Wordt camping aan de Rottemeren geprivatiseerd? Si Kerkdiensten Grandioze seizoenstart Rolling '90 Activiteiten Agenda Gemeente Zevenhuizen fftjf Moerkapelle Clubmiddag Zang en Kleur Woensdagmiddagactiviteiten voor de jeugd om bij te blijven.... pagina 6 Hart van Holland/22 januari 1997 en de gevolgen Privatiseren (Burgerlijke standVergaderschema Zondag 26 januari Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle vervolg van pagina 4: Wet Waardering Onroerende Zaken Conclusie In tegenstelling tot de meeste rijksbelastingen zijn ge meentelijke belastingen voor de burger duidelijker voel baar terwijl het doel van belastingheffing voor het rijk en voor de gemeente hetzelfde is: inkomstenverwerving voor algemene uitgaven. Als de gemeentelijke belastingen op dezelfde wijze als de meeste rijksbelastingen zouden wor den geïnd, namelijk in de vorm van zogenaamde inhou dingsbelastingen, dan zou bij de burger de weerstand tegen gemeentelijke belastingen afnemen. Misverstand De Wet waardering onroerende zaken leidt tot hoge her waarderingen Op grond van de wet waardering onroerende zaken zullen alle gemeenten eens in de vier jaar op uniforme wijze hun onroerende zaken moeten waarderen. De gemeentelijke onroerendezaakbelastingen worden reeds vijfentwintig jaar geheven volgens een methodiek waarbij eens in de vier a vijf jaar een hertaxatie plaats vindt. De waarde in het economische verkeer die uit de hertaxatie voortvloeit, is gedurende de daarop volgende periode de basis voor de belastingheffing. Echter, de afgelopen jaren zijn de marktprijzen voor woon huizen explosief gestegen. Een herwaardering leidt dan ook tot een nieuwe, vaak hogere waarde. Zoals al eerder medegedeeld leidt deze hogere waarde niet tot een hoge re aanslag OZB omdat de tarieven naar aanleiding van de waardestijging zijn verlaagd. Waardestijgingen van woonhuizen zijn, evenals waardeda lingen niets nieuws. Cijfers van de Nederlandse Vereniging van Makelaars. (NVM) geven aan dat met name in de jaren 1976 en 1977 zich op de woningmarkt een ontwikkeling voltrok die volstrekt vergelijkbaar is met de ontwikkeling die we thans meemaken. Conclusie Uit het oogpunt van herwaardering brengt de Wet WOZ voor gemeenten helemaal niets nieuws. Onroerende zaken werden altijd al ten minste iedere vijf jaar opnieuw gewaar deerd. Waardestijgingen die zich vooral concentreerden bij woningen traden ook vroeger op. Ze zijn niet toe te schrij ven aan de Wet WOZ, maar aan een normale marktontwik keling. Het is nog niet zeker of het zwembad in de huidige vorm blijft bestaan. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Omdat de camping en het zwembad jaarlijks een fors verlies opleveren, tracht eigenaar "Het Recreatieschap" uit de rode cijfers te komen door op een perceel aangrenzende grond achter de camping rond de honderd vakantiehuisjes te gaan exploiteren. De bedrijfseconomische conclu sie van het Recreatieschap voor wat betreft het zwembad was dat dit in wezen dicht zou moe ten. Om dit verlies weg te compense ren, wilde het Schap achter de cam ping vakantiebungalows gaan exploi teren, in de verwachting dat het totale complex dan rendabeler gemaakt zou kunnen worden. Om die bungalows neer te kunnen zetten, moest een stuk aangrenzende grond van zo'n vier hectare worden aangekocht en was uiteraard de medewerking van de ge meente Zevenhuizen/Moerkapelle nodig. Uit de verkennende besprekin gen over dit idee met de gemeente bleek dat deze laatste alleen bereid was hieraan mee te werken als het zwembad behouden bleef. De basis gedachte van de gemeente was en is het behoud van zwemwater. Daarna startte het Schap de onderhandelin gen met de eigenaar van de grond. Dat onderhandelingsproces stokte op een gegeven moment, waarna er een projectontwikkelaar instapte, die zich thans eigenaar van de grond mag Nu was het al langer de wens van het Recreatieschap om de camping en het zwembad te privatiseren en daar mee tevens het verlies af te stoten. Zoals bekend is het Recreatieschap ingesteld bij een gemeenschappelijke regeling tussen de gemeenten Rotter dam, Bleiswijk, Bergschenhoek, Ze- venhuizen-Moerkapelle en de provin cie Zuid-Holland. Om te kunnen bou wen moet de projectontwikkelaar eerst een risicodragend exploitant zien te vinden, die het gehele complex gaat beheren. Pas dan is de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle bereid mee te werken aan een wijziging van het bestemmingsplan, die nodig is voor de bouw van de bungalows. Zo dra deze er staan, is overeengekomen dat de projectontwikkelaar de grond plus huisjes weer aan het Recreatie schap verkoopt, die het gehele com plex, inclusief de camping en het zwembad, dan weer aan de exploitant verpacht. De recreatiebungalows zijn koopbun galows op erfpachtbasis. De huisjes mogen niet permanent bewoond wor den. Wat niet permanent is, moet ove rigens nog nader gedefinieerd wor den. Wat het zwembad betreft is het de vraag of het in de huidige vorm blijft bestaan. Dat er echter zwemwa ter blijft bestaan is zeker het uitgangs punt van de gemeente. Geboren: Chantal Johanna van Els- wijk, dochter van Van Els- wijk, Hubertus A.M. en Ter Mors, Johanna Lena, op 13 januari 1997. 4 februari 1997: raadsvergadering. De vergadering wordt in het gemeentehuis gehou den en vangt om 19.30 uur aan. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur organiseert op zaterdag 25 januari een clubmiddag. Bezoekers worden in de gelegenheid gesteld vo gels te kopen of te verkopen. De toe gang is gratis. De clubmiddag wordt gehouden van 14.00 tot 17.00 uur in het clubgebouw aan de Zuidplasweg 6 in Zevenhuizen. Iedereen is welkom. Danny op 28 jan. weer een jaartje ouder van harte: papa mama en pascal Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 en 19.00 uur dsG.J. v Beek. Oud Verlaat 10.00 uurdsA. van Eijk, Gouda. Geref. kerk 9.30 en 19.30 uur ds J.C.W. van 't Hoff, Boskoop. R.K. 10.15 uur eucharistieviering in dorpshuis Swanla pastor Bosman. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur kand. P.C. Hoek, Arnemuiden; 18.30 uur ds H. Visser, Katwijk aan Zee. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zaterdag 25 januari: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-5212500. Zondag 26 januari: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zeven huizen, telefoon 0180-631783. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Moerkapelle - Vanaf vandaag, woens dag 22 januari, worden er weer woensdagmiddagactiviteiten voor de jeugd georganiseerd in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. De komende maanden kunnen de kinderen deelne men aan een gevarieerd programma. Vandaag wordt gestart met een kegel- toernooi. Deelnamekosten bedragen f2,50 per keer. Met de Op Moer strippenkaart zijn de kinderen voordeliger uit, zij betalen voor vijf middagen f 10,-. Het programma voor de komende maanden ziet er als volgt uit: 29 januari kunnen de kinderen bloem schikken, op 5 februari is er een roller disco en op 12 februari wordt de film "Leve de Koningin" vertoond. Op 19 februari kunnen de kinderen fotogra feren. Alle foto's worden daarna ten toongesteld in Op Moer en door een vakjury en een kinderjury beoor deeld. Een dansmiddag is er op 26 februari en een gymspel op 19 maart. Op 26 maart kan er geknutseld wor den. Voor meer informatie: 079-5931569. Moerkapelle- De testdag van de Ne derlandse Rolschaats Bond die op zaterdag 18 januari voor het eerst in dorpshuis Op Moer gehouden werd was voor de Moerkapelse rolschaats- vereniging een groot succes. Er wer den maar liefst 21 testen behaald door 15 sporters. Met het behalen van deze diploma's kwalificeerde maar liefst 9 rolschaatsters zich voor de nationale trainingsdagen en voor deelname aan de Nationale Kam pioenschappen. Figuurtest 1: Desiree Immerzeel, Lin da Krispijn, Maaike Vonk, Maria Os kam, Elise Hogendoorn en Emily van 't Wout. Figuurtest 2: Trisja van 't Wout. Figuurtest 3: Wanda van Hoven. Vrij- rijtest 1: Marloes Bukman, Claudia Jonker, Marsha van Dommele, Linda Verschoor, Nathalie Hogendoorn en Colette Kamp. Vrijrijtest 2: Lizzy Quick, Linda Krispijn, Danielle Hogen doorn, Maria Oskam, Ingrid Oskam en Sjoukje van Haastert. Vrijrijtest 3: Desiree Immerzeel. Ook in de nieuwe landelijke selectie van de Nederlandse Rolschaats Bond zijn twee van onze sporters opgeno men. Iris Dijkema is geselecteerd in de categorie Mini's ep Rona Dijkema in de categorie Cadet. Leden van de lan delijke selectie komen indien zij op niveau blijven presteren in aanmer king voor uitzending naar internatio nale evenementen. Naast de landelijke selectie zijn er ook dit seizoen diverse sporters opgeno men in de regionale trainingen die door de Nederlandse Rolschaats Bond georganiseerd worden. Natha lie Hogendoorn, Linda Verschoor, Colette Kamp, Sjoukje van Haastert, Danielle Hogendoorn, Lizzy Quick, Linda Krispijn, Iris Dijkema, Emily van 't Wout, Ingrid Oskam, Desiree Immer zeel en Rona Dijkema mogen de club kleuren van Rolling '90 tijdens deze bijeenkomsten hoog houden. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Donderdag 23 januari: 9.30-11.00 uur: Hervormd Centrum: koffie-ochtend. spreekster Tonneke Bijker; volgende data: 13 mrt. en 17 april. Woensdag 19 februari: Hervormd Centrum: Ouderenmiddag; de heer Elde- rink. Hij weet veel over antiek en kunst; men kan vragen stellen en zelf iets meenemen. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 63711 koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur; Zaterdag 25 jan.: Toneelstuk Oud Verlaat; Woensdag'29 jan.: videomiddag. ANBO: Spelmiddagelke maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster: 22 jan.Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 31 jan., 14 febr. Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.30 en 11.00 uur; Zwemmen in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; Zeven Muzen: Zaterdag 1 febr.: 16.00 uur: dorpshuis Swanla: voorspelen piano; Zondag 16 febr.: 12.00 uur: vrijz. herv. kerk: koffieconcert; Zaterdag22 maart: 16.00 uur vrijz. herv. kerk: samenspel gitaar en dwarsfluit; Zondag 23 maart: 12.00 uur: vrijz. herv. kerk: koffieconcert; Zaterdag 12 april: 17.00 uur: dorpshuis Swanla: voorspelen blokfluit; Zaterdag 19 april: 20.00 uur: geref. kerk: ama- teurmuziek; Zaterdag 7 juni: balletuitvoering; Zaterdag 28 juni: 17.00 uur: geref. kerk: slotuitvoering. Vogelvereniging Zang en Kleur: Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur: 28 febr., 14 mrt.: competitie; 28 mrt. paaskaarten; 11 april laatste avond wintercompetitie en prijsuitreiking.Alle activiteiten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Oud Verlaat: Toneelgroep Tante Sjaan treedt op: zaterdag 8 febr. in De Zevenster; vrijdag 14 en zaterdag 15 febr. in De Vierkap; zaterdag 22 febr. in dorpshuis Swanla en op 16 maart wederom in De Vierkap. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uurSoos: 13 febr., 13 mrt., 10 april en 15 mei. Woensdagmiddagactiviteiten voor de jeugd in Op Moer: 29 jan.: bloem schikken; 5 febr.: rollerdisco; 12 febr.: film "Leve de Koningin 19 febr.: fotograferen; 26 febr.: dansmiddag; 19 mrt: gymspel; 26 mrt: knutselen, j

Hart van Holland | 1997 | | pagina 6