lx per 14 dagen Jwzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 17en31jan., 14febr.; ymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30,10.30 en 11.00 uur; Zwemmen: in yembad De Koommolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; oensdag 12 januari in De Zevenster: jaarvergadering. feven Muzen: f°ndag 12jan.: 12.00uur: vrijz. herv. kerk: koffieconcert; Zaterdag 18jan.: 16.00 |ur: dorpshuis Swanla: voorspelen keyboard; Zaterdag 1 febr.: 16.00 uur: forpshuis Swanla: voorspelen piano; Zondag 16 febr.: 12.00 uur: vrijz. herv. kerk: E leconcert; Zaterdag22 maart: 16.00 uur vrijz. herv. kerk: samenspel gitaar en pwarsüuit; Zondag23maart: 12.00 uur: vrijz. herv. kerk: koffieconcert; Zaterdag lonn^' 17'°® UUI: dorPshuis Swanla: voorspelen blokfluit; Zaterdag 19 april: 0 oUr: geref. kerk: amateurmuziek; Zaterdag 7 juni: balletuitvoering; Zater- ya9 28juni: 17.00 uur: geref. kerk: slotuitvoering. vereniging Zang en Kleur: Ue klaverjas-en jokeravonden beginnen om 20.00 uur: 17 jan., 28 febr., 14mrt.: |r®Petitie; 28 mrt. paaskaarten; 11 april laatste avond waintercompetitie en JSuitreiking.Alle activiteiten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Vierkap Oud Verlaat: Moerkapelle: e??.re.2e donderdag m dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos: 9 jan., 13 febr., lp md" W april en 15 mei. Jdactiviteiten in Op Moer op woensdagmiddag:

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17