EXTRA TOP 5 Familieberichten Verlenging tentoonstelling in Museum van het boek Cursus 'Vogelherkenning voor beginners' Hart van Mand 5,00 Albert Heijn Zevenhuizen deHaij vanderWende Hart van Holland/22 januari 1997 Everdina Maria Geertruida van den Broek Florinus Marius Eindhoven i Dirk Johannes Oudijk (Jan) pagina 3 Schrijven met een ganzenveer Frans de Jongprijs 1996 Sluiting van het museum De Vierstroom zoekt leden cliëntenraad Magere runderlappen <O.QO Huisgebraden buikrollade met Zaanse mosterd q Iglo kabeljauwfilet m qq Ijsbergsla m cq Goudse Stroopkoeken Dorpsstraat 129 - Zevenhuizen- Tel. 0180-631251 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle WIM HOFMAN AUTO'S Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie advertentie op pagina 23 29.000 exemplaren Met een zucht en een traan ben ik heengegaan eens op een keer zag ik het niet meer eens op een keer heb je moeder niet meer met een zucht en een lach Zeg ik jullie allemaal gedag En ik hoorde een stem iiit de hemel als de stem van vele wateren en als de stem van zware donder. En de stem. die ik hoorde, was als van citerspelers, spelende op hun citers: Openbaring 14:2 Heden is geheel onverwacht ontslapen in haar Heer en Heiland, onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder sinds 16 juni 1980 weduwe van Gerardus Hol in de leeftijd van 89 jaar. Nico en Nel Gijs en Tiny Gerard en Jopie Francien en Arie kleinkinderen achterkleinkinderen Zevenhuizen, 19 januari 1997. Zorgcentrum "De Zevenster", Leliestraat 3, kamer 221. j Correspondentieadres: G. Hol Gorterstraat 5, 2761 LL Zevenhuizen. Woensdag 22 januari is er van 19.00-20.00 uur gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen in het rouwcentrum "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. 'I De rouwdienst zal donderdag 23 januari om 13.00 uur worden gehouden in bovengenoemd rouwcentrum, waarna de bijzetting zal i plaatsvinden in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen om ongeveer 14.00 uur. I Vandaag hebben wij voorgoed afscheid genomen van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa, broer, zwager en oom 5 juli 1915 t 16 januari 1997 echtgenoot van Antje van Erk Moedig heeft hij de laatste jaren zijn verdriet gedragen. A. Eindhoven-van Erk Janny en Johan Lani en Gerard Hanneke en Mark Annelies en Kees Jan en Ludwien Richard, Monique Cor Cobie en Piet Wilco, Floor. Amanda Floor en Cora Bart. Jannet, Stefanie Jaap en Margriet Danielle, Ivana, Maryse Arend en Carla Noordeinde 25 2761 BN Zevenhuizen en verdere familie De begrafenis heeft maandag 20 januari plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. I Wat wasje sterk en arbeidzaam, steeds heb je voor ieder klaargestaan. Flink was je, je hele leven, moedig ben je tot het einde gebleven. I Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij in zijn leven voor ons betekend |heeft, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, |onze vader en opa |ln de leeftijd van 76 jaar. J. Oudijk-Zeeuw Gert Linda en Rob I Laura 117 januari 1997 IPlasweg 27c |2742 KA Waddinxveen De begrafenis heeft woensdag 22 januari om 12.00 uur plaatsgehad op de algemene begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan te Waddinxveen. De tentoonstelling Jacob van Maerlant (circa 1230 - circa 1295). De Middeleeuwse wereld op schrift is verlengd tot en met 2 februari 1997. De tentoonstelling die zeer goed bezocht wordt, sluit aan bij de onlangs bekroonde biografie 'Maerlants wereld' van Frits van Oostrom en biedt de zeldzame gelegenheid om unieke hoogtepunten uit de Middeleeuwse handschriftenproductie in de Nederlanden bij elkaar te zien. Hoogtepunt van de begeleidende activiteiten vormt het scriptorium, een 'Middeleeuws' schrijfatelier, waar bezoekers iets kunnen herbe leven van de sensatie van het schrij ven en verluchten van een hand schriften zoals dat in de Middeleeu wen gebeurde. Zondag 26 januari, van 14.00tot 17.00uur is het scripto rium geopend voor individuele be zoekers. Volwassenen en kinderen kunnen dan in het scriptorium ken nismaken met de fascinerende wé- reld van het handgeschreven boek. Gehuld in monnikspij mogen zij aan de slag gaan met een ganzenveer en inkt om te ervaren hoe inspannend het vervaardigen van een hand schrift in de Middeleeuwen was. Daarnaast kunnen zij de prachtige collectie Middeleeuwse handschrif ten van het museum bekijken. Voor kinderen bestaat de mogelijkheid om met behulp van een speurtocht de Middeleeuwse boeken aan een nader onderzoek te onderwerpen. Om 13.00 uur begint bovendien een rondleiding door het museum waar iedereen zich bij kan aansluiten. Tij dens deze rondleiding wordt niet al leen aandacht besteed aan de collec tie Middeleeuwse handschriften, maar ook aan andere verzamelingen van het museum, zoals de oudheden en de vroegste gedrukte boeken. Voor groepen zijn er speciale scriptoriu marrangementen mogelijk. Voor meer informatie: afdeling presenta tie, telefoon 070-3462700. Van 23 januari tot en met 16 maart 1997 organiseert het museum een kleine tentoonstelling van werken die ingezonden zijn voor de Frans de Jongprijs 1996. Deze prijs is ingesteld op initiatief van vrienden van de kun stenaar Frans de Jong met het doel om meer aandacht te krijgen voor de creatieve aspecten van grafische vormgeving en daarnaast jonge ont werpers te stimuleren om nieuw ter rein te betreden in het gebied tussen autonome kunst en grafisch ontwer pen. De prijs wordt om de twee jaar verleend aan een grafisch ontwerper/ kunstenaar die in de eindfase van zijn of haar opleiding is of daarin sinds kort werkzaam is. De winnaar/ winnares ontvangt een geldbedrag van 2000,= en een wisselprijs die bestaat uit een door Frans de Jong speciaal vervaardigd kunstwerk. Dit jaar wordt de prijs voor de eerste keer uitgereikt. Het is uitdrukkelijk geen prijs voor grafisch ontwerpen. De meeste inzendingen, overigens van goede kwaliteit, kwamen echter wel uit die hoek. Het boek 'In Princi- pio Erat' van Saskia van Oversteeg getuigt volgens de jury van een ei genzinnig hanteren van communica tieve elementen en daarom heeft de jury unaniem besloten de Frans de Jongprijs 1996 aan Saskia van Over steeg toe te kennen. In verband met verbouwingen is het museum voor publiek gesloten van 3 februari tot en met 20 februari. De leeszaal blijft echter geopend van dinsdag tot en met donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 11.00 tot 17.00 uur. Zaterdag, zon- en feestda gen 12.00 tot 17.00 uur. Regio- De Vierstroom verleent thuis zorg en maatschappelijk werk in Mid den-Holland en omstreken. Om de mening van cliënten van De Vier stroom te horen, wordt een cliënten raad ingesteld. De Vierstroom zoekt voor deze raad negen personen. Zij moeten allen voor langere of kortere tijd gebruik hebben gemaakt van de diensten van De Vierstroom. Het is belangrijk dat elke cliëntengroep ver tegenwoordigd is, daarom wordt ge zocht naar kandidaten uit de volgen de groepen: -ouderen (65-plus); -ge handicapten (bij voorkeur jonger dan 50 jaar); -chronisch zieken; -ouders/ verzorgers van jonge kinderen (0-4 jaar); -gebruikers maatschappelijk werk; -ouders/verzorgers van ver standelijk gehandicapten; -leden van Vereniging De Vierstroom. Verder hebben kandidaten interesse in het behartigen van gezamenlijke belangen van cliënten en wonen zij in het werkgebied van De Vierstroom (Midden-Holland) e.o.). Op 27 januari per kilovan 4^50 voor IZ/ Jv 100 gramnu 400 gramvan voor f if if per kropnu 2 pakken a 10 stuks oh 1997 wordt een voorlichtingsavond voor belangstellenden georgani seerd. Wie belangstelling heeft voor de cliën tenraad kan een informatiepakket aanvragen of zich opgeven voor de voorlichtingsbijeenkomst bij me vrouw Naninck: 0182-540483. Regio- In het voorjaar kan men bij Natuur- en Vogelwacht "Rotta" mee doen aan een cursus vogelherkenning voor beginners. De cursus bestaat uit vijf avonden en vijf aansluitende prak- tijkbezoeken in een natuurgebied in de omgeving. Voorkennis is niet no dig. De cursusavonden vallen op donder dag, de praktijkbezoeken op zaterdag (middag of ochtend in overleg met de cursisten). In de cursus zal aandacht worden be steed aan: wintervogels, weidevo gels, zangvogels in tuinen, zangvogels in parken, Water- en rietvogels en ver rekijkers en telescopen. De cursus wordt gegeven in een ruim te van Volkstuinvereniging de Boer derij, Wollefoppenweg 59, Rotterdam (Zevenkamp), nabij de Zevenhuizer- plas. De donderdagavonden vallen op 13 maart, 27 maart, 10april,24aprilen 15 mei. De kosten bedragen 50,=, les materiaal, koffie/thee inbegrepen. Belangstellenden kunnen inlichtin gen vragen bij: Aad Deurloo, 010- 5214291 of bij Rien van der Vorm 079- 5931262. Opgeven bij Aad Deurloo, telefonisch of schriftelijk, Rozendreef 24, 2665 RR Bleiswijk. ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redactie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht vopr, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3