spret op de Rottemeren 1 Dick Bac wint oliebollentoernooi Rentokil in regio-finale nationale beker Sjoelen Unieke kans voor marathonlopers Rotterdam en Londen Veel Rentokil-ZVH-talent in Nationale jeugdteams BROUWER DE KONING Florida opent jaar goed Rottemeren- marathon bijna zeker UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/8 januari 1997 pagina 9 Programma Schaken Onderlinge competitie GoudaTop-12 Badminton Zevenhuizen - Bij na twee weken alweer s de ijsbaan op de Rottemeren geo- Y3H I id. Dagelijks kunnen Molentochten 'iv rden gereden en de Zevenhuizen- sche IJsclub organiseert diverse evene- fnten. Op donderdag 2 januari zijn de Hen rtebaan-westrijden verreden. De uit- kpn slag is als volgt: meisjes tot 15 jaar: 1. "ie Uittenbogaard; 2. Judith Uitten- gaard; 3. Rianne Dijkman. Jongens tot 15 jaar: 1Harmen Boer; 2. Bas Mein- dert: 3. Maarten Dijkman. Dames: 1. Monique Eindhoven; 2. Rosemarie Mo lenaar; 3. Dautsen van Weringh. Heren: 1. Rutmer van Weringh; 2. Jeroen Bak keren; 3. Kees van Wensem. vOp maandag 6 januari was er een afval- strijd. De uitslag hiervan: Jeugd: 1. nix Baars; 2. Jan Jaap van Eijk; 3. tijn Bijsterbosch. Dames: 1. Moni- Eindhoven; 2. Suzette van der Ham; autsen van Weringh. Heren: 1. Mar- m kijn Kortlever; 2. Rutmer van Weringh; artijn van Wingerden; 4. Ad van De kortebaan wedstrijden werden gehouden op donderdag 2 januari. Op vrijdag 3 januari was er een fakkeloptocht op het ijs van de Rottemeren. Bergen; 4. Kees Molenaar. Op woensdag 8 januari staat het onder deel priksleeën voor jong en oud op het programma. Donderdag 9 januari wordt de 11-stedentocht voor de jeugd gehouden en vrijdag 10 januari is het kampioenschap marathon van Zeven huizen voor leden van de IJsclub en inwoners, in diverse categorieën. Het bestuur van de Zevenhuizensche IJsclub is gisteravond 7 januari bijeen gekomen in een bijzondere vergade ring over het wel of niet doorgaan van de 200 km. marathon op de Rotteme ren. De beslissing van deze vergadering werd pas bekend tijdens het ter perse gaan van dit blad. AkTdéTBCht door gaat, is in ieder geval Elfstedentocht winnaar Henk Angenent van de partij. Moerkapelle- Een dag voor Oudejaar organiseerde S.V. Groenoord haar tra ditionele oliebollentoernooi. In de Boerderij in Schiedam waren 119 scha kers verenigd, waaronder vijf vrouwen. S.V. Moerkapelle was met 12 spelers goed vertegenwoordigd. Er werden liefst 7 prijzen veroverd. Dick Bac span de de kroon. Hij won de hoogste finale- groep en was daarmee de sterkste schaker van het toernooi. Eerste prij zen waren er ook voor Gerard van Om meren en Jesse van Elteren. Een tweede prijs scoorde Hugo van Elteren. Derde prijzen wonnen Ben van Geffen, Arie Hoogduijn en Mark van Putten. De onderlinge competitie bij de jeugd zag het begin van de finalegroepen. Uit slagen: Groep 1: Michiel Rensen - Aart Jan van Vliet 0-1; Hugo van Elteren - Sander Hertog 1-0; Peter van Vuurde - Stefan Rensen 1-0. Groep 2: Norman van Rhijn - Glenn Krijgsman 0-1; Saskia Droog - Jasper Kamp 1-0; Wouter van Eeden Peters man - Patrick Stam 1-0. Bij de senioren werd de 14e ronde ge speeld. Een ernstige fout kostte Ben van Geffen een pion en later de partij tegen de sterk spelende Gerard van Ommeren. Wim Vroegindeweij en René Ordelman hielden elkaar keurig op re mise. Jacques de Lange verloor de kwa liteit tegen Maarten Vroegindeweij, die het eindspel won. Had Arie Hoogduijn het toreneindspel tegen Ronald Mandersloot kunnen houden? Ronald won wel. Marcel de Haan kwam gewon nen te staan tegen Hugo van Elteren. Toen blunderde Marcel en Hugo for ceerde remise. Nieuweling Arno Lui- nenburg maakte gehakt van de door gaans zo solide Jan Blok. Gerben Berg- acker stond lang minder tegen, maar won wel van Geerten Hoeflaak. Marian van Elteren kon in het middenspel de vele dreigingen van André Corpeleijn niet de baas, zodat hij won. Stand aan de kop: 1Dick Bac; 2. Ben van Geffen; 3. Gerard van Ommeren; 4. Maarten Vroegindeweij; 5. Wim Vroegindeweij. Het 4e Gouda Top-12 toernooi werd bij de jeugd gewonnen door Jesse van Elte ren. De 13-jarige Moerkapellenaar had enkele malen over geluk niet te klagen, maar bleef ongeslagen. Hij behaalde 10,5 punten uit 12 partijen (13 deelne mers). Bij de senioren waren 24 deelnemers aanwezig. Winnaar werd Ed Roering uit Oudewater, lid van de organiserende club Messemaker 1847. Waddinxveen- Het Algemeen Klasse ment bij de Waddinxveense sjoelers wordt ondanks zijn tweede plaats nog stéeds aangevoerd door Jan Kersber gen. Peter van Leeuwen bezet de eerste plaats in de B-klasse. De stand ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 140.057, 2. Cees Kuipers 138.029, 3. Wim Slinger land jr. 137.575,4. Dick Dros 137.083, 5. André van Gemeren 135.520,6. Dirk Jan van Drunen 135.380,7. Tine Valenkamp 134.633,8. Frans Bouwmeester 133.383, 9. Henk van Beek 131.471, 10. Teus Vis- Boskoop- Maandag 13 januari start de 'oojpgroep van atletiekvereniging ser 131.271, 11. Bas Brouwer 130.283, 12. Frans Botger 130.114, 13. Guus Re- nesse 130.057, 14. T. van Leeuwen 129.700,15. Erwin Pleus 129.350,16. Ed den Drijver 128.643,17. Pascal van Gils 128.329,18.Trudivan Dam 127.657 pun ten. Klasse B: 1. Peter van Leeuwen 126.143 en 2. Cor van Herk 124.983, 3. Cor Faay _124.743,4. Bas Koppenaal 124.314 en 5. Mien Renesse 124.029 punten. Klasse C: 1Marius Kersbergen 116.400, Zevenhuizen - Rentokil-ZVH opende het jaar 1997 met een bekerwedstrijd tegen Dimplex/Ekspalvo. Rentokil had nog een appeltje te schillen met Dim plex/Ekspalvo. Op zondag 10 novem ber verloren de Zevenhuizenaren het competitieduel met 3-2. De revanche kreeg Rentokil afgelopen zaterdag, met 3-0 (15-4, 15-8 en 15-iO) werd Dimplex met lege handen naar huis gestuurd. Vanaf het begin hield Rentokil Dimplex met de service onder druk en de winst in de eerste set met 15-4 zeker stellen. In de tweede set wist Ekspalvo een 4-1 voorsprong te nemen, maar Rentokil was daar niet vein onder de indruk en werkte de achterstand weg. Tot 8-7 konden de Dordtenaren het nog bijhou den. Het publiek zag leuke en lange rally's, waarbij Matt Lyles ook de nieu we spelregel liet zien door de bal achter de scheidsrechtersstoel op de helft van Dimplex te redden en zo de bal in het spel hield. Rentokil haalde verder uit en kon ook deze set winnend afsluiten met 15-8. De derde set gaf meer strijd te zien, Dimplex hield het nu tot 11-10 bij. Maar moest op het eind toch met 15-10 de set weer aan Rentokil laten. Door deze winst spelen de Zevenhui zenaren op 8 en 15 februari in de regio finale van de nationale beker tegen Al- com/Capelle. Alcom wist met 3-2 nipt van Bos cs Advocaten/Vrevok in Nieu- wegein te winnen. Voor de Zevenhuizenaren is de volgen de competitie-wedstrijd op zaterdag 18 januari in dorpshuis Swanla tegen Kui pers/Zwolle, aanvang 19.00 uur. De ge plande wedstrijd van aanstaande zater dag tegen Link/AMVJ in amstelveen is uitgesteld. Libero Martijn Dieleman is namelijk niet van de partij. Hij maakt deel uit van de selectie van Oranje on der 18 jaar. In Zeist neemt Oranje het van 10 tot 12 januari op tegen Frankrijk, Letland en Litouwen. 2. Jan Olie 115.667,3. Dirk Faas 115.517, 4. Sjaan Faay 114.243 en 5. Cor van Gils 113.583 punten. Klasse D: 1. Ceron van Beek 106.650, 2. John van Beek 104.800, 3. Otto Supuse- pa 104.657, 4. Marinus Taktor 104.414 en 5. mevrouw G. Brouwer 104.150 pun ten. Klasse E: 1Lisette Vos 96.500, 2. Simon Supusepa 96.186, 3. Henk Heidebrink 96.100, 4. David Sinnema 92.450 en 5. Henry ten Zijthof 92.200 punten. van AVM7 uit Boskoop, alweer voor de vier de keer met de voorbereiding voor de marathon van Rotterdam en Londen. Van ile loopgroep hebben zich al een aantal ingeschreven voor de twee klas siekers onder de marathon. Dm iok lopers uit de regio de kans te geven zich op professionele wijze voor te bi reiden is het mogelijk gedurende "rife maanden met de loopgroep mee te trainen. Het enige wat wordt geëist is een yoede basisconditie en enige loop ervaring. Ie#/e loper zal worden begeleid bij de trau ng en ontvangt een trainingspro gramma. Tijdens de training wordt het programma afgestemd op persoonlijke capaciteiten. Uit de vorig jaar gehou den actie blijkt dat met gerichte trai ning het resultaat aanmerkelijk verbe ter! kam worden. Dearainingen bestaan uit drie tot vijf qBiingen pgr week. Op maandag en woensdag wordt getraind op basissnel heid en looptechniek. Op zaterdagmid dag wordt gezamenlijk de langere duur- loop gelopen. Door de begeleiding van een fietser is het tevens mogelijk het drinken tijdens het lopen te oefenen. Een aantal testlopen staan op het pro gramma om de vorderingen te contro leren. De voorbereiding loopt van half januari tot de marathon van Londen (13 april) en Rotterdam (20 april). De voorberei ding zal worden afgesloten met een pasta-party. Voor het meetrainen gedurende de drie maanden zal van elke loper een geringe bijdrage worden gevraagd. Aanvang maandag 13 januari om 19.30 uur bij de kantine van AV'47 aan de Hoogeveenseweg te Boskoop. Voor aanmeldingen en informatie kan men contact opnemen met de trainer van de loopgroep van AV'47, Jan van der Meij 0182-616204. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen- Met maar liefst vijf jeug dige talenten is Rentokil-ZVH vertegen woordigd in de Nationale Jeugd volley balteams die zich de komende dagen moeten kwalificeren voor de Europese Jeugd Kampioenschappen. Coen Dui verman, Arjan Visser en Sander de Graaf (allen 17 jaar) zijn opgenomen in de herenselectie van Jeugd Oranje, dat zich het aanstaande weekend meet met Frankrijk, Letland en Litauen voor plaatsing van de Europese Jeugdkam pioenschappen. Deze kwalificatiewed strijden worden afgewerkt in de sport hal op het KNVB-centrum te Zeist, waar ook de nationale volleybalteams hun trainingskamp hebben. Voor het damesteam van Jeugd Oranje zijn Eva Heerschap (16 jaar) en Michel le Bijl (15 jaar) geselecteerd. De afgelo pen week oefende de damesselectie in Wellin (België), waar het zowel Frank rijk als Slowakije met 3-1 versloeg en nipt met 2-3 van België verloor. De da messelectie vliegt op 8 januari naar Pula in Kroatië, waar het kwalificatie wedstrijden wacht tegen Spanje, Let land en Oekraine. Omdat ook hier maar één plaatsing voor het Europees kam pioenschap valt te verdienen, beloven het spannende wedstrijden te worden. Mede vanwege het ontbreken van de geselecteerde speelsters, heeft het le damesteam van Rentokil-ZVH op 11 ja nuari uitstel van competitiewedstrijd gekregen. Teneinde het wedstrijdritme vast te houden oefende coach Willem- Jan van Yperen met de resterende se lectie afgelopen zaterdag tegen Vrevok uit Nieuwegein dat in de top van de 2e divisie staat. Het klasseverschil met de le divisie, waarin Rentokil-ZVH uit komt, bleek echter groot. Alle zes ge speelde sets eindigden in een ruime overwinning voor de ploeg uit Zeven huizen. Woensdag 8 januari oefent da mes 1 tegen Rijnmond, om 19.30 uur in dorpshuis Swanla. Waddinxveen- Het eerste badminton- weekend van dit jaar was een weekend om te wennen. Op het nieuwjaarstoer- nooi na was er in de vakantie niet ge speeld. Bij team 1 wist Bart Moors voor de tweede keer in drie wedstrijden zijn enkel te winnen. Toch stond het na de enkels 2-2. De heren dubbel werd een spectaculai re partij, die pas in de derde set werd beslist. De winnaars waren Dennis Steenland en Bart Moors. Helaas werd er na deze partij niets meer gewonnen. De uitslag was 3-5 in het nadeel van Florida. Door dit verlies is de kans op degraderen erg groot geworden. Team 2 en 3 wonnen beide met 5-3. Door deze winst is voor beide teams het kampioenschap nabij. Het vierde team speelde in Zoetermeer tegen Aigis 11 gelijk, waardoor dit team waarschijnlijk wel in de middenmoot zal eindigen. De spelers van team 5 hadden het wat makkelijker. Zij wonnen gemakkelijk met 8-0. Team 7 heeft weer gewonnen; dit keer met een behoorlijk verschil van vier punten: 6-2. Het negende team heeft thuis met 5-3 gewonnen. Vooral de he ren Piet Vermeulen en Arie Pieter van Ness haalden de punten binnen voor dit team. Donderdag 2 januari werd, het oliebol len-toernooi, dat voor de gelegenheid tot Nieuwjaarstoernooi werd omge doopt, gespeeld. De belangstelling was dit keer zo groot, dat er geloot moest worden om te voorkomen dat men te lang stil moest zitten. Dit jaar voor het eerst was er voor de mini's en de jonge jeugd een speciaal toernooitje opgezet. Er werden hier partijen gespeeld volgens de normale regels, maar ook werden er eigen regels toegepast: er was een ronde waarbij men met de 'verkeerde' hand moest spelen en een waarbij men om-en-om moest slaan. Ook was er een balspel om punten te verzamelen. Aan het einde van de dag waren Michelle Both en Matheuw de Vroom, respectievelijk het beste meisje en de beste jongen bij de mini's. De poedelprijs was voor Rick Luiendijk. Bij de jeugd waren Daniëlle van Bergeijk en Michiel van der Laan de besten. Ook door de senioren werden de ver schillende regels toegepast. De sfeer was door deze 'rare' spelregels gezet en de avond was geslaagd. Ook hier waren er winnaars. Els van Riet en Ben Hofmann haalde hier de meeste punten binnen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9