oos wint acht prijzen Gelijkspel Moerkapelle Revanche voor Rentokil BROUWER DE KONING Drie Waddinxveense regio kampioenen Team 2 Badmintonvereniging Zevenhuizen kampioen Dames-1 Rentokil haalt 6 punten binnen Technische i storing UITVAARTVERZORGING Meer Elfstedentochtrijders Hart van Holland/29 januari 1997 pagina 9 chaken Volleybal '~1 I Nieuwe activiteit S.W.W. Tafeltennis voor senioren QRG Volleybal Dames-2 wint spannende streekderby ekkerkerk/Waddinxveen- Zaterdag 5 januari hebben de Regionale Turn- ampioenschappen van Gouda en mstreken voor dames plaatsgevon- en in de sporthal te Lekkerkerk. Tij- te deze wedstrijd werd gestreden m de Regiokampioenstitel in de cate- orieën A, B, C en D. Tevens plaatsten ebeste turnsters van deze wedstrijd n de categorie B en C zich voor de oestelfinales en voor de voorwed- trijden. In categorie D kon men zich laatsen voor de Provinciale Kam- ioenschappen. OOS was tijdens deze wedstrijden ertegenwoordigd met 13 dames in e verschillende categorieën, ij de pupillen 1D kwam Marleen Hei- ens met totaal 30,30 punten op de 2e laats en Marjehvan Vuuren met 28,85 pde4e. Beide dames zijn door naar e Provinciale D-kampioenschappen. ij de jeugd D turnden voor het eerst anneke van Buuren en Melanie archand. Doordat Melanie nog niet lie onderdelen beheerst haalde zij p de toestellen niet erg hoge cijfers, chter de vooruitgang in vergelijking et de vorige wedstrijd was aanwe zig. Met 22,45 punt kwam ze op een 15 plaats. Hanneke daarentegen draaide meer onderdelen in haar oefeningen, vooral haar kip in de brugoefening leverde haar een le plaats (8.50) op. Totaal wist zij 28.60 te halen, goed voor een 6e plaats. Zij mag ook door naar de Provinciale D. Als laatsten moesten Petra Hoefnagel en Sylvia Verbree in de D-lijn turnen. Beide dames wisten vier persoonlijke records te verbeteren. Ook wisten ze meer punten te halen dan de vorige wedstrijd, echter voor Sylvia was haar score van 29,05 (11e plaats) net te weinig om door te stromen. Petra mag met 30.85 (4e plaats) wel door naar de Provinciale D. In de C-lijn moest José Droge turnen. Door een griepje was ze niet volledig fit en lukte niet alles. Met 26.35 en een 6e plaats heeft zij zich niet geplaatst voor de voorronde. Haar zus Nelleke Dröge scoorde in een andere catego rie tijdens de onderdelen iets beter, met 28.65 (11e plaats) heeft zij zich geplaatst voor de voorwedstrijden. Pech voor TOOS bij Wieke van Vuuren die zich blesseerde aan haar voet tij dens haar vrije oefening, zij deed daarna nog een brugoefening. Verder turnen was niet meer mogelijk en ze staakte de wedstrijd. Meer pech voor TOOS bij Sanne van Vuuren. Zij kan nog geen hele volledige wedstrijd draaien en was dus al bij voorbaat kansloos: zij turnde echter wel een persoonlijk record op de vloer en brug. Beter ging het met Anke Lutz in de categorie C-Junior, zij draaide een prima wedstrijd met 5 persoonlijke records. Totaal wist zij 30.60 (12e plaats) te halen, zij is ook door naar de voorwedstrijd. Maaike Braat en Marlies Asscheman turnden in de categorie C-senior. Bei de turnden de sprong en de balk, Mar lies haalde een persoonlijk record op de sprong en de brug. Maaike mag met haar 32.35 (7e plaats) door naar de voorwedstrijd, Marlies mag als eerste reserve doorzij scoor de 30.35 punt (13e plaats). oerkapelle- In de promotieklasse an de RSB kwam het eerste team van chaakvereniging Moerkapelle niet erder dan een benauwde 4-4 in de itwedstrijd tegen SO'81. Het punt erd gered door de lagere borden, aar Wim Vroegindeweij, Wouter roegindeweij en Marcel de Haan oor winstpartijen zorgden. Gerard an Ommeren en René Ordelman speelden remise, terwijl Dick Bac, Ben an Geffen en Maarten Vroegindeweij neuvelden. Moerkapelle 1 heeft nu 4 punten uit 5 wedstrijden en heeft de onderste regionen nog niet verlaten. Moerkapelle 3 speelde in Capelle aan den IJssel tegen Ortec 6 en bevocht een duidelijke 5,5-2,5 overwinning. De winstpunten werden geleverd door Adrie van der Werft, Jesse van Elteren, Gerrit van Meeteren, Hugo van Elte ren en Aart-Jan van Vliet. Topscorer Sander Hertog moest zijn eerste halfje afstaan: remise. Mark van Putten en Gerben Bergacker verloren hun par tijen. Het derde heeft nu 7 punten uit 5 wedstrijden en staat bij de eerste drie. In de onderlinge competitie speelde de jeugd de vierde ronde. Groep 1: Uitslagen: Peter van Vuurde-Jan van Helden 0-1; Kevin Bakker-Pieter van derWerff 1-0; Michiel Rensen-Paulvan der Meer 1-0. Stand aan kop: 1. Aart- Jan van Vliet; 2. Peter van Vuurde; 3. Hugo van Elteren. Groep 2: Uitslagen: Michael van Eijk-Saskia Droog 1-0; Ron Droog-Jasper Kamp 1-0; Wouter van Eeden Petersman- Glenn Krijgs man 0-1Patrick Stam-Martijn van der Heijden; Norman van Rhijn-Rob van Helden 0-1. Stand aan kop: 1. Saskia Droog; 2. Michael van Eijk; 3. Dick de Wild. Bij de senioren werd de 17e ronde gespeeld. Het duel tussen de koplo pers Dick Bac en Ben van Geffen be gon als spel der vergissingen en ein digde in een gelijkstaand dame eind spel. Remise dus. Wim Vroegindewe ij, de topscorer van het eerste team, had weinig moeite met Jacques de Lange en rukte op naar de derde plaats. Arie Hoogduijn hield lang stand tegen Maarten Vroegindeweij. In de tijdnoodfase moest Arie zich alsnog gewonnen geven. Marcel de Haan en Wouter Vroegindeweij, op zoek naar hogere sferen, kwamen na een interessante Weense partij remi se overeen. Stand aan kop: 1D. Bac; 2. B. van Geffen; 3. W. Vroegindeweij. Op vrijdag 31 januari wordt de derde ronde gespeeld van het Rapid- schaakkampioenschap van Moerka- pelle. Aanvang 20.00 uur in Op Moer. Zevenhuizen/Breda - Zaterdag speel de Rentokil-ZVH in Breda tegen TDK/ Brevok. In deze wedstrijd wisten de Zevenhuizenaren zich binnen vijf kwartier te revancheren voor de 3-2 nederlaag die in eigen huis werd gele den. Met een duidelijke 3-0 overwin ning, met de setstanden 5-15, 7-15 en 10-15 behoudt Rentokil de aansluiting mef de top drie van de SNS-league. Rentokilcoach Teun Buijs begon met 'n de basis Gijs Ronnes, Matt Lyles, Gees van Opijnen, Timo Dijkgraaf, rerry van Hal en Michiel van der Kuip. »anaf het begin hield Rentokil met de service de TDK spelers onder druk en nep uit naar een 9-2 voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven, boor goed verdedigen wist Rentokil een snelle 15-5 setwinst te boeken. In oe tweede set ging Rentokil verder op ingeslagen weg en hield Brevok onder druk en met een goede blokke- bng kregen de Bredase spelers geen om te scoren. Bij de stand 3-9 in het voordeel van de Zevenhuizense ploeg, bracht coach De Laat van TDK/ Brevok routinier Michel Everaert in de ploeg voor spelverdeler Mark Ha- geman. Toch kon deze ervaren spel verdeler niet voorkomen dat Rentokil ook deze set met 7-15 naar zich toe trok. In de derde set kon TDK meer tegenstand bieden, mede doordat de afwerking aan Zevenhuizense kant de precisie miste. Tot 10-11 hielden de ploegen elkaar in evenwicht, maar op het eind wist Martijn Dieleman, inge zetvoor Timo Dij kgraafde score voor Rentokil verder uit bouwen naar een 10-15 setwinst. Voor Rentokil betekende deze 3-0 overwinning, dat de aansluiting met de top drie van de SNS-league gehand haafd blijft en dat er nog steeds een goede uitgangspositie voor de te spe len play-off in april is. Zaterdag 1 fe bruari speelt Rentokil in eigen huis om 19.00 uur tegen Dimplex/Eks- palvo. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. hiervoor. Door een technische storing is I de fax op het kantoor van Hart van Holland het afgelopen I weekend geblokkeerd ge- I weest. Hierdoor zijn waar- schijnlijk veel [sportberichten I niet aangekomen en daardoor niet geplaatst. Onze excuses Zevenhuizen - In Zevenhuizen zijn nog twee Elfstedentochtrijders gehul digd. Van de heer L. Vos en de heer W. Reijm was eerder niet bekend dat ook zij de Tocht der Tochten hadden uit gereden. Waddinxveen- De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk gaat starten met een nieuwe activiteit voor de senio ren van Waddinxveen. Enige tijd gele den is vanuit deze doelgroep de vraag gekomen, een tafeltennistafel te plaat sen in één van de activiteitenruimte van het Anne Frank-centrum. De con tributie zal 8.- per maand bedragen. Wie mee wil doen kan zich opgeven op het kantoor van de S.W.W. in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bij- nenpad 1. Er is meestal iemand aan wezig op maandag tot en met donder dag van 9.30 tot 12.00 uur. Men kan ook bellen naar telefoon 0182- 6155555 (b.g.g. 631932). KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden (20% korting) - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken ƒ10,- KWEKERIJ fis# VAN OOSTEN NIEUWERKEBK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Lekkerkerk/Waddinxveen- Zaterdag 25 januari werden de regionale kam pioenschappen A, B, C en D-lijn tur nen gehouden in sporthal De Bakwe- tering te Lekkerkerk. Drie turnsters uit Waddinxveen, tur nend bij de Zoetermeersevereniging Pro Patria, deden mee aan deze kam pioenschappen. In de categorie jeugd C, deed Marjo- leine Verwey mee. Zij en haar zus Berlinda hebben dit seizoen hun trai ningsuren verminderd van 12 naar 5 1/2 uur per week en turnen daarom dit seizoen opnieuw in de C-lijn. Marjoleine turnde een goede wed strijd met het hoge totaal van 35.90 p (sprong 9.30, brug 9.50, balk 8.80 en vloer 8.30). Ze werd voor de vierde maal regiokampioene. In de categorie jeugd A turnde Verona van der Leur. Zij behoort, met meer dan 25 trainingsuren per week, bij de hoogste lijn turnsters van deze leef tijd. Ook zij turnde uitstekend. Voor haar brugoefening (afsprong dubbel salto geschroefd!) kreeg ze 9.10 p. Daarna volgde sprong 8.65, balk 8.80 en vloer 8.30. Ook zij werd regiokam pioen en mocht een gouden medaille in ontvangst nemen. Ook Berlinda ontving goud voor haar oefening (totaal 35.55 p.) Op sprong kreeg ze 8.40, brug 9.15, balk 8.60. Zij besloot haar wedstrijd met een prachtige vloeroefening waar ze 9.40 voor kreeg. Zevenhuizen- In de districtscompeti tie van district Zuid-Holland klasse 6 was team 2 al voor de laatste wed strijd gespeeld zou worden kam pioen. Dit team van B.V. Zevenhuizen, bestaande uit badmintonspelers met veel ervaring, verloor geen enkele wedstrijd en werd ongeslagen kam pioen. Een fraaie prestatie van dit ve- teranenteam. Team 1, uitkomend in klasse 4 van de districtscompetitie, had het aanzien lijk moeilijker. De laatste wedstrijd werd gespeeld tegen Nieuwerkerk en eindigde in een 4-4 gelijk spel. Hier door blijft dit team 2 punten voor staan op Nieuwerkerk en speelt hope lijk volgend seizoen weer in klasse 4. Team 3 speelde, vrijdagavond de laat ste wedstrijd tegen S U.F. Deze wed strijd werd gewonnen door Zevenhui zen met 6-2. Tearn 3 eindigde in klasse 7 op de derde plaats. Nu de districtscompetitie geëindigd is, gaan de teams zich opmaken voor de najaarscompetitie, welke gespeeld wordt van eind januari tot begin mei. Onze jongste broers zijn 30 januari samen 100 jaar Piet en Willem hartelijk gefeliciteerd Onze kleindochter Michelle wordt op 1 februari alweer 7 jaar. H.G. van opa en oma Verhoef 31 jan. hoera Opa en oma al 35 jaar een paar! H.G. Denise - Roy - Gino en Milli Hoera Bart heeft zijn A-diploma. Gefeliciteerd papa mama arno bobby en dummy Hiep hoera in de Gloria! Papa Jan is 29 januari jarig, xxxjes Sanne Hoera, 28 jan. is Oma Fanny, beter bekend als oma Stubbe jarig geweest xxxje Melanique werd zondag 1 jaar. Gefeliciteerd opa en oma vd Berg Waddinxveen- De prijzen bij de Wad dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: Teus Visser, Ed den Drijver, Teunie van Leeuwen, Cor Faay, Pascal van Gils, Corry 't Hart, Cor van Herk, Riet van Wijk, Ronald Meyer, Cor Kersber gen, Cor van Gils, G. Loef, Ben den Oude, Gré Brouwer, Alex Supusepa, David Sinnema, Yvonne Kersbergen, Peter van Leeuweij. Tweede ronde: Jan Olie, Guus van Renesse, Marius Kersbergen, Jan van Beek, Mien van Renesse, Dirk Jan van Drunen, André van Gemeren, Simon den Oude, Bas Brouwer, Henk van Beek en Trudy van Dam. Waddinxveen- In het Gouwebad De Sniep is op dinsdag 21 januari weer gezwommen voor het A-diploma. De beoordelingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, C. Slagter en R. Hogerbrugge. Namens de Nationa le Raad was de heer W. van den Hoek als afgevaardigde aanwezig. Er waren deze keer 43 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Wesley van der Voort, Jeffrey Verka de, Manouk Zwanenburg, Kirsten Schippers, Nick Hoogendoorn, Kelly van Roon, Marloes de Hoog, Tess Boon, Savanne Pastijn, Job Muileman, Miryea Krijgsman, Fatine Bousaid, Jeroen Baardolf, Nick Hazelaar. Erik Holierhoek, Mandy Grimmelius, Lau rens Both, Kimberley Koster, Harmen Bregman, Joey Switzar, Jacqueline Mulckhuyse, Vincent Belt, Joost Ham oen, Remco Gorissen, Marcel van Sta veren, Dennis Verboom, Kai Kai Wu, Marvin den Toom, Pamela Rijsdijk, Jordan Verburg, Mark Hendrikman, Sjoerd Bergshoeff, Timo Vermeulen, Gertrude Blijleven, Niels Smink, Bart Uithol, Niek Bosman, David Wijsbeek, Patrick Hielema, Jan Rehorst, Renske Lopes, Anton van der Veen en Linda Jongenburger. Zevenhuizen - Door dames 1 van Rentokil-ZVH werd vorige week dins dag al de eerste winst geboekt, toen bekend werd dat de protesten van Longa tegen de met 3-0 door ZVH ge wonnen wedstrijd waren afgewezen. Een goede opsteker voor de thuis wedstrijd tegen Rijnmond. Rijnmond ging fanatiek van start en kwam met 1-3 voor. Servicedruk en goede verdedigend werk zorgden voor een omslag en bij 8-3 nam Rijn mond een time-out. De Rentokil-da- mes walsten echter in deze fase over de tegenstander heen en sloten de eerste set met 15-4 winst af. Zoals zo vaak bij weinig tegenstand zakte de concentratie weg; pass- en aanvalsfouten brachten Rijnmond op een 4-8 voorsprong, waarna coach van Yperen ingreep. Fanny Lafeber verving Marcha Heerschop en even later zette hij de tegenstander met een dubbele wissel volledig op het verkeerde been. Spelverdeelster Ilse Verhoef werd op een netpositie ver vangen door Eva Heerschap en 2e spelverdeelster Michelle Bijl maakte haar debuut in de le divisie door Olga van Zaanen achterin te vervangen. Hierdoor was er weer volop lengte aan het net, wat zich vertaalde in een 15-9 setwinst. De derde set liet een rommelig ver loop zien. Rentokil-ZVH bleef pass- en aanvalsfouten maken, waardoor de tegenstander bij kon blijven. Coach van Yperen benutte het volledige ar senaal aan time-outs en wissels, maar Rijnmond kreeg toch op 14-15 en 16- 16 setpoints. Met luidruchtige steun van de wederom volle tribunes werd het toch 17-16 voor ZVH en waren de drie wedstrijdpunten binnen. Hier door wordt een prachtige tweede plaats in de 1 e divisie ingenomen, wat kennelijk ook elders de aandacht ves tigt. Inmiddels is ook Francien Huur man uitgenodigd voor enkele trainin gen van de nationale selectie. Komende zaterdag wacht de uitwed strijd in Eist tegen Gemini. Het tweede damesteam van Rentokil won in een spannende wedstrijd de streekderby tegen Be Fair uit Wad dinxveen met de setstanden 15-6, 15- 7 en 15-13. Hierdoor blijft de eerste plaats in de derde divisie gehand haafd.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9