Inwoners Zevenhuizen-Moerkapelle kunnen terecht in Nesselande Muziekvereniging Concordia neemt af scheid van Teun Verkadë k 1 Deze kleur is Lampionnenoptocht Jeugddienst Noshame in De Schuilplaats Rommelmarkt Concordia "Wat inspireert een humanist?" Mega ijsweekend in De Herberg HHNMi A.s. zaterdag open van 10.00 tot 14.00 uur! Rabobank Boek vóór 31 maart a.s. en win uw reissom terug!! Rabobank Milieuaspecten Regionale woningbehoefte Klankbordgroep Tamboer-mattre en drumband instructeur Reizen Reizen Zevenhuizen - Vrijdagavond 31 ja nuari organiseert het Oranjecomité de jaarlijkse lampionnenoptocht. De start is om 19.00 uur bij dorps huis Swania. De route is als volgt: Dorpshuis, Schoolstraat, Dahlia straat, Leliestraat, Asterstraat, Ro zenstraat, Nrd. Dwarsweg, Weth. Kreftlaan, De Lente, Korenstraat, Schielandsingel, Burg. Roerstraat endetocht eindigt op hel plein voor het gemeentehuis. De Kleine Trompetter zal als van ouds haar medewerking verlenen. Waddinxveen - Op zondag 2 februa ri om 17.00 uur is er een jeugddienst in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Het thema is: "God als vriend?". Voorganger is H. As- scheman. Muzikale medewerking wordt verleend door de Spiritual Singers uit Ede. Na de dienst nog een miniconcert van dit koor. Benthuizen-Op zaterdag 1 februari heeft koffiebar De Schuilplaats de groep "Noshame" op het program ma staan. Een band die muziek maakt met een boodschap. Ieder een vanaf 14 jaar is welkom in De Bron, achter de Nederlands Her vormde kerkin Benthuizen. Het pro gramma start om 20.30 uur, de zaal gaat om 20.00 uur open. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia houdt een voorjaars rommelmarkt op zaterdag 15 maart. Voor deze markt kan Concordia nog bruikbare artikelen gebruiken, die afgegeven kunnen worden in het clubgebouw De Hoge Noot aan de I.W. Frisoweg 1 in Waddinxveen. Voor meer informatie: 0182-618150. Gouda - Dinsdag 11 februari licht Henk Kunkeier vanuit een persoon lijke visie toe wat hem inspireert. Henk is twee jaar lid van het Huma nistisch Verbond en sinds een jaar betuurslid van de afdeling Midden- Holland. Naast zijn persoonlijke vi sie zal hij ook aan de orde stellen: Wat is nut en noodzaak van een Humanistisch Verbond? iedereen •s van harte welkom om niet alleen teluisteren, maar ook om actief mee te praten. Aanvang 20.00 uur in Gou- 'nn, Groenhovenpark 1 in Gou- Reeuwijk-Dorp - Op vrijdag 31 ja nuari, zaterdag 1 en zondag 2 fe bruari vindt in discotheek De Her berg het "Mega ijsweekend" plaats. He bezoekers begeven zich in een decor van ijspegels, -rotsen, iglo's en sneeuwvlaktes. Vanaf vrijdag tot en met zondag worden spectaculai re shows getoond en muziek ge nacht vanaf de jaren zeventig tot heden. Op die avonden opent De Herberg aan de Nieuwdorperweg 44 haar deuren om 21.00 uur. Door Gerard Verheiien Rotterdam - Rond het jaar 2000 zal worden gestart met de bouw van de nieuwe woonwijk Nesselande in de deelgemeente Prins Alexander. Nes selande (voorheen Achtkamp ge noemd) is één van de grote VINEX- locaties in de Rotterdamse regio en is na Prinsenland en de Kop van Zuid de volgende grote Rotterdamse woonwijk. De bouwlocatie Nesselan de ligt ten oosten van Zevenkamp en wordt verder begrensd door de rijksweg A20, de Ringvaart, de Mid delweg en de gemeentegrens door de Zevenhuizerplas. Het is de bedoeling dat in Nesse- lande 5000 tot 6500 woningen en 15 tot 30 hectare bedrijfster rein worden gerealiseerd. De plannen voor Nesselande omvatten verder de vergroting van de Zevenhuizerplas en van het recreatiegebied rond deze plas. Naar verwachting zal de bouwlo catie met zand uit de Zevenhuizerplas worden opgehoogd. Bij de bouw en inrichting van de nieuwe wijk wordt een hoog ambitieniveau nagestreefd en zal extra aandacht worden be steed aan milieuaspecten. Bij de formulering van de voorstellen voor Nesselande hebben milieuafwe gingen een grote rol gespeeld. Om de groei van de automobiliteit zoveel mogelijk tegen te gaan, krijgt Nesse- lande hoogwaardige openbaar-ver voersvoorzieningen en voorzienin gen voor fietsers. Zo wordt uitgegaan van de verlenging van de metro- en sneltramlijn vanuit Zevenkamp naar Nesselande. Ontsluiting van de wijk via de A20 is wel ter sprake geweest, maar zal niet als zodanig worden ge realiseerd. Aansluiting op de Hoofd weg en de N219 heeft de voorkeur. Ook zal worden onderzocht of in Nes selande autovrije of autoluwe buur ten kunnen worden bewerkstelligd. Dit om luchtverontreiniging en verzu ring tegen te gaan. Om aantasting van natuur en landschap zoveel mogelijk te vermijden, wordt ruimtebesparing Voriee week lichtte wethouder Kombrink van Rotterdam de concept startnotitie Nesselande toe 5 in het stadhuis van Rotterdam. gezocht in het zoveel mogelijk com pact bouwen (gemiddeld 40 wonin gen per hectare) en dubbel grondge bruik (parkeergelegenheid onder gronds). Verder wordt uitgegaan van een zorgvuldige inpassing van de nieuwbouw in het huidige landschap. Zo worden de mogelijkheden onder zocht voor de aanleg van ecologische verbindingszones met de natuurge bieden in de omgeving, zoals de Rot- temeren, Hitland, Krimpenerwaard en de Zuidplaspolder. Ook zullen in de wijk de principes van duurzaam bouwen worden toegepast. Het gaat hierbij om het stimuleren van ener giebesparende maatregelen en duur zame energie-opwekking. Zo liggen er voorstellen voor de toepassing van stadsverwarming, windenergie, zon neboilers en warmtepompen, waar,- door de plannenmakers hopen dat de uitstoot van kooldioxide zoveel mo gelijk wordt beperkt. In eerste instantie is Nesselande be doeld voor Rotterdammers. In de nieuwe wijk is volgens wethouder Hans Kombrink belast met onder meer de portefeuille van Ruimtelijk Ordening) ook plaats voor mensen uit de regio. En wel voor hen die in aan grenzende gemeenten wonen waar onvoldoende bouwmogelijkheden zijn. De besturen van Rotterdam en de Door Karin van Langeraad Boskoop - Op zaterdag 25 januari heeft de Christelijke muziekvereni ging Concordia uit Boskoop af scheid genomen van de heer T. Ver kade. Voor zijn grote verdienste ge durende dit 55-jarig lidmaatschap werd hij tijdens een speciaal voor hem georganiseerd informeel sa menzijn benoemd tot Erelid van de vereniging. Burgemeester drs J.J. Spros was hierbij aanwezig en heeft de heer Verkade namens het gemeentebestuur een blijk van waardering overhandigd. De drum band heeft de heer Verkade een serenade gebracht. Teun Verkade is vanaf zijn dertiende jaar lid van Concordia en werd na een korte opleidingsperiode opgenomen in de drumband. In 1958 werd de heer Verkade tamboer-maïtre en drum bandinstructeur. Onder zijn leiding deelgemeente Prins Alexander en de bouwers hechten veel waarde aan in spraak van de toekomstige inwoners. Daarom is er een klankbordgroep Nesselande geïnstalleerd. Deze groep zal zich buigen over de pas gereed gekomen concept-startnotitie Milieu Effect Rapportage-Nesselande. Het is de bedoeling dat de startnotitie MER- Nesselande gedurende vier weken ter inzage wordt gelegd. In die periode van terinzagelegging kan schriftelijk worden gereageerd op de inhoud van de notitie. Ook door niet-Rotterdam- mers. Wanneer de startnotitie MER kan worden ingezien wordt te zijner tijd via ondermeer huis-aan-huisbla- den bekend gemaakt. (tel. 0180-637373) BESTAAND De heer Verkade krijgt van burgemeester drs J.J. Spros een glazen conifeer overhandigd. steeg het niveau van de drumband tot grote hoogte en nam niet minder dan zestig keer met veel succes deel aan concoursen. De tamboer-maTtrestaf heeft de heer Verkade inmiddels overgedragen aan zijn broer. Nu zijn lichamelijke condi tie hem in de steek begint te laten acht hij ook de tijd rijp om te stoppen als drumbandinstructeur. (tel. 0180-637373)

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1