'terconcert Harmonie Excelsior WV Boskoop Kom op Stop: John Cleese helpt opnieuw ffl Hans Cammeraat, beste bouler 1996 Eimert van Middelkoop bij GPV Ontmoetingsdag Plattelandsvrouwen Thema-avond CDA-Vrouwenberaad Zondagmorgen koffieconcert Groei Pop-In Bingo in het Zuidhonk Kerkdiensten eurohome Docent(e) Engels voor senioren gezocht Thema-avond met Dato Steenhuis Extra avond Plattelandsvrouwen Zijde 36 0172-214550 Hart van Holland/22 januari 1997 pagina 11 Jeu de Boules Gitaarduo Alter Ego in Praathuis Boskoop Zondagmiddagsoos voor verstandelijk gehandicapten Zondag 26 januari Zes commercials Hulp bij stoppen met roken Stop bewust addinxveen- Op vrijdag 31 januari geeft Harmonie Excelsior haar tradi tionele winterconcert. Het.concert begint om 20.00 uur in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. Toegang 5,=, dona teurs gratis. Het publiek zal kennismaken met het harmonie-orkest (onder leiding van Pieter Boer), de AMV-leerlingen (on der leiding van Helga Boekestijn) en de slagwerkgroep (onder leiding van Patrick Wognum). Het orkest begint het concert met de Jupiter Hymn, een gedeelte uit het stuk "The Planets" van Gustavs Holst, in een arrangement van Johan de Meij. Dit prachtige openingswerk doet bij menigeen kippevel ontstaan door de trage opbouw en het intense slot. Na de opening van de voorzitter Peter van den Berg, zal de kapel ver volgen met de First Suite (ook van Holst), gevolgd door een fascinerend hoboconcert van Bellini, virtuoos vertolkt door Helga Boekestijn. Vlak voor de pauze krijgt het publiek het moeilijke, maar knap gecomponeerde "Images d'Ollioules" van Serge Lan- cen te horen. Na de pauze vervolgen de allerjong sten het concert; de AMV-leerlingen tonen hun kunnen en naar verwach ting zullen zij daarmee van het pu bliek een bijzonder applaus verwer ven. Het orkest gaat dan verder met het bekende "Summertime" van Ge orge Gerswhin en baant daarmee het pad voor het optreden van de slag werkgroep. Deze jongens zullen in de mooie akoestiek van de Ontmoetings- kerk prima tot hun recht komen. Na dit optreden pakt de kapel de draad weer op met het swingende "Jungle Book" in een oorverdovend arrange ment van Marcel Peeters. Daarna een houtkwartet met twee goed in het gehoor liggende werkjes voor fluit, hobo, klarinet en bas-klari net, en het orkest met "If" van David Gates. Besloten wordt met "Selec tions from Miss Saigon". Waddinxveen- Hans Cammeraat heeft het puntenklassement 1996 van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen gewonnen. Dit houdt in dat hij in het afgelopen jaar gemid deld het beste heeft gepresteerd tij dens interne tournooien en competi- De tweede plaats wordt gedeeld door Toos Wubben en Stephan Tab ben. Vierde is Roy Hulskamp. De najaarscompetitie blijft ongekend spannend. Stephan Tabben en Marco van Wageningen hebben alle twee 21 wedstrijden gewonnen. Het punten- saldo van Stephan van +105 is goed voor de eerste plaats. Marco heeft een puntensaldo van +82 en staat wat dat betreft nog op een behoorlijke achter stand. Piet van der Made lijkt die twee niet meer in te kunnen halen; hij staat derde met 15 gewonnen wedstrijden en +42. Waddinxveen - De GPV kiesvereniging Waddinxveen e.o. heeft een openbare vergadering op maandag 27 januari. Het GPV Tweede Kamerlid Eimert van Middelkoop houdt een inleiding on der de titel: "Van Maastricht tot Am sterdam, Europa we zitten er midden in". De vergadering vangt aan om 20.00 uur in een vergaderlokaal van de gereformeerde basisschool De Lei linde aan de Lindengaarde 17a (in gang Wadde). Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Regio - De werkgroep Agrarische Vrouwen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Zuid-Holland organiseert op donder dag 30 januari een Ontmoetingsdag met als thema: "Verdroging in Zuid- Holland??!!". De heer Jan Buys van het Centrum voor Landbouw en Milieu zal spreken over: "Hoe belangrijk is grondwater?" en mevrouw Marijke Poppelier van NV. Duinwaterbedrijf Z-H over: "Drinkwater - Altijd genoeg en ge zond?". De ontmoetingsdag wordt gehouden in Groenten- en Fruitveiling De Kring aan de Klappolder 1 in Bleiswijk van 10.00 tot 16.00 uur. Na de lunch maken de bezoekers een excursie naar De Ruiter Seeds in Berg- schenhoek om de veredeling van pro ducten en zaden, onder andere toma ten, paprika's, komkommers, maar ook cyclamen te bekijken. De kosten voor deze dag bedragen f25,-, inclu sief koffie en lunch. Opgave is moge lijk tot 24 januari bij N. Slagboom, telefoon 0345-599229 en J. Zuidema, telefoon 079-5931319. Boskoop- De WV Boskoop heeft inde voorverkoop onder andere: Dynamo Open Air op de Vliegbasis in Eindhoven van 16 tot en met 18 mei 1997. Ook toegangskaarten met bus en/of parkeerkaarten; Schlagerfesti val '97 Presentatie Dennie Christian 5 en 6 september 1997 in de Rodahal te Kerkrade; The Glory of Gospel op zon dag 2 februari in Carré Amsterdam; The Amsterdam Baroque Orchestra Choir op zondag 2 maart 1997 in het Amsterdam Concertgebouw; René Froger op 2 mei 1997 in de Rai Parkhal Amsterdam; Cirque Du Soleil Alegria in Tent Olympisch Stadion in Amster dam. Waddinxveen- De Stichting Wacldinx- veens Welzijnswerk organiseert di verse cursussen voor senioren. In dit cursusaanbod zit onder andere En gels voor gevorderden. Door verhui zing van de huidige docente zoekt de Stichting een nieuwe docent(e) En gels. Het betreft een functie op vrijwil lige basis. Geïnteresseerden kunnen tijdens kantooruren contact opne men met mevrouw G. van Dort, tele foon 0182-631932. Waddinxveen- De CDA-Vrouwenbera den Boskoop en Waddinxveen organi seren op donderdag 23 januari geza menlijk een bijeenkomst over "Ge deelde zorg, gedeelde vreugd in 2010". Dit thema is ontleend aan een brochure van het Ministerie van So ciale Zaken en Werkgelegenheid "Ge deelde Zorg". Een commissie doet daarin verslag van een onderzoek naar de mogelijkheden van de herver deling van zorgtaken (in het gezin, de familie en de omgeving) tussen vrou wen en mannen. Vier mogelijke toe komstscenario's worden daarbij be sproken. De bijeenkomst wordt geleid door Annie Vermeij, voorzitter CDA-Vrou wenberaad Boskoop. Brigitte Lefe- rink, voorzitter CDA-Vrouwenberaad Waddinxveen, zal het thema toelich ten. Daarna is er volop gelegenheid tot discussie. De bijeenkomst vindt plaats in: Kreater, Kerkweg-West te Waddinxveen. Belangstellenden, vrouwen en man nen, worden van harte uitgenodigd de avond te bezoeken en mee te dis cussiëren. Boskoop- Zondagmorgen 26 januari vindt in het Praathuis weer het maan delijkse koffieconcert plaats. Het is het eerste concert in het nieuwe jaar. Het zal dit keer worden verzorgd door het duo Alter Ego van de klassieke gitaristen Hugo Buiten en Ton Dekker. Op het programma staan ondermeer een Engelse Suite van Johann Sebasti an Bach, een Concerto van Georg Friedrich Handel, en bijvoorbeeld ook een tango van Astor Piazzolla. Het concert begint om 11.30 uur. Vol wassenen betalen 7,50, kinderen hebben gratis toegang. Boskoop- Nog geen twee jaar geleden opgericht, is bij het Pop-In-Koor Bos koop op de vaste donderdag-oefen avond het 50e lid ingeschreven. Het Pop-In-Koor is een vereniging van jongelui, die graag popsongs zingen. Reeds bij de start bleek pop-zingen in groepsverband een 'gat in de markt'. Voorzitter Marjolein Smit had toen niet durven dromen, dat haar pop koor zo snel zou groeien. Diverse op tredens en wat artikelen in de lokale pers hebben er toe geleid, dat 'badka merzangers' uit niet alleen Boskoop, maar ook Waddinxveen, Hazerswou- de en Alphen aan den Rijn zich heb ben aangemeld. Als was het een geschenk naar aanlei ding van het 50e lid, heeft het Pop-ln- Koor van de stichting Jongeren Fonds Boskoop een mooie financiële dona tie ontvangen. Hiermee kan de appa ratuur aangeschaft worden, welke nodig is voor oefenen en optredens. Op 31 januari zal het Pop-ln-Koor tij dens de openingsdagen van het Zorg centrum te Boskoop optreden. Voor informatie: Rob 0172-212635. Waddinxveen- In wijkgebouw Het Zuidhonk wordt zaterdagavond 25 januari een bingo-avond georgani seerd. Er worden 8 gewone rondes gespeeld met mooie prijzen. Hierna wordt een superronde gedraaid met een superprijs als hoofdprijs. De ge wone rondes kosten 1,= per kaartje; de superronde kost 2,50 per kaartje. Tevens is er een loterij. Aanvang 20.00 uur, zaal is vanaf 19.30 uur open. Op zondagmiddag 26 januari wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk een soos gehouden voor verstandelijk gehan dicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Bleiswijk - In het winterseizoen zullen gedurende een aantal maanden the ma-avonden worden gehouden met de evangelist Dato Steenhuis. Het the ma: "Hoe kan een mens rechtvaardig zijn voor God." wordt uitgewerkt in een zevental avonden. De vierde lezing wordt gehouden op 28 januari in gebouw De Rank aan de kerkstraat 15 in Bleiswijk. De avond Begint om 20.00 uur. Voor meer infor matie: 079-5932273. 'nnriart 02 Waddinxveen Ceref. kerk vrijg. 9.30 uur student J/:kruiger, Ermelo; 15.00 uur ds M. oe Vries, Spijkenisse. GerefOntmoetingskerk 9.30 uur ds de Moor; 17.00 uur SOW dienst 'mm. kerk. jderv. Immanuel 10.00 uur ds J. •voriing, Reeuwijk; 17.00 uur ds HJ andrikman, Ammerstol. Boskoop ^R Prot. Geloofsgem: 10.00 uur s o Peters, Alphen a/d Rijn. "ery- gem. 9.30 uur ds R. de Reuver '.00 uur kand. J.W. Sparreboom. e Mek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. eref kerk 9.30 uur dsJ.A. vHooij- °nk; 17.00 uur drs W. v Herwijnen. l+ampen. M1,r'<?eref- kerk 9.30 en 17.00 uur ds M-T Oosting. Vhristengem. "Bethel" 9.30 uur Dick va" Steenis. Ria en John Huurman Gefeliciteerd, al 12,5 jaar getrouwd! Pieter en Connie Hoera! Onze Carolien wordt alweer tien! van harte! papa, mama en martine Wordt maar snel beter dames! Veel beter-schap van Sandra en Daan Oom Piet het was weer heerlijk! vooral Taras heeft genoten! Daaf, ook al ben je nu 40, whe still love jou!! xxx C. M, R, W dinsdag 17 juni, houd'm vrij Willem van Wichen Waddinxveen- Op 28 januari houdt de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Waddinxveen een extra avond. Deze avond zal verzorgd worden door Verstegen specerijen. Er zal een video-presentatie zijn, waarbij een kijkje in de 'keuken' van Verstegen wordt genomen. Verder zal er gelegenheid zijn om de specerijen te ruiken en tegen inkoopsprijs te ko pen. Na afloop van de avond is er ook iets te proeven. Aanvang 20.00 uur in Huize Souburgh, Pr. Bernhardlaan 2 lntroducees betalen 6,=. De Stichting Volksgezondheid en Ro ken (Stivoro) heeft opnieuw de hulp ingeroepen van John Cleese. De Brit se komiek acteert in zes verschillende tv-commercials waarin wordt opge roepen te stoppen met roken. De actie 'Kom op Stop' loopt in de eerste we ken van het nieuwe jaar om de goede voornemen van circa een miljoen ro kende Nederlanders om te stoppen met roken te ondersteunen. Rokers die moeite hebben met stoppen staan dus niet alleen. Driekwart van de ro kers vindt zichzelf verslaafd. Toch blijkt ongeveer de helft van de 100.000 stoppers per jaar vrijwel zonder ont wenningsverschijnselen te kunnen stoppen. Voor alle stoppers is effec tieve en deskundige hulp beschik baar. De commercials met John Cleese wer den ook vorig jaar met veel succes ingezet. Drie commercials uit die se rie zijn ook dit jaar op het scherm. Hierin laat Cleese op humoristische wijze zien dat ontwenningsverschijn selen soms overdreven worden. Hij acteert steeds als gefrustreerde stop per. De ene keer in een dwangbuis err in een andere commercial als stopper die troost zoekt bij zijn teddybeer. In een nieuw filmpje zien we John Cleese in een kort en klein geslagen keuken. Door enkele keren diep inademen weet hij zijn rooklust te bedwingen en kan de rest van het gezin weer te voorschijn komen. In twee andere nieuwe komische filmpjes ligt de na druk meer op redenen om te stoppen. Zoals met het perfecte mime-spel van een hoestende roker en met Cleese als arts die na het opsommen van een aantal door roken veroorzaakte ziek ten concludeert, dat het geen wonder is dat deze gewoonte uitsterft. Rookverslaving bestaat uit lichamelij ke verslaving aan nicotine en de gees telijke verslaving (het gevoel niet bui ten roken te kunnen). De nicotinever- slaving is men als roker snel kwijt. Na ongeveer een week is alle nicotine uit Een scene uit een van de T\'<ommercials waarin John Cleese de hoofdrol speelt. het lichaam verdwenen. Daarna went het lichaam snel en 'vraagt' steeds minder om nicotine. De behoefte te roken neemt daardoor ook af. Men kan de ontwenningsverschijnse len beschouwen als koorts. Het is een teken dat het lichaam zich ontdoet van schadelijke stoffen. Beschouw elke keer niet roken als een overwin ning. De stopper kan eventueel nicoti- nekauwgum of -pleisters gebruiken om de nicotinetoevoer geleidelijk af te bouwen. Ook diep inademen en de lucht even vasthouden in de longen kan helpen. Het geeft de illusie van inhaleren. Naast deze tips komen nog veel meer handreikingen aan de orde in de stop- pen-met-roken-cursus die overal in het land wordt gegeven door GGD'en en Thuiszorg/Kruiswerk. Rokers die willen stoppen hebben tevens baat bij de brochure 'Stoppen met Roken'. Deze brochure kan worden aange vraagd via de Kom-op-Stop-lijn van de Stichting Volksgezondheid en Roken: 06-35012022. De actie 'Kom op Stop' is vooral ge richt op de positieve gevolgen van het stoppen met roken. Door bij elk moei lijk moment aan de positieve gevol gen van het stoppen te denken, valt de ontwenning minder zwaar. Ex-rokers die zes weken na hun laatste sigaret naar de voordelen werd gevraagd noemden: meer zelfrespect, een trots gevoel; lekkerder voelen; meer lucht krijgen; fitter voelen, vooral 's och tends; niet meer hoesten; lichamelijk meer presteren; betere smaak en reuk; gezondere huidskleur; stem krijgt weer natuurlijke klankpwarme- re voeten en handen. Stoppen met roken vergt enige voor bereiding. Wie een goed moment uit kiest en er voldoende tijd en energie insteekt, heeft veel meer kans op suc ces. De actie 'Kom op Stop', de bijbe horende brochure, de Kom-op-Stop- lijn en de cursussen geven voldoende handvatten om in een keer goed te stoppen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 11