Weer kampioenschapstitel Florida Winst voor Rentokil na spannend duel Sjoelen BROUWER DE KONING Gouwestaete op het goede spoor Goede samenwerking Toos en Saturnia in turncompetitie Damesteams Rentokil-ZVH handhaven zich aan de top Flyers dames winnen one-point game UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/22 januari 199? pagina 7 Badminton Volleybal Tiende overwinning dames 2 5 KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden (20% korting) - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken ƒ10. Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Basketbal Volleybal Waterpolo Heren 1 tegen VZC/RZR 1 Dames 1 tegen De Ham 1 Dames 1 tegen De Futen 1 Waddinxveen- in het weekeinde van 18en 19januari heeft het grootste deel van de teams van Florida-badminton de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen gespeeld, met weer een team dat kampioen werd, dit keer team 3. Het eerste team moest het dit keer stellen zonder hun eerste heer, die naar een toernooi in Brugge was. Maar gelukkig kon Jean Lamaison invallen. Ondanks veel in zet kwam het team toch zonder een overwinning in de enkels aan het eind van de eerste serie van vier. Bij de dubbels en de mixen werd er niet voldoende gewonnen voor een gelijk spel, zodat het team dus verloor. Ook in team drie werd een heer ge- I mist door het toernooi in Brugge. Ge lukkig kon dit team dit goed opvangen en stond het na de enkels met 3-1 voor. De spelers waren nu zozeer op dreef dat bij de volgende partijen slechts twee sets werden weggege ven. De uitslag werd dus 7-1, en ook (zoals bij team 2 vorige week) was hier het kampioenschap binnen. Het team bestaat uit: Britt van Braam Morris, Simonet Fijn, Michelle de Vries, Hugo van Bergeijk, Emiel van Boxtel en Ronald van de Hoek. Team vier speelde vrijdag 18 januari al uit tegen de Spotvogels. De dames van dit team, Yvon Rijnbeek en Linda Hartwijk (Meta van der Weij is aan het begin van competitie uitgevallen), zijn echt de competitie ingegroeid. Alle damespartijen werden daardoor gewonnen en mede daardoor werd het uiteindelijk 0-8 in het voordeel voor Florida. Het vijfde team kon dit weekend ook kampioen worden als ze met 8-0 zou winnen van de koploper. Dat bleek een te zware opgave, want al na de herenenkels bleek dit niet meer moge lijk. Blijkbaar waren ze zelfs zo aange slagen dat alleen de damesdubbel (gewonnen door Edith Heerma van Voss en Amy Jansen) nog punten op leverde, waardoor de uiteindelijke uitslag op 2-6 kwam te staan. Team negen speelde weer uitstekend; na de enkels was het al 3-1 in het voordeel van Florida. Slechts de eer ste dames enkel, gespeeld door Birgit de Vries, werd na een bloedstollende partij nipt verloren. Ook de dames- dubbel werd na een verwoede strijd gewonnen gegeven. Hierdoor was de uiteindelijke uitslag 6-2 voor Florida. Waddinxveen- Zaterdag 18 januari heeft een gecombineerd damesteam van Saturnia uit Bleiswijk en TOOS Waddinxveen deelgenomen aan de turncompetitiewedstrijd in de E-pou- le in Waddinxveen. Beide verenigingen konden alleen geen volledig team opstellen en heb ben hierdoor de samenwerking ge zocht. Het was voor dit jonge gecom bineerde team de eerste turncompeti tiewedstrijd van dit seizoen. Gestre den moest worden tegen de sterkere tegenstander OSS uit Zevenhuizen en de te kloppen verenigingen Boskoop en Thor uit Bergambacht. De volgende dames van TOOS kwa men voor het mixedteam uit: Michelle Pennewaards, Anne Fennema en Rosanne van Bruinessen. Voor deze jonge meisjes van TOOS was het de eerste wedstrijd, ze waren dan ook erg zenuwachtig. Als eerste toestel moesten de dames van TOOS aantreden bij de lange mat. I Van alle zenuwen was niets te mer- I ken, de oefeningen gingen heel netjes en werden gespannen uitgevoerd. Michelle scoorde 7,30 punten, Anne 7,55 en Rosanne zelfs 8,55 punten. Het gehele team scoorde 40,00 punten, goed voor een 3e plaats. Als tweede onderdeel was de sprong aan de beurt. Alle drie de meisjes sprongen overspreiden over de kast. Er werd door iedereen goed gespron gen, alleen bij Michelle's tweede sprong kwam ze ten val. Gelukkig telt maar één sprong en zij scoorde dan ook nog 6,3 punten, Anne 6,5 punten en Rosanne 6,6 punten. Totaal haalde het mixedteam van TOOS en Saturnia hier 32,7 punten, goed voor een 4e plaats. Bij het derde toestel, de brug met ongelijke leggers, was te zien dat de meisjes hard hebben getraind op dit toestel want er was een grote vooruit gang te zien. En aangezien ze nog niet voldoende onderdelen beheersen, waren de cijfers toch nog redelijk. Michelle scoorde 4,80 punten, Anne 6,3 punten en Rosanne 6,8 punten. Totaal werd er 35,20 punten gehaald, goed voor de 3e plaats. Als laatste toestel moesten de meisjes naar de balk. De meisjes lieten goede oefeningen zien met weinig wiebels. Ook deden ze alle drie de koprol op de balk. Er werd heel goed geturnd. Mi chelle scoorde 6,2 punten, Rosanne 7,2 punten en Anne haalde het hoog ste cijfer van de dag, 7,55 punten voor de balk. Totaal haalde meisjes 35,4 punten, goed voor een 1 e plaats op de balk. Door deze laatste goede score steeg het gecombineerde team van TOOS en Saturnia naar de 2e plaats met 143,30 punten. Met een scoretotaal van 145,50 punten werd OSS uit Ze venhuizen verdiend le. Boskoop werd met 142,85 punten 3e en laatste werd Thor uit Bergambacht met 138,45 punten. Als beste TOOS-deelneemster werd in het individuele deelnemersveld Rosanne van Bruinessen 6e met 29,15 punten. I Zevenhuizen - Volgens de stand in de competitie kon de wedstrijd tegen Switch in Millingen aan de Rijn geen groot probleem vormen voor dames 1 van Rentokil. De tegenstander stond op een 8e plaats en in de voorberei ding was ook al van hen gewonnenEr was veel publiek, want Switch vierde het 10-jarig bestaan. Maar de speel sters van Rentokil-ZVH zijn gegroeid in niveau en zelfvertrouwen en hun overtuigende spel deed de volle sporthal al snel stiller worden. In de eerste set leidde goede passing en een attent blok (Olga van Zaanen) tot een voorsprong die bij 10-9 even in gevaar kwam; een time-out van coach van Yperen zorgde echter voor een ver snelling en met 15-9 was de set bin nen. In de tweede set speelde ZVH de tegenstander van de vloer. Veel servi- cedruk (Ilse Verhoef) en een sterk blok en verdediging (Aafke Verbrug- ge) leidden tot een snelle 15-3 set winst, een lijn die in het begin van de derde set werd doorgetrokken, tot bij 8-1 de concentratie verslapte. Voor het eerst in de partij ging ZVH foutser- vices slaan en enkele pass- en aanvals- fouten brachten Switch terug tot 8-5. Het publiek begon zich zowaar te roe ren, maar een volgende time-out bracht de scherpte terug. De set werd met 15-10 winnend afgesloten* Door deze overwinning handhaaft Rentokil-ZVH zich in de top van de le divisie, zei het dat de overwinning op Longa vooralsnog uit de stand is ge schrapt, vanwege het door Longa in gediende protest tegen een opstel- lingsfout. Zaterdag 25 januari om 14.00 uur de thuiswedstrijd tegen Rijnmond. "Een rommelige partij met uiteinde lijk een makkelijke overwinning", zo typeert coach Ben van Yperen de 3-0 winst in de uitwedstrijd tegen Rijs wijk. Voor zaterdag 25 januari wacht om 17.00 uur de thuiswedstrijd tegen BeFair uit Waddinxveen. KWEKERIJ_ I VAN OOSTEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Waddinxveen- Flyers dames 1 wint uitwedstrijd bij Shooters met één punt. Meisjes junioren 2 begint goed aan de tweede helft van de competitie met winst op Jumpers. Dames 1 vertrok niet al te vrolijk rich ting Bunschoten voor de wedstrijd tegen Shooters. De eerste nederlaag van de competitie was de thuiswed strijd tegen Shooters. Ook nu werd het een hele klus. Vanaf het begin van de strijd bleek dat beide teams aan elkaar gewaagd waren en er dus spra ke was van een 'one-point' game zoals het zo fraai heet in het NBA-basketbal. Ondanks het goede verdedigen van beide ploegen werd er veel gescoord, maar steeds om en om. De ruststand werd 33-34. In de tweede helft zag het er even naar uit, dat Flyers een beslis sende voorsprong kon nemen, dank zij het goede en slimme spel van Bri gitte Hagen. Toch kwam Shooters weer langszij en er ontstond een ware thriller. Met nog zeven seconden te spelen en één punt voorsprong voor Flyers kreeg Shooters twee vrije wor pen en de winst was ver weg. Daar Shooters er maar één benutte werd er op een verlenging gerekend, maar met nog vijf seconden op de klok maakte Shooters een overtreding en nu kon Flyers de winst grijpen. Top scoorder Gaby Kuyer (21 punten) scoorde eenmaal en Flyers kon jui chen. Uitslag 65-66. Meisjes junioren 2 begon de nieuwe competitie met winst. De start van de wedstrijd was goed en Flyers nam een ruime voorsprong. Hierna stokte het ritme bij de Waddinxveense meisjes en Jumpers kwam langzaam maar ze ker terug. Ruststand 26-24. De tweede helft bleef Flyers bij de les en kon Jumpers onder druk worden gehou den. De tegenstander leed hierdoor veel balverlies en zo kon Flyers de voorsprong uitbouwen. Einduitslag 67-42. Topscoorder Cressida Jobels met 14 punten. Vrijdagavond 24 januari om 21.00 uur in de Duikelaar Flyers Heren 1 tegen Springers. Zevenhuizen - Voor Rentokil-ZVH begon de tweede helft van de competitie goed. In de return-wedstrijd tegen Kuipers/Zwolle wisten de Zevenhuizenaren een moeilijk bevochten 3-0 overwinning te boeken met de cijfers 15-13, 15-10 en 17-15. Kuipers begon sterk in de eerste set, gebrand op een revanche voor dein eigen huis verloren wedstrijd. De Zwollenaren namen door een sterke servicedruk een 2-6 voorsprong. Hierna begon Rentokil aan een inhaalrace, waarbij Martijn Dieleman en Matt Lyles veelvuldig wisten te scoren. De Zevenhuizenaren liepen uit naar 14-9, maar hadden veel moeite om het beslissende punt te scoren. Kuipers kon nog tot 14-13 bijkomen, voordat Ferry van Hal onder aanmoediging van het publiek het vijftiende punt wist te scoren (15-13). De tweede set gaf een gelijk opgaande strijd te zien tot 9-8. Hierna wist Rentokil met de sterke blokkering van Michiel van der Kuip en Cees van Opijnen door te stoten naar een 15-10 setwinst. In de derde set ging het weer gelijk op, waarbij Timo Dijkgraaf, na de eerste set in het veld gekomen voor Martijn Dieleman, een hoofdrol opeiste. Ook nu had Rentokil moeite om de 14-12 voorsprong snel om te zetten in setwinst. De Zwollenaren kwamen terug en wist zelfs op 14-15 een setpoint te halen. Maar Rentokil kwam terug en haalde met 17-15 de volle winst binnen. Deze belangrijke winst voor de Rentokilheren betekent dat zij een steeds beter uitgangspunt krijgen voor de play-off wedstrijden in april. Voor zaterdag 25 januari staat de wedstrijd tegen TDK/Brevok in Breda op het programma, aanvang 19.00 uur. Voor de Zevenhuizenaren de gelegenheid om zich te revancheren voor de nederlaag (2-3) die zij opliepen in eigen huis. Waddinxveen- De competitie van de Waddinxveense sjoelers blijft enorm spannend. Jan Kersbergen staat nog steeds aan de leiding en wordt ge volgd door Cees Kuipers en Dick Dros. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: Klasse A: 1Jan Kersbergen 139.600,2. Gees Kuipers 137.975, 3. Dick Dros J/?129, 4. wim Slingerland jr. Jo.840, 5. Andre van Gemeren JJ5.967, 6. Dirk-Jan van Drunen 135.450,7. Tine Valenkamp 134.633,8. Dans Bouwmeester 133.629, 9. Henk van Beek 132.088, 10. Teus Visser 130 871, U. Frans Botger 130.575, 12. Brouwer 130.386, 13. G. Renesse 130.300, 14. T. van Leeuwen 129.262, 15. Ed den Drijver 128.625, 16. Trudi van Dam 128.075 en 17. Pascal van Gils 127.362 punten. Klasse B: 1. Peter van Leeuwen 125.425, 2. M. Renesse 124.812, 3. Cor Faay 124.487, 4. Bas Koppenaal 124.388, 5. Cor van Herk 124.329 pun ten. Klasse C: 1. Erwin Pleus 116.043, 2. Marius Kersbergen 115.900, 3. Dirk Faas 115.614, 4. Jan Olie 115.429 en 5. Cor van Gils 114.514 punten. Klasse D: 1. Ceronvan Beek 106.557,2. John van Beek 104.800,3.0. Supusepa 104.675, 4. M.C. Taktor 104.625 en 5. mevrouw G. Brouwer 103.220 punten. Klasse E: 1. Lisette Vos 96.500, 2. Si mon Supusepa 96.186, 3. Henk Heide- brink 96.100, 4. David Sinnema 92.450 en 5. Henry ten Zijthof 92.200 punten. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop/Waddinxveen- Afgelopen za: terdag speelden de bondsteams van Gouwestaete thuiswedstrijden en dat verliep, met name voorde eerste teams uitstekend. Heren 1 speelde een prima wedstrijd tegen VZC/RZR 1 uit Veen- endaal en won met 14H. Dames 1 had geen kind aan De Ham 1 uit Wormer- veer en won met 21-3. Zondagavond wonnen de Gouwestaetedames met 12- 6 van De Futen uit Amstelveen. In de eerste wedstrijd na de winters top moest het gebeuren. De Gou- westaeteheren moesten winnen te gen de nummer voorlaatst, VZC/RZR Veenendaal, om aansluiting te hou den met de middenmoot. Bij verlies zouden de heren zich scharen bij de potentiële degradatiekandidaten. De heren begonnen geconcentreerd en namen in de eerste periode de leiding. Door doelpunten 'van Marcel Rib- bens, Mare Faber en Jaco de Jong was de tussenstand na de eerste periode 3-0. In de tweede periode kon VZC/ RZR enigszins terugkomen, maar Mar cel Ribbens en Jaco de Jong wisten in deze periode de marge van drie doel punten te behouden. Vanaf de derde periode waren de Gouwestaeteheren oppermachtig. Met een 9-3 voor sprong leek de strijd gestreden. Rem- ko Overdam en Jeroen van Tol moch ten in de laatste minuut de eindstand bepalen op 14-4. Het eerste damesteam van Gou westaete had geen enkele moeite met het laaggeplaatste De Ham uit Wormerveer. In de uitwedstrijd was het'al 13-4 en thuis werd het 21-3, waaruit kan worden opgemaakt dat in ieder geval De Ham niet sterker uit de winterstop is gekomen. De tussen standen van 5-1, 10-1, 14-1 en 21-3 laten zien dat de overwinning voor Gouwestaete vrij regelmatig tot stand kwam. Toch was het na ruim vier mi nuten nog maar 1-1 en dit hoopte trai ner/coach Martin Pronk al snel tot een time-out. Gouwestaete gaf wat meer gas en zo werd de eerste periode afgesloten met 5-1Na 6-1 in de tweede periode nam ook De Ham een time out, doch de Waddinxveensen gingen rustig door met scoren tot de produc tie halverwege de derde periode ha perde. Bij een stand van 11-1 nam de coach van Gouwestaete de tweede time-out en de Gouwestaetedames namen de draad weer op tot 14-1 eind derde periode. Begin vierde periode kwam De Ham nog tot 15-2 en vlak voor tijd werd het 20-3, alvorens Gou westaete de laatste goal scoorde en de eindstand op 21-3 bepaalde. Zondagavond speelde dames 1 van Gouwestaete de tweede wedstrijd in dit weekend. Zij wonnen met 12-6 te gen een ongekend fel spelend De Fu ten uit Amstelveen. Met name in de eerste periode brachten zij de Gou westaetedames behoorlijk in de pro blemen. De (harde) hand van trainer Huub Maass is duidelijk zichtbaar in het team van De Futen. Na 1-1 door Gillian van den Berg werd de periode afgesloten met 1-2. In de tweede perio de werd het 2-2 door Marion van Hooft en 3-2 door Gillian, alvorens de Futen met 3-3 wederom langszij kwa men. De periode werd door Gillian en Ingrid van Veen, via een fraaie break, afgesloten op 5-3. Hierna gaf het moe gestreden De Futen zich pas gewon nen. In de derde periode liep Gou westaete verder uit naar 3. De Futen sloten de periode af met 9-4. In de laatste periode werd om en om gescoord. Wendy de Frankrijker maakte 10-4 en Marion van Hooft scoorde fraai achterwaarts 11-5, ter wijl de zeer produktieve Gillian van den Berg de eindstand op 12-6 bracht.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 7