'Onze' helden in Friesland SCHOTEL BEZITTERS! Bel: 0182-631013 Hart van Holland, iedere week in 26.' brievenbussen Ontvang nu de digitale signalen van de Astra satelliet, met o.a. Veronica, RTL 4, RTL 5, SBS 6, Filmnet en Discovery. Koperen ambtsjubileum burgemeester Spros Koffie-ochtend Winkel van Sinkel bij Plattelandsvrouwen Jeugddienst Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Oud papier Coenecoop 99 Waddinxveen A.s. zaterdag open van 10.00 tot 14.00 uur! Boek vóór 31 maart a.s. en win uw reissom terug!! Huldiging schaatsers Boskoop De digitale Pace ontvanger nu voor slechts ƒ1595,- inclusief btw. Meerprijs schotel en universeel Inb 37,- Niet-uitrijders en pechvogels Rabobank Reizen Rabobank Reizen Boskoop- Burgemeester drs. J.J. Spros van de gemeente Boskoop is op 1 januari 1997 12,5 jaar als burge meester in functie. De heer Spros werd op 1 juli 1984 benoemd tot bur gemeester van de Groningse ge meente Winsum, na eerst wethouder te zijn geweest in Krimpen aan den Ijssei. Vanaf 16 december 1988 is hij in deze functie werkzaam in de gemeente Boskoop. De 55-jarige burgemeester is in Boskoop aan zijn tweede ambts periode bezig. Benthuizen-Donderdag 16 januari is er een koffie-ochtend in het vereni gingsgebouw De Bron, achter de Ne derlands Hervormde Kerk. De spreekster is Dien de Haan; thema: "Geloven in het leven van elke dag". Aanvang 9.30 uur. Er is kinderoppas. Voor eventueel vervoer of inlichtin gen: 079-3313856. Benthuizen -Op woensdag 15 januari is er in dorpshuis De Tas aan de Sport laan de maandelijkse afdelings avond van de Nederlands Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Bent huizen. Tijdens deze avond krijgen de dames een kijkje achter de schermen van de Winkel van Sinkel van de Historische Kring Benthuizen. Zevenhuizen- Op zondagavond 5 ja nuari is er een jeugddienst in de Her vormde kerk. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: "Neem je temperatuur op". De heer Varkevisser uit Gouda zal meeden ken met dit thema. De muzikale me dewerking wordt verleend door "Ri sing Hope" uit Hazerswoude en orga nist Ike Zintei. Moerkapelle- De afdeling Moerkapel- le van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen houdt op woensdag 15 januari haar maandelijkse bijeen komst in dorpshuis Op Moer, aan vang 20.00 uur. Deze avond wordt de jaarvergadering gehouden. Na de agenda komt mevrouw A. Bruggeman alles vertellen over de geschiedenis van de sjaal van toen tol nu. Daarna geeft zij een demon stratie knopen van sjaals. Oud Verlaat - Op 10 en 11 januari houdt de christelijke basisschool De Nessevliet een oud papier-inzame ling. De container staat bij De Vier- kap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de be doeling dat het papier zover moge lijk achterin de container wordt ge stapeld en als de container gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Regio - Televisiegek! Slechts één lange dag televisie- gek: zaterdag 4 januari 1997: de vijftiende editie van de Friese Elfstedentocht. En het zijn allemaal helden: de wedstrijdrijders, maar meer nog de 16.000 toerrijders, uitgereden of niet, helden! In het verspreidingsgebied van het Hart van Holland zijn verrassend veel helden te vinden. De één deed er 9 uur, 14 minuten en 44 seconden over (Jan van Cappelle uit Zevenhuizen, de snelste onder 'onze' toerrijders?), de ander aanmerkelijk langer. Voor iedereen was het een fantastische ervaring, maar ook een barre tocht, waarbij vooral de harde wind in combinatie met de temperatuur als slopend werd ervaren. De meeste rijders waren ook niet echt blij met de duisternis. Vorige edities van de Elfsteden tocht werden wat later in het jaar gehouden, wat al weer heel wat 'lichtuurtjes' scheelde. En het publiek krijgt unaniem een tien; heel wat rijders maakten emotionele momenten door. Maandagmiddag 6 januari zijn de deelnemers aan de Elfste dentocht van de gemeente Boskoop in het gemeentehuis onthaald. Na een welkomstwoord van burgemeester drs JJ. Spros zijn alle rijders toegesproken door wethouder sport zaken de heer P. Trimp. De heer Trimp sprak zijn waardering uit voor de rij ders van de prachtige wedstrijd. De felicitaties van het gemeentebestuur zijn dan ook op zijn plaats. - S De helden van Boskoop zijn: Stef Boer- sen, J.P. van de Bosch (de enige Bos koopse grootvader), Wim van Bree- men, Hans Duiker, Niek Fase, Nic. Geers, Robert van Gemeren, John van Gemeren, Wouter de Hengst, Arnold Hoogendoorn, Henk Hooftman, Peter Hunnink, Peter Kant, Nico Kleijn, Mar cel Mathot, Adr. Rijkaart, Arie Rijkaart, Victor Rijkaart, M. Rijkaart, Ton Snabel, Wim Streng, Ron van Veen, Ton van de Velde, Leo Verbey, Dick Vergeer, Hans Vergeer, Peter Westgeest, Cor Witte- man en P. Zeel. Ook in Zevenhuizen-Moerkapelle zijn veel helden te vinden: Jan van Cappel le, Anton Eikelenboom sr., Anton Eike lenboom jr., Gert de Graaf, Gerard Eike lenboom, René Dijkman, Hans Knijnen- Boskoopse helden tijdens de huldiging van Elfstedentochtrijders in het gemeentehuis. burg, Jan Bazen, Nel van der Ham, Jan Ottevanger, Klaas van Weringh, Arie Jongenelen, Piet van Oosten, allen uit Zevenhuizen. Uit Moerkapelle: Piet Im merzeel en Gary en Ada van der Spek. Zij worden op vrijdagavond 10 januari om 19.00 uur in het gemeentehuis ont vangen. In de gemeente Rijnwoude werden de rijders tijdens de Nieuwjaarsontmoe ting in het gemeentehuis op maandag 6 januari gehuldigd. Margreet Merbis uit Benthuizen en Jan Dirk Corte uit Kou dekerk aan den Rijn hadden zich als wedstrijdrijder ingeschreven. Zij be reikten binnen de gestelde tijd de finish en kregen daardoor het zo felbegeerde Elfstedenkruisje. Ook alle toerrijders reden de tocht uit en kregen het kruisje. Enkele kwamen buiten de gestelde tijd aan de finish. De helden uit Rijnwoude zijn: Anton de Boer, Jan Bogerd, Barend van de Bos, Jan van Burik, Jan Dirk Corte, Peet Doeswijk, Hans Duiker. Arnold Fase, Daan van Gemeren, Robert van Gem eren, Kees de Groot, Ed Harkes, Hans Heemskerk, Willem Jansen, Dennis de Jong, Huug de Jong, Kees de Jong, Steef Kapteijn, Wim Kapteijn, Kees Labots, Jan van der Lip, Margreet Merbis, Kees van der Neut, Rens van Nierop, Mia van der Plasse, Hans van der Post, Bas Rij kaart, Titus Stoffelsma, Gabrie Timmer mans, Jan Tolema, Rob Vertegaal, Huub Vermeulen, Piet van der Werf en Harry Wijsman. Waddinxveen huldigt haar inwoners die de Elfstedentocht hebben uitgere den op vrijdagavond 10 januari om 20.00 uur in het gemeentehuis. De helden voor zover bekend uit Waddinx veen zijn: Nico van der Lans, Wim Rip, Cock van Lith, Lou van der Lans, Cors Kroes en Henk Koster. Deelnemers die de Tocht hebben uitgereden kunnen zich melden bij de gemeente Waddinx- Het Hart van Holland sprak ook enkele rijders die de tocht niet hebben vol bracht, zoals bijvoorbeeld Hans Kruse uit Zevenhuizen, die De Tocht der Tochten wel volbracht in 1986. Nu, hoofdzakelijk door gebrek aan 'kilome ters in de benen', afstapte tussen Har- lingen en Franeker na 120 kilometer. Maar genoten heeft hij wel. Grote pechvogel is Frans Westerhof uit Zevenhuizen. Hij reed de tocht in 1985 en 1986 uit. Dit jaar, slechts enkele da gen voor de Elfstedentocht, brak hij zijn kaak tijdens het schaatsen op de Rottemeren. Het enige wat hij nu kon doen, tot zijn grote teleurstelling, was televisie kijken. Er waren ook drie Boskopers aan de start die de eindstreep niet of niet bin nen de tijd hebben gehaald: Aad Brug man is afgestapt wegens griep, Kees van Gemeren kwam drie minuten te laat en bebloed binnen en Wim Rietveld die overigens wel tevreden is met de eigen prestatie. (tel. 0180-637373) Mededeling van de VERLOSKUNDIGEN uit Bleiswijk, Moerkapelle en Zevenhuizen: per 1 januari 1997 vervalt het telefoon nummer dat U gebruikt bij geen gehoor: 010-4115504 wordt 070-31 10315 (tel. 0180-637373)

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1