Jolanda Stil presenteert zich bij 'Informatie en Kennisoverdracht' Expositie en informatie over nieuw centrumplan Opening Zorgcentrum Boskoop Informatieavond Gastouderproject Programma carnavalsvereniging De Krooshappers Jaarplan 1997 muziekvereniging Concordia Kerkdiensten Overzichtstentoonstelling de heer Lies van Stralen Herman Brood in De Tunnel Kaartavond Gouwe Rijders Hart van Holland/29 januari 1997 Kunsl aars aanwezig op Internationale Bouwbeurs 1997 Informatie en Kennisover dracht in symbolen Veel medewerking Veel plezier in haar werk Zondag 2 februari I; H Door Karin van Laneeraad - Boskoop - Twaalf beeldend kunstenaars uit Midden-Holland zijn opmerke lijke exposanten op de Internationale Bouwbeurs in Utrecht. De kunste naars hebben zich verenigd in de Stichting BEELDstroom. Deze stichting is een initiatief van vijf regionale kunstenaars en stelt zich ten doel het duurzaam initiëren en onderhouden van contacten tussen potentiële op drachtgevers en beeldend kunstenaars. In samenwerking met de Jaarbeurs presenteren twaalf monumentaal wer kende kunstenaars hun werk. Zij laten hun visie zien over de toepassingen binnen het geboden materiaal, in samenwerking met bedrijven uit vijftien bouwsegmenten. Ook Jolanda Stil uit Boskoop is hierbij aanwezig. De beeldend kunstenares heeft een werk stuk ontworpen voor het segment 'In formatie en Kennisoverdracht'. Met veel enthousiasme laat Jolanda haar werk zien en licht daarbij toe hoe zij tot haar keuze voor ontwerp is gekomen. Het uitgangspunt is een uit vergrote schilderijlijst van bijna 4 neter hoog en bestaat uit grote bla den gemaakt van hout. Haar sponsor, ten Hagen Stam uitgevers, heeft als basismateriaal papier (van hout) no dig om zijn producten (in dit geval 'bladen') te verspreiden. De bladvor- men van de lijst verwijzen naar de natuur, waaraan het ook zijn organi sche vorm te danken heeft. De nerven van bladeren zijn in reliëf aange bracht en lopen door in de ruimte naar het centrum en staan hierbij symbool voor kennisoverdracht. In het midden ligt het schilderij van Jo landa Stil. Aan de binnenkant en de achterkant van het middendeel be vinden zich spiegels die gebarsten zijn. Hierdoor ontstaat een ruimtelij ke werking. Door de kleurkeuze van de verschillende onderdelen krijgt het geheel veel dynamiek. Jolanda: "Ik heb een heel leuk contact opgebouwd met de uitgeverij die dit geheel heeft gesponsord. Door een goede informatie uitwisseling ben ik in staat om iets te creëren wat goed aansluit bij hun bedrijfsvoering." De lijst met schilderij komt ook op een hele prominente plaats te hangen in de Jaarbeurs. Op een lange muur in de entreehal." De stichting BEELDstroom heeft veel medewerking van de Jaarbeurs. Er wordt voor ruimte gezorgd en ook over verlichting, aankleding en verze kering hoeven de kunstenaars zich geen zorgen te maken. Ook is er een grote expositieruimte beschikbaar waar alle kunstenaars ander werk kunnen exposeren. Jolanda Stil heeft zichtbaar veel ple zier in haar drukke leven. Naast haar carrière als kunstenares heeft zij een full-time baan in het onderwijs als docent handvaardigheid. "Ik zou dat sociale aspect niet graag willen mis sen." Ook de toekomst als kunstena res ziet er rooskleurig uit. Op het pro gramma staan nog een expositie in Spanje, een beurs in Nijmegen en de 'Holland Art fair' in het Congresge bouw in april. "En natuurlijk 'Groen Doen' in Boskoop". Jolanda: "Het kost wat organisatiever mogen. Ik heb een hele strakke tijds planning, want uiteraard heb ik ook nog een privé leven. Maar het geeft een hoop plezier en voldoening om creatief bezig te zijn." Hoera, oma en oma 25 jaar een paar. Kusjes Kim Patty en Leon doen het snel: getrouwd nog niet maar een gezin al wel! Veel geluk met Bloem! t.k. mas. grenen eethoek: tafel, 2 stoelen, hoekbank. Tel. 079-5932620 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. D. Los, Ermelo; 14.30 uur ds Joh. A. Schel ling, Zevenbergen. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 17.00 uurH. Assche- man, Waddinxveen. Herv. Immanuel 10.00 uur dr A. v Haarlem, Amersfoort; 17.00 uur SOW dienst Ontm.kerk. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds J.A. Broström-Bruin. Herv. gem. 9.30 uur ds W.G. vd Top, Hazerswoude; 18.30 uur ds R. de j Reuver. De Stek 9.30 uur ds J.A. v Hooijdonk. 1 Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- I iaar; 17.00 uur drs R. Stutvoet, Ber- kei Rodenrijs. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds M.J. Oosting; 17.00 uur ds G. v 't Spijker, Capelle a/d IJ. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Ger rit-Jan de Graaf. Boskoop- De in het Westland geboren Lies van Stralen exposeert in de Open bare Bibliotheek te Boskoop van 1 tot en met 22 februari. Hij volgde twee jaren les aan de Aca demie van Beeldende Kunsten, afde ling reclame, te Den Haag, waar hij ondermeer les kreeg van Kiljan en Paul Schuitema. Na de dienstplicht was hij commer cieel medewerker van enkele bedrij ven. De pensionering stelde hem in de gelegenheid aandacht te geven aan tekenen en schilderen. Aanvankelijk tekende hij sterk figuratief. Zijn wer ken worden gekenmerkt door de na tuur. Water, lucht en landschappen vormden de hoofdthema s van zijn werk. Naast gedetailleerde weerga ven tracht hij een impressie weer te geven van objecten die hem boeien. Als mede-oprichter van de Waddinx veense Kunst Kring zijn de dagen voor hem goed gevuld met creatieve activiteiten. Waddinxveen - Vrijdag 31 januari en zaterdag 1 februari worden aan de inwoners van Waddinxveen de (voor lopige) plannen gepresenteerd over het nieuwe centrum van Waddinx veen. In de hal van de Kruiskerk wordt een expositie ingericht met tekenin gen en de maquette van het nieuwe plan. Informatie over het voorlopig ont werp wordt gegeven door de project ontwikkelaars, architecten en men sen van de gemeente. Deze expositie is bedoeld als een eerste kennisma king met de plannen voor alle inwo ners van Waddinxveen. Op woens dagavond 4 februari is er dan een informatiebijeenkomst voor inwo ners waar reactie op de plannen kan worden gegeven en vragen kunnen worden gesteld. Alle inwoners zijn van harte welkom de expositie te bezichtigen op vrijdag 31 januari van 16.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00tot 16.00 uur in de hal van de Kruiskerk aan de Passage 11. De informatiebijeenkomst voor inwo ners is dinsdag 4 februari om 19.30 uur in Zalencentrum het Nieuwe Tref punt aan de Stationsstraat. Waddinxveen - Op maandag 3 februa ri organiseert het Gastouderproject een informatieavond voor aspirant gastouders. Bij de Stichting Gastouderproject Waddinxveen en omstreken, actief in Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerka- pelle en Rijnwoude, melden zich re gelmatig nieuwe gastouders aan. Voordat mensen besluiten werkelijk te beginnen met het opvangen van kinderen is het nuttig eens te horen wat er allemaal komt kijken bij het gastouderschap. Tijdens de informatieavond wordt bij voorbeeld gesproken over het wer ken in eigen huis, de relatie met dt vraagouder(s), maar ook over prakt! sche zaken als belasting en de kind- veilige inrichting van het huis. Ookis er een ervaren gastouder die uit eigei praktijk zal vertellen. De informatieavond duurt van 2O.0Ü tot 21.45 uur en wordt gehouden ii het kantoor van het GOP in het Annf Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1 in Waddinxveen. Voor meer informatie: 0182-19591. Boskoop - Carnavalsvereniging De Krooshappers heeft een overbeladen programma voor het carnavalsweek end van 7 tot, en met 10 februari. Zo doende begint het carnaval voor de jeugd al een week eerder en wel op vrijdag31 januari met een discocarna val in de Rozenburcht. De avond is bestemd voor jongeren van 10 tot 15 jaar en duurt van 19.30 tot 22.30 uur. De zaal gaat om 19.00 uur open. Er worden op deze avond geen alcoholi sche dranken geschonken. Zaterdag 1 februari vindt het kinder carnaval plaats in de Rozenburchl van 14.00 tot 16.30 uur. Deze middaj is bedoeld voor kinderen van 4 tot li jaar. Zaterdagavond volgt om 20.30 uur het jeanscarnaval met drive i' show "Zo gek als een deur". Tijdens deze avond zijn prins Nooit- gedacht en hofdame Evie aanwezij evenals de boerenkapel De Bag beugels en de dansgardes, De 1 derkopjes, Spetters en de Prinsengar de. Ook de Raad van Elf zal acte d* présence geven. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia hield op 21 januari de jaar lijkse ledenvergadering. Naast de ge bruikelijke agendapunten kwam ook het jaarplan 1997 aan de orde. In 1997 staat onder andere het voor jaarsconcert gepland en wel op 21 maart. Verder vaste optredens zoals op Koninginnedag, Dodenherdenking en de rommelmarkt op 15 maart. Op 14 juni staat een uitwisselingsconcert met St. Carolus op het programma en op 26 juni een buitenoptreden. In het najaar, op 7 november, geven de har monie en het gemengd koor Krea Musica een gezamenlijk concert. Tijdens de vergadering werd ook stil gestaan bij het feit dat Concordia in 1998 honderd jaar bestaat. Naar aan leiding hiervan is al een jubileumcom missie opgericht, die actief bezig is met het toedenken en uitwerken vai diverse activiteiten in 1998. In hetzelf de kader zijn er bij Concordia ontwil kelingen omtrent de bouw van eet nieuw clubgebouw. Het is de bedoe ling dat dat in maart 1998, de maand waarin Concordia is opgericht, pend zal gaan worden. Boskoop - Op zaterdag 8 februari is er een dubbel optreden in De Tunnel. In het voorprogramma horen en zien de bezoekers "Stick and the Bangers". Deze band verzorgde al eens het voor programma van Herman BVood en tourt nu met de vaste begeleidings band van Brood: The Wild Romance. Ook in De Tunnel een optreden van beide bands. De entree bedraagt f 10,- Waddinxveen- Autoclub De 1 Rijders uit Waddinxveen organiseert op 30 januari haar traditionele kaart avond. Aanvang om 20.00 uur. tijdens deze avond worden 4 rondes ge speeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging; iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaatsvinden met W- ke prijzen. Inschrijving: Hotel. Cate. Restaurant "De Unie", Kerkweg-Oos 226 in Waddinxveen. De VW Boskoop heeft in de voorver koop onder andere: Dynamo Open Air op de Vliegbasis in Eindhoven van 16 t/m 18 mei. Ook toegangskaarten met bus en/of parkeerkaarten; Slagerfesti val '97, presentatie Dennie Christian 5 en 6 september in de Rodahal te Ker- krade; Artiestengala met warm en koud buffet en optredens van onder andere Frans Bauer en Grant For syth op 3 oktober in Nijkerk; Carnaval Brasil in het World Trade Center Rot terdam op 22 februari; René Froger op 2 mei in de Rii Parkhal Amsterdam; Nacht van Oranje op 29 april in Ahoy Rotterdam; Tractor Puiling op 15 maart in Ahoy Rotterdam; IJsgala 1997 op 11 maart in het Thialf Stadion in Heerenveen; Startrek Film Mara thon met alle 8 startrekfilms in de nacht van 1 op 2 februari in Tuschins- ki Theater te Amsterdam. Boskoop Op woensdag 5 februari wordt het Zorgcentrum Boskoop om 15.30 uur officieel geopend door de Commissaris van de Koningin in Zuid- Holland mevrouw ir. J.M. Leemhuis- Stout. Zorgcentrum Boskoop is één van de vier zorglocaties van de Stich ting "Gouwestreek". De openingshandeling zal in het atri um van dit nieuwe Verpleeg- Verzor- gings- en Wooncomplex geschieden. Na de openingshandeling door de Commissaris van de Koningin zullen er toespraken worden gehouden door de heer P.L. Trimp, Loco-Burge meester van de Gerrfeente Boskoop, mevrouw D.A.M. van Ooi-Houtman, voorzitter van de Bestuurscommissie locatie Boskoop en de heer F. Schou ten, algemeen directeur van de Stich ting Ouderen- en Gehandicaptenzorg "Gouwestreek". Aan de openingsdag wordt verder medewerking verleend door "De Gou we Sangers". Ook een aantal andere activiteiten zullen gedurende deze periode in het teken staan van de in gebruikname van dit bijzondere zorgcentrum. Op vrijdag 31 januari 1997 zijn alle Boskoopse ouderen (=65 jaar en ouder) uitgenodigd om een bezoek aan het Zorgcentrum te brengen. Van 10.00 tot 16.00 uur zullen zij de pre sentaties meemaken van de Boskoop- se instellingen en verenigingen door middel van een informatiemarkt, 's Middags zullen ook de medewer kers in de gelegenheid zijn om familie leden en kennissen rond te leiden, terwijl deze dag wordt afgesloten met een avond voor vrijwilligers van het Zorgcentrum Boskoop. Zaterdag 1 februari zullen tussen 14.30 en 16.30 uur de Boskoopse mu ziekkorpsen in en om het Zorgcen trum Boskoop optreden. Maandag 3 februari zullen bewonen van de afdelingen Mendelhof, Irenee-- Parkzicht een ontspanningsprogfs' ma aangeboden krijgen. De familie den van de bewoners zullen 's avon" bij de festiviteiten betrokken w°rde t een en ander muzikaal omlijst m pianospel door de dames Beque Lammers van Bueren. Dinsdag 4 februari gaan de bewone festiviteiten door. 's Middags w° een ontspanningsprogramma v j de bewoners van de afdeling Iren aangeboden door de Boskoop schoolkinderen, 's Avonds tre voor alle bewoners het koor Hosa na" op. „s i Na woensdag - de officiële openins dag - worden alle festiviteiten don®» dagavond afgesloten met een gr personeelsfeest in het "Plantari te Boskoop.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 14