Nieuws uit de r pagina 17 Hart van Holland/29 januari 1997 Zevenhuizen Vaddinxveen Bijna miljard kinderen lopen kans op besmetting Boskoop Aangrijpend LepraStichting Jong geleerd is oud gedaan. De vogels in onze omgeving kunnen nog best een extraatje gebruiken. Telex siemens T100B incl. Ponsbandmaker -lezer gratis 0172-215097 Elec.gitaar hoes standaard 200,= 0180-634322 Herentiets 3 versn. tromelrem 175,= Loekistep 35,= 079-5931795 Gameboy spelletjes 0182-618869 Bosch GSD 1440 vrieskast 500,= 0172-213511 Zwarte Batavus opoefiets in staat van nieuw 0172-588222 Electrische basgitaar 250,= 0180-631722 Mazda 626 20i GLX Bj.maart'90 APK tot aug.'97 8500,= 0180-631718 Langlaufski's izgs stokken schoenen mt.41 f 100 0180-632153 Blauw kinderledikantje verst.bodem incl. maatras 40,= 0172-218076 Wegens verhuizing: moderne witte eethoek met 4 leren armstoelen tafel 1.20x1.20m. 0182-524264 Mis elke seconde telt Snelheidscontrole: Aan de Burge meester Klinkhamerweg is dinsdag 21 januari tussen 10.00 en 14.50 uur :en snelheidscontrole gehouden. Er varen 2875 passanten, waarvan 97 ivertreders. De hoogst gemeten snel- leid was 86 kilometer per uur. Tevens is vrijdagmiddag 24 januari :en snelheidscontrole gehouden aan leBurgemeester Klinkhamerweg tus- ien 14.00 en 17.00 uur. Er waren 2610 lassanten, waarvan 26 overtreders. megger gestolen: Naar nu bleek is de jdgelopen week een oplegger gesto len vanaf de Nijverheidsstraat met ten waarde van 20.000 gulden. De fleuren zijn rood met wit. Alcoholcontrole: In een kleine alcohol controledonderdagnacht nacht 24 ja nuari zijn tien autobestuurders ge controleerd. Bij de eerste bleek het laak. De man kreeg een proces-ver raai en een rijverbod. EPiefstal auto: Aan de Burgemeester Klinkhamerweg is zondagavond 26 ja- 'uari een auto gestolen. Het gaat om :en rode Opel Kadet GSI HD-VN-65. Ingeval met letsel: Aan de Onderweg veek dinsdag 21 januari om 8.35 uur :en 23-jarige Waddinxveense auto- nobiüste uit voor enkele fietsers, vaarna zij op het gladde wegdek in !en slip raakte. Ze kwam op de zijkant 'P het ijs van de naast de weg gelegen ■loot terecht. Ze is met nekkïachten 'vergebracht naar het Bleuland- l'ekenhuis. nbraak woning: Aan de Heemraad- Y.e8 is in de nacht van maandag 20 en nsdag 21 januari een ruit van een f°ningopengebroken aan de voorzij re. Erm ür ls nog niet bekend of er iets Bestolen is. f°g"ig inbraak: Aan de Schaepman oeve werd woensdagavond 22 ja- ï"an omstreeks 23.15 uur een 22-jari- wp h i°ver'0Pen' yluchtte maar te Nieuwegein aangehou- k/n i reet*met Oostenrijkse kente- f P'sten op een in Duitsland gesto- au'°' spreekt Frans en het is niet waar hij thuis hoort cq. 'oont. fakebedrijf-. Aan de Kerkstraat is in c acht van maandag 20 op dinsdag }e'?n"ar' ingebroken in een bedrijf. p„ aer(s?) is binnengekomen met Lmen ute'en Se'd meege_ aut0 s: Aan Peuleyen is in El ia Van maandag 20 op dinsdag t] nuar' de ruit van een auto inge- fe° Een autotelefoon is meegeno- ^an de Kerkweg West is tevens in de nacht van maandag 20 op dinsdag 21 januari ingebroken in een auto, ver moedelijk met een valse sleutel. Auto papieren en de radio zijn meegeno men. Aan de Wingerd is dinsdagavond 21 januari de ruit ingeslagen van een auto. Een telefoon is gestolen. Aan de Overtoom is woensdag avond 22 januari de portierruit inge slagen van een auto. Ook hier werd weer de telefoon gestolen. Aan de Dotterweide is dinsdag avond 21 januari tevens de ruit inge slagen van een auto. De poging tot het stelen van de telefoon mislukte aange zien de telefoon vast zat. In het weekend van 25 en 26 januari werden in totaal in vier auto's inge broken waarbij de autotelefoon werd ontvreemd. Het gebeurde in de Sta tionsstraat, Boezemweg, Sniepweg en Nesse. WAARSCHUWING!: De afgelopen drie maanden is al 23 maal aangifte gedaan van inbraak in een auto waar bij een (auto)telefoon is buitgemaakt. Deze diefstallen vinden op elk tijdstip van de dag plaats. Om deze diefstallen tegen te gaan is maar één afdoende antwoord. Haal bij het verlaten van de auto de telefoon, maar ook andere waardevolle artikelen uit de auto. Het blijkt nagenoeg elke dag dat we ons de nonchalance niet kunnen veroorlo ven waardevolle en zelfs minder waardevolle artikelen in de auto ach ter te laten. Diefstal wieldoppen: Maandagavond 20 januari zijn aan de Dotterweide de vier wieldoppen gestolen van een blauw/groene Opel Astra. Diefstal auto: Aan de Wingerd is zater dagavond 25 januari een rode Golf Manhattan met kenteken XY-92-VY gestolen. Aan de Havikhoek is in de nacht van zondag 26 op maandag 27 januari een rode Toyota Celica met kenteken LJ- 28-RY gestolen. Apparatuur weggenomen: Als onder pand voor een nog niet terugbetaalde lening werd dure apparatuur uit een bedrijf weggenomen en veilig gesteld Voor de ondernemer die dit pleegde pakt dit echter verkeerd uit. Na over leg met de officier van Justitie maakt de politie proces-verbaal tegen hem op terzake diefstal. Man dreigt zichzelf in brand te steken. Bij een rechterlijke ontruiming door de deurwaarder en assisterende poli tie van een woning aan de Wingerd werd men geconfronteerd met een bewoner die zich met benzine over goot en dreigde zichzelf in brand te steken. Dit vond plaats in de keuken van de galerijwoning terwijl de politie nog buiten stond. Direct is de deur geforceerd en kon de aansteker van de man worden afgenomen. De man is gekalmeerd en op het bureau onder de douche gezet. Door het luchten en gebruik van vloeistof opnemende kor rels, kon door gemeente en brand weer brandgevaar snel worden weg genomen. De ontruiming.is door de deurwaarder verder uitgevoerd waarna het pand van andere sloten werd voorzien. Later op de dag wei gerde de 26-jarige man het gemeente huis te verlaten en is hij aangehouden en ingesloten door de politie. Fondswerving zonder vergunning: Donderdagochtend 23 januari werd een 30-jarige Amsterdammer aange houden aan het K.W.plein die bezig was fondsen te werven voor de stich ting Solidariteit met Iraanse Mensen (SIM). Dit gebeurt door mensen een eenmalige machtiging te laten ondertekenen om 50,= of meer te laten overboeken. Een en ander ge beurt echter zonder vergunning Aanrijdingen: Woensdagochtend 22 januari om 7.30 uur stond aan de Zuid kade een vrachtauto dwars op de weg een container te lossen. Een 20-jarige bestuurder uit Ammerstol zag dit te laat en botste tegen de vrachtauto. Hij is met een hoofdwond en een gewon de tong naar het Bleuland gebracht. Bij de Goudse Poort stonden vrij dagochtend 24 januari drie personen auto's stil voor het verkeerslicht uit Gouda om rechtsaf te slaan richting Gouda. Een 32-jarige automobilist uit Gouda kwam vanachter een vrachtau to en zag de auto's te laat en botste er achterop waardoor alle drie tegen el kaar werden gedrukt. De bestuurder van de achterste van de drie stilstaan de auto's, een 33-jarige man uit Zoe- termeer, is met nekletsel overge bracht naar het Bleulandziekenhuis. Aan de Dreef staken vrijdagmiddag 24januariom 15.30 uur twee kinderen op de fiets, komende vanaf de Zuid- plaslaan, de Dreef over en werden daarbij aangereden door een vracht auto. Het meisje raakte zwaar ge wond; hersenletsel, een gebroken been en inwendig letsel. Ze is overge bracht naar het Sofiaziekenhuis te Rotterdam. Het jongetje is met gebro ken been en inwendig letsel overge bracht naar het Bleulandziekenhuis. De 21-jarige Waddinxveense vracht wagenchauffeur was door het gebeur de psychisch behoorlijk van de kaart en moest zich eveneens onder dok tersbehandeling stellen. Aan de Zuidplaslaan raakte vrijdag avond 24 januari een 19-jarige Wad dinxveense bestuurder ter hoogte van het Machtelderf de controle over zijn voertuig kwijt. Hij ramde een lantaarnpaal en een verkeersgeleider. Na een partijtje zaalvoetbal vrijdag avond aan de Dreef ontstond om 23.00 uur onenigheid tussen enkele spelers uit de twee teams. Dit liep vervolgens uit de hand waarna politie-assistentie werd ingeroepen die met enkele hon den ter plaatse ging. Verdere escala tie werd voorkomen en vijf personen in de leeftijd van 25 tot 30 jaar uit Waddinxveen en Zevenhuizen wer den aangehouden. Zaterdagmiddag reed een 38-jarige Boskoopse automobilist een uitrit in de Stationsstraat uit en zag daarbij een naderende auto over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg waarbij de Boskoper tevens tegen een gepar keerde auto werd geduwd. Manege-ongeval: Aan de Plasweg reed zondagochtend 25 januari een paard Bijna één miljard kinderen in de Derde Wereld lopen kans op besmetting met lepra. In Brazilië, bijvoorbeeld, lijden 40 duizend kinderen aan deze verminkende ziekte. En jaarlijks komen daar steeds meer nieuwe leprapa tiënten bij. Daarom vraagt de LepraStichting nu - bij haar 30-jarig bestaan - speciale aandacht voor kinderen. De cijfers komen van de Wereldge zondheidsorganisatie van de Vere nigde Naties (WHO) in Genève. Dr. Denis Daumerie, hoofd van de lepra bestrijding van de WHO, schat dat over alle leeftijdsgroepen gespreid in totaal 2,1 miljard mensen gezond heidsrisico's lopen. De leprabacterie meteen 14-jarige Moordrechts meisje op de rug en gleed uit. Het kwam gedeeltelijkop het meisje terecht. Het meisje is overgebracht naar het Bleu landziekenhuis met mogelijk inwen dig letsel. Brandstichtig: In het Tenniscentrum aan de Sniepweg zijn vrijdag 24 janua ri om 16.00 uur enkele kledingstukken en een tennisracket in brand gesto ken. Tevens is er schade aan de kleed ruimte aangebracht. Poging inbraak woning: Aan de Bab- sloot is in de nacht van maandag 20 op dinsdag 21 januari een poging gedaan het slot van een woning te forceren. is nog volop aanwezig, zowel in Azië, in Afrika als in Latijns Amerika. Op verzoek van de LepraStichting stuurde de WHO bovendien een uit splitsing van de bedreigde wereldbe volking naar leeftijd. Volgens de schatting van dr. Daumerie worden op dit moment niet minder dan 193 miljoen baby's en peuters tot de leef tijd van 5 jaar bedreigd. Voor kleu ters, kinderen en jong volwassenen tot en met 19 jaar zou het om een aantal van 621 miljoen gaan. Meer concreet zijn de jongste cijfers van de WHO als het oip het aantal nieuw geregistreerde gevallen gaat. In 1995 geven de toch nog altijd wat ruwe cijfers 5.600 nieuwe lepra-pa tiëntjes aan, jonger dan vijf jaar. Dit zijn er niet veel, maar de incubatietijd van lepra kan oplopen tot vijf of tien ,aar - of zelfs nog langer. Dit blijkt al uit de cijfers voor de leeftijdscategorie van vijf tot negentien jaar. Het aantal nieuwe patiënten in deze groep is al opgelopen tot 196.260. De in totaal 201.860 jeugdigen bij elkaar vormen meer dan een-derde van alle nieuwe patiënten; dit waren er vorig jaar 560.720. Inbraak bedrijf Aan de Reyerskoop is donderdag 23 januari om 0.50 uur ingebroken in een bedrijf. De 59-jarige eigenaar werd gewaarschuwd via het alarm. Hij zag dat er inderdaad werd ingebroken. Nog voor de politie arri veerde, bleken de daders gevlucht te zijn. Collega's van Alphen aan den Rijn kregen de auto in het zicht en na een korte achtervolging werden drie verdachten nabij de hefbrug in Alp hen aangehouden nadat zij zich on derweg van een buitgemaakte kluis hadden ontdaan. Deze werd later op gepikt. De aangehoudenden betreffen Amsterdammers in de leeftijd van 19, 22 en 29 jaar. Ook is aan de Reijerskoop in het weekend een deur geforceerd. De buit bestond uit geld. Poging tot inbraak: Aan de Lansing is in de nacht van zondag op maandag geprobeerd een voordeur open te breken. Inbraak woning: Aan de Ritsema Bos straat is zondagavond 26 januari ie mand via een ladder de slaapkamer op de eerste verdieping van een wo ning ingeklommen. Een rijbewijs, geld en enkele pasjes zijn meegenomen. Ongeval met drank en letsel: Aan de Alphenseweg raakte zaterdagoch tend om 3.30 uur een 29-jarige Alphen- se automobilist van de weg waarna hij over de kop sloeg en uit de auto werd geslingerd. Vervolgens ramde hij een electriciteitshuisje en botste tegen een boom. Hij is met onbekend letsel naar het Bleulandziekenhuis ge bracht. In verband met mogelijk alco holgebruik is een bloedproef van hem afgenomen. De LepraStichting beschouwt de cate gorie nieuwe patiënten als een be langrijke graadmeter voor de vraag of de ziekte afneemt. Directeur Kommer Braber zegt: "Zolang dat totaal van bijna 600 duizend nieuwe patiënten niet afneemt, is er geen sprake van het onder controle hebben van lepra. Dat meer dan een-derde van deze groep jonger dan 19 jaar is, vind ik extra aangrij pend. Laten we dit jaar daarom vooral eens aan de jeugd denken. We moeten juist bij kinderen verminkin gen proberen te voorkomen. Dat is moeilijker. Je kunt ze nooit direct be reiken. Als je geluk hebt op school. Maar juist de armsten volgen geen onderwijs. En laten we ons goed reali seren: kinderen zijn niet mondig; ze zijn zich niet bewust van ziekte en ze gaan niet uit zichzelf naar de dokter. Ze treffen het slecht als hun ouders hun ziekte vanwege het stigma willen verbergen. Dat maakt de opgave voor ons moeilijker. Toch vinden wij: voor al kinderen mogen niet het slachtoffer van lepra worden. Juist zij mogen niet beschadigd raken. Ze moeten nog een leven lang mee." 2x2 Zitsbankstel draaifauteuil izgs 2 jr.oud roze/grijs/wit 750,= 0182-632663 Tk.gevr. jongensfiets va.6 jr. max 100,= 0172-212778 Verstelbare lattenbodem 35,= Zwarte TV kast 75,= 0172-217466 Langlaufski's met schoenen mt.39 teab 0182-614829 Kindercommode 250,= kinderledikant met toebeh. 125,= 0172-215736 Aanrijding met lichtgewonde: Een 50- jarige automobilist rijdende op de A.P. van Neslaan sloeg linksaf de St. Janshof in en zag daarbij een 17-jarige Boskoopse tegenligger op de brom fiets over het hoofd. De bromfietser is met een pijnlijk rechterbeen voor controle naar het ziekenhuis ge bracht. Vernieling: Op de Valeriaan werd zon dagmiddag om 15.35 uur een automolilist belaagd door 4 personen met een wijnrode Volvo type 240 Se dan waarbij een zijruit werd vernield. De politie zoekt mogelijke getuigen. Als deze Braziliaanse moeder behandeld wordt, is haar kind beschermd. Bijna een miljard kinderen in de Derde Wereld lopen kans op besmetting met lepra. Foto: Clemens Olsthoorn 3 Kinderfietsen voor leeft.5.7.9 jaar pnotk Buggy 0172-589293 Spartamet dames miabsnwst kl. grijs verz. tot 1 mei'97 650,= 0182-611854 Ronde salontafel met zonix platen voor/ 75,= 0172-216840 Puch Maxi zw/chr, izgs incl.slot 475,= 0182-616896 Grenen stapelbed igst 75,= 079-5932537 Batavus touring damesfiets 28" 3 versn. trommelremmen 275,= 0182-395797 l MHJU.UU.If j Giro 50500 j

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17